Teraz jest 24 kwi 2024, 10:58

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 15 maja 2008, 17:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 maja 2008, 22:22
Posty: 62
Lokalizacja: Nowa Wieś Tworoska
Owszem, nie chca.

Sroczka, zapewniam cie, ze nie dostalismy tych Leopardow za darmo. :) A do 2040r. to sluzyc beda nie 2A4, tylko 2A5 i 2A6.

Sprawdzilem dokladnie, w naszej armii jest ich 128 vs 232 Twardych. PT-91 jest wiec 2 razy wiecej, ale w sumie to w PRPP moglyby byc oba. Ja sie w kazdym razie mam zamiar zabrac za wymodelowanie Twardego.

_________________
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 maja 2008, 20:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 cze 2006, 18:08
Posty: 3819
Lokalizacja: Ozorków
fajnie by było pojeździć sobie i Leo i Twardym ale raczej nie na jednej mapce jednocześnie :P

_________________
http://www.arma2coop.pl/
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 maja 2008, 22:49 
Offline

Dołączył(a): 11 sie 2006, 20:40
Posty: 243
IneQuation napisał(a):
Owszem, nie chca.
Sroczka, zapewniam cie, ze nie dostalismy tych Leopardow za darmo. :) A do 2040r. to sluzyc beda nie 2A4, tylko 2A5 i 2A6.


Sprawdzilem dokladnie, w naszej armii jest ich 128 vs 232 Twardych. PT-91 jest wiec 2 razy wiecej, ale w sumie to w PRPP moglyby byc oba. Ja sie w kazdym razie mam zamiar zabrac za wymodelowanie Twardego.

Za 1 euro.
Tylko sprawdź czym były najpierw niemieckie 2A5 i 2A6?? Hę?? I co Pan powiesz??

Tylko że akurat Twardy jest jakby zdeka gorszym czołgiem od Leoparda. Starcie ich z Leo wyglądałoby niewiele lepiej niż Irackie T-72 z M1.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 maja 2008, 11:25 
Offline
Redaktor Battlefield.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lis 2005, 20:16
Posty: 3937
Lokalizacja: Białystok
taa, grunt to patriotyzm :P

_________________
Obrazek

I'm as cold as the cold wind blows


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 maja 2008, 19:29 
Offline

Dołączył(a): 27 mar 2008, 21:52
Posty: 23
Lokalizacja: Zabrze-Mikulczyce:D
sroczka napisał(a):
IneQuation napisał(a):
Owszem, nie chca.
Sroczka, zapewniam cie, ze nie dostalismy tych Leopardow za darmo. :) A do 2040r. to sluzyc beda nie 2A4, tylko 2A5 i 2A6.


Sprawdzilem dokladnie, w naszej armii jest ich 128 vs 232 Twardych. PT-91 jest wiec 2 razy wiecej, ale w sumie to w PRPP moglyby byc oba. Ja sie w kazdym razie mam zamiar zabrac za wymodelowanie Twardego.

Za 1 euro.
Tylko sprawdź czym były najpierw niemieckie 2A5 i 2A6?? Hę?? I co Pan powiesz??

Tylko że akurat Twardy jest jakby zdeka gorszym czołgiem od Leoparda. Starcie ich z Leo wyglądałoby niewiele lepiej niż Irackie T-72 z M1.


ja bym się kłucił, gdyż T-72 które używał Irak to były początkowe wersje. A amerykanie używali zmodernizowanych M1(gdyby użuwali pierwszej wersji to niewiem czy by było im tak wesoło :mrgreen: )Na dodatek czołgi irackie były więcej razy zniszczone przez samoloty niż prze czołgi. Osobiście bardziej jestem za PT-91 niż leopardami :mrgreen:

_________________
Cześć :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 maja 2008, 20:57 
Offline

Dołączył(a): 11 sie 2006, 20:40
Posty: 243
flor napisał(a):
ja bym się kłucił, gdyż T-72 które używał Irak to były początkowe wersje. A amerykanie używali zmodernizowanych M1(gdyby użuwali pierwszej wersji to niewiem czy by było im tak wesoło :mrgreen: )Na dodatek czołgi irackie były więcej razy zniszczone przez samoloty niż prze czołgi. Osobiście bardziej jestem za PT-91 niż leopardami :mrgreen:

Byłoby im równie wesoło tylko że mieliby troszkę większe starty. Bo druga połowa czołgów to też byłyby M1IP... Albo nawet czyste M1. Zresztą marines mieli M60...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 maja 2008, 21:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 maja 2008, 22:22
Posty: 62
Lokalizacja: Nowa Wieś Tworoska
Ale, jak Flor zauwazyl, Amerykanie mieli precyzyjne wsparcie lotnictwa na niespotykana do tej pory skale. :) W takiej sytuacji najlepszy czolg dupa.

Oczywiscie, wiekszosc 2A5 i 2A6 byla wczesniej 2A4. Co z tego? Te nasze 2A4 tez moznaby zupgrade'owac. Problem polega na tym, ze Niemcy tak ustawili umowy, ze w polskich zakladach mozemy je tylko serwisowac, modernizacje mozna przeprowadzic tylko w niemieckich firmach. Czyli albo jezdzimy na gratach (bo stan techniczny tych czolgow naprawde pozostawia wiele do zyczenia), albo wydajemy krocie na remont. A w porownaniu z Twardym 2A4 wcale nie ma przewagi. :)

_________________
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 maja 2008, 21:59 
Offline

Dołączył(a): 11 sie 2006, 20:40
Posty: 243
IneQuation,
mieli wsparcie ale jakbyś poczytał co nieco to byś pewnie napotkał wypowiedź pewnego dowódcy batalionu czołgów saddama... W całych nalotach stracił 8(czy coś koło tego, nie mam literatury pod ręką) czołgów po dwóch minutach walki z Abramsami nie miał nic...

A o jakim twardym mówisz?? Bo jak o PT-91Ex to jedyne przewagi Leo to pancerz , magazyn amunicji i lepsza mobilność. Reszta jest porównywalna a nawet in plus na Twardego tylko że to koniec możliwości tego czołgu a Leo nie. A jak PT-91 będących w służbie w WP to nawet nie ma co gadać, jeszcze z miejsca jako tako potem to żal... Trzeba by wymienić armate i stabilizacje by co zdziałać. Nie wspominając o czymś takim jak komfort pracy załogi i jej organizacja.
I żadna polska firma nie może przeprowadzać remontów Leopardów. A modernizacje możemy se sami zrobić dokumentacja leży w Monie nieprzetłumaczona, tylko że polski przemysł nie jest jej w stanie przeprowadzić bez współpracy firm z innych państw.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 maja 2008, 13:36 
Offline

Dołączył(a): 20 kwi 2008, 00:44
Posty: 110
Wlasnie slyszalem w radiu, ze Polska nie kupi wiecej Leopardów od Niemiec, chodzi o to zeby w przyslzosci była mozliwosc ich produkcji/serwisu w Polsce i 'spolszczenie' Leoparda, na co Niemcy nie chca sie zgodzic.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 maja 2008, 15:25 
Offline

Dołączył(a): 11 sie 2006, 20:40
Posty: 243
Lepiej jest powiedzieć że nie kupi się niemieckiego leoparda niż że nie kupi się polskiego twardego. Zresztą Leopardy które oferują nam niemcy to najstarsze wersje zmodernizowane do 2A4. A koło 2010 będzie sporo fajnych wozów po redukcji Bundeshwery, poza tym jest jeszcze troche 2A5 i młodych 2A4 w Belgii i Holandi. Pomijając Strv 121(dwa bataliony maszyn) w szwecji i CV9040(fajne bwp byłoby po dołożeniu spike'a i bushmastera jak na rosomaku) w ilości bodaj 300 sztuk na sprzedaż od tego lub przyszłego roku po redukcjach.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 maja 2008, 22:20 
Offline

Dołączył(a): 10 sty 2008, 21:47
Posty: 446
Lokalizacja: Poznań
obawiam się że dobrego sprzętu nie będzie chyba że ktoś wymorduje cały polski rząd :]

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 maja 2008, 17:53 
Offline

Dołączył(a): 11 sie 2006, 20:40
Posty: 243
Niekoniecznie... Powoli się zmienia na dobre... Ale to potrwa, najpierw musi do władzy dojść generacja misjonarzy a potem jeszcze trochę czasu minie. Poza tym prawo wprowadza wile paranojii itd. Pomijając fakt że pieniędzy jest za mało.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 cze 2008, 18:53 
Offline

Dołączył(a): 14 maja 2006, 22:56
Posty: 380
Lokalizacja: Lublin
Takie pytanie. W .8 ma się pojawić nowy model HMMWV. Polacy będą dysponować nowym modelem po reskinie czy starym po reskinie? - takim jak tutaj http://www.realitymod.com/forum/f128-po ... eskin.html


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 cze 2008, 19:42 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2007, 12:59
Posty: 913
Lokalizacja: Świnoujście
Ten reskin hummera z vanilli to już chyba przedawniona sprawa ;) Popatrz kilka stron dalej :)

_________________
Obrazek
REKRUTACJA OTWARTA


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 cze 2008, 20:54 
Offline

Dołączył(a): 10 sty 2008, 21:47
Posty: 446
Lokalizacja: Poznań
Inne frakcje dają co chwilę jakieś newsy a u nas? wszystko stoi od co najmniej 2 miesięcy, nie czepiam się tylko wiem że ja i całe tutaj towarzycho nie może się doczekać polskiej frakcji i super odlotowo bombowo było by załatwić jakiegoś screenshoota polskich jednostek ingame albo króciutkiego filmiku... pytanie takie - możemy liczyć na jakiegoś newsa ew. ubarwionego moviem lub screenem?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL