Teraz jest 16 kwi 2024, 08:09

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostNapisane: 1 paź 2011, 11:59 
Offline

Dołączył(a): 5 mar 2011, 01:44
Posty: 112
Zmieniłem napiecie na 1.150v i tez sie wyłączył. Nie mam miernika, ale popytam.. moze ktoś ma.
Jest jeszcze taka sprawa.. jak montowałem ramy, to musiałem wyjąć wiatrak ktory chłodzi procek bo mi zawadzał w zamontowaniu ramu, czy za każdym razem trzeba zmieniać paste na procku ? Moze czujnik źle pokazuje temp, bo kiedyś mialem podobny problem tylko, że rozwiazałem go zakładając lepsze chłodzenie i temp spadla i juz sie nie wyłaczał.. a reagował podobnie jak teraz.. czy to moze być to powodem ?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 paź 2011, 12:02 
Offline

Dołączył(a): 28 kwi 2003, 11:57
Posty: 408
Lokalizacja: 127.0.0.1
Temperatury w Prime95 na CPU byly w normie.. ten procesor moze stabilnie dzialac z temp 70C a ty jesli dobrze pamietam miales cos w okolicach 50C.
Tutaj masz bardzo dobry poradnik jak zmierzyc napiecia: http://overclock.pl/articles/showall/id ... aczach-atx


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 paź 2011, 19:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 maja 2007, 09:19
Posty: 2025
Pasty nie trzeba zmieniać po 1-razowym odpięciu radiatora, lecz wypadałoby ją poprawić. Jednak masz temperatury w porządku (na przyszłość proponuje je sprawdzać Systen Info For Windows, Speedfan od dawna ma problemy z poprawnym wyświetlaniem temperatur nie tylko na i5.

Prime95 proponuje torture test/ 1 program odpalony na rdzeń.
3D Marka by sprawdzic karte grafiki (choć w mojej opinii nie ma to sensu).

Memtest, skan całej pamięci, no i przede wszystkim odłącz kości które dołożyłeś. Sprawdź także każdy kabel, od dysku do płyty, kable zasilacz, pod względem tego czy są dobrze dociśnięte.

Sprawdź w końcu logi z narzędzi adm- dokładnie podgląd zdarzeń, zakładka DSW - aplikacje + system.

Comand rate będzie miał gdy w zakladce dochodzącej OC, nie wiem jak to obecnie sie nazywa, pewnie jak dawniej M.I.T wcisniesz kombinacje f1+ctrl (z reszta wszystko jest w manualu do płyty).

_________________
http://www.animalsmatter.org/

-Brak Dzwieku w komputerze po formacie kompa !
-może powiedz jaki masz system?
-Ja mam taki sam procek więc jest wielkie prawdopodobieństwo że XP


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 paź 2011, 19:52 
Offline

Dołączył(a): 28 kwi 2003, 11:57
Posty: 408
Lokalizacja: 127.0.0.1
Speedfan na AM3 dziala okej, uzywam go od zawsze... tak adevole. Ale faktycznie ma problemy z poprawnym odczytem temp. Intelowskich cpu :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 paź 2011, 21:07 
Offline

Dołączył(a): 5 mar 2011, 01:44
Posty: 112
Juz wiem co jest powodem tych resetów.. zasilacz, a dokladnie wiatrak.. bo się nie kreci i nie chłodzi i stad ten problem.

Dziekie wszystkim za pomoc ;) browar dla Was !


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 paź 2011, 23:30 
Offline

Dołączył(a): 28 kwi 2003, 11:57
Posty: 408
Lokalizacja: 127.0.0.1
Rudzik82 napisał(a):
Juz wiem co jest powodem tych resetów.. zasilacz, a dokladnie wiatrak.. bo się nie kreci i nie chłodzi i stad ten problem.

Dziekie wszystkim za pomoc ;) browar dla Was !


Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL