Teraz jest 16 cze 2024, 11:21

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 30 paź 2009, 14:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 lis 2005, 21:41
Posty: 380
Lokalizacja: Radom
Podobnie jak poprzednim razem program msdn dla studentów udostępnił kolejną wersję windy(Windows 7 professional x64 i Win 7 professional x84) do pobrania za darmo.
Wszyscy którzy są studentami powinni się przejść na uczelnie i dowiedzieć czy ich uczelnia uczestniczy w tym programie.

Pytanie dotyczy tego czy opłaca się instalować go na kompie o tych parametrach: core2duo 2.0 i 2048mb ram, wiem jakie są wymagania ale jak jest w rzeczywistości to juz co innego. Jeżeli tak to jak jest teraz z dostępnością sterowników i co najważniejsze czy bf2 działa i PR.

Jak wrażenia,ma juz ktoś najnowsze wypociny microsoftu ?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 paź 2009, 15:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 kwi 2009, 11:01
Posty: 110
Ja mam windows 7 z msdn. Battlefield działa. Nie podałeś jaką masz kartę graficzną. Sterowniki już powinny być (pasują też te od visty). Co do wrażeń to na pewno jest lepszy od visty.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 paź 2009, 15:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 lis 2005, 21:41
Posty: 380
Lokalizacja: Radom
co do karty to 8500gt biurowy bubel ale obsługuje dx10. Obecnie siedzę na xp ale ciągnie mnie a żeby sprawdzić 7, z resztą brat coś zjebał na kompie i co chwile błędy wyskakują więc i tak będę musiał robić reinstalkę.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 paź 2009, 15:47 
Offline
Redaktor Battlefield.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lis 2005, 20:16
Posty: 3937
Lokalizacja: Białystok
Przy 2GB nie bierz wersji x64, BF2 działa świetnie, nie musiałem się bawić w takie pierdoły jak tryb zgodności, update pb itd - wszystko działa z marszu.

Póki co jestem na wersji RC

_________________
Obrazek

I'm as cold as the cold wind blows


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 paź 2009, 17:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 lis 2005, 21:41
Posty: 380
Lokalizacja: Radom
No to powiedz mi jakie są różnice pomiędzy x64 a x84 bo próbowałem znaleźć to w necie i nic, albo po prostu jestem ślepy. Póki co ide na siłownie jak wrócę to poszukam ale i tak pobiorę obie wersje tylko nie wiem którą zainstalować 2 oddam bratu :D jakie różnice jeżeli wiecie pomóżcie :D

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 paź 2009, 21:16 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lut 2004, 18:16
Posty: 3389
Lokalizacja: Kraków
x64 to wersja 64 bitowa. x84 to wersja 32 bitowa (tak jak XP). Różnica podstawowa to usunięte restrykcje w przydziale pamięci dla wersji x64. Możemy spokojnie wsadzić 32 GB do maszyny i wszystko zostanie wykorzystane. Problemem są aplikacje, zgodność, sterowniki itd. Jeżeli nie jesteś inżynierem/grafikiem i do prac wystarczy Ci 4 GB Ramu to możesz zainstalować 32 bitową wersję, bo będziesz miał mniej kłopotów i wszystko co działało na XP będzie działać na 7ce. Jeżeli jednak potrzebujesz mocy obliczeniowej na dużych ilościach danych, to tutaj decydowałbym się na 7ke w wersji x64.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 paź 2009, 22:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 kwi 2009, 11:01
Posty: 110
Hynol napisał(a):
x64 to wersja 64 bitowa. x84 to wersja 32 bitowa (tak jak XP). Różnica podstawowa to usunięte restrykcje w przydziale pamięci dla wersji x64. Możemy spokojnie wsadzić 32 GB do maszyny i wszystko zostanie wykorzystane. Problemem są aplikacje, zgodność, sterowniki itd. Jeżeli nie jesteś inżynierem/grafikiem i do prac wystarczy Ci 4 GB Ramu to możesz zainstalować 32 bitową wersję, bo będziesz miał mniej kłopotów i wszystko co działało na XP będzie działać na 7ce. Jeżeli jednak potrzebujesz mocy obliczeniowej na dużych ilościach danych, to tutaj decydowałbym się na 7ke w wersji x64.

Po pierwsze XP też jest w wersji x64. Po drugie nie ma żadnych restrykcji co do pamięci tylko 32-bitowe systemy są w stanie zaadresować do 3,2 GB i z tego korzystać ( 64-bitowe do 192 GB). Po trzecie żeby instalować 64-bitowy system nie trzeba być inżynierem. Jeżeli ktoś ma 4 GB ramu może instalować bez przeszkód 64-bitowy system. Nie ma żadnych problemów ze sterownikami. Wszystko co działa na XP-ku działa na 64-bitowej 7ce.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 paź 2009, 15:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 cze 2006, 18:08
Posty: 3819
Lokalizacja: Ozorków
Żeby nie zakładać nowego tematu to przy okazji zapytam:
Kiedyś czytałem że będzie możliwość darmowej aktywacji Visty do "siódemki", nie pamiętam tylko jakich wersji miało to dotyczyć i na czym miało polegać. Viste kupiłem razem z kompem niecały rok temu i póki co nie zamierzam 3 stówki na "siódemkę" póki co wydać, ale jeśli miałbym mieć za free to czemu nie :P

Co do tego msdn aa dla studentów, nie tyczy się to tylko studentów technologii informatycznych ?

_________________
http://www.arma2coop.pl/
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 paź 2009, 17:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 lis 2005, 21:41
Posty: 380
Lokalizacja: Radom
Musiał bys iść do wykładowcy najlepiej informatyki i się spytać bądź sprawdzić na stronie uczelni czy tak owa w tym programie uczestniczyć. W moim przypadku dałem tylko maila wykładowcy on aktywował go na stronce i wszystko do pobrania za free :D

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 paź 2009, 17:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 cze 2006, 18:08
Posty: 3819
Lokalizacja: Ozorków
http://www.proline.pl/sklep.php?n=zasad ... na-windows

czyli pozostaje tylko to z uczelni, wyśle maila w tej sprawie

_________________
http://www.arma2coop.pl/
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 paź 2009, 18:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 kwi 2009, 11:01
Posty: 110
$towarzysz$ napisał(a):
Żeby nie zakładać nowego tematu to przy okazji zapytam:
Kiedyś czytałem że będzie możliwość darmowej aktywacji Visty do "siódemki", nie pamiętam tylko jakich wersji miało to dotyczyć i na czym miało polegać. Viste kupiłem razem z kompem niecały rok temu i póki co nie zamierzam 3 stówki na "siódemkę" póki co wydać, ale jeśli miałbym mieć za free to czemu nie :P

Co do tego msdn aa dla studentów, nie tyczy się to tylko studentów technologii informatycznych ?

Tyczy się tylko wydziałów typowo informatycznych. Tylko one mogą korzystać z tego oprogramowania

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 paź 2009, 18:41 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lut 2004, 18:16
Posty: 3389
Lokalizacja: Kraków
astek napisał(a):
Po pierwsze XP też jest w wersji x64.

True. Nawet korzystam...

astek napisał(a):
Po drugie nie ma żadnych restrykcji co do pamięci tylko 32-bitowe systemy są w stanie zaadresować do 3,2 GB i z tego korzystać

Hmmm - znaczy piszesz że nie ma restrykcji, ale są. Zdecyduj się. No i nie wiem skąd wziąłeś liczbę 3,2 - w informacji technicznej Windowsa XP ta liczba nie pada.


astek napisał(a):
Po trzecie żeby instalować 64-bitowy system nie trzeba być inżynierem. Jeżeli ktoś ma 4 GB ramu może instalować bez przeszkód 64-bitowy system. Nie ma żadnych problemów ze sterownikami. Wszystko co działa na XP-ku działa na 64-bitowej 7ce.


No nie wszystko. Mam na przykład 3 starsze narzędziowe programy które się wysypują. Podobno (nie sprawdzałem) Fable również nie chodzi. Nie wspomnę o kłopotach z instalacją skanery. Więc nie do końca wszystko jet tak pięknie jak piszesz. Jeżeli ktoś nie ma zamiaru używać ponad 4GB ramu i aplikacji 64bitowych a jednocześnie woli mieć święty spokój z kompatybilnością - wersja 32bitowa jest właśnie dla niego.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 paź 2009, 20:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 lis 2005, 21:41
Posty: 380
Lokalizacja: Radom
Astek ja jestem studentem ekonomi... :wink: więc może Ty masz wykładowców mało skłonnych do udostępniania oprogramowania studentom, u mnie wyglądało to tak, że wykładowca sam zaproponował mi i innym z grupy na uczelni ten program. Wszystko zależy od uczelni i informatyków na niej.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 lis 2009, 10:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 kwi 2009, 11:01
Posty: 110
Hynol napisał(a):

astek napisał(a):
Po drugie nie ma żadnych restrykcji co do pamięci tylko 32-bitowe systemy są w stanie zaadresować do 3,2 GB i z tego korzystać

Hmmm - znaczy piszesz że nie ma restrykcji, ale są. Zdecyduj się. No i nie wiem skąd wziąłeś liczbę 3,2 - w informacji technicznej Windowsa XP ta liczba nie pada.

Zajrzyj do słownika co oznacza słowo restrykcja:). A ta liczba nie pada bo se to możesz wyliczyć. Zresztą po co podawać coś co jest oczywiste. Istnieje 2^32 wariacji 32-bitowego adresu, czyli bezpośrednio można adresować 4 294 967 296 (4 G) komórek pamięci. Teoretycznie to jest 4 GB. Jednak trzeba pamiętać że karta graficzna też ma pamięć i ona też jest adresowana z tej puli. Windows server 2003 jest w stanie zaadresować do 128 GB jednak on korzysta z rozszerzonego adresowania 32-bitowego (PAE).
http://www.microsoft.com/poland/technet/article/art0092_01.mspx
Cytuj:
astek napisał(a):
Po trzecie żeby instalować 64-bitowy system nie trzeba być inżynierem. Jeżeli ktoś ma 4 GB ramu może instalować bez przeszkód 64-bitowy system. Nie ma żadnych problemów ze sterownikami. Wszystko co działa na XP-ku działa na 64-bitowej 7ce.


No nie wszystko. Mam na przykład 3 starsze narzędziowe programy które się wysypują. Podobno (nie sprawdzałem) Fable również nie chodzi. Nie wspomnę o kłopotach z instalacją skanery. Więc nie do końca wszystko jet tak pięknie jak piszesz. Jeżeli ktoś nie ma zamiaru używać ponad 4GB ramu i aplikacji 64bitowych a jednocześnie woli mieć święty spokój z kompatybilnością - wersja 32bitowa jest właśnie dla niego.

Ja mówię o nowym sprzęcie i programach. Co do Fable to u mnie na windows 7 x64 chodzi.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 lis 2009, 19:01 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lut 2004, 18:16
Posty: 3389
Lokalizacja: Kraków
astek napisał(a):
Zajrzyj do słownika co oznacza słowo restrykcja:). A ta liczba nie pada bo se to możesz wyliczyć. Zresztą po co podawać coś co jest oczywiste. Istnieje 2^32 wariacji 32-bitowego adresu, czyli bezpośrednio można adresować 4 294 967 296 (4 G) komórek pamięci. Teoretycznie to jest 4 GB. Jednak trzeba pamiętać że karta graficzna też ma pamięć i ona też jest adresowana z tej puli. Windows server 2003 jest w stanie zaadresować do 128 GB jednak on korzysta z rozszerzonego adresowania 32-bitowego (PAE).
http://www.microsoft.com/poland/technet/article/art0092_01.mspx


Panie kolego - restrykcja oznacza ograniczenie. A tak jest właśnie z systemami 32 bitowymi. Ograniczają one ilość wykorzystywanej pamięci dla aplikacji do 2GB (lub 3 jezeli jedziemy ze switchem, ale to nie dla każdej działa). Więc zanim kogoś odeślesz do słownika, sprawdź co piszesz.

astek napisał(a):
Ja mówię o nowym sprzęcie i programach. Co do Fable to u mnie na windows 7 x64 chodzi.


No to może pisz tylko o programach który nazwy zaczynają się na X a suma ASCII znaków = 666. Równie dobre kryterium tego że "wszystko chodzi". Większość ludzi którzy wykorzystują aplikacje graficzne i inżynieryjne posiłkuje się sporą ilością "starych" programów narzędziowych które de facto są im niezbędne do pracy jako że zmiana pipeline'u to jest czas i pieniądze. O zmianie peryferiów nie wspominam, bo dopóki to jest myszka albo kamerka internetowa to jest wszystko miło, ale skaner za parę kafli albo tablet to już troszkę gorzej. Więc może się troszkę ogarnij jak ludziom dajesz rady, bo mogą im zaszkodzić. Patrz z innej perspektywy bo nie każdy ma potrzeby takie jak ty i warto czasem pomyśleć zanim się coś napisze.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL