Teraz jest 25 kwi 2024, 11:43

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 28 lip 2007, 15:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 maja 2007, 22:59
Posty: 86
Lokalizacja: Nowy Sącz
widzę że mamy tu super znawców kart :)

radzę poczytać trochę na forach o takich kastratach jak Xtreme Audio i Xtreme Gamer (które nie są warte swojej ceny)

A tutaj macie zestawienie polecanych kart w różnych przedziałach cenowych:

http://forum.pclab.pl/index.php?s=&show ... &p=3222072

Od siebie dodam jeżeli nastawiacie się głównie na gry to warto kupić nie produkowaną już Xtreme Music (allegro) (żadne gamery i inne wynalazki) a jeżeli słuchacie więcej muzyki niż gracie to bierzcie Audiotraka Prodigy


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 lip 2007, 17:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 wrz 2006, 11:23
Posty: 35
może jak by się kasa większa trafiła to można kupić te głośniki :) i będzie wypasik :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 sie 2007, 11:01 
Offline

Dołączył(a): 1 sie 2006, 17:06
Posty: 639
Powiem Ci że ja kupiłem pół roku temu Logitechy X-540 i jestem zadowolony. Jak na tę cenę głośniki są rewelacyjne. Jednak jakbym miał troszke wiecej kasy to z pewnością wziąłbym Geniusy Home Theater.

_________________
Obrazek
fhsw-europ.ucoz.de - Strona domowa europejskiej społeczności FHSW
FHSW na Facebooku


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 sie 2007, 23:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 wrz 2006, 11:23
Posty: 35
No więc zmobilizowałem się i zebrałem kasę. Kupiłem kartę dźwiękową SB X-Fi Xtreme Gamer Fatal1ty Pro z pamięcią X-RAM 64MB i do tego głośniki Creative ProGamer G500. Wszystko teraz mi idzie i pewnie w poniedziałek dostanę cały sprzęt w łapy :P I teraz mam kilka problemów które muszę rozwiązać:

1) Po zamontowaniu nowej karty dźwiękowej muszę robić reinstalkę systemu? (usuwanie sterowników itp. do zintegrowanej karty dźwiękowej w mojej płycie głównej) A następnie muszę wyłączyć tą zintegrowaną w BIOS-ie?
2) Już teraz wiem że kable przy głośnikach są za krótkie :/ więc muszę dokupić przedłużenia 2xRCA (czinkcze) po 10m. Teraz moje pytanie brzmi czy przepłacać za jeden kabel 10m 20zł + koszt wysyłki Tak jak TU , czy po prostu kupić coś niżej budżetowego? Będzie to miało jakiś wpływa na jakość dźwięku? Tańsze będzie o wiele gorsze?
3) Czy sterowniki do karty X-Fi które są w zestawie są dobre czy po prostu będę musiał szukać na necie jakąś nowszą wersje? Jak są jakieś problemy z tymi co są na płycie CD w zestawie, to jakiego rodzaju?

Jeżeli znacie odpowiedzi na te pytania to proszę was napiszcie.
Pozdrawiam Maclay :lol: [/url]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 sie 2007, 00:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 mar 2006, 10:32
Posty: 789
Lokalizacja: 3miasto
MaClay napisał(a):
1) Po zamontowaniu nowej karty dźwiękowej muszę robić reinstalkę systemu? (usuwanie sterowników itp. do zintegrowanej karty dźwiękowej w mojej płycie głównej) A następnie muszę wyłączyć tą zintegrowaną w BIOS-ie?

Najlepiej zrobić tak, zanim wsadzisz nową karte usuń stery od starej następnie restart i wyłączenie tej zintegrowanej w biosie, potem wsadzenie nowej i instalka sterowników. Reinstalka systemu jest niepotrzebna.
MaClay napisał(a):
2) Już teraz wiem że kable przy głośnikach są za krótkie :/ więc muszę dokupić przedłużenia 2xRCA (czinkcze) po 10m. Teraz moje pytanie brzmi czy przepłacać za jeden kabel 10m 20zł + koszt wysyłki Tak jak TU , czy po prostu kupić coś niżej budżetowego? Będzie to miało jakiś wpływa na jakość dźwięku? Tańsze będzie o wiele gorsze?

Powiem tak, zwykły kabelek to koszt około 1 zł za metr, ten z linka co dałeś pewnie jest lepszy jakościowo ale różnicy wielkiej nie ma, przynajmniej jest ona niesłyszalna a wiem bo mam i taki i taki ;]
MaClay napisał(a):
3) Czy sterowniki do karty X-Fi które są w zestawie są dobre czy po prostu będę musiał szukać na necie jakąś nowszą wersje? Jak są jakieś problemy z tymi co są na płycie CD w zestawie, to jakiego rodzaju?

Generalnie zawsze lepiej jest instalować najnowsze stery jakie są dostępne, nawet jeśli z tymi co są na CD nie ma problemów.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 sie 2007, 09:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 wrz 2006, 11:23
Posty: 35
Cytuj:
Generalnie zawsze lepiej jest instalować najnowsze stery jakie są dostępne, nawet jeśli z tymi co są na CD nie ma problemów.



W tym wypadku ostatnio zaktualizowane sterowniki do X-Fi X-Gamer Fatal1ty są z 30 Oct 06 Strona Creative w takim razie na wszelki wypadek ściągnę a później zobaczymy z czym mam do czynienia.
Dzięki za odp.[/url]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 sie 2007, 11:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lip 2003, 22:35
Posty: 478
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Możesz jeszcze skorzystać z DriverCleaner'a. Dzięki niemu pozbędziesz się śmieci pozostawionych przez stary sterowniki zintegrowanej muzyki (nic nie piłem :D ). Co do samej X-Fi Fata1ity to ja instaluję stery z oryginalnej płytki, a później aktualizuje je tymi ściągniętymi z neta.
Jeśłi chodzi natomiast o kable głośnikowe to TUTAJmasz fajny topic na ten temat - miłej lekturki 8)


Ostatnio edytowano 11 sie 2007, 12:42 przez Murdoc, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 sie 2007, 10:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 wrz 2006, 11:23
Posty: 35
No i przyszła dźwiękówka wczoraj. Instalka itp. zajęła ok godziny. Ale efekt jest powalający! Moc moich SBS 560 podwoiła się. Dźwięk jest krystalicznie czysty no i bass stał się naprawdę dynamiczny i dwa razy mocniejszy niż dawniej. Teraz tylko czekam na głośniki aż mi przyjdą... nie mogę się doczekać- one to dopiero będą grały... :D jak na razie mogę śmiało powiedzieć że warto było zainwestować w ten sprzęt.
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 sie 2007, 12:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 wrz 2006, 11:23
Posty: 35
No więc witam ponownie. Sorry że piszę post pod postem ale mam niezły problem. Przyszły mi dzisiaj głośniki i wszystko fajnie tylko że dostałem w zestawie jeden kabel zasilający na brytyjską wtyczkę chyba :/ na trzy bolce. Teraz moje pytanie czy jak zastosuję zwykły kabel od zasilania komputera nic się nie stanie?? Bo kabel idealnie pasuje.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 sie 2007, 12:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 cze 2005, 01:44
Posty: 346
Lokalizacja: z brzucha mamy ;)
przeczytaj na ile Vol masz te głośniki, jak na ~220 to ok, jak na ~100 to kupuj na allegro przelote.

_________________
Xfire - fth85
|KGW| !


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 sie 2007, 18:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 wrz 2006, 11:23
Posty: 35
z kablem zadziałało i było wszystko w porządku. Miałem trochę problemów z ustawieniem głośników... musiałem usuwać sterowniki w wgrywać najnowsze jeszcze raz... i jest teraz w miarę dobrze ale mam jeszcze kilka pytań. Mam głośniki Creative THX Gigaworks G500 i w konsoli THX (oprogramowanie do X-fi Pro gamer) wybiera się rodzaj głośników i jest tam kilka produktów creativa. Co dziwo moich tam nie ma :| i przypisuje automatyczni je do Creative Gigaworks S700 :shock: co jest grane?? Nawet nie słyszałem żeby takie głośniki istniały... do wyboru są tam nawet moje stare SBS560 ale tych nowych już niema... co prawda jakoś to chodzi... ale wole się upewnić czy tak ma być... do wyboru są też Creative Megaworks THX 5.1 550... tak więc sam teraz nie wiem co mam robić... jeżeli ktoś posiada ten sam sprzęt to poproszę o pomoc w konfiguracji...
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 sie 2007, 19:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 cze 2005, 01:44
Posty: 346
Lokalizacja: z brzucha mamy ;)
też zawsze miałem te problemy ze moja karta ( sb live 5.1 z 99 roku :D ). Dlatego używam sterowników KX
http://kxproject.lugosoft.com/down.php?language=en
ostatnia wersja chyba z 2005 roku :)
Trzeba do nich 2 konfigi - jeden na mikofon i do gier, drugi na filmy w 5.1.
Ale to tak tylko jako alternatywa, bo pewnie masz lepsze stary do nowej karty niż ja :D

_________________
Xfire - fth85
|KGW| !


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 sie 2007, 09:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 wrz 2006, 11:23
Posty: 35
sterowniki mam najnowsze... więc trochę tego nie rozumiem skoro są stare głośniki Creativa a nie ma tych moich które nie się przeciesz jakąś nowością na rynku... one wyszły chyba w 2006 roku... a sterowniki do X-Fi najnowsze są z Grudnia 2006 roku... :?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 sie 2007, 12:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lip 2003, 22:35
Posty: 478
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Hmmm... nie wiem co w tym dziwnego... Oto [url]GigaWorks'y S700[/url] czyli odświeżone GigaWorks'y 550THX. Jest to standardowy zestaw 5.1, posiada indentyczną ilość kanałów jak Twoje SBS 560, więc raczej niczym bym się specjanie nie przejmował. Pozdro 8)

_________________
Team Wilda HQ | ESL rules | 500 tickets | by ngz-server.de


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL