Teraz jest 28 mar 2024, 13:37

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 23 paź 2013, 22:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2009, 21:36
Posty: 2617
Lokalizacja: Eteryczna kraina snów pełna przygód
Powitać,

kilka tygodni temu kupiłem telewizor Samsung UE32F5000, zaraz po podłączeniu sprzętu do konsoli zauważyłem problem, mam delikatny clouding wokół ekranu, ale to jest nieoperacyjne niestety (specyfika podświetlania krawędziowego bla bla), moje szczęście, ale nie o tym. Mam też problem z "blue ghosting".

Krótko z czym to się je, podczas dynamicznych ruchów na ekranie krawędzie obiektów zostawiają niesmaczną niebieską poświatę..

Wada nie występuje tylko na konsoli PS3, ale również w normalnym trybie telewizyjnym, gdzie odbieram naziemną telewizje cyfrową, chyba, jakość jest przerażająca, więc to będzie chyba to, jednak blueray i full hd problem jest mały, lub go w ogóle nie ma bo tego nie zauważam, zjawiska bg.

Dzwoniłem do samsunga, przysłali mi "serwisantów" i wady nie stwierdzili, mam jednak pytanie do Was, co można z takim fantem zrobić, jest tutaj jakiś znawca? Czy to jest normalna praca telewizora LED? Próbowałem każdych ustawień, serwisant też coś próbował i jedynie zastosował "zalecane ustawienia dla zmniejszenia cloudingu", których to screena miał na telefonie. Po tym zabiegu telewizor wyglądał jakby był wyłączony, a na bg nic nie poradził..

Dodaje sample z neta i własne zdjęcie mojego przypadku.

http://www.youtube.com/watch?v=reCEQWc8I5U
sprawdzałem w Kill Zone, to samo, beta BF4 też, GTA V, niestety to samo.

moja fotka. Rozmazana, bo jedną ręką kręciłem analogiem, drugą robiłem zdjęcie telefonem.

Obrazek

jeszcze raz podaje specyfikacje Samsung UE32F5000

jakie rady dla mnie? Telewizor ma aktualnie niecałe 3 tygodnie. W karcie gwarancyjnej mam wbite "sprawdzenie", brany był pod gry, dlatego wcisneli mi o 50 hz i 300 zł więcej..

Wysłać zdjęcie na maila samsunga, dzwonić jeszcze raz do nich, czy co? Wiem, że żadna z tych opcji nie zaszkodzi, ale dajcie jakieś opinie nt. w/w problemu. Ew. jakieś zaufane forum pomocy dla użytkowników telewizorów czy coś, pierwszy raz to opisuje tutaj.

_________________
http://socialclub.rockstargames.com/crew/the_agency_pl
Polska ekipa GTA V: Online [PS4][PS3][XBOX360][PC]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 paź 2013, 23:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sie 2012, 14:11
Posty: 141
Lokalizacja: Newmarket
Witam. Posiadam dwa tv Samsunga i kiedyś tez podlaczalem pod jeden jak i drugi PC i konsole jednak u mnie działało ok. Warunek był jednak aby wyłączyć wszystkie systemowe "poprawiacze obrazu" w tv. Przy sygnale Full HD są zbędne i niejednokrotnie psuja efekt. Sprawdź wszystkie opcje w tv odnośne obrazu. Btw granie na tv to nie jest dobry pomysl, szczególnie w fps.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 paź 2013, 00:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2009, 21:36
Posty: 2617
Lokalizacja: Eteryczna kraina snów pełna przygód
Baloo napisał(a):
Witam. Posiadam dwa tv Samsunga i kiedyś tez podlaczalem pod jeden jak i drugi PC i konsole jednak u mnie działało ok. Warunek był jednak aby wyłączyć wszystkie systemowe "poprawiacze obrazu" w tv. Przy sygnale Full HD są zbędne i niejednokrotnie psuja efekt. Sprawdź wszystkie opcje w tv odnośne obrazu.


hej, sprawę wyjaśniłem na specjalistycznym forum i jakbym teraz dorwał tych "fachowców" z samsunga to bym im nogi z tyłka powyrywał. Zraziłem się konkretnie do tej firmy, okazało się bowiem, że mój model tv był tłoczony z różnymi matrycami, mianowicie mi się trafiła prawdopodobnie jedna z rzadszych, jeśli nie najrzadsza, uwaga - SHARP, tak, która to oczywiście ma słabsze walory.

Polecono mi również w źródle naprowadzić na HDMI 1 i przyciskiem tools otworzyć menu i zmienić nazwe z HDMI 1 na PC, poskutkowało to pojawieniem się nowych opcji personalizacji i rozdzielczością obrazu 1280x720.
No i najważniejsze, efekt blue ghosting znacznie zmalał, przynajmniej tak teraz mi się wydaje, pogram dłużej to się okaże, ale przez pierwsze 10 minut po zmianie ustawień, które spędziłem w GTA Online zmiana jest widoczna, kolosalnie. Nie razi już po oczach, a będę absolutnie pewny, jeśli dorwę czarnego Stanier'a i zaczne się koło niego kręcić, jak na powyższym zdjęciu.
Baloo napisał(a):
Btw granie na tv to nie jest dobry pomysl, szczególnie w fps.


Niestety, nijak nie da się podłączyć konsoli playstation do mojego laptopa ;) Dzięki za chęci i radę, pozdrawiam!

_________________
http://socialclub.rockstargames.com/crew/the_agency_pl
Polska ekipa GTA V: Online [PS4][PS3][XBOX360][PC]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 paź 2013, 15:09 
Offline
Spamer!
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 gru 2006, 19:48
Posty: 5035
Lokalizacja: żyję od 14 mld lat ;] więc skąd ?
Wyszukaj w opcjach obrazu TV funkcje - gry - powinno opóźnienie się zmniejszyć jeśli takowego doświadczasz :)

_________________
#5000. post i "spamer!" :lol: |czekałem od początku(:
kliknij i zarejestruj się -15% opłat transak. na najlepszej giełdzie kryptowalut


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL