Teraz jest 29 mar 2024, 14:28

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: co wybrać??
PostNapisane: 12 gru 2011, 15:46 
Offline
Zbanowany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 gru 2011, 18:20
Posty: 64
Lokalizacja: Tychy/Błonie/Warszawa
witam i na wstępie przepraszam jesli pisze posta nie tu gdzie trzeba.
Mam pytanie , a dokładnie problem i prośbe o pomoc w wyborze karty graficznej. Mam luźne 500zł przed świętami i chciałbym podpytać forumowiczów co możecie mi polecieć w tej kwocie +/- jakieś tam 20-30zł na przesyłke nie zrobi różnicy.
nie pamiętam wszystkich parametrów komputera ,gdyż siedze w pracy na lokalnym złomie , napisze z głowy.

system - windows 7 64bit PL
płyta głowna jakaś MSI ,niestety nie pamiętam dokładnie parametrów.
na płycie Procesor Intel CORE 2 DUO 2.8Ghz E7400
4gb ramu firmy kingstone (nie pamiętam dokładnie taktowań)
do tej pory odpalałem battlefield\'a na GF 9500gt 512mb Gainward na pasywnym chłodzeniu
(multi 800x600 i wszystko na LOW przy niskim odświeżaniu od biedy dało sie pograć).Wytrzymałem 25leveli przy ok50h przegranych na serwerach i krew mnie zalewa , bo chce przynajmniej 1024x768 i średnie detale.

dodam że zasilacz to prawie 2letni Chieftec 600W

wybaczcie za chaos
zastanawiam sie nad jakąś Kartą NVIDII w wyżej wymienionej kwocie.
po powrocie do domu ok19 postaram sie uporządkować informacje brakujące odnosnie mojego starego poczciwego komputera:)


co sądzicie??

GAINWARD GTX550 Ti 1GB 192 HDMI Dx11 DDR5 900/4100 cena allegro 484zł
ASUS GTX550Ti 1GB GDDR5 128bit HDMI DVI 519zł
GTX550Ti DC 1GB DDR5 PX 192BIT DVI+HDMI+DS 529zł

propozycji allegro jest cała masa a ja zielony totalnie jestem i ze sprzętem do tyłu ;)
błagam o pomoc mniej doświadczonych jak i doświadczonych forumowiczów !
pozdrawiam stałych bywalców w oczekiwaniu na pomoc !
dziękuje !


to teraz poprosze o pomoc skoro już mój post poszedł do miejsca w którym rzekomo miał sie znaleźć...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 gru 2011, 21:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 mar 2010, 20:15
Posty: 108
Jeżeli chodzi o mnie pozwolę sobie dodać ATI do Twojej listy:

Możesz rzucić okiem na:

http://allegro.pl/ati-radeon-hd-5850-1g ... 27865.html

Oraz nVidia:

http://allegro.pl/asus-geforce-gtx-550t ... 13122.html

http://allegro.pl/asus-gtx550-ti-direct ... 93500.html

Sprawdź modele nie kupujących (nie sprawdzałem komęntaży)
Polecam także stronkę:

http://pl.asus.com/Graphics_Cards/ - kliknij na porównanie produktów, znajdziesz wszystkie potrzebne informację.

Pamięć (jej wielkość) nie jest najważniejsza.
Zwróć uwagę na szerokość szyny (np.128bit.) im wyższa tym lepsza - lepsza przepustowość.
Popatrz także na TAKTOWANIE PAMIĘCI i GPU. Im więcej MHz tym lepiej ;p

Do 500-530 zł na pewno znajdziesz coś mocnego.
Poświęcisz godz i masz grafikę :D
Pozdrawiam

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 gru 2011, 00:28 
Offline
Zbanowany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 gru 2011, 18:20
Posty: 64
Lokalizacja: Tychy/Błonie/Warszawa
a co sądzisz o Radeonach 6670 i 6770 ?? widze że są troche tańsze. pytanie czy warto sie pokusić?

z szyną to wiem;) a z pamięcią ? DDR3 czy DDR5? rozumiem że 5 i wyżej z kasą...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 gru 2011, 08:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 mar 2010, 20:15
Posty: 108
Z tego co mówią znajomi to RADEONY są lepsze pod względem jakości obrazu (wyświetlania go, kolory są żywsze). Wydajnością nie odstają od nVidi.
Co prawda ja posiadam GeForca i jestem zwolennikiem nVidii. Ale to już indywidualna sprawa.

Osobiście polecam GeForca. Pamięć DDR5 min 1GB.
Myślę że teraz warto się wykosztować i mieć spokuj na najbliższe kilka lat czy też miesięcy.
Poszukaj na spokojnie na allegro lub komputronik.pl

Jak sam mówiłeś w tej cenie kart graficznych jest od metra :D
Polecam jeżeli chodzi o mnie to :

GeForce GTX 550Ti DDR5 1GB 2xDVI HDMI OC

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 gru 2011, 09:28 
Offline
Zbanowany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 gru 2011, 18:20
Posty: 64
Lokalizacja: Tychy/Błonie/Warszawa
dzięki za rady ;) nie będe kupował na gwałt ;) chce to dobrze przemyśleć.Jade dziś do X-comu w Warszawie zobaczyć co jest na stanie. w ostateczności skorzystam z allegro. Dzieki za pomoc kolego:) pozdrawiam


a i jeszcze pytanie czy mój dwulatek zasilacz wytrzyma?:)) mam nadzieje że obejdzie sie bez wymiany ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 gru 2011, 11:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 mar 2010, 20:15
Posty: 108
Chieftec to BARDZO dobra firma!!! więc twój 600W na pewno wytrzyma i dobrze zasili cały zestaw.
Ja obecnie mam 3-letniego Chiefteca 450W i daje rade z GeForcem GTX 260, 4GB DDR2 1066MHz, Core 2 Duo 1,86 (kręcony do 2,50 GHz)

Więc poradzi sobie na pewno, to dobry sprzęt.
Nie spiesz się z zakupem. Jak sam kolego mówisz przemyśl wszystko na spokojnie.

Powodzenia.
Pozdarwiam

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 gru 2011, 11:59 
Offline
Zbanowany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 gru 2011, 18:20
Posty: 64
Lokalizacja: Tychy/Błonie/Warszawa
nie wiem czy to ma znaczenie?

MSI G31M3F to moja badziewna płytka...

bedzie współgrać??

http://www.proline.pl/sklep.php?prodid=MSI-G31M3-F (link archiwalny bo z tego co widze to jej już nawet nie mozna kupić:) )


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 gru 2011, 14:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 mar 2010, 20:15
Posty: 108
Będzie. Gniazdo na grafikę ma PCI Express x16 więc nie będziesz miał problemu :D

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 gru 2011, 15:39 
Offline
Zbanowany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 gru 2011, 18:20
Posty: 64
Lokalizacja: Tychy/Błonie/Warszawa
zamiast pracowac to od rana latam po stronkach i czytam o kartach. Dobra!klamka zapadła!
jade po tego GTX550 TI gigowego po robocie.

ciasno to widze w mojej budzie :)

mam nadzieje ,że mój złomik uciągnie BF3 na tyle,by można było przyzwoicie i płynnie zagrać;) Nie spodziewam sie szału na moim sprzęcie , ale przesiadka z GF9500Złom 512mb gt no napewno krok w przód;)

kupie, zainstaluje i ogarne temat.

dam znać co z tego wynikło.

Dzięki za Twój czas Mario i Pomoc !

pozdrawiam:)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 gru 2011, 18:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 mar 2010, 20:15
Posty: 108
To elegancko.
Czekam na info odnośnie sprzęciku. Będzie hulać aż miło :D

Mój GeForce GTX 260 ma 28cm długości - ledwo ledwo ale wszedł ;p
Pozdrawiam

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 gru 2011, 22:47 
Offline
Zbanowany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 gru 2011, 18:20
Posty: 64
Lokalizacja: Tychy/Błonie/Warszawa
no to posprawdzane .. karta zakupiona ! zamontowana ! zwarty i gotowy ! i co?!?!?! ORIGIN PADŁ !! NIE MOGE SIE ZALOGOWAĆ !!!!!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 gru 2011, 11:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 mar 2010, 20:15
Posty: 108
Na pewno to nie jest wina sprzętu. Może chwilowy problem aplikacji.
Spróbuj przeinstalować ORIGIN-a

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 gru 2011, 11:41 
Offline
Zbanowany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 gru 2011, 18:20
Posty: 64
Lokalizacja: Tychy/Błonie/Warszawa
wysypał sie origin wczoraj z tego co wyczytałem na Battlelogu ;) cała rzeszka graczy wściekła niesamowicie.Z resztą kto chciał pograć wieczorem doświadczył tego. jakaś ogólna awaria.Wracając do tematu z racji tego , że nie mogłem odpalić multi BF3 , po zainstalowaniu kupionej karty mówie sobie ... a odpale starego poczciwego Bad Company 2 ;) Jako ,że ze sprzętem do tyłu jestem i z poczciwym graniem miałem ostatnio mało do czynienia,oniemiałem. Wszystko śmiga pięknie,wygląda bardzo ładnie,zero przycinek.Wysokie rozdzielczości przy pozałączanych pierdołach typu AA , Bloom , HBAO , detale wysokie i radość ogromna.Odpaliłem pierwszą misje Aurora , potem te zimowe kombinując z różnymi ustawieniami i MIÓD ;)) Potem zielone misje w dżunglach ;) piękne kolory jak na mój stary leciwy monitor 19\\\\\\\' z dupą ;) wchodze na multi ;) grywalne jak najbardziej :) zero ścinek i jestem w szoku bo karta specjalnie sie nie grzeje,zasiłka wydala i ciągnie jakoś ten mój dwu rdzeniowiec intela. Potem mała przesiadka za pomocą HDMI na mojego sharpa ledowego 42\\\\\\\' zrzut ekranu na tv i odpaliłem sobie Pro2012 już na rozdzielczosciach odpowiadających TV. magia , jestem zachwycony. 2 mecze w 1080p i kolory zakręciły mi w glowie. Powrót do pulpitu. Jest po 23 i odpalam BF3 bo coś sie z origin naprawiło. test Singla,pierwsza misja. testowanie rozdziałek i ustawień. wracając również na mój monitor. (jakoś w gry pod pada wole z kumplami zasiąść przed TV czyt.seria np pro evolution , gdy chodzi o Fpp to wyciszam sie w słuchawkach wpatrzony w monitor).Powiem tak ... Single Mode i to na początek co PRZYNAJMNIEJ(podkreślam) chciałem osiągnąć to typowe 1024x768 przy minimalnych detalach.Poszło spokojnie przy detalach na Auto,małych zmianach kosmetycznych.Detale Medium , High osiągalne.Zwiech i cieć nie widze.poeksperymentowałem z AA Msaa , HBAO i SSAO i jestem w szoku bo mój komp to ciągnie i wszystko wygląda naprawde bardzo dobrze. Dojechałem do 1280x1024 przy różnych kombinacjach z odświeżaniem i zabawą z detalami i Jest WSPANIALE! wyżej nie testuje aczkolwiek przeglądałem i na tym monitorze po prostu nie ma potrzeby by w moim przypadku grać na większych rozdziałkach. 1280x1024 w zupełnosci mi wystarcza. Gama wyboru robi sie dosc szeroka.Pozwoliłem sobie na detale ultra i efekty no i jestem w totalnym szoku.Ten mój złom to ciągnie!! mój komp to żywy dowód na to , że jesli w nim jest porządek i wszystko jest należycie prowadzone to BF3 nie taki straszny. Wiem że w multi napewno bedzie słabiej bo wiadomo co sie dzieje na serwerach , ale grywając na 32zawodników max tak jak mam w zwyczaju obniżając szczegóły będzie OK. Siedze w pracy i najchętniej to urwałbym sie by móc pograć heeh:) dam Ci znać jeszcze Mario jak to wygląda w rzeczywistosci gdy pokatuje tego mojego złoma na serwerach z wiekszymi mapami. Póki co jestem MEGA ZADOWOLONY.
DZIĘKI ZA TWOJĄ POMOC I POŚWIĘCONY CZAS !!! pozdrawiam




dorzuce jeszcze pytanie ...
http://www.pckom.pl/produkt/42145,cdata ... pci-e.html


co sądzicie o tej karcie?? mozna to do czegoś porównać ?? prosze o odp ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 gru 2011, 14:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 mar 2010, 20:15
Posty: 108
Ciesze się że sprzęcik hula aż miło xD
Płynna rozgrywka, ładne szczegóły cieszą i to bardzo - ale przede wszystkim sama rozgrywka.

Hmmm. porównałem i moim zdaniem GTX550Ti jest lepszy od Radeona 6770. Oczywiście posługując się pełnymi parametrami.
Ale to już indywidualna sprawa.

Miłego płynnego grania więc Ci kolego życzę :D

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 gru 2011, 15:09 
Offline
Zbanowany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 gru 2011, 18:20
Posty: 64
Lokalizacja: Tychy/Błonie/Warszawa
tak zapytałem bo mój młodszy brat atakuje mnie mailami ze Śląska. Chce coś kupić na gwiazdke ...wymienił właśnie tą karte


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL