Teraz jest 20 kwi 2024, 01:44

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 101 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2 mar 2009, 19:24 
Offline

Dołączył(a): 9 gru 2008, 19:54
Posty: 108
Nowoczesne hełmy nie są w stanie powstrzymać pocisku. Pocisk ze snajperki może przebić bez problemu 2 osoby z hełmami na wylot. Hełm ma raczej podnieść moale drużyny i zadziałać jako takie placebo.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 mar 2009, 19:37 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2007, 12:59
Posty: 913
Lokalizacja: Świnoujście
Nie chcę się zagłębiać w jakieś wojskowe definicje określające jaką rolę spełnia hełm ale żołnierzowi hełm przydaje się chyba najbardziej do ochrony głowy od urazów fizycznych oraz lecących ze względnie niską prędkością niewielkich odłamków/rykoszetów 8)

_________________
Obrazek
REKRUTACJA OTWARTA


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 mar 2009, 19:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 maja 2008, 14:58
Posty: 211
9mm pociski zatrzyma a tak pozatym zaraz zejdziemy na dyskusje ze kevlar w kamizelkach i płyty ceramiczne także nie powstrzymują pocisków z WKW czy to nawet z zwykłej snajperki odkryliście ameryke naprawde :D Tak już jest że jesli zolnierz ma hełm na głowie lub nawet siedzi na nim to czuje się bezpieczniejszy tak samo jest z kamizelkami oczywiście to zależy od zolnierza czy woli się w niej meczyć i mieć jakąś ochronę czy woli sie mniej meczyć i być szybszym w polu. Mam taką prośbe nie zaczynajmy dyskusji na temat który możemy ciągnąc tygodniami co ja mówię latami :D

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 mar 2009, 19:58 
Offline

Dołączył(a): 9 gru 2008, 19:54
Posty: 108
migacz napisał(a):
9mm pociski zatrzyma


Chyba w snach :P.

migacz napisał(a):
kevlar w kamizelkach i płyty ceramiczne także nie powstrzymują pocisków z WKW czy to nawet z zwykłej snajperki


Coś mi się wydaje, że w BFie zastosowano "Dragonskin" jako kamizelkę (możesz położyć się na granacie, bez większego uszczerbku), bo to przecież nie do końca taka teraźniejszość.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 mar 2009, 20:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 maja 2008, 14:58
Posty: 211
nie w snach tylko w hstorii oręża na Discovery jak i rowniez w artykułach w prasie militarnej choć pewnie dla ciebie to sie nie liczy a tu uzycie kewlaru na wesolo http://break.com/index/soldier_head_butt_ram.html zapewnia ochrone czyli działa

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 mar 2009, 20:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 cze 2006, 18:08
Posty: 3819
Lokalizacja: Ozorków
Gapis napisał(a):
Myślę że hełm jest raczej zabezpieczeniem od Ziemi czy gruzów walących się na głowę żołnierzy i taki najnowoczesniejszy hełm da dużo jeśli kibel ci się na głowę zawali.


tak od tego właśnie jest, przecież nie od zatrzymywania pocisków bo by się mogli cali nimi okryć :lol:

_________________
http://www.arma2coop.pl/
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 mar 2009, 23:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 wrz 2008, 16:55
Posty: 20
Ktoś kiedyś walnął plote że przez Kevlar przechodzi jak przez masło i sieją dalej. proponuje zrobić hełm z żelu balistycznego, na pewno nie będzie przechodzić jak przez masło. Migacz wam to potwierdzi ogląda często discovery. A 9mm to zębami łapie. Co do tych gruzów, normalnie hahahahhahahahahahaaha, gdyby chcieli chronić ich od gruzu wzięli by blaszaka z drugiej wojny może rykoszet ale pocisk który pojechał boczkiem nie przejdzie. Sami militaryści widzę, a APC jest z plastyku


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 mar 2009, 23:30 
Offline

Dołączył(a): 8 sie 2008, 18:52
Posty: 145
Migacz ma rację(mimo że nie zna się na czołgach). Hełm broni przed pociskami, wystrzelonymi z dużej odległości, a słabsze pociski i z mniejszej odległości(mogą odbić się od hełmu).

_________________
Amore Patriae Nostra Lex


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 mar 2009, 23:36 
Offline

Dołączył(a): 11 sie 2006, 20:40
Posty: 243
Midas napisał(a):
Coś mi się wydaje, że w BFie zastosowano "Dragonskin" jako kamizelkę (możesz położyć się na granacie, bez większego uszczerbku), bo to przecież nie do końca taka teraźniejszość.

Ta już to widzę... Jak nie odłamek to ciśnienie Cię sponiewiera. Wiem pokazywali ten test na discovery.

Co do wytrzymałości hełmów, 9mm Para zatrzyma. A pociski 5.56 czy 7.xx tylko z większych odległości. Zresztą to też zależy od hełmu.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 mar 2009, 23:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 09:05
Posty: 339
Lokalizacja: Olsztyn
chyba zaraz zrobimy z rzutkę na kilka egzemplarzy kamizelek i hełmów i granat i może pistolet 8)
a potem damy je wam i sobie na sobie przetestujecie :P kto przeżyje testy edzie mógł udowodnić swoją racje :lol:

skoro offtop to offtop bo na wpływ w PR to ta gadka ni ma wpływu berety i kapelusze tylko fajnie wyglądają...
a w PR nawet czeczeńska czapka przyjmuje 4 kule w heda i nadal żyjesz!!!

_________________
Obrazek
"Nobody asks to be a hero, it just sometimes turns out that way"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 mar 2009, 23:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 wrz 2008, 16:55
Posty: 20
Nie sądzicie że w baardzo dużym stopniu zależy to od kontu pod jakim został oddany strzał?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 mar 2009, 10:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 wrz 2007, 14:35
Posty: 49
ziolo napisał(a):
Nie sądzicie że w baardzo dużym stopniu zależy to od kontu pod jakim został oddany strzał?


Kąta, misiu :)

Jasne jest że jak pocisk uderzy prostopadle do hełmu to prawie na pewno go przebije. Piszę prawie bo cuda się zdarzają (co prawda dość rzadko, ale żeby nie było). A jak pod jakimś sporym kątem i np w "krawędzie" hełmu to będzie rykoszet. [który trafi kumpla obok :/ ]

PS: widzeliście w generation kill jak koleś strzelił z M203 dymnym granatem w ziemię, pocisk zrykoszetował i zasadził heada jakiemuś Arabowi idącemu obok?

_________________
BC2, Ił2 Sturmovik 1946, DCS Black Shark


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 mar 2009, 14:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 maja 2008, 14:58
Posty: 211
ziolo napisał(a):
Migacz wam to potwierdzi ogląda często discovery.


nie oglądam często po prostu ostatnio miałem więcej czasu a na tvn historia leciała właśnie historia oręża i odcinek był poświęcony kamizelką kewlarowym i na końcu były pokazane testy ciekawy był test nowoczesnego hełmu kewlarowego z hełmem z II wś najciekawsze było to ze obydwa hełmy były wstanie zatrzymać pocisk pistoletowy z bliskiej odległości (tylko wgniecenie pozostało w hełmach) z bronią długą juz nie było tak wstanie która z łatwością przebijała hełm.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 mar 2009, 15:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 wrz 2007, 14:35
Posty: 49
migacz napisał(a):
kamizelką


Kamizelkom misiu :*

Też oglądam czasem te programy.

Pamiętam tez, że w jednym z dodatków do "Rzeczpospolitej" o bitwach było o bitwie nad Marną i było napisane, że hełmy nie były w stanie zatrzymać pestek z karabinów, ale już gruz czy inne kamienie zatrzymywał. Czasem nawet jakiś odłamek.

_________________
BC2, Ił2 Sturmovik 1946, DCS Black Shark


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 mar 2009, 16:36 
Offline

Dołączył(a): 9 gru 2008, 19:54
Posty: 108
migacz napisał(a):
ziolo napisał(a):
Migacz wam to potwierdzi ogląda często discovery.


nie oglądam często po prostu ostatnio miałem więcej czasu a na tvn historia leciała właśnie historia oręża i odcinek był poświęcony kamizelką kewlarowym i na końcu były pokazane testy ciekawy był test nowoczesnego hełmu kewlarowego z hełmem z II wś najciekawsze było to ze obydwa hełmy były wstanie zatrzymać pocisk pistoletowy z bliskiej odległości (tylko wgniecenie pozostało w hełmach) z bronią długą juz nie było tak wstanie która z łatwością przebijała hełm.


Też to widziałem :P. Tak samo widziałem http://www.youtube.com/watch?v=aYaSRIbPWkM . W drugiej części jest o granacie.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 101 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL