Teraz jest 16 kwi 2024, 17:11

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 107 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 9 lis 2008, 23:15 
Offline

Dołączył(a): 10 sty 2008, 21:47
Posty: 446
Lokalizacja: Poznań
Dużo osób tak rozumuje :] bo czekamy i czekamy na ten Wielki niułs i go nie widać :(

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 maja 2009, 14:44 
Offline

Dołączył(a): 6 maja 2009, 14:37
Posty: 3
Cytuj:
http://i62.photobucket.com/albums/h90/R ... ndo_01.jpg

A to zdjęcie jest z Iraku, więc coś dosłali. Tylko że nie wiem czy to jest zwykły beryl z tą kolbą czy Commando.

Commando i kolby telskopowe wysłali w zeszłym roku na testy, ciekawe co z tego wyszło.



To nie jest zdjęcie z iraku :P To zdjęcie remova, a więc w kraju. Beryl commando (albo wz. 06 kbk Beryl "Comando" - sic! z literówką- jedno "m") to tylko wersja prototypowa i na pokazy. Bardzo wątpliwa sprawa, żeby kiedykolwiek weszły w użycie. A kolby teleskopowe to już dawno w starych berylach były montowane :P


Jeszcze ktoś gdzieś pisał o "skrzydełku"... A mianowicie obustronny przełącznik trybu ognia, pełniący także funkcję bezpiecznika już był montowany w wz.88 tantal 5.45 i już od początków wzór 96 kbk beryl jest zaopatrzony w takie urządzenie, nie tylko "comando" :) (btw, nie wiem, skąd wyżej wzięła się nazwa wz.2004) hehe


Wersja comando przede wszystkim różni się długością lufy i ergonomiką. O ile mi wiadomo, całość mechanizmu nie uległa zbytnim zmianom, jednak nie jest bronią skuteczną. Skrócona została także rura gazowa z tłokiem gazowym, przez co widoczny element rury jest nieco krótszy... Wprowadzona została "kosmetyka" jak składane przednie przyrządy celownicze (chociaż nie widzę w sumie większego zastosowania.. Przy każdej optyce na szynie muszka jest niemalże niewidoczna)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 maja 2009, 16:52 
Offline

Dołączył(a): 11 sie 2006, 20:40
Posty: 243
Kamiluś napisał(a):
To nie jest zdjęcie z iraku :P To zdjęcie remova, a więc w kraju. Beryl commando (albo wz. 06 kbk Beryl "Comando" - sic! z literówką- jedno "m") to tylko wersja prototypowa i na pokazy. Bardzo wątpliwa sprawa, żeby kiedykolwiek weszły w użycie. A kolby teleskopowe to już dawno w starych berylach były montowane :P

Jeśli Ci chodzi o pierwsze to ofc. Ale jest tam jeszcze drugie zdjęcie. I nie chodzi o jakieś kolby teleskopowe, tylko kolby teleskopowe na wzór tych od M-16 i M-4. Jak widać na zdjęciu Remova.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 maja 2009, 17:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 lip 2005, 11:21
Posty: 2210
Lokalizacja: Warszawa
Kamiluś napisał(a):
Jeszcze ktoś gdzieś pisał o "skrzydełku"... A mianowicie obustronny przełącznik trybu ognia, pełniący także funkcję bezpiecznika już był montowany w wz.88 tantal 5.45 i już od początków wzór 96 kbk beryl jest zaopatrzony w takie urządzenie, nie tylko "comando" (btw, nie wiem, skąd wyżej wzięła się nazwa wz.2004) hehe

Primo. Beryl to nie karabinek tylko karabin szturmowy, a zatem skrót to kbs, a nie kbk.
Secundo. I w Berylu i w Tantalu bezpiecznik i przełącznik rodzaju ognia są rozdzielone. Tantal ma przełącznik rodzaju ognia tylko po lewej stronie. Beryl, choć powstawały w Radomiu wersje z przełącznikiem obustronnym, do dziś produkowany jest z przełącznikiem rodzaju ognia tylko po lewej stronie. Skoro chcesz uchodzić za autorytet, to się chociaż postaraj. O fachowym słownictwie nie wspominam.

_________________
ObrazekObrazek
Rosyjscy żołdacy, won z Gruzji!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 maja 2009, 20:30 
Offline

Dołączył(a): 6 maja 2009, 14:37
Posty: 3
Cytuj:

Primo. Beryl to nie karabinek tylko karabin szturmowy, a zatem skrót to kbs, a nie kbk.


Wiedziałem, że ktoś się dowal, ale:

"Fachowego" słownictwa powinieneś się sam pouczyć kolego.

Wz.96 kbK beryl. Karabinek szturmowy- z założenia i z wykonania. Fajnie jest umieć rozróżnić karabin od karabinku. Polecić literaturę? Czy może po prostu ZSW się kłania?


Cytuj:
Beryl, choć powstawały w Radomiu wersje z przełącznikiem obustronnym


Powiedz mi jeszcze, czy gdziekolwiek indziej niż w Radomiu powstawały te karabinKI?
Wydaje mi się, że nie.

Otóż- Tantal jak i beryl mają obustronne skrzydełko bezpiecznika i jest możliwe zabezpieczenie broni jak i z lewej i prawej strony. Widać to na pierwszy rzut oka, patrząc na frezy pod bezpiecznikiem po prawej stronie korpusu. A mianowicie są tylko dwa w pozycji zabezpieczonej i odbezpieczonej, tak jak mówisz. Ale może jakbyś doczytał dokładniej to co napisałem, a może i źle to ująłem, ale chodziło mi o to, że już bywały tantale produkowane z obustronnymi przełącznikami, podobnie jak i Beryle. Konstrukcja nawet była prostsza, bezpiecznik i przełącznik rodzaju ognia były montowane na tej samej osi, a frezy w korpusie były płytsze, aby obrót selektorem z lewej strony korpusu nie sprawiał problemu- i nie były to wersje prototypowe, ale takie jakie można do dziś znaleźć w magazynach. Trafisz-masz.

Ale doczepić się zawsze można.

Nie widzę najmniejszego sensu kłócenia się na forum, bo do niczego to nie doprowadzi, kolega powyżej, ze stażem na bank wie dużo więcej.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 maja 2009, 23:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 lip 2005, 11:21
Posty: 2210
Lokalizacja: Warszawa
Kamiluś napisał(a):
Cytuj:
Primo. Beryl to nie karabinek tylko karabin szturmowy, a zatem skrót to kbs, a nie kbk.
Wiedziałem, że ktoś się dowal, ale:
"Fachowego" słownictwa powinieneś się sam pouczyć kolego.
Wz.96 kbK beryl. Karabinek szturmowy- z założenia i z wykonania. Fajnie jest umieć rozróżnić karabin od karabinku. Polecić literaturę? Czy może po prostu ZSW się kłania?

Ok, ok. Spokojnie. Kłócić to ja się nie chcę na moim forum. Więc ustalmy od razu. Nie jestem twoim kolegą. Nie obrażaj mnie, tak jak ja nie obrażam ciebie. Szanujmy się, ok? Zachowajmy jakiś poziom. Nie wiem skąd ten wniosek, że jestem po Z-tce. Podchorąży Wojskowej Akademii Technicznej, kłaniam się. To może ja polecę literaturę, ha? Może na początek instrukcję do Beryla. :wink: Nie chcę się kłócić. Chcę po prostu, żebyś nie wprowadzał chłopaków na naszym forum w błąd.
Pełna nazwa Beryla to 5,56 mm kbs wz. 96 Beryl. Gdzie kbs to karabin szturmowy. Jeśli sprawdzałeś w wikipedii, to rzeczywiście - jest tam błąd. Gdzie najprościej sprawdzić jaka jest prawda? Na stronę producenta. :arrow: http://www.fabrykabroni.pl/

A propos Radomia. Nigdzie nie powiedziałem, że Beryle, były produkowane gdziekolwiek indziej. Co nie zmienia faktu, że prace nad udoskonaleniem karabinu, były prowadzone też u nas, w Akademii, w Warszawie.

Kamiluś napisał(a):
Otóż- Tantal jak i beryl mają obustronne skrzydełko bezpiecznika i jest możliwe zabezpieczenie broni jak i z lewej i prawej strony. Widać to na pierwszy rzut oka, patrząc na frezy pod bezpiecznikiem po prawej stronie korpusu. A mianowicie są tylko dwa w pozycji zabezpieczonej i odbezpieczonej, tak jak mówisz. Ale może jakbyś doczytał dokładniej to co napisałem, a może i źle to ująłem, ale chodziło mi o to, że już bywały tantale produkowane z obustronnymi przełącznikami, podobnie jak i Beryle. Konstrukcja nawet była prostsza, bezpiecznik i przełącznik rodzaju ognia były montowane na tej samej osi, a frezy w korpusie były płytsze, aby obrót selektorem z lewej strony korpusu nie sprawiał problemu- i nie były to wersje prototypowe, ale takie jakie można do dziś znaleźć w magazynach. Trafisz-masz.

Widziałem partię Beryli wyprodukowanych pod koniec 2007 roku i dalej jest to ta sama wersja co w 11 lat temu. Różni się tylko materiałem pokrywającym pręty kolby. Nic mi nie wadomo o seryjnie produkowanych Berylach z bezpiecznikiem i/lub przełącznikiem rodzaju ognia po obu stronach. Co do Tantali, widziałem też egzemplarze z róznych partii i nigdy nie miały bezpiecznika i/lub przełącznika rodzaju ognia po obu stronach.

Ciekawe jest to co mówisz, że zarówno Tantale i Beryle były takie produkowane. Podziel się wiedzą, jej źródłami. Życie mnie nauczyło, że nie wierzy się na słowo.

BTW
Bez osobistych wycieczek, dobra. Porozmawiajmy na poważnie. Pozdro. :D

_________________
ObrazekObrazek
Rosyjscy żołdacy, won z Gruzji!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 maja 2009, 23:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 maja 2008, 14:58
Posty: 211
Cytuj:
Biorąc pod uwagę fakt, że określenie karabin szturmowy nie pojawiło się w języku technicznym związanym z bronią strzelecką nigdzie poza nazwą Beryla i nie zostało potwierdzone zapisami normy (mimo, iż norma nie jest obligatoryjna, to jednak definiuje słownictwo techniczne w danej dziedzinie), można potraktować to w kategorii biurokratycznej pomyłki, czy też kalki językowej, wynikającej z ówczesnej mody (połowa lat 1990. był to w Polsce okres fascynacji Zachodem i wprowadzania wielu potworków językowych, w większości przypadków z angielskiego). W języku technicznym jest to zatem określenie błędne.

zródło: remov.pl CLICK




a teraz tak moze odstąpmy od tego offtopicu i ktoś życzliwy może nam powie jak się maja beryle do PR

ciekawostka http://www.altair.com.pl/start-2873

ps witam kolege na forum bo widze ze pierwsze posty pisze odrazu uprzedze, że na forum nie ma wolności słowa SERIO :lol:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 maja 2009, 21:52 
Offline

Dołączył(a): 11 sie 2006, 20:40
Posty: 243
Uncle Blues napisał(a):
Widziałem partię Beryli wyprodukowanych pod koniec 2007 roku i dalej jest to ta sama wersja co w 11 lat temu. Różni się tylko materiałem pokrywającym pręty kolby. Nic mi nie wadomo o seryjnie produkowanych Berylach z bezpiecznikiem i/lub przełącznikiem rodzaju ognia po obu stronach. Co do Tantali, widziałem też egzemplarze z róznych partii i nigdy nie miały bezpiecznika i/lub przełącznika rodzaju ognia po obu stronach.

Dodaj jeszcze polepszone zabezpieczenia antykorozyjne. I tyle się działo z podstawowym karabinkiem naszej armii przez ponad 10lat. Żenua.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 maja 2009, 23:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 maja 2008, 14:58
Posty: 211
ma być modernizowany wiec coś się może zaczyna dziać. Nie zapominajmy że jest już projektowany następca beryla a projekt chyba nosi nazwę Modułowego Systemu Broni Strzeleckiej kal. 5,56 mm (MSBS-5,56) już nawet na Wacie 2 makiety powstały broń jest tworzona zarówno w układzie klasycznym jaki bezkolbowym, tak więc coś się dzieje :D i nie narzekajcie tu i może powiedzcie jak sie mają polskie beryle w PR

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 maja 2009, 00:51 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2007, 12:59
Posty: 913
Lokalizacja: Świnoujście
migacz napisał(a):
i może powiedzcie jak sie mają polskie beryle w PR


...wymagają drobnych poprawek...

_________________
Obrazek
REKRUTACJA OTWARTA


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 maja 2009, 20:35 
Offline

Dołączył(a): 10 sty 2008, 21:47
Posty: 446
Lokalizacja: Poznań
Jak na taką fabrykę, stronę internetową i jakość zdjęć mają godną pożałowania...

żeby sobie kupić powiedzmy takiego beryla, starczy mieć licencję na broń? :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 maja 2009, 21:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lip 2007, 16:14
Posty: 326
Lokalizacja: Olecko
Tak samo jak kałachy z demobilu ;p
Wystarczy mieć licencje na broń automatyczną ...
W Polsce jak nie masz mnóstwa kasy, wtyk w ministerstwach i policji to nie masz najmniejszych szans aby taką uzyskać ;p

_________________
Obrazek
Obrazek
"Rangers lead the way!"
"Sua sponte!"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 sie 2009, 10:58 
Offline

Dołączył(a): 30 lis 2008, 11:13
Posty: 267
Lokalizacja: Świdnik
Cytuj:
żeby sobie kupić powiedzmy takiego beryla, starczy mieć licencję na broń? :)



Możesz kupić tantala albo AKMS'a za ponad 2500zł strzelające ogniem pojedynczym. www.works11.pl się kłania.

A co do beryla. Sam czytałem na wmasg.pl, jak koledzy maniacy zabierali się do zbudowania beryla ( wz.96 i wz.2004- nikt przecież nie ma nowej, polskiej teleskopowej kolby...), i kosztu takiego tuningu są masakrycznie wysokie. Wszystko przez to, że FB Radom/Łucznik? pobierają horrendalne ceny za, np. chwyt przedni z chwytem pistoletowym, albo frontgrip z risami i szyna ris nad komorą zamkową...

A wszystkie modyfikacje są robione na bazie AK74. W BF2 można robić na bazie AK101- mniej roboty...

Wojskowego beryla nigdy nie kupisz. Można jedynie kupić prawdziwego, ale wersję sportową, strzelającą tylko na semi, i wyposażona w kolbę stała ( nie pamiętam dokładnie, look wiki. )

Poza tym, jeszcze wracająć do eotechów. Można ( tak jak na MSPO ) dodać na ris nasadkę powiększająca do eotecha ( powiększenie 3x/4x ).

_________________
W Battlefield 2- [PL]residentMatriX
W Project Reality- NaviX.PL

Let's rock&roll...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 sie 2009, 12:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 maja 2008, 14:58
Posty: 211
napewno tylko semi?
http://www.youtube.com/watch?v=WlNDUfboKOA ok 27 sekundy

_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 31 sie 2009, 13:31 przez migacz, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 sie 2009, 12:45 
Offline

Dołączył(a): 30 lis 2008, 11:13
Posty: 267
Lokalizacja: Świdnik
Może to jakaś przeróbka jest...

_________________
W Battlefield 2- [PL]residentMatriX
W Project Reality- NaviX.PL

Let's rock&roll...


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 107 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL