Teraz jest 16 cze 2024, 13:06

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Karta graficzna
PostNapisane: 1 lis 2010, 16:31 
Offline

Dołączył(a): 12 gru 2006, 00:39
Posty: 476
Lokalizacja: Łomża
elo

pod koniec roku planuje zakup nie wiem teraz z jakiej stajni: nvidia czy ati...cena 1300-1500zl co polecicie??

_________________
xxxxxxxxxxxxxx


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 lis 2010, 16:47 
Offline
Zbanowany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2008, 22:01
Posty: 530
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Nowe Nvidy to straszne niewypały.
Polecam Ati Radeona HD5850 Obecnie najlepszy stosunek mocy do ceny na rynku. Sam ją mam i jestem zadowolony ;p lub ewentualnie 5870 troche mocneijszy i droższy

_________________
Użytkownik zbanowany


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 lis 2010, 18:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 maja 2010, 02:46
Posty: 551
gabcio napisał(a):
elo

pod koniec roku planuje zakup nie wiem teraz z jakiej stajni: nvidia czy ati...cena 1300-1500zl co polecicie??


Do końca roku są jeszcze dwa miesiące, do tego czasu wiele się zmieni


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 lis 2010, 21:33 
Offline

Dołączył(a): 12 gru 2006, 00:39
Posty: 476
Lokalizacja: Łomża
dedoha napisał(a):
gabcio napisał(a):
elo

pod koniec roku planuje zakup nie wiem teraz z jakiej stajni: nvidia czy ati...cena 1300-1500zl co polecicie??


Do końca roku są jeszcze dwa miesiące, do tego czasu wiele się zmieni


ceny kart spadna 50-100zl i wyjda jakies nowosci ktore beda kosztowac powyzej przedzialu kasy jaka chce zaiwnestowac..takze dla mnie nie zmieni to niczego a chcialbym wiedziec na co mam sie nastawic

_________________
xxxxxxxxxxxxxx


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 lis 2010, 22:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 kwi 2009, 11:01
Posty: 110
Moim zdaniem najlepiej wziąść Radeona. Ale nie HD5xxx lecz HD6xxx. Niedługo pojawią się w sklepach.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 lis 2010, 00:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2010, 02:31
Posty: 444
Wszystko zależy od tego jaka będzie reszta komputera, więc napisz ile masz kasy na całego kompa.

_________________
"Tylko martwi ujrzeli koniec wojny"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 lis 2010, 13:12 
Offline
Zbanowany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2008, 22:01
Posty: 530
Lokalizacja: Piekary Śląskie
KeFaS napisał(a):
Wszystko zależy od tego jaka będzie reszta komputera, więc napisz ile masz kasy na całego kompa.

nie wiem co ma wspólnego grafa z resztą. wystarczy że pasuje do mainboarda ?

_________________
Użytkownik zbanowany


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 lis 2010, 15:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 mar 2006, 10:32
Posty: 789
Lokalizacja: 3miasto
Ciastek96 napisał(a):
KeFaS napisał(a):
Wszystko zależy od tego jaka będzie reszta komputera, więc napisz ile masz kasy na całego kompa.

nie wiem co ma wspólnego grafa z resztą. wystarczy że pasuje do mainboarda ?

Dam Ci przykład, kupujesz jakąś mocną grafe a masz słabego proca i karta będzie działać np. na 70% mocy bo ją opóźnia proc. To samo w drugą stronę. Najlepszy zestaw jest wtedy kiedy poszczególne podzespoły są tak wyważone że działają na zbliżonej wydajności. Dlatego kupowanie karty high-end do jakiegoś słabego kompa mija się z celem i jest to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Chyba że za jakiś czas ma się zamiar zrobić upgrade.


Ostatnio edytowano 2 lis 2010, 15:12 przez NoAim, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 lis 2010, 15:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 maja 2010, 02:46
Posty: 551
Co Ci da karta za nawet 2tys zł jeśli procek będzie za 300zł albo zasilacz no name


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 lis 2010, 19:03 
Offline

Dołączył(a): 12 gru 2006, 00:39
Posty: 476
Lokalizacja: Łomża
NoAim napisał(a):
Ciastek96 napisał(a):
KeFaS napisał(a):
Wszystko zależy od tego jaka będzie reszta komputera, więc napisz ile masz kasy na całego kompa.

nie wiem co ma wspólnego grafa z resztą. wystarczy że pasuje do mainboarda ?

Dam Ci przykład, kupujesz jakąś mocną grafe a masz słabego proca i karta będzie działać np. na 70% mocy bo ją opóźnia proc. To samo w drugą stronę. Najlepszy zestaw jest wtedy kiedy poszczególne podzespoły są tak wyważone że działają na zbliżonej wydajności. Dlatego kupowanie karty high-end do jakiegoś słabego kompa mija się z celem i jest to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Chyba że za jakiś czas ma się zamiar zrobić upgrade.



quad q6600,4gb ddr2 ale bede zmieniac w luty/marzec na cos ala:

http://allegro.pl/asus-genex58-6gb-ddr3 ... 97565.html

albo wogole sie wstrzymam jeszcze i kupie dopiero w calosci grafe+ kompletne bebechy;)

_________________
xxxxxxxxxxxxxx


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 lis 2010, 23:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2010, 02:31
Posty: 444
Kupuj już teraz, albo po nowym roku, niedługo będzie podwyżka cenowa na "święta" i to jest najgorszy okres żeby cokolwiek kupować.
To co podałeś z Allegro to straszne przepłacanie, do samych gier nie opłaca się i7, spokojnie wystarczy i5 lub jakiś Xeon X3440, o ile modelu nie pomyliłem (coś pomiędzy i5, a i7).

A ogólnie Q6600 wciąż daje radę, na odpowiedniej płycie i chłodzeniu wyciągniesz z niego 4GHz i to starczy nawet do najnowszych kart graficznych, chociaż zależy jaki masz zasilacz (czy nową grafę pociągnie).

_________________
"Tylko martwi ujrzeli koniec wojny"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 lis 2010, 10:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 cze 2007, 12:05
Posty: 1075
Lokalizacja: Bydgoszcz
gabcio napisał(a):
quad q6600,4gb ddr2 ale bede zmieniac w luty/marzec na cos ala:

http://allegro.pl/asus-genex58-6gb-ddr3 ... 97565.html

albo wogole sie wstrzymam jeszcze i kupie dopiero w calosci grafe+ kompletne bebechy;)

Jeśli rzeczywiście masz zamiar zainwestować w taki sprzęt to moim zdaniem wstrzymanie się z kartą póki co to chyba będzie najlepsze wyjście :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 lis 2010, 12:36 
Offline

Dołączył(a): 12 gru 2006, 00:39
Posty: 476
Lokalizacja: Łomża
KeFaS napisał(a):
Kupuj już teraz, albo po nowym roku, niedługo będzie podwyżka cenowa na "święta" i to jest najgorszy okres żeby cokolwiek kupować.
To co podałeś z Allegro to straszne przepłacanie, do samych gier nie opłaca się i7, spokojnie wystarczy i5 lub jakiś Xeon X3440, o ile modelu nie pomyliłem (coś pomiędzy i5, a i7).

A ogólnie Q6600 wciąż daje radę, na odpowiedniej płycie i chłodzeniu wyciągniesz z niego 4GHz i to starczy nawet do najnowszych kart graficznych, chociaż zależy jaki masz zasilacz (czy nową grafę pociągnie).


wydaje mi sie ze raczej ceny delikatnie spadna,kazdy bedzie chcial byc konkurencyjnym i sprzedac jak najwiecej

_________________
xxxxxxxxxxxxxx


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 lis 2010, 14:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2010, 02:31
Posty: 444
No i to jest właśnie błąd, bo okres "świąt" jest najgorszy na zakup jakiegokolwiek sprzętu, bo ludzie i tak będą go kupować właśnie myśląc, że będzie taniej, a tak naprawdę sklepy chcąc zarobić najwięcej najpierw po cichu podnoszą ceny, a potem robią "super promocje świąteczne" tym samym obniżając ceny do takiej jaka była jeszcze kilka tygodni wcześniej. Zwykły marketing i czysty zysk dla sklepów. Z resztą to samo się dzieje w marketach, szczególnie na otwarciach lub na "urodzinach", bo 99% klientów i tak nie porówna cen w sklepach Internetowych, które potem okazują się dużo niższe niż w "promocyjnych" marketach.
Dlatego mówię, że albo teraz od razu, póki ceny jeszcze aż tak bardzo nie wzrosły (chociaż obserwuje niektóre popularne produkty i widać, że już się zaczynają podwyżki), albo po nowym roku, kiedy ceny się ustabilizują, a nawet trochę spadną (bo wtedy jest na to szansa).

_________________
"Tylko martwi ujrzeli koniec wojny"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 lis 2010, 17:38 
Offline

Dołączył(a): 12 gru 2006, 00:39
Posty: 476
Lokalizacja: Łomża
KeFaS napisał(a):
No i to jest właśnie błąd, bo okres "świąt" jest najgorszy na zakup jakiegokolwiek sprzętu, bo ludzie i tak będą go kupować właśnie myśląc, że będzie taniej, a tak naprawdę sklepy chcąc zarobić najwięcej najpierw po cichu podnoszą ceny, a potem robią "super promocje świąteczne" tym samym obniżając ceny do takiej jaka była jeszcze kilka tygodni wcześniej. Zwykły marketing i czysty zysk dla sklepów. Z resztą to samo się dzieje w marketach, szczególnie na otwarciach lub na "urodzinach", bo 99% klientów i tak nie porówna cen w sklepach Internetowych, które potem okazują się dużo niższe niż w "promocyjnych" marketach.
Dlatego mówię, że albo teraz od razu, póki ceny jeszcze aż tak bardzo nie wzrosły (chociaż obserwuje niektóre popularne produkty i widać, że już się zaczynają podwyżki), albo po nowym roku, kiedy ceny się ustabilizują, a nawet trochę spadną (bo wtedy jest na to szansa).



to najlepiej jak sobie poczekam do wiosny,spadna ceny,moze wyjdzie cos lepszego,pare zl sie dozbiera to od razu zmienie bude i kupie jakis dobry zasilacz

_________________
xxxxxxxxxxxxxx


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL