Teraz jest 25 kwi 2024, 12:45

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 14 sie 2010, 20:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 paź 2006, 22:43
Posty: 168
Lokalizacja: Łask k/Łodzi
Witam,

przymierzam się do zakupu monitora i zastanawiam się nad takimi modelami:

LG W2254TQ-PF - 22" - 730zł
LG W2253V-PF - 21.5" - 710zł
LG M2062D-PZ - 20" - 765zł

Zamierzam kupić w tym sklepie - http://www.arest.pl/Monitory-LCD/ lub innym poleconym we Wrocławiu ;)

Dlaczego LG? Ponieważ 2 pierwsze modele posiadają skalowanie obrazu do proporcji 4:3 a nie chciał bym mieć rozciągniętego obrazu grając w starsze gierki. Do tego LG ma najlepszą gwarancję na badpixele.

Dlaczego ostatni model? Jest to praktycznie najtańszy model monitor + tv. Widziałem go w akcji w media markt i było ok.

Czy jest duża różnica między dwoma pierwszymi modelami a ostatnim? Który byście wybrali. Proszę o ewentualne propozycje innych monitorów.

Na koniec jeszcze pytanko. Czy w gry lepiej grać na monitorze 16:10 czy 16:9? Który z nich jest obsługiwany przez mniejszą/więszką liczbę gier? Nie lubie rozciągniętych obrazów i nieproporcjonalnych postaci.

Dzięki za odpowiedzi :) Tak wiem że ostatni model przekracza 750 zł ale te 15 zł to nie problem :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 sie 2010, 21:23 
Offline
Redaktor Battlefield.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 lut 2010, 11:29
Posty: 324
Ja osobiście posiadam takie monitorek: http://www.arest.pl/produkt/Monitory-LC ... VI-czarny/
Co do tych wszystkich tanich monitorów to montowane są w zasadzie na takich samych bebechach. Więc kierowanie się LG z uwagi nie badpixele nie jest głupie.

Lecz osobiście sądzę, że nie ma co przesadzać, tego Asusa mam już kilka miesięcy i ani jednego badpixela nie mam. Osobiście zwracał bym uwagę na szybkość matrycy i częstotliwość odświeżania. A skoro będziesz kupował w stacjonarnym sklepie zawsze możesz podłączyć monitor i sprawdzić jak się spisuje. Pamiętaj aby podczas sprawdzenia ustawić odpowiedni balans kolorów etc. Jak wiadomo niektórzy sprzedawcy specjalnie zmieniają ustawienia monitorów na wystawie aby sprzedawać te "lepsze" droższe modele.

Ja na twoim miejscu wybrał bym ten: http://www.arest.pl/produkt/Monitory-LC ... VI-czarny/ posiada 4:3, full hd, większy i tańszy od tych które podałeś. Z ciekawości zapytam jaki monitor teraz posiadasz?

Co do 16:10 i 16:9 jeśli gra posiada któryś z tych trybów to na 99% posiada i drugi tryb :) Osobiście gram na 16:10, rozciągnięte sylwetki etc osiągasz jeśli nie grasz w natywnej rozdzielczości. Więc warto też brać pod uwagę moc swojego PC przy wyborze monitora :)

Mam nadzieję że trochę pomogłem.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL