Teraz jest 18 kwi 2024, 17:24

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 1 sie 2012, 16:54 
Offline

Dołączył(a): 30 paź 2011, 20:33
Posty: 28
Witam
Mam pytanie odnośnie nagrywania filmików z gier , przy nagrywaniu frapsem czy to innym programem bf3 strasznie ścina i nie tylko on , jak pozbyć się tego problemu ,gdzieś czytałem że podłączenie 2 dysku do kompa i ustawienie go jako ścieżki do celowej usuwa ten problem jednak nie wiem czy to prawda i nie będę w ciemni inwestował w następny dysk

proszę o jakieś podpowiedzi sugestie

Pozdrawiam

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 sie 2012, 17:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lis 2011, 21:41
Posty: 919
Lokalizacja: Galicja
Po prostu grać na mniejszych detalach, gdy nagrywasz. Co w tym trudnego?

_________________
!STOP! forumowym nekromantom!

Nie pomagam na pw. Od tego jest forum.

Mój last


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 sie 2012, 20:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 sie 2006, 16:09
Posty: 1459
Lokalizacja: Kielce
Niewiele poradzisz. Pliki z Frapsa zajmują masę miejsca, muszą zostać zapisane na dysku, BF3 też ma swoje wymagania i doczytuje dane, więc dysk najzwyczajniej nie wyrabia...
Kupienie drugiego dysku powinno sporo pomóc, pytanie tylko, czy warto inwestować kilkaset złotówek, żeby nagrywać filmiki z gry.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 sie 2012, 22:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 sie 2004, 22:53
Posty: 393
Lokalizacja: Warszawa
czy na pewno chodzi o szybkość zapisu tych danych? Moim zdaniem te filmy szybciej by się zapisały gdyby były zapisywane bezpośrednio na dysku z bfem. Kiedyś też miałem problem ze spadkiem fpsów w grach i o dziwo było to spowodowane słabym kompem, pierwsze słyszę o takim rozwiązaniu z podłączaniem jakiegoś drugiego dysku. Myślę, że jakbyś chciał ponagrywać inną gierkę ze słabszą grafiką to nie było by żadnych ścin. Ktoś słusznie zasugerował zmianę opcji na low. Ja mogę jeszcze dorzucić propozycje wypróbowania xfire'a jako programu do nagrywania. Jeśli chcesz nagrywać fragmovie to nic nie pobije xfire'owego nagrywania wstecznego. Zapraszam i Polecam. Piotr F.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 sie 2012, 23:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2006, 12:15
Posty: 48
Lokalizacja: Gdańsk
a czy we frepsie (i możliwe, że innych) nie ma przypadkiem czegoś takiego, że jak masz ustawione nagrywanie np. 30fps to gra zwalnia do 30fps żeby te 30fps nagrać?
Jeśli tak to zwiększ we frapsie zapis na np. 120fps, tylko licz się z tym, że przechwycony obraz będzie zajmować 4x tyle miejsca na dysku i będziesz potrzebować szybszego komputera.

ew. kup kamerę HD (albo bez HD jak nie chcesz) z wejściem obrazu (video-in)
Obrazek
skonfiguruj ją jako drugi monitor tak żeby wyświetlane na niej było to samo i ustaw na kamerze nagrywanie

_________________
Obrazek
plaY^ | http://www.play-esports.pl | #plaY^ @ QuakeNet


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 sie 2012, 09:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 mar 2004, 19:56
Posty: 764
264 napisał(a):
czy na pewno chodzi o szybkość zapisu tych danych? Moim zdaniem te filmy szybciej by się zapisały gdyby były zapisywane bezpośrednio na dysku z bfem.
Nagrają się szybciej tam, gdzie będzie szybszy transfer. Nieważne, gdzie jest BF. Jak jeden dysk jest stale obciążony przesyłem danych, to można pomyśleć o drugim - ale najpierw lepiej sobie to sprawdzić - system udostępnia odpowiednie narzędzia. Druga sprawa to fizyczna lokalizacja danych - mając jeden dysk, zazwyczaj na jego początku mamy system i gry. Mając drugi - partycję na filmy również możemy mieć na początku, otrzymując nieco wyższe transfery. Jednak tutaj jeszcze dochodzi sama różnica wydajności między dyskami, poza tym możemy sobie je połączyć w macierz.
Ale jak komp słaby, to i tak zbytnio nie pomoże.

_________________
Prawdziwy programista wiesza się razem ze swoim programem


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 sie 2012, 00:26 
Offline
Spamer!
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 gru 2006, 19:48
Posty: 5036
Lokalizacja: żyję od 14 mld lat ;] więc skąd ?
Wypróbuj program MSI Afterburner. Nagrywając miałem spadki do 5fps a często 0 :) Pliki zajmują trochę miejsca, ale o wiele mniej niż te nagrywane frapsem.
http://event.msi.com/vga/afterburner/overview.htm
zjedź niżej aż do "Video Capture - Predator" aby zaznajomić się troszkę z Nim :wink:

_________________
#5000. post i "spamer!" :lol: |czekałem od początku(:
kliknij i zarejestruj się -15% opłat transak. na najlepszej giełdzie kryptowalut


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 sie 2012, 16:01 
Offline

Dołączył(a): 30 paź 2011, 20:33
Posty: 28
Witam
problem rozwiązałem na 2 sposoby
kupiłem Dysk SSD ocz 64 gb jednak to za wiele nie poarmogło , co prawda był znaczący wzrost fps z 10-15 do 25-30 jednak ten wynik i tak mnie nie zadowala , i zdarzył się cud znalazłem rewelacyjny program polskiej produkcji mirillis action po prostu rewelacja w połączeniu z dyskiem SSD nagrywam 1080 p w 80 fps o coś takiego właśnie chodziło , osoby które nagrywają jakieś filmiki z gier bezwzględnie powinny przetestować ten program ! po prostu rewelka !

Edit
moja specyfikacja
I5 4 x 3,7 ghz
Ram 8gb 1333 mhz
HDD 1TB + SSD 64
Monit Asus "23"
GTX 460

W bf 3 gram na medium/high fps 70-80

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL