Teraz jest 24 kwi 2024, 01:12

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Problem-wirus?
PostNapisane: 1 sie 2007, 23:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2005, 09:52
Posty: 596
Lokalizacja: Koszalin
Witam,
mam taki trochę nietypowy problem...wszystko zaczęło się dziś, tak znienacka.Zresetowałem kompa, a ten automatycznie wchodził mi do bios'u i latał między opcjami. Odłączyłem klawę na moment, potem podłączyłem i było ok. Potem załadował się system, i cokolwiek co kliknąłem otwierało się wkółko, w efekcie miałem 200 firefoxów i cholera wie co jeszcze...(doszedłem do rozwiązania-wystarczy wcisnąć F5 i problem znika). No ale to nie koniec. Próbowałem sformatować kompa, wkładam płytkę i czekam aż się załaduje po resecie. Nie kliknąłem dosłownie nic, a zainstalował mi się drugi system. I tak oto mam dwa windowsy zamiast sformatowanej partycji :shock: cuda na kiju...
Tak więc po raz kolejny proszę o pomoc mam nadzieję że się doczekam :idea:
czy to jakiś paskudny wirus? Czy to możliwe żeby aktywował się odrazu po włączeniu kompa i manipulował klawiaturą?
No i jak pozbyć się tego drugiego windowsa, bo włączanie z każdorazowym wyborem systemu jest trochę wkurzające...
HELP PLS

_________________
Obrazek
America's Army clan-zapraszam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 sie 2007, 08:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 sie 2006, 16:09
Posty: 1459
Lokalizacja: Kielce
Jak dla mnie to klawiatura szwankuje. Ja kiedyś kupiłem klawe firmy Manta (nie polecam kupować w Tesco sprzętu od nich). Pierwszy dzień-wszystko OK. W drugi grałem w BFa, jechałem APC, po chwili tak z nienacka przestały guziki odpowiadać, puściłem, a APC jeździł w kółko. Sprubój podłączyć inną klawiature, powinna działać. A co do teorii o wirusie, to wątpie, nie wiem czy istnieją wirusy z możliwością ingerencji w BIOS, a większość z nich aktywuje się po zalogowaniu do sysemu. Sprubój z inną klawiaturą.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 sie 2007, 20:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 sty 2007, 20:18
Posty: 69
a moze odebrales e-mail o tresci "invisio" od kilku tygodni krazy nowy wirus tu masz info http://www.hoax.it/archivio/cnn(75).htm atakuje sector zero na dysku :lol:

_________________
z kazdym dniem mojego życia rośnie liczba osób ktore mogą pocalowac mnie w dupe


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 sie 2007, 23:04 
Offline
Redaktor Battlefield.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 cze 2005, 10:20
Posty: 1989
Lokalizacja: Piaseczno
PaulPL11 napisał(a):
Jak dla mnie to klawiatura szwankuje. Ja kiedyś kupiłem klawe firmy Manta (nie polecam kupować w Tesco sprzętu od nich). Pierwszy dzień-wszystko OK. W drugi grałem w BFa, jechałem APC, po chwili tak z nienacka przestały guziki odpowiadać, puściłem, a APC jeździł w kółko. Sprubój podłączyć inną klawiature, powinna działać. A co do teorii o wirusie, to wątpie, nie wiem czy istnieją wirusy z możliwością ingerencji w BIOS, a większość z nich aktywuje się po zalogowaniu do sysemu. Sprubój z inną klawiaturą.


Pamięc w której znajduje się BIOS jest na tyle mała, że tylko on tam się zmieści. Wirusa tam nie upchasz, co najwyżej możesz dodać kod, który uruchamiałby wirusa z dysku a nie z pamięci BIOSu.

Żeby Ci się nie pojawiało który system masz wybrać to kliknij PPM na Mój Komputer i wybierz Właściwości, następnie zakładkę Zaawansowane i przy opcji Uruchamianie i Odzyskiwanie wybierz Ustawienia i następnie Edytuj.

Cytuj:
[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect /NoExecute=OptIn


U mnie wygląda to tak. Windowsa mam zainstalowanego na C i jeżeli ty też tak masz to skopiuj to co ja mam zapisane ;). Uwaga! Robisz to na własną odpowiedzialność. Nie obiecuje, że na pewno po tym zabiegu będziesz mógł uruchomić Windows'a!. Następnie usuń ręcznie katalogi związane w drugim Windowsem i będzie po problemie :D.

P.s Oczywiście, jak będziesz zmieniał dane w pliku boot.ini, to musisz te zmiany zapisać tak, jak zapisujesz np. plik w notatniku.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 sie 2007, 23:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2005, 09:52
Posty: 596
Lokalizacja: Koszalin
Dzięki za pomoc:) z boot.ini dowiedziałem się już trochę wcześniej, zrobiłem jak podałeś i już nie ma problemu. A sprawa 'wirusa' też jakoś sama się rozwiązała. Dowiedziałem sie że tym wirusem jest klawiatura, jednak sama się naprawiła :twisted: dzięki za wszystkie wskazówki.

_________________
Obrazek
America's Army clan-zapraszam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 sie 2007, 10:41 
Offline
Zbanowany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 sty 2007, 14:41
Posty: 457
Lokalizacja: Poznań
Komus sie nudzi ze zglasza post do moderatora Rafixa?

_________________
Użytkownik zbanowany


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 sie 2007, 12:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lip 2003, 22:35
Posty: 478
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Piooner napisał(a):
Komus sie nudzi ze zglasza post do moderatora Rafixa?


1. Rafix nie jest moderatorem :idea:
2. Rafix sam zgłosił swój post zapewne, żeby zamknąć topic :idea:
3. +1 do LP* 8)
_________
* LP - liczba postów


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL