Teraz jest 25 kwi 2024, 11:10

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: UWAGA - XFIRE
PostNapisane: 31 lip 2009, 10:26 
Offline
Zbanowany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2008, 22:01
Posty: 530
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Pewnie z wielu was dosatło od kogoś wiadomość typu "Haha michael JAckson is gay [link]"
Pod żadnym pozorem nie ściągajcie tego. Mój clanmember ściągnął i cały czas mu połączenie z netem zrywa. Niestety musi sie z tym uporać.
Nie wiem na jakiej zasadzie to działa. Może to być jakiś bot spamujący. Albo wirus który niedawno polował na skrzynki e-mailowe.

Jeszcze raz mówie nie ściągajcie tego.

_________________
Użytkownik zbanowany


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 lip 2009, 20:54 
Offline
Redaktor Battlefield.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lis 2005, 20:16
Posty: 3937
Lokalizacja: Białystok
No to niezły z niego łoś skoro w to klikał ^_^ Do mnie już chyba z 7 razy coś takiego przyszło

_________________
Obrazek

I'm as cold as the cold wind blows


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 sie 2009, 00:01 
Offline
Redaktor Battlefield.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 cze 2005, 10:20
Posty: 1989
Lokalizacja: Piaseczno
Jeżeli jakiś rozgarnięty człowiek ściągnął ten syf na kompa, to ściągać ComboFixa i go uruchomić. Zrobi co ma zrobić i już nie powinno być problemów ;).

http://download.bleepingcomputer.com/sUBs/ComboFix.exe

Ciastek96 napisał(a):
Pewnie z wielu was dosatło od kogoś wiadomość typu "Haha michael JAckson is gay [link]"
Pod żadnym pozorem nie ściągajcie tego. Mój clanmember ściągnął i cały czas mu połączenie z netem zrywa. Niestety musi sie z tym uporać.
Nie wiem na jakiej zasadzie to działa. Może to być jakiś bot spamujący. Albo wirus który niedawno polował na skrzynki e-mailowe.

Jeszcze raz mówie nie ściągajcie tego.


To jest robak ktory wykorzystuje protokół XF do spamowania (zresztą, XF korzysta z kontrolki IE więc nie jest to duży problem). Jak uruchomisz pliczek to dodaje wpis do autostartu i program regularnie co 5 minut otwiera okna z chatem z znajomymi na Twojej liście na Xfire i wysyła im linka.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 sie 2009, 00:23 
Offline

Dołączył(a): 3 mar 2009, 17:19
Posty: 87
Lokalizacja: Koszalin
Hehe w takim razie ze mnie też niezły łoś xD.Dostałem tego linka od znajomego uważnie zobaczyłem że nazwa to IMG... a rozszeżenie zupełnie inne o ile dobrze pamiętam to chyba dos.Mimo tego wiedziałem, że coś jest nie tak ale z ciekawości otworzyłem ten plik i do wszytkich ludzi których miałem na xfire automatycznie otwierały się okna i z mojego pc automatycznie wysyłał się link z tym właśnie virusem no dopiero później co 5 minut Internet mi się wyłanczał.Antyvir działający w czasie rzeczywistym coś tam wykrywał aczkolwiek to nie przynosilo żadnych rezultatów, a scanu mi się nie chcialo robić bo to aż ponad godzinę,więc odtworzylem obraz partycji nortonem ghostem (czyli można powiedzieć taki foramt w 5 minut z zainstlowanymi już moimi programami :wink: )Następnie mimo iż miałme świeży system nie mogłem otworzyć żadnej partycji nawet tej na której miałem zainstalowany system operacyjny :lol: (jakis błąd vshost).Po tym dopiero zrobiłem scan który wykrył mi 16 wirusów i 4 trojany mimo to nadal nie mogłem otworzyć żadnej partycji wtf ?Dopiero na koniec użyłem combofix'a który na szczęście mi pomógł i wszystko ładnie śmiga :D w sumie wszytko to zajelo mi jakieś 1,5 godziny no ale czlowiek uczy się na błędach, a nigdy nie otwierałem tego typu linków tylko jakos teraz sie skusiłem xD
Ciastek96 napisał(a):
Mój clanmember ściągnął i cały czas mu połączenie z netem zrywa. Niestety musi sie z tym uporać.

Myśle że HijackTHIS albo combfix powinnien pomóc :wink:

_________________
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 sie 2009, 01:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 wrz 2007, 19:37
Posty: 67
HijackTHIS trochę gorszy od combofixa jest :), ale jeśli już używacie HijackTHIS to logi z niego dawajcie osobą które się trochę na tych żeczach znają. :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 sie 2009, 17:50 
Offline
Zbanowany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2008, 22:01
Posty: 530
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Ok klanowicz wynalazł łatwiejszy sposób.
Cytuj:
spox uporałem się z tym, metoda 100% skuteczności to format


:mrgreen:
IMO Do zamknięcia.

_________________
Użytkownik zbanowany


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 lis 2009, 08:46 
Offline
Redaktor Battlefield.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lis 2005, 20:16
Posty: 3937
Lokalizacja: Białystok
Bez zakładania nowego tematu, czy tylko ja dostaję bez przerwy takie zaproszenia na xfire? wtf is this shit?
Obrazek

↓ no co ty, dzięki;p

_________________
Obrazek

I'm as cold as the cold wind blows


Ostatnio edytowano 23 gru 2009, 21:56 przez _Dominiko_PL, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL