Teraz jest 18 kwi 2024, 05:06

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 13 kwi 2011, 17:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 paź 2004, 09:27
Posty: 511
Witam

Czy ktoś może posiada w użyciu ten router i może napisać jak się sprawuje ?

Drugie pytanko - czy da się podłączyć go do TP-LINK TD-W8910G ( który docelowo ma pełnić funkcję wyłącznie modemu - ISP Netia ) ?

Trzecie pytanko - jaką kartę WiFi ( tryb n ) na złączu PCI lub PCI Express polecacie "pod gry" ? Myślałem o Asus PCE-N13 ale ta karta chyba nie obsługuje 5GHz...

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 kwi 2011, 19:26 
Offline
Redaktor Battlefield.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lis 2005, 20:16
Posty: 3937
Lokalizacja: Białystok
Hokahey napisał(a):

Trzecie pytanko - jaką kartę WiFi ( tryb n ) na złączu PCI lub PCI Express polecacie "pod gry" ? Myślałem o Asus PCE-N13 ale ta karta chyba nie obsługuje 5GHz...

Ja gram na D-link DWA-140 i chodzi bez problemu, również chyba nie ma tego 5ghz

_________________
Obrazek

I'm as cold as the cold wind blows


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 kwi 2011, 00:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2010, 02:31
Posty: 444
Nie wiem co tam w środku ma Asus, że jest taki drogi, ale Netgear i TP-Link mają nowe modele routerów działających dwuzakresowo (2.4 + 5 GHz jednocześnie co daje większą prędkość i stabilność po radiu) i są sporo tańsze, poza tym wspierane przez OpenWRT i inne alternatywne systemu pod routery.
WNDR3700 (Atheros 680MHz, 64MB RAM) i TL-WR2843ND, ale nie wiem czy już jest na rynku.

Łączyć sprzęt można bez problemu, pamiętaj tylko o ustawieniu odpowiednich adresów IP, tzn. pierwszy router np. 192.168.1.1, a drugi 192.168.2.1 i tylko na jednym może chodzić DHCP.

A na kartę ile masz kasy? Są takie po 30-40zł o słabej mocy, ale są też lepsze po 100-150zł na porządnym chipsecie, itp. Ważna jest też antenka, ale ją można sobie wymienić praktycznie w każdej takiej karcie na PCI.

_________________
"Tylko martwi ujrzeli koniec wojny"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 kwi 2011, 11:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 paź 2004, 09:27
Posty: 511
KeFaS napisał(a):
Nie wiem co tam w środku ma Asus, że jest taki drogi, ale Netgear i TP-Link mają nowe modele routerów działających dwuzakresowo (2.4 + 5 GHz jednocześnie co daje większą prędkość i stabilność po radiu) i są sporo tańsze, poza tym wspierane przez OpenWRT i inne alternatywne systemu pod routery.
WNDR3700 (Atheros 680MHz, 64MB RAM) i TL-WR2843ND, ale nie wiem czy już jest na rynku.

Łączyć sprzęt można bez problemu, pamiętaj tylko o ustawieniu odpowiednich adresów IP, tzn. pierwszy router np. 192.168.1.1, a drugi 192.168.2.1 i tylko na jednym może chodzić DHCP.

A na kartę ile masz kasy? Są takie po 30-40zł o słabej mocy, ale są też lepsze po 100-150zł na porządnym chipsecie, itp. Ważna jest też antenka, ale ją można sobie wymienić praktycznie w każdej takiej karcie na PCI.


Co do Asusa to jest na chipie Ralink 500MHz 128 MB RAM i 8 MB flash - tutaj Asus RT-N56U jest recenzja i nawet fotki bebechów.

Alternatywny soft mnie nie interesuje ale nowy sprzęt TP-LINKA już tak - tylko faktycznie go jeszcze nie ma :/

Nad kartą jeszcze muszę się zastanowić ale na pewno jedną bym chciał mieć na PCI lub mPCI-e no i musi działać @5GHz

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL