Teraz jest 20 kwi 2024, 00:18

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 22 kwi 2010, 22:21 
Offline

Dołączył(a): 22 kwi 2010, 21:43
Posty: 4
Jak w temacie, mam problem ze sterownikami do radeona. Dokładniej do HD4850.
A sprawa prezentuje się następująco: jak tylko wyszły sterowniki do radka 10.4a, postanowiłem je zainstalować i tu się zaczęły problemy. Mianowicie nie dosyć że sterowniki się nie zainstalowały to jeszcze nie mogę przywrócić poprzednich.. Nie wiem jak to dokładnie opisać. Jeśli ktoś wie co to może być albo potrzebuje dodatkowych informacji to pisać. Przyda się każda pomoc.

Edit:
Dodam że moja karta nie jest w żaden sposób rozpoznawana w systemie (rozumiem że to przez brak sterów)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 kwi 2010, 07:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 cze 2008, 13:32
Posty: 230
Lokalizacja: Żagań
Usuń obecnie, ściągnij te co działały i zainstaluj.

_________________
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 kwi 2010, 13:08 
Offline

Dołączył(a): 22 kwi 2010, 21:43
Posty: 4
No niestety, ale to była pierwsza rzecz jaką zrobiłem. Usunięcie - reboot - driver sweeper - reboot - instalacja => dno czyt. to samo.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 kwi 2010, 14:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 mar 2010, 15:39
Posty: 49
. Nie wiem czy to zadziała bo nigdy nie miałem podobnej sytuacji, jeśli znasz się trochę na kompie, usuń stery, wyjmij kartę graficzną odpal kompa, wyłącz , włóż z powrotem kartę odpal kompa, może windows znajdzie nowe urządzenie i je zainstaluje?Potem to już tylko ponowna instalacja nowszych sterów. Powtarzam że strzelam z tym rozwiązaniem, po prostu jeśli nie miałbym innej opcji to bym spróbował tak. Tzn jeśli windows w ogóle nie widzi karty, mój wniosek coś nie tak z karta (ewentualnie płyty głównej)a nie sterami. Win powinien wykryć niezainstalowane urządzeni lub być zmuszonym do wykrycia (patrz niżej)

Czy po usunięciu sterowników próbowałeś zainstalować kartę poprzez - dodaj nowe urządzenie (opcja windowsa) jeśli nie spróbuj przed tym co mam opisane powyżej

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 kwi 2010, 14:34 
Offline

Dołączył(a): 22 kwi 2010, 21:43
Posty: 4
Narazie sam kombinowałem i doszedłem do tego że komp widzi kartę jako Standardową kartę graficzną VGA. A z wyciąganiem karty to raczej nie, jeśli chodzi o kompy to laik jestem a nie chcę kompa bardziej dobić (na domyślnych sterach mogę przynajmniej przy kompie pracować).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 kwi 2010, 15:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 cze 2006, 18:08
Posty: 3819
Lokalizacja: Ozorków
Rozumiem, że na poprzednich sterach nie było problemów. Zainstaluj w takim razie poprzednie stery.

_________________
http://www.arma2coop.pl/
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 kwi 2010, 17:34 
Offline

Dołączył(a): 22 kwi 2010, 21:43
Posty: 4
Ehh.. Postaram się wytłumaczyć jeszcze raz bo widzę niektórzy do końca nie łapią o co chodzi. Jak pisałem sterowniki stare odinstalowałem, "zainstalowałem" 10.4a i teraz nie mam żadnych gdyż nawet >>STARYCH ZAINSTALOWAĆ NIE MOGĘ<< Poza tym mój komputer (a właściwie oprogramowanie Catalyst) nie rozpoznaje karty gdyż podczas instalacji nie instalują się sterowniki (w tej chwili wszystko działa jedynie na standardowych sterownikach Visty). Więc jestem w kropce :stupid: Więc jeśli ktoś się już z czymś takim spotkał i (co ważniejsze) wie jak to rozwiązać (oczywiście za opcje "format" dziękuje) to będę wdzięczny za pomoc.

Edit: No dobra.. Problem rozwiązany. Brat ma ta samą kartę u siebie więc wziąłem od niego płytę ze sterownikami (mojej nie mogłem znaleść, a instalacja sterów z płyty to pierwsza rzecz jaką chciałem zrobić) teraz mam co prawda sterowniki z 2008 roku ale przynajmniej działa. Teraz jeśli możecie to niech ktoś mi wytłumaczy krok po kroku (ew. jeśli istnieje już gdzieś tu jakiś temat to poda link) jak mam zainstalować sterowniki żeby nie popsuć nic (znowu.. :?)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL