Teraz jest 14 maja 2024, 08:14

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 16 lis 2008, 12:04 
Offline
Redaktor Battlefield.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lis 2005, 20:16
Posty: 3937
Lokalizacja: Białystok
Mam problem z routerem, w domu mam sieć Netia 1Mb/s na stary modem Speedtouch 330. Ale w domu jest już klika kompów i przydałby się router sieciowy, ale jestem w tym kompletnie zielony... Po pierwsze, słyszałem że do Neostrady trzeba mieć jakiś annex A, a do Netii/Dialogu itp trzeba mieć annex B lub odwrotnie. Czy to prawda? Czy są routery które mają obydwa te anneksy wbudowane? Jaki router wybrać i czym się kierować? I co z Battlefieldem? Czy na każdym routerze można grać spokojnie w sieciowe fpsy, to tylko kwestia konfiguracji czy router musi mieć COŚ? Jeśli chodzi o zasięg to wystarczy jakieś 8-12 metrów (przez ściany oczywiście). Dzięki za pomoc.
PS
Do routera trzeba dokupić odbiorniki, prawda? Czy odbiorniki USB w standardzie n będą ok?

_________________
Obrazek

I'm as cold as the cold wind blows


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 lis 2008, 16:31 
Offline

Dołączył(a): 24 paź 2007, 21:24
Posty: 56
A jaki chcesz router pod Wi-Fi (są droższe ale kabli nie trzeba). To jest rozwiązanie raczej dla laptopów bo większosci maja wbudowane odbiorniki. Czy może kablami będziesz ciągnął od każdego kompa do routera? Jeśli kupisz z Wi-Fi to chyba 1 odbiornik dostaniesz gratis pod usb. Netia(net24) i neostrada mają ten sam annex A. Ja też mama netie 1mb i też sobie kupiłem router i 2 kable i wszystko hula ok. W bf-a w sieci można bez problemu grać.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 lis 2008, 19:30 
Offline
Redaktor Battlefield.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lis 2005, 20:16
Posty: 3937
Lokalizacja: Białystok
Tak, wiem już że mam Aneks A. Myślę żeby kupić router ADSL Wi-Fi w standardzie n i dokupić do niego 2 lub 1 (w zależności od tego czy będzie jeden odbiornik w pudełku) odbiornik USB w standardzie n. Drugi odbiornik, jeśli było by to potrzebne, kupiłbym w tańszej wersji g, bo jeden komp byłby tuż przy routerze i niepotrzebny byłby dobry, drogi odbiornik

_________________
Obrazek

I'm as cold as the cold wind blows


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 lis 2008, 15:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 gru 2004, 17:31
Posty: 1504
Lokalizacja: Chotomów
ja powiem tak, w domu mam 4 komputery 3 z nich są podłączone pod WIFI tylko jeden (mój) jest kablem i cały czas mam wrażenie, że kabel jest lepszy, chociażby jak grałem u ojca na kompie w bf'a to co jakiś czas (30min) rozłączał mi neta i tak w kółko, przy normalnej pracy takiej jak poczta, czy przeglądanie stron internetowych nie ma to wpływy jednak jeśli chcesz sobie pograć to licz się, że mogą być problemy

http://www.agito.pl/routery-wi-fi/d-lin ... 37360.html trochę drogi ale warto

_________________
"I Pan Bóg stworzył kobietę... a potem był płacz i zgrzytanie zębów"...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 lis 2008, 16:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 wrz 2008, 12:40
Posty: 481
Jeżeli chodzi o routery to jest to dobre do internetu itp (chodzi o strony www) do gier już takie sobie chyba że masz duże łącze.
Ja mam w domu 2 kompy (stacjonarny i laptop). Stacjonarny jest podłączony do kabla co owocuje tym że nigdy nie zrywa połączenia i zawsze ciągnie z full transferem.
Laptop jest "na routerze" więc czasami zrywa połączenie. Co do transferu na laptopie to nie wiem jak jest na normalnych stronkach, ale na torrentach ciągnie dobrze.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 lis 2008, 16:43 
Offline
Redaktor Battlefield.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lis 2005, 20:16
Posty: 3937
Lokalizacja: Białystok
Dzięki za pomoc. Szukam routera w miarę dobrej firmy za w miarę małe pieniądze (paradoks) w standardzie n(draft) i żeby miał Qos(nie wiem co to ale podobno to ważne :P ) Czy taki router -> http://sklep.vobis.pl/oferta/sieci/punk ... r2000.aspx byłby ok?

_________________
Obrazek

I'm as cold as the cold wind blows


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 lis 2008, 20:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 gru 2004, 17:31
Posty: 1504
Lokalizacja: Chotomów
nie znam formy więc nie powiem ale wg mnie design to nie wszystko. Z tego co wiem to D-link'i są obecnie uważane za jedne z lepszych

_________________
"I Pan Bóg stworzył kobietę... a potem był płacz i zgrzytanie zębów"...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 lis 2008, 22:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 lip 2004, 11:47
Posty: 348
Lokalizacja: Kołbiel
Chyba się wypowiem:

Kupiłem miesiąc temu D-linka 2740b: http://www.allegro.pl/item477700806_rou ... n_11n.html
+dwie karty D-linka DWA-547

Wszystko miało być pięknie, zapowiadany duży zasięg, wysoka prędkość itp.

A w rzeczywistości sygnał z routera nie jest w stanie przebić ściany pod innym kątem niż prosty, bez utraty 80% siły sygnału (wtedy masywny lag, packet loss i inne nieprzyjemne rzeczy). Aby uzyskać jako takie połączenie trzeb się nakręcić antenkami we wszystkie strony a i tak nie wiele to daje. Planowałem też, że sygnał obejmie 2 pietra. Bez powodzenia. Nie wiem może to wina tego routera, czy kart a może architektury mojego domu. W każdym razie nie działa to jakbym chciał.

Jeśli nie musisz, to radze nie kupuj routera wifi, zwykły kabel i zwykły router wyjdą taniej i lepiej. Chyba że chcesz korzystać tylko w dwóch sąsiednich pomieszczeniach, no i nie planujesz przebijania się z sygnałem przez stropy.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 lis 2008, 22:45 
Offline
Redaktor Battlefield.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lis 2005, 20:16
Posty: 3937
Lokalizacja: Białystok
Żadnego przebijania. D-linki mnie kuszą, ale te w wersji n draft i z adsl2+ są drogi jak c***.
Mam chrapkę na któryś z tych:
1 http://www.netgear.com/Products/Routers ... R2000.aspx
2 http://www.netgear.com/Products/Routers ... quirements

Nr 1 ma QoS, ale nie ma ADSL2+, drugi odwrotnie: ma ADSL2+ ale nie ma Qos. Który wybrać?
PS Pawciu gwarantuję że nie kieruję się wyglądem. Wybrałem (wstępnie) te 2, bo są w standardzie n i są względnie tanie, a nie są to jakieś pentagramy e5 czy inne manty

_________________
Obrazek

I'm as cold as the cold wind blows


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 gru 2008, 16:29 
Offline
Redaktor Battlefield.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lis 2005, 20:16
Posty: 3937
Lokalizacja: Białystok
Ok wszystko już kupiłem i uruchomiłem napiszę krótko jak to było...

Kupiłem ten router i tą kartę USB Wi-fi, oba w standardzie n draft. Instalacja była bezproblemowa, ale problem zaczął się przy graniu - mimo że karta była dosłownie (na miejscu testowym) postawiona na routerze a pingi były takie same jak na starym kablowym modemie, BF2 niemiłosiernie przycinał (co 5 sekund mała zwiecha). Winna okazała się Vista, ściągnąłem ten programik i poszło ok* Przeniosłem kompa z miejsca testowego na swoje miejsce i tu nie miła niespodzianka - maks siła sygnału jaką udało mi się zyskać to było ok 57%. (pomiędzy kartą a routerem są ściany, drzwi, szafa itd :) ) Nieco przerażony odpaliłem BF2 - pingi takie same jak po kablu, zero zwiech dzięki V-A-L, siła sygnału okazała się nieważna. Nie musiałem odblokowywać jakichśtam różnych pierdół.

Podsumowując - nie ma się co bać routerów do grania, pod warunkiem że nie kupuje się jakichś e5 a4techów pentagramów tp-linków i innych g***ien. Co tyczy się również każdej innej komputerowej części :)

*tak na marginesie, to "trochę" pop****ne żeby system sam przycinał router, i że trzeba szukać w googlu rozwiązania bo ta zasrana vista musi go przymulać. cóż, grunt że v-a-l działa...

_________________
Obrazek

I'm as cold as the cold wind blows


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL