Teraz jest 19 kwi 2024, 11:37

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 15 lip 2011, 14:41 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 kwi 2007, 21:27
Posty: 2385
Lokalizacja: Pyrlandia
Sasquacz napisał(a):
Z informacji które mam (wydział informatyki politechniki białostockiej) różnica przy 32/64 bity na domowych kompach jest nie do zauważenia.
Jakieś serwerownie z wielkimi mocami obliczeniowymi, czy superkomputery, to tak, ale domowy komp 2 rdzenie niee.


Jest różnica i dość mocna widoczna. Przy obecnej dość niskiej cenie Ramu , mamy często 4 lub więcej GB ramu a wtedy to ma znaczenie czy masz 32 czy 64 bitowego Windows.
Photoshop czy np Blender mają duże zapotrzebowanie na ram i wtedy warto mieć go więcej i system, który to ładnie obsłuży. Nie słuchaj więcej tego człowieka z Politechniki Białostockiej, albo się nie zna albo go nie zrozumiałeś.

_________________
Nie pomagam przez PW. Od tego jest forum.
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 lip 2011, 16:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2010, 02:31
Posty: 444
Niektórego softu (np. Adobe Premiere CS5 w górę) nie zainstalujesz nawet na systemie 32bit-owym. I bardzo dobrze, bo architektura 64bit-owa jest już od bardzo dawna (pierwsze procki na desktopy na szeroką skalę Athlony 64 wyszły chyba z 7 lat temu), a programiści ciągle się kurczowo trzymają 32bit-ów, chociaż właśnie coraz więcej programów i gier jest pisanych pod 64.

_________________
"Tylko martwi ujrzeli koniec wojny"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 lip 2011, 00:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 gru 2002, 19:14
Posty: 496
Lokalizacja: Z Frontu
$towarzysz$ napisał(a):
Atrus napisał(a):
$towarzysz$ napisał(a):
A propo INTELA, ktoś kojarzy może ich huczne zapowiedzi na temat technologi mogącej generować wręcz fotorealistyczną grafikę ? Minęło parę latek i słuch o ich super karcie graficznej zaginął.


Nie zaginal,porzucili projekt oficjalnie.


U a kiedy bo musiałem przeoczyć ?


http://technologie.gazeta.pl/technologi ... rabee.html

_________________
Life Is A Bullet
War Is Hell


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 lip 2011, 13:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2009, 15:02
Posty: 2054
Lokalizacja: Stumilowy las
Sokar44 napisał(a):
Sasquacz napisał(a):
Z informacji które mam (wydział informatyki politechniki białostockiej) różnica przy 32/64 bity na domowych kompach jest nie do zauważenia.
Jakieś serwerownie z wielkimi mocami obliczeniowymi, czy superkomputery, to tak, ale domowy komp 2 rdzenie niee.


Jest różnica i dość mocna widoczna. Przy obecnej dość niskiej cenie Ramu , mamy często 4 lub więcej GB ramu a wtedy to ma znaczenie czy masz 32 czy 64 bitowego Windows.
Photoshop czy np Blender mają duże zapotrzebowanie na ram i wtedy warto mieć go więcej i system, który to ładnie obsłuży. Nie słuchaj więcej tego człowieka z Politechniki Białostockiej, albo się nie zna albo go nie zrozumiałeś.

Sory, zawsze myślałem że wydajność systemu 32 bitowego głównie zależy od procesora 32/64 bitowego, a 64 od 64procka, ale widocznie mam złe informacje i zależy to wszystko od ramu...


KeFaS napisał(a):
Niektórego softu (np. Adobe Premiere CS5 w górę) nie zainstalujesz nawet na systemie 32bit-owym. I bardzo dobrze, bo architektura 64bit-owa jest już od bardzo dawna (pierwsze procki na desktopy na szeroką skalę Athlony 64 wyszły chyba z 7 lat temu), a programiści ciągle się kurczowo trzymają 32bit-ów, chociaż właśnie coraz więcej programów i gier jest pisanych pod 64.
Ani photoshopa x64

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 lip 2011, 20:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 maja 2007, 09:19
Posty: 2025
Cytuj:
Sory, zawsze myślałem że wydajność systemu 32 bitowego głównie zależy od procesora 32/64 bitowego, a 64 od 64procka, ale widocznie mam złe informacje i zależy to wszystko od ramu...


No to fajny wydział "informatyki" ma polibuda Białostocka. Albo po prostu wymyślasz te pierdoły z polibudą by dodac swoim herezjom choć troszke autentyczności :roll:

Wydajność systemu zalezy od, procesora, dysku, stanu systemu, wersji 32/64, ramu, magistrali mobo... Przy czym warto dodać, że na 32 bitowym systemie obsłużysz max coś 3.25 GB ram.

Cytuj:
Ani photoshopa x64

Nawet nie wiem jak to skomentowac? Nie wiem nawet o co Ci chodzi, o to, że nie ma PS x64? :lol: Czy o to, że nie zainstalujesz PS'a 64 na 32 bitowym sofcie? Ogólnie softu 64bit nie zainstalujesz pod 32, więc ameryki geniuszu nie odkryłeś.

Ps: Pisz ********* dalej, przynajmniej choć troche śmiesznie (i żałośnie?) jest na forum.

_________________
http://www.animalsmatter.org/

-Brak Dzwieku w komputerze po formacie kompa !
-może powiedz jaki masz system?
-Ja mam taki sam procek więc jest wielkie prawdopodobieństwo że XP


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 sie 2011, 03:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2010, 02:31
Posty: 444
Pewnie chodziło mu o to, że natywnej wersji 64-bitowej nie odpali na 32-bitowym systemie, bo nie ma jak po prostu, tak samo jak Premiere, którego podałem. Chociaż Szopek CS5/5.5 chyba też jest w wersji 32 bitowej, nie wiem, bo nie używam.
Co do RAM-u na 32-bitowym systemie - w zależności od jądra systemu i z włączonym PAE będzie do 3.5GB, na wersjach serwerowych do 4GB, tak samo na Linuksie z odpowiednio skompilowanym jądrem.

Jak ktoś używa XP 32bit i ma 4GB RAM-u to z tych dodatkowych 500MB może sobie zrobić mały ram-dysk i przenieść na niego np. plik wymiany systemu, zamiast trzymać go na dysku, który jest dużo wolniejszy od RAM-u.

_________________
"Tylko martwi ujrzeli koniec wojny"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 sie 2011, 09:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 maja 2007, 09:19
Posty: 2025
Coś mi świta, że PAE i tak nie pomagało w praktyce bo w ramie i tak adresowała sie pamięc gpu(?). Nie pamiętam już czy to o to chodziło, nie interesuje mnie to już, tak czy siak, osoba zorientowana będzie wiedziała o co chodzi.

Cytuj:
Pewnie chodziło mu o to, że natywnej wersji 64-bitowej nie odpali na 32-bitowym systemie, bo nie ma jak po prostu


Cos w stylu pisaniu njusa o tym, że ziemia nie jest płaska - na forum geograficznym.

_________________
http://www.animalsmatter.org/

-Brak Dzwieku w komputerze po formacie kompa !
-może powiedz jaki masz system?
-Ja mam taki sam procek więc jest wielkie prawdopodobieństwo że XP


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 sie 2011, 23:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2010, 02:31
Posty: 444
No wiesz, są ludzie którzy identyfikują np. 32-bitową paletę kolorów z procesorem, czy rodzajem systemu. (a to i tak jest Windowsowa ściema, bo to jest realne 24 bit)

Z PAE/bigmem jest tak, że w zależności od jądra systemu i posiadanego sprzętu wszystko musi się zamknąć niby w tych 4GB, ale z drugiej strony w XP przy pamięci GPU 1GB spokojnie można mieć 3.5GB RAM-u dostępnego.

_________________
"Tylko martwi ujrzeli koniec wojny"


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL