Teraz jest 16 kwi 2024, 08:36

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 24 lip 2007, 19:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 wrz 2006, 11:23
Posty: 35
Witam, od dłuższego czasu mam poważny problem grami na moim kompie. Wszystkie się tną z powodu zintegrowanej karty dźwiękowej w mojej płycie głównej. Wszystko przez takie bajerki jak EX. Nie znam się za bardzo na tym dla tego zakładam ten temat. Szukałem na forum ale czuje mały niedosyt informacji.
Zainteresowała mnie broszurka która dodana jest do gry Battlefield 2142 do tycząca karty dźwiękowej Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer. Wszytko cacy już prawie miałem brać a tam w wymaganiach sprzętowych pisze złącze PCI 2,1. Ja niestety mam płytę główną Asus P4C800-E delux ze zwykłymi złączami :/ Teraz muszę szukać takiej płyty dźwiękowej która mi spasuje do kompa. Najlepiej żeby odtwarzała wszystkie nowe formaty i bajerki EX, działała pod 5,1 i przyspieszała działanie gier bo to jest chyba najważniejsze. Po prostu szukam coś jak ten Sound Blaster X-fi tylko że pod moją płytę główną czyli pod szynę AGP (?? nie wiem czy dobrze to napisałem). Maxmymalną kwotę jaką mogę wydać jest 350-400zł. Sugerujcie się cenami allegro.
Proszę o pomoc... Będę wdzięczny za jakiekolwiek informację
Dziękuję i Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 lip 2007, 19:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2007, 03:16
Posty: 399
Lokalizacja: Wałbrzych
Twoja płyta główna MUSI mieć wolne sloty PCI (są krótsze od złącza AGP). To są te sloty pod kartą graficzną (w Twoim przypadkiem pod złączem AGP)

CREATIVE SB X-Fi Xtreme Gamer - 265 zł

http://allegro.pl/item216954395_salon_c ... _wawa.html

PS: NIE EX tylko EAX...


Ostatnio edytowano 24 lip 2007, 19:28 przez Toniak.47, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 lip 2007, 19:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 mar 2006, 10:32
Posty: 789
Lokalizacja: 3miasto
Tak jak napisał Ci Toniak.47, dodam jeszcze że jak wspomniałeś ta dzwiękówka wymaga slotu PCI 2.1 ale o to też się nie martw bo posiada go każda płyta główna wyprodukowana po 1994 roku :wink:

Toniak.47 napisał(a):
sloty PCI (są krótsze od złącza AGP)


To AGP jest krótsze, przynajmniej 4x, 8x jest prawie takie same jak PCI :wink:

MaClay napisał(a):
Wszystkie się tną z powodu zintegrowanej karty dźwiękowej w mojej płycie głównej.


Jesteś tego pewny? Wyłącz ją w biosie i zobacz czy będą lepiej gry chodzić bo się okaże że wydasz kase a nic się nie zmieni i nie tu jest problem...


Ostatnio edytowano 24 lip 2007, 19:49 przez NoAim, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 lip 2007, 19:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2007, 03:16
Posty: 399
Lokalizacja: Wałbrzych
Mam PCI-E 16x i myślałem, że jest troszkę dłuższa od AGP a AGP jest dłuższe od PCI, mój błąd :wink:

PS: W grach unikaj w ustawieniach filtrowania dźwięku HARDWARE, ustawiaj zawsze SOFTWARE i wyłączaj EAX a jeżeli jest możliwe ustawienie jakości to oczywiście LOW.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 lip 2007, 22:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 wrz 2006, 11:23
Posty: 35
Witajcie... czyli jednak spokojnie będzie współgrała z moją płytą główną? Przepraszam że niestety podstawowych pojęć nie kojarzę typu te złącza ale lata w których interesowałem się komputerami i wszystkim co jest związane z tą dziedziną już dawno minęły i co po niektóre rzeczy pozapominałem.

NoAim:

Wyłączyłem właśnie w Biosie i rezultaty są następujące:

-płynność gry w Battlefield 2 poprawiła się, nie tnie się podczas wybuchu np. granatu
-podobnie w Battlefield 2142, zwykle jak ktoś wyskakiwał zza winkla i ładował we mnie cały magazynek z broni żołnierza wsparcia miałem potężne ścięcie i tylko po chwili widziałem już niebo i odliczanie do odrodzenia, podobnie podczas nawałki artylerii, teraz tylko nie wiadomo kto na Ciebie wyskakuje ale przynajmniej się nie ścina
- w Test Drive Unlimited podczas gdy mnie przeciwnik wyprzedza słychać ryk silnika, ścięcie na około 2 sekundy i nagle się w rowie ląduje, a teraz nic z tych rzeczy... hymm nie wiedziałem że takie malutkie "coś" może robić dziadostwa :/

Teraz mam pytanie którą z tych X-Fi wybrać? Tą co kolega podał wyżej czyli Gamer czy może Gamer z 64mb pamięci X-Ram jak z tej aukcji:
http://allegro.pl/item217038039_sound_b ... _64mb.html
co prawda to jest jakaś okazja która może sie jeszcze przytrafić po przez ponowne wystawienie przez sprzedającego.
Czy może kupić sobie X-Fi XtremeMusic GOLD:
http://allegro.pl/item217815468_creativ ... 2_mcy.html

Jaka jest w ogóle różnica pomiędzy tymi modelami? Tak na chłopski rozum...

Dziękuję za pomoc
Pozdrwiam :oops:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 lip 2007, 22:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2007, 03:16
Posty: 399
Lokalizacja: Wałbrzych
Podaj swoją specyfikację komputera


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 lip 2007, 23:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 wrz 2006, 11:23
Posty: 35
Procesor: P4 2,8 Ghz z HT
Płyta Główna: Asus P4C800-E delux
Karta Graficzna: Gigabyte G-Force 6600GT
Pamięć Ram: 1,5GB (3x512mb po 400Mhz)
Dyski: 2 po 250GB
Karta dźwiękowa zintegrowana z płytą główna: Sterownik do niej to SoundMax


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 lip 2007, 15:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 mar 2006, 10:32
Posty: 789
Lokalizacja: 3miasto
MaClay napisał(a):
Witajcie... czyli jednak spokojnie będzie współgrała z moją płytą główną?

Bez problemu.
MaClay napisał(a):
Jaka jest w ogóle różnica pomiędzy tymi modelami? Tak na chłopski rozum...


http://www.itpartner.pl/news/82017.html

A tak na chłopski rozum różnią się tylko bajerkami jakie dostaniesz w pudełku.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 lip 2007, 17:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 wrz 2006, 11:23
Posty: 35
Dzięki wielkie za pomoc. Jestem waszym dłużnikiem :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 lip 2007, 10:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 wrz 2006, 11:23
Posty: 35
Przepraszam że piszę post pod postem ale nie chce zaśmiecać forum nowym tematem.

Tak więc karta dźwiękowa kupiona (x-fi xtreme gamer fatal1ty pro) teraz przyszedł czas na zmiane głośników ponieważ moje nie posiadają EAX i tych nowszych bajerów i nie dają takie dźwięku przeszczennego jakiego bym się spodziewał. Jeżeli chodzi o słuchanie muzyki to są świetne. Czysty dźwięk i wmiarę mocny bas, są Creative SB 560 chyba... Teraz chce też coś z Creative i myślę nad tymi Klik Creative P5800. Co o nich sądzicie? do wydania mam około 350zł. Może macie jakąś inną propozycję? Warunek jest jeden, musi być to 5.1 i kolumny boczne nie mogą być wyższe niż 15cm bo inaczej nie zmieszczą mi się na półkę.

P.S. Logitech też mi się spodobał tylko jakoś nie jestem przekonany Klik Logitech X-540 wyglądają na lepsze... ale jak jest w rzeczywistości?

Pozdrawiam i dzięki za jakiekolwiek odp. :oops:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 lip 2007, 11:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 sty 2006, 10:32
Posty: 441
Lokalizacja: prawie Olsztyn
logitechy są lepsze w tym wypadku

_________________
Obrazek
Free Image Hosting [xs.to]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 lip 2007, 11:45 
Offline

Dołączył(a): 2 sie 2006, 13:26
Posty: 656
Lokalizacja: Starachowice
Jakbym kupił najtańszą wersję (http://www.allegro.pl/item219156555_salon_creative_sb_x_fi_xtreme_audio_box_wawa.html)
Czy mógłbym ustawić w 2142 jakość dźwięku na "X-Fi" ?

_________________
Obrazek
PL4FC- | www.pl4fc.net | #PL4FC @ Quakenet


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 lip 2007, 11:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 wrz 2006, 11:23
Posty: 35
Powinno spokojnie chodzić, w końcu to procesor X-Fi ale lepiej jak byś chyba kupił Klik Creative X-Fi Gamer wtety już byś miał 100% pewność że pójdzie :)

Jeżeli chodzi o te Logitech x-540 to dobrze będą współgrały z X-Fi Xtreme Gamer Fatal1ty Pro? To znaczy czy będą dawały maksymalne doznania jakie można wyciągnąć z tej karty dźwiękowej?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 lip 2007, 13:07 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lut 2004, 04:45
Posty: 1597
Lokalizacja: IRL
X-Fi zdecydowanie idealna do gier ;) no i wole starsza wersje XtremeMusic - 3 w jednym a nie tak jak teraz, zabieg marketingowy i z jednej 3 karty zrobili :P :lol:

_________________
Obrazek
Obrazek
http://www.teamofaces.com


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 lip 2007, 13:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 cze 2006, 18:08
Posty: 3819
Lokalizacja: Ozorków
MaClay napisał(a):
Jeżeli chodzi o te Logitech x-540 to dobrze będą współgrały z X-Fi Xtreme Gamer Fatal1ty Pro? To znaczy czy będą dawały maksymalne doznania jakie można wyciągnąć z tej karty dźwiękowej?


no to byś musiał zaopatrzyć się w coś takiego :wink: http://www.komputronik.pl/Glosniki/Crea ... ,id,43916/

procesor X-Fi ma sporawy potencjał i trudno go w pełni wykorzystać na zestawie za 300zł, według mnie największą zaletą X-Fi jest odciążanie procesora co daje o wiele płynniejszą grę.

_________________
http://www.arma2coop.pl/
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL