Teraz jest 19 mar 2024, 07:07

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 1 lis 2014, 00:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 paź 2011, 19:45
Posty: 58
Ok więc żeby być fair nie podam kto jest kupującym a kto sprzedawcą po to, żeby otrzymać szczerą, bezstronną odpowiedź.
Sytuacja:
Aukcja gry Resident Evil 3:
zdjęcia - pudełko przód i tył, płytka od strony zapisu, okładka książeczki

Opis:
Witam
Na sprzedaż mam bardzo wyjątkową grę na platformę Playstation 1, która nosi tytuł: Resident Evil 3 Nemesis i została wyprodukowana przez firmę CAPCOM. Horror ten jest znany w Japonii pod nazwą: Biohazard 3: Last Escape. Udało mi się przejść cały tytuł na konsoli Playstation 3, lecz niestety muszę się z nim rozstać. Stan płyty jak i pudełka z instrukcją oceniam na 5 z 6. Gra jest kompletna, bardzo rzadka, po prostu gradka dla kolekcjonera.

Nie ma informacji o języku w grze ani o nie przyjmowaniu zwrotów.

Gra jest w języku niemieckim bez możliwości zmiany języka, o czym kupujący nie wie, ponieważ nie miał wcześniej styczności z tą odsłoną gry.

Kupujący odsyła grę, gdyż według niego, jest ona niezgodna z opisem (nie jest "gratką dla kolekcjonera" z Polski przez co nie jest też unikalna), a sam opis jest skonstruowany tak, żeby zwabić potencjalnych klientów tak, aby uzyskać jak najwyższą kwotę.

Pytanie:
Kto zawinił?
A. Kupujący, który twierdzi, że został oszukany, ponieważ nie ma kluczowej informacji i nie zna j. niemieckiego, a twierdzenie, że "można było zapytać" jest zwykłą wymówką, ponieważ kupujący nie ma tego obowiązku, a sprzedawca powinien umieścić informację o języku w aukcji na polskim serwisie jeśli język jest inny niż polski
b. Sprzedawca, który twierdzi, że gra jest zgodna z opisem, jest "unikalna" i "gratką dla kolekcjonera", a kupujący mógł zapytać przed licytacją mimo, że oferta była na 3s przed zakończeniem aukcji.

Sprzedawca nie chce oddać pieniędzy, mimo, ze kupujący odesłał grę, a na aukcji nie było zapisku o nie przyjmowaniu zwrotów.

_________________
Obrazek
YouTube | Twitter | facebook


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 lis 2014, 12:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 cze 2007, 13:12
Posty: 826
Lokalizacja: Poznań
Sprzedawca powie, że nie uznał tej informacji jako istotnej i tyle... Multum informacji o produktach może być dla jednej strony istotne gdzie dla drugiej jest kompletnie nieistotnym detalem...


Kupujący powinien dokładnie zapytać o detale, to że gra jest "unikalna", "gratką dla kolekcjonera" to tylko opinia w tym wypadku, każdy może mieć inne definicje dla tej gry, ja np. nie schylił bym się gdyby na ulicy leżała...

Na prawach allegro się nie znam, ale przypadkiem nie ma czegoś takiego, że gdy nie ma informacji o braku zwrotów to sprzedający musi przez ileś dni przyjąć zwrot ?

I taki detal, skoro gra jest po niemiecku to jakim cudem nie dało się tego wywnioskować po tych zdjęciach? Wierzyć mi się nie chce, że nigdzie nie ma żadnego oznaczenia...

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 lis 2014, 12:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 paź 2011, 19:45
Posty: 58
szakal0x napisał(a):
I taki detal, skoro gra jest po niemiecku to jakim cudem nie dało się tego wywnioskować po tych zdjęciach? Wierzyć mi się nie chce, że nigdzie nie ma żadnego oznaczenia...


Kiedy ostatni raz widziales gre, ktora nie ma mozliwosci zmiany jezyka na jakikolwiek inny? taka co ma ylko 1 jezyk?
Np. mam The Last of Us gdzie na pudelku jest napisane po słowacku, ale sama gra ma kika jezykow do wyboru.
W przypadku tego RE3 tak nie jest. Na tylniej okladce jest opis po niemiecku ale nie ma nigdzie zmianki, ze gra jest tylko w j. niemieckim.
Moze jest, ale ciezko ocenic jesli sie nie zna tego jezyka

_________________
Obrazek
YouTube | Twitter | facebook


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 lis 2014, 15:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 cze 2007, 13:12
Posty: 826
Lokalizacja: Poznań
Nigdy nie widziałem takiej gry. :>
No ale jak bym widział coś na okładce czego nie rozumiem (czyli po niemiecku w tym wypadku) to już bym się trochę zdziwił :D

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 lis 2014, 17:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 paź 2011, 19:45
Posty: 58
szakal0x napisał(a):
Nigdy nie widziałem takiej gry. :>
No ale jak bym widział coś na okładce czego nie rozumiem (czyli po niemiecku w tym wypadku) to już bym się trochę zdziwił :D


Jak mam być szczery, to okładkę obaczyłem dopiero jak przyszła gra, ponieważ jedyna miniaturka, którą kliknąłem było zdjęcie płyty żeby zobaczyć czy ma rysy

_________________
Obrazek
YouTube | Twitter | facebook


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL