Teraz jest 20 kwi 2024, 06:07

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Co dokupić?
PostNapisane: 13 mar 2010, 11:10 
Offline

Dołączył(a): 13 sie 2009, 13:32
Posty: 85
Lokalizacja: nieznana
Witam.
Jestem szczęśliwym posiadaczem gry Bad Company 2.
Ogólnie, mam starego kompa i nauczyłem się grać na maksimum 30 fps (niektórym wydaje się to straszne, ale mi nawet dobrze idzie ;p)
No właśnie. Nawet. Zagrałem u kolegi - ma świetnego kompa. Też chciałbym takiego mieć. Postanowiłem, że zbiorę kasę, posprzedaje niepotrzebne rzeczy i kupie sobie nowy sprzęt.
No i dochodzimy tutaj do sedna. Co mam dokupić, by mógłbym komfortowo grać? Słyszałem, że w Bad Company 2 procesor jest ważniejszy niż karta graf.
O to mój sprzęt:
Cytuj:
Procesor AMD Athlon(tm) II X2 240 Processor
Jego prędkość zegara to 2801 mhz
CPUs - 1
Rdzenie - 1
Pamięć fizyczna 2 gb
Karta graficzna Nvidia GeForce 7600 GT
VRAM: 265 MB
Monitor: Rodzajowy monitor PnP, częstotliwość odświeżania 60 hZ.

Jestem totalnym laikiem, więc postarajcie się mi to wytłumaczyć idiot-friendly ;].
Jeśli będziecie potrzebowali dodatkowych informacji, to piszcie.

PS: Mam nadzieję, że nie napisałem tego postu w złym dziale.
PS2: Chciałbym, aby to był jak najtańszy sprzęt. Dobry, ale nie za 4000 zł.

_________________
Obrazek
One Shot, One Kill.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 mar 2010, 11:20 
Offline

Dołączył(a): 22 sty 2010, 15:13
Posty: 5
Lokalizacja: Ptaszkowa
Na twoim miejscu kupiłbym kartę graficzną.
Ja na sprzęcie:
Procesor Dual Core Intel Pentium D 2x 2.8 gHz karcie graf Radeon x1600PRO, 1.5GB RAM DDR2 grałem średnio z 18 fps'ami.

Dla porównania - mój brat ma lapka z lepszą kartą grafiki, większą ilością RAMu ale słabszym prockiem i jedyna różnica jaka była między tymi komputerami jeżeli chodzi o szybkość gry to taka, że mi się wszystko szybciej wczytywało ale za to on miał o wiele większą ilość fps odemnie dzięki grafie.

Więc jeśli zależy ci na płynności gry to bierz kartę graficzną, a jeśli zostanie ci kasy to mógłbyś się pokusić o jakiś lepszy procek :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 mar 2010, 11:24 
Offline

Dołączył(a): 13 sie 2009, 13:32
Posty: 85
Lokalizacja: nieznana
Ok, dzięki za pomoc. Poczekam jeszcze na opinie innych :P
A jaki model karty graficznej polecasz mi kupić?

_________________
Obrazek
One Shot, One Kill.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 mar 2010, 11:40 
Offline

Dołączył(a): 9 mar 2010, 23:11
Posty: 37
A jakie masz fundusze które możesz na to poświęcić ? (osobiście mam radka HD5770 i gra chodzi jak złoto)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 mar 2010, 11:44 
Offline

Dołączył(a): 13 sie 2009, 13:32
Posty: 85
Lokalizacja: nieznana
Dodałem właśnie do posta, żeby sprzęt był bardzo dobry i w miarę tani. Nie mam na razie funduszy, dopiero będę zbierać :)
Uważam, że jakaś maksymalna cena to jest 600 zł, ale lepiej by było, jakby to było jakieś 200 - 300.
Zobaczyłem se tego radka. Drogi dość, zostawię go sobie, jak nie będzie alternatyw ;p

_________________
Obrazek
One Shot, One Kill.


Ostatnio edytowano 13 mar 2010, 12:13 przez Szynszyl, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 mar 2010, 11:58 
Offline

Dołączył(a): 9 mar 2010, 23:11
Posty: 37
Więc tak... zacznij od znalezienia karty graficznej i ramu np.

HD5770: 550zl
Pamięć RAM Corsair Twin2X DDR2 2x 2GB 1066 MHz CL5-5-5-15 DHX Technology: 500zl

Płytę główną musiałbyś dobrać według własnych potrzeb... ponieważ możesz zechcieć mieć crossfire (wiele kart graficznych) lub inne bajery, jak również wybór płyty jest związany z procesorem na jaki chcesz się zdecydować.

EDIT: z płytką i prockiem możesz zmieścić się spokojnie w jeszcze jednym 1000zl i masz bardzo przyzwoity sprzęt za 2k.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 mar 2010, 12:01 
Offline

Dołączył(a): 13 sie 2009, 13:32
Posty: 85
Lokalizacja: nieznana
Eee... Nie chcę się kłócić z kimś, kto wie więcej odemnie, ale muszę dokupować RAM i płytę główną? :O
Zakładając ten temat, raczej miałem na myśli kartę graficzną i procesor o_O

PS:
Czym się różni ten model
http://www.ram.net.pl/product_info.php? ... s_id=57256
od tego
http://www.neo24.pl/karta-graficzna-gig ... _id=101372
oprócz ceną?

@EDIT:
Jeszcze coś:
http://www.ceneo.pl/1666549
Ile bym wycisnął FPS na tej karcie graficznej?

_________________
Obrazek
One Shot, One Kill.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 mar 2010, 12:13 
Offline

Dołączył(a): 9 mar 2010, 23:11
Posty: 37
Głównie wykonaniem i drobnymi szczegółami takimi jak chłodzenie i jakieś drobiarki (na ogół też różnej jakości soft jest dodawany)
Ja polecam sapphire lub asusa jeśli chodzi o producentów radonów (są to na tyle dobre karty że można jest całkiem rozsądnie podkręcić i nadal chodzą bez awaryjnie)

PS. porównanie o które prosiłeś:
http://benchit.pl/karty+graficzne/nvidi ... 500/GT/256
http://benchit.pl/karty+graficzne/ATI/R ... 5770/-/512


Ostatnio edytowano 13 mar 2010, 12:17 przez falkor81, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 mar 2010, 12:13 
Offline

Dołączył(a): 13 sie 2009, 13:32
Posty: 85
Lokalizacja: nieznana
A mógłbyś mi jeszcze odpowiedzieć na to pytnaie, które dopisałem trochę po napisaniu posta? :P
Bo ja w sumie chciałbym zaoszczędzić. 2000 zł to za duuużo jak dla mnie.


Dzięki wielkie stary.
A, właśnie. Ja ciągle szukam optymalnych kart graficznych.
http://benchit.pl/karty+graficzne/nvidi ... 800/GT/512
Myślicie, że taka byłaby dobra do BC 2? Mi zależy na tym, żeby chodziło płynnie na średnich detalach (w ew. moge już zagrać na niskich :P), bo w tej, którą mam obecnie chodzi mi NAJWIĘCEJ 30 fps na najniższych...


Piospi EDIT:
1. Edytuj posty.
2. Szukaj bo jest podobny temat w którym się zadaje takie pytania.


@EDIT:
Piospi, sorry, że zdoublowałem posta. Dokładnie wiedziałem, że na większości forum jest za to ostrzeżenie ustne lub "forumowe". Nie wiem, czemu go zdublowałem xD
A odnośnie szukania, to akurat nie wiedizałem, że jest taki temat. Sorry, master.

_________________
Obrazek
One Shot, One Kill.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 mar 2010, 21:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 cze 2006, 18:08
Posty: 3819
Lokalizacja: Ozorków
Za mniej niż 2000PLN nie poszalejesz. Ze starszymi PCtami niestety jest tak, że jedna modernizacja pociąga za sobą następne i tak prócz samego procka i grafy musisz kupić nową płytę główną i zasilacz żeby to odpaliło no i jeszcze ram żeby modernizacja miała jakiś sens. Innymi słowy, jeśli BC2 ci jakoś chodzi i nie przeszkadza ci to aż tak bardzo w grze to dozbieraj kasy i dopiero weź się za modernizację. Tak to wydasz pieniądze na np. samą kartę a zbyt dużej różnicy nie odczujesz.

_________________
http://www.arma2coop.pl/
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 mar 2010, 10:16 
Offline

Dołączył(a): 13 sie 2009, 13:32
Posty: 85
Lokalizacja: nieznana
Może i macie rację. Z tym, że czasami po prostu mnie krew zalewa, jak patrzę, jak chodzi BC 2 u kolegi...
BTW. Wiecie, co jest dziwne? Program Everest nie rozpoznaje mojej płyty głównej! Jest tak i w Home Edition, i w Ultimate. O co w ogóle chodzi? o_O

_________________
Obrazek
One Shot, One Kill.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 mar 2010, 12:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 sie 2009, 08:34
Posty: 441
Może masz starszą wersję i po prostu nie ma tam jeszcze twojej płyty. Home Edition nie jest już aktualizowany.

_________________
Obrazek

...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 mar 2010, 14:45 
Offline

Dołączył(a): 13 sie 2009, 13:32
Posty: 85
Lokalizacja: nieznana
@UP:
Ale Ultimate Edition jest. I w niej też nie ma. Aż tak nowej płyty głównej nie mam, no, chyba że 6 lat temu ktoś znalazł tą płytę główną w pozaziemskiej kapsule, rozbitej na planecie...
Macie jakiś lepszy program do sprawdzania komponentów komputera?

_________________
Obrazek
One Shot, One Kill.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 mar 2010, 21:41 
Offline

Dołączył(a): 13 sie 2009, 13:32
Posty: 85
Lokalizacja: nieznana
Sorry za double posta, ale chciałbym odświeżyć temat. Nie bijcie mnie, proszę ;/

Słuchajcie. Czy słowo "magistrala" oznacza to magiczne złącze, które odpowiada za kompatybilność płyty głównej z kartą graficzną? Jeżeli tak, to oznacza, że mam ją PCI-Express x 16. Czy to oznacza, że nie muszę teraz kupować nowej płyty głównej + procka?
Looknijcie na parametry w pierwszym temacie. Jeżeli bym dokupił sobie Radeon HD 5770, to czy mógłbym grać z moją płytą głowną (ktora posiada tą samą magistralę, co karta) i procesorem jednordzeniowym? A może opłaca się jednak ulepszyć i płytę główną, i procesor?

_________________
Obrazek
One Shot, One Kill.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 mar 2010, 21:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 gru 2003, 18:07
Posty: 561
Prawdopodobnie mógłbyś, ale jak dla mnie to nie ma sensu. Karta graficzna nie dość, że będzie ograniczona przez procek to dodatkowo magistrala pewnie jakiś wpływ będzie mieć. Biorąc pod uwagę twoje obecne GPU to obstawiam, że masz PCI-e 1.0 , a ten Radek który chcesz kupić korzysta z PCI-e 2.1...niby jest to kompatybilne wstecz....

_________________
In Soviet Russia, lolis fap to YOU! || Best thing about HD anime? HD boobs. Gives a better definition to the curves.
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL