Teraz jest 19 kwi 2024, 17:44

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 1 lut 2010, 17:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 sty 2008, 19:39
Posty: 427
Lokalizacja: Elbląg
Słuchajcie mam ogromną prośbę do Was. Otóż mam problemy z netem, a właściwie dostawcą. Zaoferowano mi podniesienie prędkości z 1 mb do 8 mb. Jednak 8 mb nie ma, jak nie było. I teraz taka proźba czy znacie wiarygodny program do sprawdzania prędkości lub stronkę ? Korzystałem z http://www.twojeip.wp.pl i http://www.speedtest.pl. Na wp pokazuje 2,5 mb, a na speedtescie 4 mb. Chyba, że ja coś źle sprawdzam... Czy ktoś kto jest pewny swojej prędkości może mi coś polecić, coś co jest wiarygodne i czy może sprawdzić u siebie http://www.twojeip.pl(też musi być pewny prędkości neta) Byłem już dzisiaj u tych c****w i powiedzieli, że podwyższyli, ale nadal nie ma.

Obrazek co myślicie o tym ? Rozumiem, że jest 5,8 mb ?

_________________
www.devilpage.pl
www.manutd.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 lut 2010, 17:58 
Offline

Dołączył(a): 23 gru 2009, 16:23
Posty: 34
Przeczytaj umowę dokladnie, jeszcze raz.
Masz tam napisane 'internet do 8 mb/s'?
Pozamiatane

_________________
...::Follower of the Dark Side::...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 lut 2010, 18:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 sty 2008, 19:39
Posty: 427
Lokalizacja: Elbląg
A skąd ty to do c***a wiesz ? Jest internet: 8 mb, a nie do 8 mb. Po drugie chcę aby ktoś mi doradził i sprawdził link na domenie wp...

EDIT: Sorry za double. Po drugie próbowałem ściągać różne rzeczy i jest tak. Np. PR ściąga się 100 kb/s z 3 różnych źródeł(brałem po kolei)...no ludzie. Inne rzeczy to samo...

_________________
www.devilpage.pl
www.manutd.com


Ostatnio edytowano 2 lut 2010, 02:05 przez szymon08, łącznie edytowano 1 raz
Łączenie postów.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 lut 2010, 18:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 mar 2004, 19:56
Posty: 764
Jeśli masz szybkie łącze, to musisz coś ściągać z serwera, który pozwoli na tak szybki transfer. Poszukaj dobrego ftpa, to transfer może będzie lepszy - poszukaj jakiegoś linucha etc. - często wrzucają to na szybkie serwerki, z dobrym łączem. Problemem mogą być także fizyczne parametry łącza - mimo, że operator daje więcej, to aż tak lepiej wcale nie będzie, bo a to jakiś wysoki szumik, a to co innego. Poza tym, problemem może być także sama budowa sieci, inne kompy etc. - można sobie tak gdybać bez końca - ja wiem tylko tyle, że masz łącze i ma być szybsze. Nie widzę tu żadnego info o dostawcy, co to za sieć, czy po kablu, czy przez linię telefoniczną, czy przez Wi-Fi, czy to jest w dużym mieście, czy samo łącze to jakiś staroć itp.

_________________
Prawdziwy programista wiesza się razem ze swoim programem


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 lut 2010, 18:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 sty 2008, 19:39
Posty: 427
Lokalizacja: Elbląg
Kabel, Dostawca Vektra oddział w Elblągu. Poszukam tego serwera z linuksem bo słyszałem o tym. W sumie to gówno mnie obchodzi ich łącze itp. Miało być 8 mb, a nie jakieś gówno. Byłem już dzisiaj u nich. Jutro dzwonie ;)
Btw. te testy w necie powinny ukazać maksymalne informacje o prędkości. A mógłbyś sprawdzić http://www.twojeip.wp.pl ? mi tu pokazuje 2,5 mb, a na speed tescie było 5 mb

Obrazek


Obrazek wp.pl ;S

_________________
www.devilpage.pl
www.manutd.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 lut 2010, 19:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 mar 2004, 19:56
Posty: 764
Patrząc na transfer, jakieś 0,5MB/s to i tak sporo więcej, niż miałeś wcześniej, więc jednak coś zrobili - ja bym jeszcze popróbował zapchać łącze mocniej, bo może jeszcze nie do końca je wykorzystujesz (parę downloadów, ale z różnych serwerów). Druga sprawa to fizyczne możliwości łącza - tak jest przynajmniej, jeśli korzysta się z kabla telefonicznego - w ustawieniach modemu powinna być jakaś prosta diagnostyka, ale jak jest u Ciebie - nie wiem, nie jestem znawcą w tej dziedzinie - jak chcesz, możesz poszukać wg słów kluczowych: tłumienie i odstęp sygnał/szum. Poza tym, na http://www.vectra.pl/osiem-mb,2,1,3.html jest magiczna fraza "do 8 Mb/s" (choć nie wydaje mi się, żeby to był przekręt i miałbyś mieć max np. 5Mb/s, zamiast 8 (co w sumie i tak byłoby prawdą, bo w końcu 5<8). Jeśli chodzi o testy na stronkach, u mnie http://www.twojeip.wp.pl/ dość mocno zaniża wyniki, ale speedtest też niekiedy kłamie, więc nie polegałbym na wynikach w 100%.

_________________
Prawdziwy programista wiesza się razem ze swoim programem


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 lut 2010, 19:39 
Offline

Dołączył(a): 23 gru 2009, 16:23
Posty: 34
Skąd wiem?
Bo w każdej umowie jest tak napisane.
Gdyby bylo napisane 'internet 8mb/s' to móglbyś ich do sadu podać. A tak to możesz nic.

I to piszę w umowie, a nie na prospektach reklamowych.

I wiem co pisze bo sam miałem takie problemy z Multimo.

_________________
...::Follower of the Dark Side::...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 lut 2010, 20:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 sty 2008, 19:39
Posty: 427
Lokalizacja: Elbląg
Ale ja mam to w umowie, że 8 mb i jeżeli nie będzie to odstępuje od umowy i tyle ; ) A chciałem się zapytać, żeby ktoś sprawdził swój net i mi powiedział czy są to wiarygodne odczyty. Bo potem pajac przyjdzie i będzie mi wciskał kity ;)

Zanizać owszem ale u mnie jest 2,5 mb ; DD to bez przesady ; D

Powiedz mi o tym:

Obrazek te dwa pliki pobierałem i korzystałem z programu:

Obrazek i tu jest Incoming 8,5 mb. Czy to oznacza, że jest 8,5 mb średnia ? ;)) Dzięki za odpowiedzi ;)

_________________
www.devilpage.pl
www.manutd.com


Ostatnio edytowano 1 lut 2010, 20:50 przez Pow3LL92, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 lut 2010, 20:48 
Offline
Oldboy Battlefield.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 mar 2003, 19:56
Posty: 5351
Lokalizacja: Łódź (Desantowa:)
szczerze mowiac to ci nie wierze i jestem przekonany ze masz tam jakis kruczek ktory ci to uniemozliwi...
poczytaj regulamin.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 lut 2010, 20:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 mar 2004, 19:56
Posty: 764
Pow3LL92 napisał(a):
Ale ja mam to w umowie, że 8 mb i jeżeli nie będzie to odstępuje od umowy i tyle ; ) A chciałem się zapytać, żeby ktoś sprawdził swój net i mi powiedział czy są to wiarygodne odczyty. Bo potem pajac przyjdzie i będzie mi wciskał kity ;)

Zanizać owszem ale u mnie jest 2,5 mb ; DD to bez przesady ; D

U mnie na tym wp, dla 10Mb/s wychodzi 6-7, ale niekiedy też 1,5 czy 4, więc to jest kupa, a nie tester. Na speedtest - jakieś 9. 10 wpadnie rzadko, a jak siec jest mocno obciążona lub coś będzie nie tak z serwerem w sieci lokalnej, to wynik będzie oczywiście dużo gorszy.

_________________
Prawdziwy programista wiesza się razem ze swoim programem


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 lut 2010, 20:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 sty 2008, 19:39
Posty: 427
Lokalizacja: Elbląg
A z tych dwóch screenów ? Co o tym myślisz :) ?

_________________
www.devilpage.pl
www.manutd.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 lut 2010, 15:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lip 2003, 22:35
Posty: 478
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
http://www.vectra.pl/test

Sprawdź tutaj wyłączając jednocześnie firewalla, antywira i inny soft tego typu. Ogólnie rzecz biorąc sprawa wałkowana wiele razy na innych forach. Vectra oferuje w Twoim przypadku łącze do 8Mbit/s a nie 8Mbit/s, a to znaczna różnica. U mnie zresztą jest identycznie z łączenim 24Mbit/s. W dzień 3-4Mbit/s, w nocy 10-16Mbit/s a nad ranem (przez 2-3h) te właściwe 24Mbit/s. Ja wybieram się do Rzecznika Praw Konsumenckich. Zobaczymy co mi powie w tym temacie, bo prawdę mówiąc średnia transferów wychodzi ok. 8Mbit/s, a to o dużo za mało. Zrozumiałbym sam spadki ale w przedziale 16-24Mbit/s wynikające z racji progu cenowego pomiędzy dwoma kolejnymi ofertami prędkości. A to co się dzieje zakrawa na kpinę. Jak coś się dowiem to dam znać ;)

_________________
Team Wilda HQ | ESL rules | 500 tickets | by ngz-server.de


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 lut 2010, 11:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 sty 2008, 19:39
Posty: 427
Lokalizacja: Elbląg
Ja powiem tak. Programem netstat live ciągnie ładnie. Jest non stop 8-9 mb ; ) Polecam Ci sprawdzić. Obciążasz sieć np 3-4 downolady z ftp (linux) i włączasz program. Pisali mi na forum komputerowym, że te programy zaniżają ; )

_________________
www.devilpage.pl
www.manutd.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 lut 2010, 22:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lut 2006, 21:54
Posty: 633
Lokalizacja: 58-506
news.vectranet.pl poczytajcie sobie to, a zobaczycie ilu ludzi psioczy na Vectre :). Ja też mam neta od nich ale u mnie w Jeleniej Górze w ogóle nie mam problemu z prędkościami 8 mb w dzień 16 mb w nocy.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL