Teraz jest 20 kwi 2024, 02:25

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 16 sie 2008, 18:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2006, 20:33
Posty: 62
Lokalizacja: Kielce
Tytułem wstępu: nic nie obiecuję, chcę po prostu spróbować :)
Zacząłem robić kadłub, jak zacznie to wyglądać na czołg to może coś pokażę.
Mam nadzieję, że uda mi się wygrać walkę z leopardem, i kiedyś skończyć ten model, ale jak już napisałem nic nie obiecuję na pewno. Muszę jednak wiedzieć kilka rzeczy:
1) Z jakich oddzielnych elementów ma składać się czołg? (wieżyczka, lufa, koła każde osobno)
2) Na ile polygonów mogę sobie pozwolić na każdym LODzie? Ile LODów ma być?
Na początek chyba tyle chciałem wiedzieć. Życzcie mi szczęścia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 sie 2008, 20:00 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2007, 12:59
Posty: 913
Lokalizacja: Świnoujście
Część odpowiedzi na swoje pytania zapewne odnajdziesz tutaj ;)

http://www.doomlab.com/bf2info.html

Jeśli nadal będziesz miał problemy to możesz też rzucić okiem na

http://bfeditor.org/forums/

lub

http://www.realitymod.com/forum/f189-modding-tutorials/

Miłej zabawy :D

_________________
Obrazek
REKRUTACJA OTWARTA


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 sie 2008, 14:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 cze 2006, 18:08
Posty: 3819
Lokalizacja: Ozorków
powodzenia, swoją drogą:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

może sie przydać choć jeszcze lepsze na google znajdziesz :P

_________________
http://www.arma2coop.pl/
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 sie 2008, 15:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2006, 20:33
Posty: 62
Lokalizacja: Kielce
Dzięki za obrazki, ale wszystkie już mam :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 sie 2008, 23:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2006, 20:33
Posty: 62
Lokalizacja: Kielce
Ok, mały update. Tak naprawdę to to co jest powstało w 2 dni, bo tylko tyle go robiłem.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Jak narazie zrobiłem główną bryłę kadłuba, zabieram się za detale. Wszystko robione na podstawie blueprintów, więc wymiary są dobre. Śmiesznie wygląda bez gąsiennic to wiem.
Jak na razie stoję dobrze z poligonami, bo wszystko ma ich ok 3700, ale same koła zabierają ok 1900, więc będą jako rezerwa gdyby mi nie starczyło na coś innego to je uproszczę. (Cały model ma mieć ok 6000-8000)
Tak naprawdę czołg trudno zrobić, bo ma pełno takich różnych cycków, pipsztyków i innych bajerów, niewiadomego przeznaczenia, ale z wielu mniej znacznych szczegółów oczywiście zrezygnuję. Oczywiście wiele z obecnie istniejących poligonów też wkrótce zniknie, bo jak na razie poszatkowany jest ten model troszkę, widać to na siatce, ale narazie potrzebne mi to jest do detali, potem zniknie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 sie 2008, 23:43 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2007, 12:59
Posty: 913
Lokalizacja: Świnoujście
Co jest? Dzisiaj wieczór update'ów? Ja też zaraz swojego wstawię :lol:


Model zapowiada się naprawdę nieźle ;) Tych kółek raczej nie będziesz musiał ruszać, wieża czołgu ma dużo płaskich powierzchni :D

_________________
Obrazek
REKRUTACJA OTWARTA


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 sie 2008, 11:16 
Offline

Dołączył(a): 26 sie 2003, 14:25
Posty: 87
Lokalizacja: Rumia
Cytuj:
cycków, pipsztyków i innych bajerów


Cycki, pipsztyki i inne bajery to to, co tygryski lubia najbardziej. :)

Poczekam, az czolg nabierze ksztaltow, jak na razie jest elegancko!

Blues: Posprzątane.
Takie obrazki są oczywiście jak najbardziej dopuszczalne i rzeczywiście urozmaicają dyskusję, ale nie mogą występować same. One są tylko dodatkiem. Unikajmy takich sytuacji, że wchodzi się na forum, żeby przeczytać co ciekawego inni napisali, a widzimy TYLKO głupawe obrazki i zero dyskusji.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 sie 2008, 15:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2006, 20:33
Posty: 62
Lokalizacja: Kielce
Potrzebna mi wasza opinia: Które z kółek wybrać? Zmianie ulega tylko i wyłącznie smoothing group, model ciągle ten sam
Obrazek
Tu troszkę lepiej widać
Obrazek

A tu taki ogólny widok tego co na razie jest
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 sie 2008, 15:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 lip 2005, 11:21
Posty: 2210
Lokalizacja: Warszawa
T-reX.pl napisał(a):
Potrzebna mi wasza opinia: Które z kółek wybrać? Zmianie ulega tylko i wyłącznie smoothing group, model ciągle ten sam

Pytanie: Czy w grze brane jest wogóle coś takiego jak "smoothing group"? Czy to nie jest tylko parametr programu do grafiki 3D, który gra ignoruje?

W tym właśnie chyba lezy cały problem robienia modeli do gier, że trzeba zrobić je tak, żeby miały jednocześnie, jak najmniej poligonów, jak najlepiej wyglądały i żeby zrobić je na czysto - bez dodatkowych parametrów. Tak przynajmniej mi się wydaje, że ograniczenie liczbą poligonów nie stanowiło by problemu, gdyby można było zaokrąglać krawędzie za pomocą parametrów.

Nie jestem grafikeim 3D, więc nie bierzcie mojego zdania za pewnik, ale proszę ustalcie z jakimś specjalistą jak to właściwie jest, żeby ZONK nie złapał nas na samym finiszu. :roll:

EDIT:
Co do techniczych szczegułów czołgu to staraj się może nie sugerować kaprysami swoich fanów (;)), a raczej blueprintami i przede wszystkim zdjęciami.
Dwa znalezione na szybko przeze mnie:
:arrow: W ruchu ...
:arrow: ... i w bezruchu

_________________
ObrazekObrazek
Rosyjscy żołdacy, won z Gruzji!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 sie 2008, 15:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 sie 2005, 15:12
Posty: 85
Lokalizacja: Wrocław / Szczecin
Uncle Blues napisał(a):
Pytanie: Czy w grze brane jest wogóle coś takiego jak "smoothing group"? Czy to nie jest tylko parametr programu do grafiki 3D, który gra ignoruje?

Akurat smoothing groups są dosyć popularne w silnikach, bez tegoż każdy model który byś widział miałby widoczne 'kanty' i ogólnie wyglądałby blee (wiem z autopsji ^^, niestety, screeny moich 1szych, a zarazem ostatnich modeli znikły z biegiem czasu z imageshacka)

btw. 1szy lepszy ^^


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 sie 2008, 16:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 maja 2008, 14:58
Posty: 211
no tez uwazam ze 1 sa ladniejsze :D

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 sie 2008, 20:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2006, 20:33
Posty: 62
Lokalizacja: Kielce
migacz napisał(a):
no tez uwazam ze 1 sa ladniejsze :D

Hmm nie zrozumieliśmy się
Ja nie prosiłem o porównanie 2 obrazków, to jest ten sam model tylko w innym oświetleniu. Chodziło mi o to, że każde z 5 kółek jest inne, i mieliście z nich wybrać. Ale w sumie to już wiem że będą 1 lub 3, zobaczymy po oteksturowaniu jak wyjdą ale tylko te 2 wchodzą teraz w rachubę.

Edit 21:16:
Obrazek
Obrazek
Z tyłu zrobiłem te liny, wiele leopardów na zdjęciach takie ma, uznałem że doda to charakteru do sylwetki czołgu, a zajmują tylko 424 poligony. W razie czego można je skasować. Kadłub jest już prawie skończony, czekam na opinię i konstruktywne uwagi, jeśli jakieś są

uncle blues napisał(a):
Czy w grze brane jest w ogóle coś takiego jak "smoothing group"? Czy to nie jest tylko parametr programu do grafiki 3D, który gra ignoruje?


Nie nie i jeszcze raz nie! Przemyśl to dokładnie na przykładach, czy w grach okrągłe rzeczy wydają się naprawdę okrągłe, czy zbudowane z płaszczyzn? Okrągłe. Czy możliwe jest uzyskanie takiego efektu bez smoothing groups? Tak, jednak wymagałoby to ogromnej ilości poly (wiem co mówię, robiłem kiedyś z ciekawości testy z kulą). Więc do gier się nie nadaje. I mamy odpowiedź :D
Obrazek to jest koło bez SG, widzisz że w grach coś takiego by nigdy nie przeszło? mimo że brzegi muszą być poszarpane, bo na razie nie ma w grach techniki wygładzania krawędzi obiektów (są już testowane techniki "ścinania" rogów) to połączenia pomiędzy poszczególnymi poligonami są sztucznie wygładzane za pomocą jakichś sprytnych algorytmów, w minimalnym stopniu wpływających na spowolnienie renderowania. Myślę że wyjaśniłem to nie tylko tobie ale też innym którzy nie wiedzieli o co chodzi :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 sie 2008, 23:09 
Offline

Dołączył(a): 26 sie 2003, 14:25
Posty: 87
Lokalizacja: Rumia
Błotniki z tyłu aby nie za duże?
Spójrz na zdjęcie dane przez Uncle Bensa:

http://www.armyrecognition.com/europe/Autriche/Exhibition/National_Day_2003/Vehicles/Leopard_2A4_Austria_02.jpg


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 sie 2008, 23:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2006, 20:33
Posty: 62
Lokalizacja: Kielce
Aquiller napisał(a):
Błotniki z tyłu aby nie za duże?
Spójrz na zdjęcie dane przez Uncle Bensa:

http://www.armyrecognition.com/europe/Autriche/Exhibition/National_Day_2003/Vehicles/Leopard_2A4_Austria_02.jpg

Są różne wersje, ale po głębszym zastanowieniu chyba jednak zrobię tą którą mi radzisz, bo to przedłużenie które zrobiłem to jest z gumy, czyli powinno się wyginać, a nie będzie, więc takie sztywne cienkie coś rzeczywiście mogło by wyglądać niepoważnie :) Dzięki wielkie za zwrócenie uwagi


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 sie 2008, 23:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 lip 2005, 11:21
Posty: 2210
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj:
Spójrz na zdjęcie dane przez Uncle Bensa:

Ostatnie ostrzeżenie! :wink:

Nauczcie się k^#*a jego mać czytać. Nie jestem ba tyle głupi, żeby wziąć sobie ksywkę od sosu słodko-kwaśnego czy k#$@a jego mać ryżu... :evil:

_________________
ObrazekObrazek
Rosyjscy żołdacy, won z Gruzji!


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL