Teraz jest 25 cze 2024, 08:07

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 9 lip 2009, 12:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 paź 2007, 13:24
Posty: 334
Lokalizacja: Zamość
Witam!

Mam internet - radiówkę. W większości pingi i ogólnie łącze jest OK, ale kiedy jakiś dupek siądzie soibe na kompa na tym samym łączu (tak jakby to nazwać) i włączy torrenty albo inne świństwo, mój net spowalnia do prędkości przedwojennej a i pingi mieszczą się w granicach 1000 albo i więcej.
Mam więc do Was pytanie - czy do takiego gościa można wysłać wiadomość? Albo do wszyskich użytkowników tego łącza?
Próbowałem zrobić cokolwiek komendą netsend ale ona działa tylko w LANie.

Pozdrawiam, Assassin0

_________________
Mój kanał YT


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 lip 2009, 21:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 paź 2008, 16:07
Posty: 192
Lokalizacja: GLIWICE
Masz tą radiówke tylko z jednego AP czy możesz przełączyć się na inne pasmo ( 1-13 ) , ogólnie jest tak, że nie powinno ci zwalniać jak inni odbiorcy mają włączony torrent chyba, że twoje połączenie jest darmowe na zasadzie hot spota, w przypadku połączenia PPPoE problemu nie ma .

Co do pisania , nie da rady to nie lokal

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lip 2009, 17:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 paź 2007, 13:24
Posty: 334
Lokalizacja: Zamość
A jak można przełączyć się na inne pasmo?

Raczej zwalnia np. w okolicach 13 czasami i zwykle 18-20:30

_________________
Mój kanał YT


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lip 2009, 18:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 paź 2008, 16:07
Posty: 192
Lokalizacja: GLIWICE
Masz połączenie abonenckie czy darmowe, w jaki sposób odbierasz internet ( karta wi-fi,access point,router wi-fi) to ile pasm masz do wyboru zależy od dostawcy, jeśli zależy mu na dobrym sygnale to wysyła go na kilku pasmach np. 1,6,13 a przełączasz się między nimi zależnie od tego, jakim urządzeniem odbierasz ten sygnał i czy masz dostęp do konfiguracji,

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 lip 2009, 14:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 paź 2007, 13:24
Posty: 334
Lokalizacja: Zamość
Hmmm no radiówka jak radiówka chyba, nie przez wifi raczej, antena jest kierunkowa (podobna do satelitanych), a w domu mam neta przez kabel (od anteny do kompów dwóch), nie darmowa

_________________
Mój kanał YT


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 lip 2009, 16:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 paź 2008, 16:07
Posty: 192
Lokalizacja: GLIWICE
To się nazywa antena paraboliczna... Na pasku po prawej masz ikonę tego połączenia, pokazuje się tam siła twojego sygnału, powinna być tam zakładka profil, w którym możesz wybrać kanał ( tylko wtedy, jeśli dostawca wysyła sygnał na paru pasmach )
Ps. Nie bardzo rozumiem, w jaki sposób masz podłączone dwa kompy pod jedną antenę?

Obrazek

Obrazek

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 lip 2009, 18:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 paź 2007, 13:24
Posty: 334
Lokalizacja: Zamość
No mam taki mały "modem" jakby (do którego idą kable z anteny i wychodzą do mojego i do drugiego kompa.

A tego menu to nigdy na oczy nie widziałem ;]

_________________
Mój kanał YT


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 lip 2009, 18:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 paź 2008, 16:07
Posty: 192
Lokalizacja: GLIWICE
Assassin0 napisał(a):
No mam taki mały "modem" jakby (do którego idą kable z anteny i wychodzą do mojego i do drugiego kompa.

A tego menu to nigdy na oczy nie widziałem ;]



Chętnie bym Ci pomógł niestety nie ułatwiasz mi tego, bo bawimy się w zgadywanki, ten mały modem jak mówisz to prawdopodobnie router wi-fi z wbudowanym swishem (cztery wejścia), do którego masz podłączone oba komputery, okienka, które ci pokazałem nie dotyczą tego typu urządzenia.
Myślę że powinieneś skontaktować się z dostawcą on powinien rozwiązać twój problem bo urządzenie, które posiadasz jest dosyć skomplikowane, a steruje się nim przez przeglądarkę, nie wiele ci pomogę w tej kwestii bo nabili byśmy kupę postów

Pozdrawiam

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lip 2009, 01:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2005, 09:48
Posty: 643
Lokalizacja: Leamington SPA, UK
Pewnie skończy się na tym że zapytasz firmę od której masz neta czy oni mogą coś w tej sprawie zrobić... a oni nic nie zrobią. Historia wałkowana przez wielu.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lip 2009, 09:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 paź 2007, 13:24
Posty: 334
Lokalizacja: Zamość
Chciałbym tylko po raz któryś powiedzieć, że to nie jest WIFI to wiem na pewno ;]. A ten "modem" to po prostu mi rozdziela sygnał z anteny na 2 kompy.

_________________
Mój kanał YT


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lip 2009, 16:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 paź 2008, 16:07
Posty: 192
Lokalizacja: GLIWICE
cytuje:
Witam!

Mam internet - radiówkę.



Wi-Fi określa potocznie zestaw standardów stworzonych do budowy bezprzewodowych sieci komputerowych. Szczególnym zastosowaniem WiFi jest budowanie sieci lokalnych (LAN) opartych na komunikacji radiowej czyli WLAN. Zasięg od kilku do kilkuset metrów i przepustowości sięgającej 108 Mb/s ( te 108 Mb/s to taki żart )
_______________________________________________________________________
To pudełko „modem” jest twoje czy dostawcy internetu? Podaj model i jego markę
Sam podpinałeś/konfigurowałeś kompy

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lip 2009, 20:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 paź 2007, 13:24
Posty: 334
Lokalizacja: Zamość
Tak, a do anteny jest jakieś 2 kilometry.

Seven 5 Port Switch, oni mi podpinali,ale i tak jeszcze kilka razy sam podpinałem kiedy było trzeba.


@Opisze jak dokładniej moge jeśli trzeba - firma Derkom ma antene odległą o jakieś 2km ode mnie, ja odbieram jej sygnał wcześniej wspomnianym "talerzem" (trochę innego kształtu, bardziej prostokątny i bardziej wygięty). Od tej anteny leci kabel do tego switcha z którego 1 kabel leci do mnie a 2 kabel leci do drugiego kompa w domu. To chyba nie jest aż tak bardzo istotne ;] A moje pytanie brzmi czy można by wysłać jakąś wiadomość do osoby spowalniającej łącze?

Dodam, że np. gdy chce czasami ściągnąć jakiś mały plik z rapidshare to pisze, że mój adres IP właśnie pobiera cośtam albo niedawno skończył pobierać mimo tego, że ja nic z niego nie ściągam i nie ściągałem przez kilka wcześniejszych dni, a nawet dłużej.

Tak samo było chyba na megaupload - pisało, że twój adres IP (jak trzeba to go podam) właśnie pobiera 217000KB plik.

Z góry dziękuję za pomoc w rozwiązaniu problemu i dziękuję za chęci i pomoc kolegi vara76

_________________
Mój kanał YT


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lip 2009, 17:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 paź 2008, 16:07
Posty: 192
Lokalizacja: GLIWICE
Hehe wygląda na to, że masz intruza! Powiedz mi jeszcze, w jaki sposób masz połączenie z Internetem tzn. logujesz się jakoś czy po prostu włączasz komputer i Internet jest od razu
Masz IP publiczne ?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lip 2009, 18:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 paź 2007, 13:24
Posty: 334
Lokalizacja: Zamość
Nie muszę niczego włączać.
IP mam stałe (tak mi się wydaje) - jak nie jest to odpowiedź któej oczekiwaleś to proszę wyjaśnij jak dziecku xD

_________________
Mój kanał YT


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lip 2009, 20:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 gru 2004, 17:31
Posty: 1504
Lokalizacja: Chotomów
Już wiem masz sieć osiedlową a IP wszyscy macie dokładnie takie same :) (natomiast numery IP waszych odbiorników są przyznawane przez operatora) zadzwoń bądź umów się z dostawcą i po prostu pogadaj, wysyłanie wiadomości nic nie da bo gdybym mi ktoś coś takiego wysłał to bym to po prostu olał :)

_________________
"I Pan Bóg stworzył kobietę... a potem był płacz i zgrzytanie zębów"...


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL