Teraz jest 25 kwi 2024, 21:47

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 145 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 25 lis 2009, 13:34 
Offline

Dołączył(a): 30 lis 2008, 11:13
Posty: 267
Lokalizacja: Świdnik
Kup sobie RAPORT WTO- poczytaj- REMOV parę stron zapisał pięknym felietonem i opisem planów MON ;)

_________________
W Battlefield 2- [PL]residentMatriX
W Project Reality- NaviX.PL

Let's rock&roll...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 lis 2009, 15:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 kwi 2007, 10:45
Posty: 284
nie muszę kupować, mam je za darmo z PPW przy KW NATO :) sugeruję poczytać o projekcie AGS3 (bynajmniej nie obcego mi projektu a rzekłbym nawet, iż bardzo bliskiemu <3) w nr 05/2009, śmiech na sali i wstyd dla WP.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 gru 2009, 17:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 sty 2007, 10:10
Posty: 917
Lokalizacja: okolice wawy
http://www.altair.com.pl/start-3856

MSBS 5,26 już strzela!

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 gru 2009, 01:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2003, 14:02
Posty: 827
Lokalizacja: Oleśnica
No muszę przyznać iż mi się podoba i jestem dość pozytywnie nastawiony do tej konstrukcji. Choc jedyne co wygląda mało ergonomicznie to miejsce przełącznika zmiany trybu ognia w wersji bezkolbowej


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 gru 2009, 14:36 
Offline

Dołączył(a): 30 lis 2008, 11:13
Posty: 267
Lokalizacja: Świdnik
A ten MSBS w klasycznym, wygląda jak urżnięty, obrzygany i stratowany przez stado głodnych reniferów SCAR-L z kolbą od M4... tyle.

Bezkolbowiec zapowiada się wyśmienicie- wygląda super ( no, ale mogli by to i owo poprawić ),nie wiem jak z ergonomią, parametrami, strzelaniem i ogólnym użytkowaniem- ale ja stoję murem za bullpup'em :)

_________________
W Battlefield 2- [PL]residentMatriX
W Project Reality- NaviX.PL

Let's rock&roll...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 gru 2009, 14:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 maja 2008, 14:58
Posty: 211
click chyba od tej strony jest watek o demonstratorach.

Królik napisał(a):
PREKON napisał(a):
PREKON
A ja zapytam jako laik czy w bezkolbowcu nie da się umieścić przełącznika/bezpiecznika w lepszym miejscu?


Być może się da, takie projekty też już są, choć w przypadku bezkolbowca jest jeszcze bezpiecznik w spuście "a'la Glock", pozwalający na względnie bezpieczne noszenie karabinka odbezpieczonego i przeładowanego.
Przy okazji - bezpiecznik w położeniu "Z" daje sie ustawić tylko po przeładowaniu broni.


REMOV napisał(a):
PREKON napisał(a):
PREKON
A ja zapytam jako laik czy w bezkolbowcu nie da się umieścić przełącznika/bezpiecznika w lepszym miejscu?


Dać, to się oczywiście da, natomiast jest to - z punktu widzenia konstrukcji - dosyć skomplikowane. A poziom skomplikowania wzrasta, gdy mowa o broni modułowej, w której komora zamkowa jest taka sama, zaś zmienia się jedynie komora spustowa.

Szczerze mówiąc, jeżeli MON wybierze do dalszego rozwoju jedną konstrukcję, a nie na przykład dwie, to mam wrażenie, że gdy będzie to bezkolbowiec, to jego docelowy wygląd zewnętrzny będzie miał z tym demonstratorem niewiele wspólnego. Bo, pomijając dopracowanie mechanizmów broni, jak również niewielkie poprawki ergonomiczne i funkcjonalne, to karabinek w układzie klasycznym raczej się nie zmieni.

Co do zmiany miejsca bezpiecznika czas pokaże, Ja pragnę tylko przypomnieć że o G36 kiedyś też były podobne opinie jak teraz o msbs, a dziś proszę jedna z lepszych konstrukcji, a msbs ma też kilka nowatorskich zastosowań, więc cierpliwie czekajmy na decyzję MONu, a w między czasie przeczytajcie temat z linku co wysłałem, bo po co mam się głowic i pisać co już jest napisane, wygląd broni czy jak kto woli demonstratorów lub demonstratora (wszystko zależy od MONu) się jeszcze zmieni a jako że jest zamontowana kolba od m4 to nie oznacza że ona będzie docelowo tak więc chill out.



więcej zdjęć
http://img707.imageshack.us/img707/3567/bp1.jpg
http://i62.photobucket.com/albums/h90/R ... 56_K01.jpg
http://i62.photobucket.com/albums/h90/R ... 56_K02.jpg
http://i62.photobucket.com/albums/h90/R ... 56_K03.jpg
http://i62.photobucket.com/albums/h90/R ... 56_B01.jpg
http://i62.photobucket.com/albums/h90/R ... 56_B02.jpg
http://i62.photobucket.com/albums/h90/R ... 56_B03.jpg
http://i62.photobucket.com/albums/h90/R ... 56_B04.jpg

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 gru 2009, 21:14 
Offline

Dołączył(a): 30 lis 2008, 11:13
Posty: 267
Lokalizacja: Świdnik
Kolba od M4- już przecież można jakąś modułową, własną zrobić, a nie to co zrobione jest przez polaków ( chodzi o tę najnowszą kolbę składaną do wz.96 a'la UTG M4 ). Kolba od G36 jest miła- dlaczego? Jak kładziesz głowę na kolbie, od razu masz oko/oczy przy szczerbince- a np. w takim SCARze trzeba się trochę namęczyć (łe, przeto but kosmonauty jest ;) ).

Tyle- co do samego MSBS- ja stoję murem ( nawet chińskim! ) za bezkolbowcem, i życzę starym prykom z MONu, aby przyspieszyli badania, produkcję i wdrażanie MSBS'a do WP.

_________________
W Battlefield 2- [PL]residentMatriX
W Project Reality- NaviX.PL

Let's rock&roll...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 gru 2009, 23:19 
Offline

Dołączył(a): 10 sty 2008, 21:47
Posty: 446
Lokalizacja: Poznań
Bezkolbowiec jest naprawdę fajny, tylko szkoda że zrezygnowali z klasycznego chwytu przedniego zastępując go szyną i rączką. Osobiście nigdy rączek nie lubiłem i sądzę że zwykły klasyczny chwyt jest o wiele praktyczniejszy. Rączkę przecież zawsze można by doczepić. A patrząc na te zdjęcia nie wiem, jak oni mają na tym zamiar montować granatniki.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 gru 2009, 01:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 sty 2006, 19:56
Posty: 465
Lokalizacja: Lowestoft, UK
residentMatriX napisał(a):
Kolba od M4- już przecież można jakąś modułową, własną zrobić, a nie to co zrobione jest przez polaków ( chodzi o tę najnowszą kolbę składaną do wz.96 a'la UTG M4 ).

Koło też można ponownie wymyslić, a i otwartych drzwi nie wypada ponownie nie otworzyć :D:D
Nie warto wydawać pieniędzy na coś co jest już wymyślone, wprowadzone do produkcji i przetestowane w warunkach bojowych. Prace projektowe muszą być skupione na najważniejszych elementach systamu, które można opatentować i na nich zarobić. Poco wymyślać jakąć fikuśną kolbę, której wprowadzenie do produkcji zajmie miesiące i pochłonie połowę budżetu jeśli można wykożystać jedną (lub więcej) z już istniejących? Jak ktoś ma za dużo pieniążków to sobie niech wymyśla, a oszczędni kupią gotowe za grosze i też bedzie działało. Dodatkowo jako rozwiązanie stosowane przez innych producentów łatwo bedzie o części zamienne w warunkach bojowych.
Gapis napisał(a):
Bezkolbowiec jest naprawdę fajny, tylko szkoda że zrezygnowali z klasycznego chwytu przedniego zastępując go szyną i rączką

To samo co powyżej a dodatkowo szyna pozwala na dostosowanie chwytu dla indywidualnej budowy każdego z żołnierzy. Jedni są wyżsi z dłuższymi ramionami, a inni kurduple.

Film ze strzelania Bora i Tora dla tych, którzy nie widzieli

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 gru 2009, 11:24 
Offline

Dołączył(a): 10 sty 2008, 21:47
Posty: 446
Lokalizacja: Poznań
tą butelkę przeniosło w inny wymiar? :lol:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 gru 2009, 12:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 sty 2007, 10:10
Posty: 917
Lokalizacja: okolice wawy
Powstały beryle z polską kolbą teleskopową, wiec jest już dawno wymyślona i opracowana.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 gru 2009, 13:20 
Offline

Dołączył(a): 30 lis 2008, 11:13
Posty: 267
Lokalizacja: Świdnik
Cytuj:
Powstały beryle z polską kolbą teleskopową, wiec jest już dawno wymyślona i opracowana.


Taak, ale ona jest jakaś... inna i niewygodna.

_________________
W Battlefield 2- [PL]residentMatriX
W Project Reality- NaviX.PL

Let's rock&roll...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 gru 2009, 18:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 sty 2007, 10:10
Posty: 917
Lokalizacja: okolice wawy
O_o skąd wiesz że niewygodna?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 gru 2009, 22:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2003, 14:02
Posty: 827
Lokalizacja: Oleśnica
Mnie te gadanie o wyglądzie też wkurza... po pierwsze szyny i gripy to coś co może się jeszcze 10x zmienić i nie jest to jakiś problem wielki konstrukcyjny najważniejsze w tej broni będą części mechaniczne... body to zawsze można obłożyć plastikami i poprzekładać szyny w inne miejsca i pewnie to zostanie zrobione. Po za tym broń ma być ergonomiczna nie ładna... gdyby uroda miała coś wspólnego z skutecznością na polu walki to wszyscy wojacy by modelki przy sobie mieli zamiast broni...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 gru 2009, 00:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 kwi 2007, 10:45
Posty: 284
bullup ftw, wyglada ciekawie, a uklad klasyczny tez sie zapowiada niezle, wygladem przypomina scara ale jednak gabaryty tak jakby mniejsze. Wszystko jest na dobrej drodze, teraz trzeba stawiac swiatynie i wznosic modly by MON znowu nie spieprzyl sprawy.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 145 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL