Teraz jest 29 mar 2024, 10:42

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 5 sie 2010, 15:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 cze 2006, 18:08
Posty: 3819
Lokalizacja: Ozorków
Czy dzisiejsza technika pozwala w pełni cieszyć się internetem bezprzewodowym ? Czy nadal zdarzają się częste rozłączenia, pingi skaczą, czy na odbiór nadal wpływ ma pogoda ? Czy można sobie normalnie pograć wreszcie ?

_________________
http://www.arma2coop.pl/
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 sie 2010, 16:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 mar 2006, 10:32
Posty: 789
Lokalizacja: 3miasto
Ale chodzi o tzw. radiówkę czy ten do laptopa np. blueconnect?
Jeśli o to pierwsze to miałem 2 lata ale przez przeprowadzkę musiałem niedawno zrezygnować, w moim przypadku wyglądało to tak:
Sieć oparta na antenach 5 Ghz, pingi ku mojemu zdziwieniu bardzo dobre (w BF2 na asterze miałem na tym łączu ping 20-25 !!, niemcy, uk około 40-60) Jedyne do czego mogłem się przyczepić to pogoda, jak była ostra zawierucha w zimę to potrafiło czasem gubić pakiety ale to musiało ostro padać. Z tym że ja trafiłem na małego lokalnego providera który okazał się solidną firmą, wiadomo że nie wszędzie musi być tak kolorowo.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 sie 2010, 21:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 gru 2002, 19:14
Posty: 496
Lokalizacja: Z Frontu
Jesli chodzi o Wi-Fi to w obrebie domu ze spokojem da rade porzadny router taki kolo 3-5 stowek.
Jak chcesz kombinowac cos "wiekszego" to tylko kabel,bo ceny anten itd. sa zdeka kosmiczne.

_________________
Life Is A Bullet
War Is Hell


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 sie 2010, 22:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 maja 2010, 02:46
Posty: 551
Atrus napisał(a):
Jesli chodzi o Wi-Fi to w obrebie domu ze spokojem da rade porzadny router taki kolo 3-5 stowek.
Jak chcesz kombinowac cos "wiekszego" to tylko kabel,bo ceny anten itd. sa zdeka kosmiczne.


Co ty gadasz z tym routerem, juz za stówke można kupić dobry sprzęt - i po co komu taki za 500? (są takie w ogóle?) Chcesz mieć internet w sąsiedniej wsi czy 100 metrów pod ziemią? Poza tym autorowi nie chodzi w ogóle o Wi Fi.
Wracając do tematu internet typu blueconnect czy z innych sieci raczej odpadają, no chyba że jest się masochistą albo mieszka przy nadajniku/centrali


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 sie 2010, 23:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2009, 21:36
Posty: 2617
Lokalizacja: Eteryczna kraina snów pełna przygód
Ja mam BELKINA i nie mogę swobodnie grać ; / Muszę się łączyć kablem.

_________________
http://socialclub.rockstargames.com/crew/the_agency_pl
Polska ekipa GTA V: Online [PS4][PS3][XBOX360][PC]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 sie 2010, 00:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2009, 15:02
Posty: 2054
Lokalizacja: Stumilowy las
Mój brat z wifi (jakiś tańszy z lepszych linksysów) lata po całym domu, strop nie strop, ściania itp. jest luzik...
Łapie nawet sygnał ze szkoły... ~150

co do nie wifi, do przeglądania neta... spox... do bf'a... zapomnij...

dedoha napisał(a):
no chyba że jest się masochistą albo mieszka przy nadajniku/centrali
:wink:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 sie 2010, 01:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 mar 2006, 10:32
Posty: 789
Lokalizacja: 3miasto
$towarzysz$ napisał(a):
czy na odbiór nadal wpływ ma pogoda ?
Ja nie wiem po co wy tu produkujecie się o routerach, towarzyszowi nie chodzi o sieć WiFi co można łatwo wywnioskować po zacytowanym zdaniu.
Sasquacz napisał(a):
co do nie wifi, do przeglądania neta... spox... do bf'a... zapomnij...

Mylisz się, grałem na radiówce przez 2 lata i jakoś nie narzekałem. Pingi miałem identyczne jak teraz mam na chello.
Chyba że chodzi o blueconnect itp. to faktycznie się nie nadaje, za duże opóźnienia.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 sie 2010, 23:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 cze 2006, 18:08
Posty: 3819
Lokalizacja: Ozorków
No mnie o radiówkę chodzi właśnie do routera podpiąć i żeby net był przez wi fi na laptopie też. Ktoś może zaproponował by jakiegoś providera zaufanego ? Z prędkością nie chce szaleć (4mb by starczył), głównie chodzi o cene, brak przerw w dostawie i brak ograniczeń pobieranych plików. Mam Modem Router: Wireless 54M ADSL2/2+ GA-324WA/B firmy getnet, wcześniej miałem jakiegoś Sweexa ale w styczniu nagle przestał działać (lampka od Internet po prostu się nie paliła) po podłączeniu zwykłego modemu od netii wszystko gra aż do dziś. Znajomy informatyk wymienił mi tego Sweexa na tego od getnet`u i dalej było to samo i dalej jest. Oba rotuery są sprawne. Dzwoniłem od netii w tej sprawie, nie byli mi powiedzieć dlaczego tak się dzieje. I tak od pół roku męczę się przełączając modem raz do PCta raz do laptopa. Teraz po zamianie mojego pokoju pojawił się dodatkowo problem z okablowaniem.

_________________
http://www.arma2coop.pl/
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 sie 2010, 00:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 maja 2010, 02:46
Posty: 551
Po co Ci radiówka jeśli masz z netii internet? Dokup tylko lepszy router np. taki http://allegro.pl/item1170622732_tp_link_router_wifi_adsl_td_w8901g_neostrada_netia.html i vłala.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 sie 2010, 11:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 sie 2006, 16:09
Posty: 1459
Lokalizacja: Kielce
Widzę, że niektórzy nie potrafią, nie mogą, lub nie chcą zrozumieć, że nie chodzi o postawienie domowej sieci, a wykupienie neta od providera bezprzewodowego...

Towarzysz, spróbuj się dowiedzieć, czy masz jakiegoś providera w okolicy i zapytaj go/ich o powiedzmy dzień testów. Potem wybierz najlepszego, bo z tego co pisał NoAim, internet radiowy może być całkiem niezły.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 sie 2010, 20:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 cze 2006, 18:08
Posty: 3819
Lokalizacja: Ozorków
dedoha napisał(a):
Po co Ci radiówka jeśli masz z netii internet? Dokup tylko lepszy router np. taki http://allegro.pl/item1170622732_tp_link_router_wifi_adsl_td_w8901g_neostrada_netia.html i vłala.


Zdecydowałem się jednak na ten router, znajomi odradzają mi zakup radiówki na terenie mojej miejscowości. Z kablami jakoś się przemęczę oby tylko router działał jak należy. Czy istnieje taka opcja, że netia coś pokombinowała i dlatego mój stary router przestał u mnie działać (bo u kumpla i informatyka chodzi bez zarzutu) ?

_________________
http://www.arma2coop.pl/
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 sie 2010, 22:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 maja 2010, 02:46
Posty: 551
A kumpel informatyk ma taki sam net jak ty? Nie sądzę, żeby netia promowała "nowe routery" ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL