Teraz jest 23 kwi 2024, 21:07

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1082 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 22 gru 2012, 14:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lis 2011, 21:41
Posty: 919
Lokalizacja: Galicja
Jakoś jednak żołnierze w realu nie noszą takich magazynków do karabinów szturmowych, więc się zastanawiałem, czy wynika to ze względów ekonomicznych, czy chodzi o coś innego. Bo każdy żołnierz i tak nosi przy sobie dużą ilość amunicji, ale jest chyba ogromna różnica między noszeniem amunicji w pasie albo na klacie, a noszeniem amunicji w magazynku karabinu trzymanego w rękach.

Cytuj:
To tak jakby montować do pistoletów magazynki z 30 pociskami. Niby można, tylko po co, skoro jest np MP5 przystosowany do takiej ilości amunicji.

No tak, można załadować 100 albo i więcej pocisków do M249 SAW, ale ja się zastanawiałem nad zaletami i wadami takiego zastosowania właśnie w karabinach szturmowych.

_________________
!STOP! forumowym nekromantom!

Nie pomagam na pw. Od tego jest forum.

Mój last


Ostatnio edytowano 22 gru 2012, 16:01 przez Antonio_@2, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 gru 2012, 14:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sie 2012, 14:11
Posty: 141
Lokalizacja: Newmarket
witam. Jak niewiadomo o co chodzi to chodzi o kase. Koszt wyprodukowania standartowgo magazynka do kalacha jest duzo tanszy niz mag bebenkowy. Poza tym prostota budowy daje nam pewnosc niezawodnosci na polu walki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 gru 2012, 15:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 mar 2010, 21:26
Posty: 358
Lokalizacja: Białystok
Antonio_@2 napisał(a):
Cytuj:
jak dorzucisz taki magazynek do m16 to po prostu zmieni się jej funkcyjność.

Że z karabinu szturmowego zrobi się jakaś improwizacja kaemu? O to ci chodziło, czy o coś zupełnie innego? Mi się takie połączenie dalej wydaje zwykłym karabinem szturmowym, tylko trochę cięższym ze względu na przenoszoną amunicję oraz z wielką zaletą polegającą na tym, że amunicji starcza na dłużej, więc nie trzeba tak często przeładowywać. Ale walki w rzeczywistości nie są chyba aż tak dynamiczne jak w grach, więc przeładowanie nie jest chyba dużym problemem. Cóż, taki jest mój problem, że się nie znam na militarii i większość doświadczeń wynoszę z tych głupich gier. Dlatego więc pytam.

Pomyliłeś forum. To jest właśnie dla graczy a nie weteranów z Afganistanu. Wystarczy popatrzeć na zdjęcie i każdy dojdzie do tych samych wniosków (brak mobilności i problemu z przeładowaniem). Dodałbym jeszcze przypuszczenie, że jakby ktoś taki magazynek chciał opróżnić jedną seria, to raczej zwykła lufa tego by nie wytrzymała.

_________________
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 gru 2012, 16:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lis 2011, 21:41
Posty: 919
Lokalizacja: Galicja
Cytuj:
Dodałbym jeszcze przypuszczenie, że jakby ktoś taki magazynek chciał opróżnić jedną seria, to raczej zwykła lufa tego by nie wytrzymała.

Tak, to bardzo możliwe. Ale z M249 SAW też się chyba nie strzela jedną ciągłą serią.

_________________
!STOP! forumowym nekromantom!

Nie pomagam na pw. Od tego jest forum.

Mój last


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 gru 2012, 20:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 sie 2004, 22:53
Posty: 393
Lokalizacja: Warszawa
trochę z innej beczki - chciałbym na podstawie przełożeń i prędkości w rowerze oszacować kadencję (ilość obrotu korby/pedała na minutę). Chodzi mniej więcej o takie wyliczenie - jeśli rower jedzie 20km/h na przełożeniu 42zęby z przodu, 12 z tyłu to z jaką prędkością kręci się korba - ile obrotów na minutę? promienie koła i korby są znane. nie wiem tylko jak się do tego zabrać. Jakieś pomysły?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 gru 2012, 13:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 cze 2007, 12:05
Posty: 1075
Lokalizacja: Bydgoszcz
Oj dawno już sobie odpuściłem fizykę (czego w sumie żałuję) ale spróbuję :)
W skrócie chcesz obliczyć częstotliwość czyli ilość obrotów w czasie określana literką f, można obliczyć to przy użyciu zaledwie dwóch wzorów. Po pierwsze dane, prędkość poruszania się roweru - v - 20 km/h = 5,6 m/s, orazpromień korby - r, powiedzmy 10cm = 0,1m
Obliczamy prędkość kątową w = v/r => w = 5,6/0,1 = 56 rad/s
w=2pi * f, po przekształceniu otrzymujemy f = w/2pi i podstawiając do wzoru otrzymujemy 56/6,28 = 8,92 czyli w przybliżeniu 9 obrotów na sekundę, a skoro na sekundę masz 9 obrotów, to w ciągu minuty ile ich będzie? :wink:
Pamiętaj obliczając takie rzeczy, że musisz prędkość wyrazić w m/s a promień w metrach. Mam nadzieję, że nic nie pokręciłem. :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 gru 2012, 13:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 sie 2004, 22:53
Posty: 393
Lokalizacja: Warszawa
piękne dzięki, to się przyda ale chyba nie do końca o to chodziło :) A może o to? :D Obliczyłeś ilość obrotów korby na sekundę na podstawie prędkości roweru. Problem jest taki, że przy różnych przełożeniach (zębatkach) przy tej samej częstotliwości obrotu korb rower będzie się poruszał z różną prędkością. Wydaje mi się, że to co obliczyłeś to jest częstotliwość dla korby której pedał obraca się po okręgu z prędkością 20km/h. Dlatego teraz jeszcze pytanie odnośnie tych zębatek - czy tu istnieje taka zależność: "40 do x ma się tak jak 20 do y" (40/x = 20/y) gdzie 40, 20 to ilości zębów na zębatkach przód i tył, x to prędkość obracającego się pedała, a y prędkość roweru. Tak to działa?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 gru 2012, 23:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 gru 2009, 17:45
Posty: 585
Lokalizacja: 52.211975N ,21.020908E
Ja na twoim miejscu poszperałbym na forach rowerowych. Tam może znajdziesz tabele przełożeń w zależności do ilości zębów na kołach.

Wracając do pytania Antonia
Z podobnego założenia jak twoje wyszły konstrukcje takie jak M27(bazą był M416) MG36(G36) RPK-74(AK-74) L86(L85) czy QBB-95(QBZ-95). We wszystkich tych karabinach zastosowano magazynki ze sprężyną. Wynika to z faktu, że karabin zasilany taśmą musi mieć inna konstrukcje zamka niż zasilany pojedynczymi nabojami.

_________________
United Legions


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 gru 2012, 15:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2009, 21:36
Posty: 2617
Lokalizacja: Eteryczna kraina snów pełna przygód
mam pytanie, wczoraj niefortunnie rozerwałem banknot 10 zł tak, że oderwałem sporawy kawałek, 1/10 powiedzmy może mniej, w większej połówce banknotu ta blaszka została nienaruszona.

Da się coś z tym zrobić? Coś mi znajomi przez łzy mówili, że mogę iść do banku i mi wymienią.

_________________
http://socialclub.rockstargames.com/crew/the_agency_pl
Polska ekipa GTA V: Online [PS4][PS3][XBOX360][PC]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 gru 2012, 15:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sty 2011, 16:13
Posty: 696
Lokalizacja: Kielce
Jak dobrze pamiętam to musisz mieć co najmniej 51% banknotu żeby Ci wymienili, więc nie powinno być problemu i tak to (chyba) przerobią na jakiś brykiet czy coś.

A i wydaje mi się że tylko Narodowy bank się tym zajmuje.

_________________
"Nigdy nie kłóć się z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, potem pokona doświadczeniem"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 gru 2012, 16:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lis 2011, 21:41
Posty: 919
Lokalizacja: Galicja
Jak odblokować pewne porty w Neostradzie? Powie ktoś ogarnięty? Czy to tutaj powinienem tutaj wpisać, czy gdzieś indziej?

Cytuj:
*2300-2400 TCP i UDP
*47624 TCP i UDP

Te nazwy portów mówią mi trochę niewiele. Co mam dokładnie wpisać w każde z tych okienek?

Raz już się tak przejechałem na poradach z internetu, że aż musiałem po serwisanta dzwonić. Dlatego wolę się upewnić.

_________________
!STOP! forumowym nekromantom!

Nie pomagam na pw. Od tego jest forum.

Mój last


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 sty 2013, 01:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2009, 15:02
Posty: 2054
Lokalizacja: Stumilowy las
Antonio_@2 napisał(a):
Cytuj:
Dodałbym jeszcze przypuszczenie, że jakby ktoś taki magazynek chciał opróżnić jedną seria, to raczej zwykła lufa tego by nie wytrzymała.

Tak, to bardzo możliwe. Ale z M249 SAW też się chyba nie strzela jedną ciągłą serią.

Ale w SAW'ie możesz łatwo wymienić lufę i jest do takiej wymiany przystosowany.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 sty 2013, 16:08 
Offline

Dołączył(a): 30 lis 2008, 11:13
Posty: 267
Lokalizacja: Świdnik
Magazynki bębenkowe/drumy/boxy do M16 czy podobnych to komercyjne wymysły głównie na rynek cywilny. Były próby włączenia do któregoś z programów USSOCOM, 40-nabojowego magazynka do M4/M16 ( wyglądał podobnie jak ten 30 nabojowy, ino był nieco grubszy i dłuższy ). Rosjanie robili podobnie takie rzeczy do AKMów i AK-74, jednak też nie wyszło. O magazynku na 45 nabojów do RPK-74 nie mówimy, bo on miażdży wymiarami i działa tak samo jak 30 nabojowy.

Dlaczego to nie zdaje egzaminu? Po pierwsze te magazynki ( boxy, drumy, a nawet 3-komorowe 40 nabojowe ) są niedopracowane, ciężkie i niewygodne. Ich obecność mija się z ideą strzelca, żołnierza, który posiada karabinek M4 czy M16 ( strzelający ogniem pojedyńczym i 3-strzałową serią ). Setki sztuk amunicji w 1 magazynku jest zbędne w tym przypadku. M4 czy M16 to taki karabinek którego lufa nie jest przystosowana do takiej ilości wystrzeliwanych pocisków. To jest broń podstawowa żołnierza, dla każdego żołnierza, który ma być lekki ( 3,5kg ), celny ( do 400m ), ergonomiczny i wygodny.

Do wystrzeliwania taśm amunicji są typowe RKMy, KMy czy LKMy, zasilane taśmowo, z ciężką szybkowymienną lufą, innym systemem gazowym i wagą ( tego rodzaju broń jest z reguły cięższa ). Do tego nie każdy żołnierz dostanie takie M249, tylko 1 na sekcję, 2 na pluton czy drużynę.

Ewolucja broni wsparcia z ciężkich LMG do broni typu IAR wyszła z prostego powodu. LMG są dość ciężkie, są świetnymi supresorami w czasie obrony, wymagają dużego nakładu amunicji. Broń typu IAR jest często bliźniacza tej używanej powszechnie, jest lżejsza od typowego LMG i doraźnie może służyć jako karabinek szturmowy/karabinek wyborowy ( coś na kształt SPR, Mk12 mod 0 ).
Ogólnie M27 IAR to dobry bajer dla USMC, bo przez to wzmocnili siłę ognia na szczeblu drużyny czy plutonu, zastępując M4. A ich sztandarową bronią jest nadal M16A4.

I ktoś tu jeszcze napisał, że M4 z dużym magazynkiem może służyć za LMG. Nie. Nie da się w nim szybko usunąć zacięcia, wymienić lufy, odrzut przy długich seriach byłby większy niż w takim SAWie, a po wystrzeleniu takiego boxa ( 100 szt ) skuteczność by się zmniejszyła.

Tyle

_________________
W Battlefield 2- [PL]residentMatriX
W Project Reality- NaviX.PL

Let's rock&roll...


Ostatnio edytowano 7 lut 2013, 00:21 przez residentMatriX, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 sty 2013, 21:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2009, 21:36
Posty: 2617
Lokalizacja: Eteryczna kraina snów pełna przygód
Da rade Motorole flipout zaktualizować do 4.0 ICS? Stabilnie.
Obrazek
http://androidandme.com/2012/02/news/of ... date-list/ tutaj jest napisane oficjalnie, że nie planują aktualizacji flipout do 4.0, ale kto wie co internauci nie wymyślą :)

Edyta: Heh, ona nawet nie ma 2.3 oficjalnego, więc nie ma co mówić o 4.0 XD pytanie nieaktualne

_________________
http://socialclub.rockstargames.com/crew/the_agency_pl
Polska ekipa GTA V: Online [PS4][PS3][XBOX360][PC]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 sty 2013, 12:39 
Offline
Redaktor Battlefield.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lis 2005, 20:16
Posty: 3937
Lokalizacja: Białystok
Idź na XDA developers i poszukaj. Nie ma co trzymać się oficjalnych romów, zwłaszcza jak ma się telefon Motoroli czy LG :mrgreen:

edit: wygląda na to, że nawet pies z kulawą nogą nie chce/nie może portować niczego na Flipout więc raczej się nie da Andka 4.0 wgrać :| you are fucked

_________________
Obrazek

I'm as cold as the cold wind blows


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1082 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL