Teraz jest 18 kwi 2024, 17:56

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2 lut 2012, 01:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lut 2010, 21:36
Posty: 734
To i tak dobrze ze dziala ci z opóźnieniem. Z tego co wiem to BIOS nie emuluje / emulował USB a jak już to moglo to dzialac kalecznie nie wiem jak jest teraz

_________________
|i5-4670k|GTX770OC WF3 4GB|MSI G43 z87|16GB|OCZ 700W|SPC Fortis HE1225|Samsung F3 1TB 7200rpm|WD Green 3TB 5400rpm||DELL u2410f|


Ostatnio edytowano 2 lut 2012, 11:43 przez WoWo_Soldier, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 lut 2012, 09:48 
Offline
Zbanowany

Dołączył(a): 12 sty 2012, 01:35
Posty: 77
Pytanie odnośnie napięcia Grafiki. Nigdzie nie mogę znaleźć jakie powinno zostac ustawione w Biosie dla HD6770. Nie ufam zbytnio ustawieniu Auto. Doradzi mi ktoś?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 lut 2012, 11:47 
Offline

Dołączył(a): 28 kwi 2003, 11:57
Posty: 408
Lokalizacja: 127.0.0.1
1.100v - 1.200v w zaleznosci od zapotrzebowania w trybie auto.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 lut 2012, 12:39 
Offline
Zbanowany

Dołączył(a): 12 sty 2012, 01:35
Posty: 77
Nie zamierzam bynajmniej narazie ruszać zegarów karty.Jedynie co chce to by działała stabilnie.Rozumiem ,że 1.100v ustawić i powinno być w porządku?

chcialem jeszcze spytać o obieg powietrza wewnątrz obudowy.Ma ktoś jakieś pomysły co do ustawienia wiatraków? czy coś dokładać?mam kilka wiatraków 120mm i pare mniejszch.Gdzie powinno nawiewać,a gdzie wywiewać powietrze itd? wypowie się ktoś??


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 lut 2012, 12:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 kwi 2003, 16:59
Posty: 2604
Generalnie powinno być tak Obrazek

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 lut 2012, 14:19 
Offline
Zbanowany

Dołączył(a): 12 sty 2012, 01:35
Posty: 77
dzieki za ten screen!ratujesz mi życie.
a tak na poważnie to czy wspomniałem coś że mój komp jest chłodzony cieczą?? NIE! wiec nie rozumiem po jaką cholere to wklejasz. potrzebuje kogoś kumatego kto mi doradzi

Mój ocz ModXtreme700W zamontowany jest na górze.Wiatrak 135mm skierowany dół.Bok na zewnątrz obudowy do tylko kratka,ale rozumiem że skoro tak wymyślili producenci to chyba tak ma być? Niżej Quad chłodzony Freezerem 13 zamontowany wiatrakiem do dołu(była mozliwość montażu by dmuchał w bok). Temperatury procesora są ok.W stresie nie przekraczają 50stopniu.Czy jednak przez takie ułożenie wiatraka z OCZ, i ustawieniu chłodzenia z CPU w dół nie powoduje konfliktu? z Lewej na boku obudowy wiatrak 120mm w moim mniemaniu wyciągający powietrze na zewnątrz. Idąc w dół mamy grafike z chłodzeniem aktywnym(skierowane w dół wiadomo) ,ciut niżej soundblaster audigy.Jest dość ciasno.lekko na prawo znajduje sie radiator z chipsetu płyty głównej (w miare chłodny) chociaż mam wrażenie że tutaj może zbierać sie wiecej ciepłego powietrza. Natomiast wracając w okolice środka płyty gdzie jest drugi radiator który wydaje mi sie robić powoli grzałeczką. Podczas testów OCCT temperatura tego miejsca wskazuje jakieś 70-80stopni(max było 84 chyba). W idle mniej wiecej jest zawsze 40 i to najcieplejszy element w całej skrzynce.
Myśle co tu zrobić Czy zamontowac wiatraczek 40x40 na radiator?? zmieni to cos? tak jak wspominałem , mam do dyspozycji troche wiatraków w domu. 120mm , 80-90mm mniejsze. Doprawdy leży tego u mnie i wala sie po szafkach ,a może akurat po zamontowaniu wewnątrz obudowy poprawi cyrkulacje(ew ją pogorsze). Czy jest sens wsadania jakichś wiatrakow na spód obudowy?albo w miejsca kaset na HDD czy np napędy? doradźcie ludzie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 lut 2012, 17:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 kwi 2003, 16:59
Posty: 2604
Buhahah padam...szukaj dalej kumatych ludzi zatem,eot z mojej strony

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 lut 2012, 22:40 
Offline
Zbanowany

Dołączył(a): 12 sty 2012, 01:35
Posty: 77
No i co cie tak bawi ? Możesz mi powiedzieć??


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 lut 2012, 00:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lut 2010, 21:36
Posty: 734
1. daremnie się wysilałeś z tym opisem - taniej by wyszlo zdięcie zrobić
2. kolegi śmieszy twój ton, poniekąt zażartował, ale czytając twoją dalszą wypowiedź jak twierdzisz że 40*C to dużo i chcesz to zbić to chyba jedyne rozwiązanie. to jest tylko schemat, tam może być zbiornik i z azotem, ale te strzałki obrazują przepływ powietrza
3. przeszkadza ci to że grafika siedzi w automacie? może jeszcze wyłącz oszczędzanie energii bo poco ma to daremnie downclockować zegary.
4. a tutaj masz moją radę jak robić max OC ~+100% nie obawiajac się o temperatury.
http://www.xtremesystems.org/forums/sho ... ir-cooling

_________________
|i5-4670k|GTX770OC WF3 4GB|MSI G43 z87|16GB|OCZ 700W|SPC Fortis HE1225|Samsung F3 1TB 7200rpm|WD Green 3TB 5400rpm||DELL u2410f|


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 lut 2012, 01:18 
Offline
Zbanowany

Dołączył(a): 12 sty 2012, 01:35
Posty: 77
rozumiem ;) po prostu staram się niczego nie schrzanić stąd moja ostrożność. Nie twierdze,że 40stopni to dużo i koniecznie muszę to zbić;)
Liczę jedynie na dobre słowo i podpowiedź by dobrze postąpić. Uważasz ,że powinienem zostawić zasilanie GPU na auto? jeśli sądzisz ,że tak będzie lepiej to zmienię na automat.Zdjęcia nie dodałem bo siedziałem w robocie cały dzień. Wrzucę jutro wieczorem...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 lut 2012, 13:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lut 2010, 21:36
Posty: 734
Ja bym zostawił jednak w automacie, karta najlepiej wie ile w danym momencie potrzebuje. Przykładowo:
karta ma momentowe zapotrzebowanie na 1.150V, jednak ty jej na sztywno ustawiłeś 1.100V z tegoż powodu mogą występować niechciane powroty do pulpitu z odpowiednim komunikatem. Lub inaczej ustawisz 1.200V a karta wymaga akurat 1.100 to poco ma się "smażyć".
Jak nie czytałeś forum to miałem też problem z niskimi napięciami, a automacie, karta się krzaczyła i po dłuższym czasie postanowiłem uaktualnić biosa karty który "tylko" podniósł maxymalne napięcie. I teraz działa ...
U mnie temperatury prezentują się następująco: (FireFox, Aimp2)
Obrazek

A w stresie to zrobię edita. Więc jak komp Ci działa i nie ma potrzeby grzebania w nim.

_________________
|i5-4670k|GTX770OC WF3 4GB|MSI G43 z87|16GB|OCZ 700W|SPC Fortis HE1225|Samsung F3 1TB 7200rpm|WD Green 3TB 5400rpm||DELL u2410f|


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 lut 2012, 15:58 
Offline
Zbanowany

Dołączył(a): 12 sty 2012, 01:35
Posty: 77
znowu piszę z pracy ;) chwila wytchnienia.Wieczorem postaram sie wrzucić zdjęcia z HMWM albo speedfana,oraz to co pstrykne budzie aparatem. Łyknąłem tego quada na spokojne 2.8Ghz. Wszystko wygląda niby dobrze.Zero BSOD\'ow,błędów.Testy Orthosem i OCCT po godzinie robione po nocy ,a teraz zasypiam na siedząco w robocie.Z racji lipnej płyty nie bawię sie w dalsze OC bo i tak jedna rzecz mnie martwi.TMPIN1 w idle to 40-42 stopnie(oczywiscie Celcjusz).Gdy robie testy idzie bardzo szybko w góre.Dochodzi do 80stopni i tak sie utrzymuje podczas testu OCCT czy to Orthosem. Pomyślałem że to NB wiec sprawdziłem i faktycznie jest dość ciepły(jednak nie parzy).Dla pewności ściągnąłem fabryczny radiator i wyczyściłem.Posmarowałem pastą.Dołożyłem wiatrak 40x40 na radiator. Radiator na niższym chipsecie również zdemontowałem i nałożyłem nową paste.Dałem komputerowi test Orthosem a potem OCCT na godzinke i poprawy nie widze. TMPIN1 w dalszym ciągu to prawie 80stopni. Co mogę jeszcze zrobić?? Dodam że reszta temperatur jest OK , napięcia na zasiłce w moim mniemaniu również są w porządku. Gdzieś wyczytałem ,że sporo osób uznaje to za przekłamanie a ich komputery pracują normalnie przy rzekomej wysokiej TMPIN1 . Z drugiej strony ciekawi mnie monitoring programami do sprawdzania temperatur. HMWM i Speedfan pokazują podobnie , natomiast w AIDA64 różnica w odczycie na wszystkich podzespołach to 10stopni celcjusza. komu wierzyć? help ;))

mały offtop ...
MK nie chciałem Cie w żaden sposób urazić czy to obrazić . Może troszke wyładowałem na Tobie moją frustracje z racji tego że miałem gorszy dzień za co przepraszam Cie szczerze.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 lut 2012, 19:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 kwi 2003, 16:59
Posty: 2604
Co pokazuje coretemp?jaką temp. na rdzeniach?jakie chłodzenie na procku oraz obroty?quad pożera sporo prądu i mocno obciąża sekcję zasilania płyty więc zapewne musi być jakieś chłodzenie na sekcję,wentyle rozlokuj jak na fotce wyżej,najlepiej z przodu 120mm i z tyłu też 120mm

TMPIN1 to temp. procka?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 lut 2012, 19:18 
Offline

Dołączył(a): 28 kwi 2003, 11:57
Posty: 408
Lokalizacja: 127.0.0.1
DevastatorPL napisał(a):
znowu piszę z pracy ;) chwila wytchnienia.Wieczorem postaram sie wrzucić zdjęcia z HMWM albo speedfana,oraz to co pstrykne budzie aparatem. Łyknąłem tego quada na spokojne 2.8Ghz. Wszystko wygląda niby dobrze.Zero BSOD\'ow,błędów.Testy Orthosem i OCCT po godzinie robione po nocy ,a teraz zasypiam na siedząco w robocie.Z racji lipnej płyty nie bawię sie w dalsze OC bo i tak jedna rzecz mnie martwi.TMPIN1 w idle to 40-42 stopnie(oczywiscie Celcjusz).Gdy robie testy idzie bardzo szybko w góre.Dochodzi do 80stopni i tak sie utrzymuje podczas testu OCCT czy to Orthosem. Pomyślałem że to NB wiec sprawdziłem i faktycznie jest dość ciepły(jednak nie parzy).Dla pewności ściągnąłem fabryczny radiator i wyczyściłem.Posmarowałem pastą.Dołożyłem wiatrak 40x40 na radiator. Radiator na niższym chipsecie również zdemontowałem i nałożyłem nową paste.Dałem komputerowi test Orthosem a potem OCCT na godzinke i poprawy nie widze. TMPIN1 w dalszym ciągu to prawie 80stopni. Co mogę jeszcze zrobić?? Dodam że reszta temperatur jest OK , napięcia na zasiłce w moim mniemaniu również są w porządku. Gdzieś wyczytałem ,że sporo osób uznaje to za przekłamanie a ich komputery pracują normalnie przy rzekomej wysokiej TMPIN1 . Z drugiej strony ciekawi mnie monitoring programami do sprawdzania temperatur. HMWM i Speedfan pokazują podobnie , natomiast w AIDA64 różnica w odczycie na wszystkich podzespołach to 10stopni celcjusza. komu wierzyć? help ;))

mały offtop ...
MK nie chciałem Cie w żaden sposób urazić czy to obrazić . Może troszke wyładowałem na Tobie moją frustracje z racji tego że miałem gorszy dzień za co przepraszam Cie szczerze.


Piszesz caly czas o temperaturach a nie napisales nic o napieciach, chyba nie krecisz z napieciami na Auto?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 lut 2012, 22:31 
Offline
Zbanowany

Dołączył(a): 12 sty 2012, 01:35
Posty: 77
teraz jestem w trakcie testu za pomocą OCCT . test trwa od jakichś 30min.

core temp
podane VID 1.3V
rdzeń 1 49
rdzeń 2 49
rdzeń 3 42
rdzeń 4 40

speed fan pokazuje na każdym rdzeniu o 10stopni mniej ... nie kapuje
hmwMonitor podobne odczyty jak core temp.

ten TMPIN 1 co odczytuje hmw jako chipset płyty teraz ma temperature 78stopni
ta sama temperatura pokazywana przez AIDA64(everest) podpisana jest jako AUX ?! WTF! że niby grafika?? nic już z tego nie rozumiem.

yyy a może to magiczny czujnik AUXTIN o którym mozna poczytać tyle w necie?? pewnie słyszeliście.


co do napięć... pisałem wczesniej ,że nie moge zmienić CPU voltage w biosie(bios najnowszy, po prostu lipa płyta).

jeszcze pytanie typowego gamonia. jak dodać foto tutaj na stronę? zamiast sie tu produkować,dodałbym zdjęcie i sami rzucicie na to okiem.
edit
Mk chłodzenie arctic cooler freezer 13 . Teraz kręci sie na 50%możliwości i jest cichutko.czujnik wskazuje teraz 2196 rpm



PS: zainteresowanie tematem praktycznie zerowe. Szkoda że porad trzeba szukać na innym forum...


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL