Teraz jest 20 kwi 2024, 01:38

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 28 mar 2013, 12:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 mar 2013, 12:21
Posty: 4
...


Ostatnio edytowano 11 kwi 2013, 16:33 przez Artem2034, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 mar 2013, 20:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 sie 2004, 22:53
Posty: 393
Lokalizacja: Warszawa
Niestety średnio mnie ruszyły, sam trochę kręciłem i sklejałem i wg mnie najważniejszy w takich filmikach jest pomysł. Ty operujesz tylko tym materiałem który twórcy udostępnili jako swój montaż. Najczęściej jest to zlepek scen z oryginalnego materiału na tle innej muzyki, dorzucasz dwa takie trailery do kupy i wysyłasz jako gotowy produkt. Problem jest taki, że to nie jest takie proste, fajnie by było zgrać wydarzenia z muzyką, nadać jakiejś akcji i klimatu. Też robiłem tego typu 'trailer' ale materiał już zbierałem sam - przechodząc grę, wybierając cut-scenki, odpowiednie ujęcia, samemu tworząc obraz który chciałem pokazać. Jak masz do przerobienia trailer trwający 1:30min to dostajesz naprawdę małe pole do popisu - albo zmieniasz miejscami pokazane sceny i dorzucasz własną muzykę, albo robisz coś własnego co będzie trwać pewnie około 30sekund. Po drugie w tych trailerach całkowicie ignorujesz to co mówią bohaterowie, a to jest naprawdę bardzo ważna sprawa, widziałeś kiedyś trailer filmu w którym nikt nic nie mówi albo mówi tak cicho że nic nie słychać?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 mar 2013, 20:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 mar 2013, 12:21
Posty: 4
Po pierwsze - ja zgrywam trailery z muzyką i jesteś jak dotąd jedyną z kilkudziesięciu osób (ogólnie), która stwierdziła, ze jest inaczej. Po drugie kwestii postaci nie ignoruję, a to że ty je źle słyszysz to już nie mój problem. Ja je słyszę w swoich filmikach poprawnie. :) Poza tym ja to robię dla zabawy. Satysfakcji. To takie moje hobby - przerabiam po swojemu trailery. No i nie zlepiam dwóch gotowych trailerów i tyle. Dobra czasami mi się to zdarza, ale w każdym filmiku mieszam sceny tak, aby sekwencje ich były inne. Poza tym zapominasz, że ludzie, którzy zajmują się takimi rzeczami dzielą się na tych korzystających z gotowego materiału i tych nagrywających własny. Ja należę do tych pierwszych i wcale mi to nie przeszkadza. Pozostaje jeszcze kwestia gustu - ty tworzysz takie filmiki, ok. Miałem okazję rozmawiać już z kilkoma osobami takimi jak ja. Większość z nich pozytywnie wypowiadała się, więc to najwyraźniej jest kwestia gustu.

Nie żebym krytykował twoją krytykę. Przyjmuję ją do wiadomości, a co z nią zrobię to już zależy ode mnie. :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 mar 2013, 10:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 sty 2007, 10:10
Posty: 917
Lokalizacja: okolice wawy
"JA robię najlepiej a Ty krytykujesz, japa w kubeł. Nie robię tego dla sławy ale wszyscy mnie chwalą i wy też musicie!"

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 mar 2013, 10:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 mar 2013, 12:21
Posty: 4
Wcale tak nie napisałem. ^^ Gdybyś ty coś robił i wszyscy mówiliby ci, że robisz to dobrze, a trafiłaby się nagle jedna osoba, która mówiłaby inaczej to jakbyś niby postąpił? Ktoś inny uznałby kogoś takiego za zwykłego hejtera, któremu się nudzi. Ja tam uznaję, że on się zna i po prostu ma opinię jaką ma, bo gusta są różne. Poza tym może zabrzmię okrutnie, ale mam w głębokim poważaniu co powiecie wy lub ktokolwiek inny o moich filmikach. Możecie nawet okrzyknąć, że to największe badziewie na świecie. Mnie tylko ciekawi co sądzicie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 mar 2013, 18:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 sie 2004, 22:53
Posty: 393
Lokalizacja: Warszawa
Artem2034 napisał(a):
mam w głębokim poważaniu co powiecie wy lub ktokolwiek inny o moich filmikach. (...) Mnie tylko ciekawi co sądzicie.

Rozumiem...

W pierwszym poście piszesz, że robisz trailery, a nie że zgrywasz gotowe trailery z muzyką, no chyba, że chciałeś powiedzieć, że zgrywasz trailery z muzyką tj zgrywasz obraz z dźwiękiem, lecz tak po prostu nie jest (przynajmniej poza Dead Spacem, który w moim przekonaniu wyszedł bardzo dobrze) - muzyka leci w swoją stronę a obraz w swoją (GTA, walking dead, The Last of Us, battlefield) .

Dźwięk bohaterów jest definitywnie za cicho. The Last of Us - Survival Trailer 0:48, czy naprawdę Twoim zdaniem widz słyszy co mówią ludzie? Jeśli chcesz żeby ludziom się podobało to fakt, że ja tego nie słyszę to Twój problem, a nie mój.

Szczerze powiedziawszy to ja jako widz też mam w poważaniu czy robisz to dla satysfakcji, czy dla eksperymentów, czy może dla sławy. Moja opinia była by ta sama. Ja jako odbiorca dostaje jakiś produkt, do tego czytam tekst, który napisałeś po czym piszę co o tym myślę. Jak wysyłasz towar w świat musisz się liczyć, że nie podbijesz gustu każdego człowieka. Sam nakręciłem trochę materiału przez co jestem teraz bardziej wymagający wobec siebie - czemu miałbym obniżać poprzeczkę wobec innych, bez konstruktywnej krytyki będziesz stał w miejscu. Z jednej strony piszesz, że robisz to dla siebie, a z drugiej tak poruszyłeś się tą krytyką by zaraz napisać, że i tak masz w dupie to co myślimy. Po co w takim razie wysyłasz to na YT?

Artem2034 napisał(a):
Gdybyś ty coś robił i wszyscy mówiliby ci, że robisz to dobrze, a trafiłaby się nagle jedna osoba, która mówiłaby inaczej to jakbyś niby postąpił? Ktoś inny uznałby kogoś takiego za zwykłego hejtera, któremu się nudzi.

Każdy głos który brzmi inaczej niż reszta wymaga podwójnej uwagi, tym bardziej jeśli głos zachwytu wymaga dwóch słów a krytyka potrzebuje ściany argumentów.

Przykro mi, że ledwie temat się zaczął, a tu już wyjeżdżam z taką krytyka. Chodzi o to, że YT jest przepełniony fanmade'ami tego typu i według mnie żeby coś było dobre musi się wyróżniać, być inne. Powiem Ci, że dobrze, że robisz filmiki na poziomie tego co mamy na YT, ale żeby zdobyć fanów i czuć progres trzeba czegoś więcej. Jeśli na tym Ci nie zależy i robisz te filmiki bo nudzisz się co niedzielę to możesz zapomnieć o wszystkim o czym Ci napisałem.

pozdrowienia.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 mar 2013, 22:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 sty 2007, 10:10
Posty: 917
Lokalizacja: okolice wawy
+1

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL