Teraz jest 29 mar 2024, 04:03

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 145 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 12 lis 2009, 15:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 maja 2008, 14:58
Posty: 211
............obczaj..............


Wilk nie ta klasa broni, bor został dopiero niedawno wprowadzony do uzbrojenia zamówienie alexów
Granatnik RPG-76 Komar przykro mi ale został wycofany z uzbrojenia kilka lat temu choć dalej znajduje się w wyposażeniu naszych na misjach
więcej tutaj poza tym Komar zawsze był uzupełnieniem podstawowego granatnika.
Granatnik Pallad S i Pallad M to tylko prototypy jakich powstało i powstanie wiele, więc raczej nigdy nie będą w grze tak jak nie będzie beryla comando, 5,56 mm kbkm wz.2003, i wielu innych

uniemir każdy z nas chciałby żeby tam było całe polskie uzbrojenie lub sprzęt który jest w Polsce produkowany, ale myślę że będziemy się musieli zadowolić tym co będzie bo chłopaki i tak już kawał dobrej roboty wykonali i dzięki im za to że się nie poddają.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 lis 2009, 21:40 
Offline

Dołączył(a): 12 lis 2009, 14:25
Posty: 6
hmm to, że komara przestali produkować to wiem ale wciąż jest ;) aż do wyczerpania i nasi z ISAF-u z niego korzystają więc nie widzę "kłód", by nie miały by być i nie to, że nie doceniam starań ekipy od PRPP sam fakt, że będzie można się w Lachów wcielić jest zajebisty, ale też konflikty w tej grze są fikcyjne bo nie jako w niedalekiej przyszłości się rozgrywają, taka trochę alternatywna rzeczywistość, więc w niej nawet mogli by zmajstrować te pallady tak samo mogli by wykombinować z PZL-Skorpionem - niedoszły ptaszek. A jak nawet sam potwierdzasz Bory, w sumie rok temu zostały zakupione, a gra nie jako w niedalekiej przyszłości to tym bardziej powinni nad Borami popracować,co prawda Tor to wkw ale one tylko w terminologi angielskiej nie zawsze są karabinami snajperskimi, co nie musi oznaczać że w naszej tak jest. No i tak przy okazji pisania tego "przyszedł" pomysł by wraz z polską frakcją wprowadzić nowy kit z klasą broni AMR anti-matériel rifle karabin przeznaczony do niszczenia sprzętu technicznego, taki pomysł tylko, mogło by to urozmaicić nieco gameplay. A co do czołgów to przecież PT-91 to nie ten sam czołg co t-90 i nie rozumiem, dlaczego wciskamy polakom leopardy nie żebym miał coś przeciwko, ale mnie to smuci po prostu, można by też te dwa rodzaje czołgów dać polskiej frakcji.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 lis 2009, 23:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 kwi 2007, 10:45
Posty: 284
uniemir napisał(a):
No i tak przy okazji pisania tego "przyszedł" pomysł by wraz z polską frakcją wprowadzić nowy kit z klasą broni AMR anti-matériel rifle karabin przeznaczony do niszczenia sprzętu technicznego, taki pomysł tylko, mogło by to urozmaicić nieco gameplay.


.50 juz byly sugerowane tyle razy na forum PRa, odpowiedz brzmi NIE! nie maja zastosowania w PRze a tylko przyciagaja lamki ktore sie zabijaly wczesniej o te kity. swoja droga imo snajpera w ogole mozna by bylo wyrzucic z PRa ale niestety jest.

uniemir napisał(a):
A co do czołgów to przecież PT-91 to nie ten sam czołg co t-90 i nie rozumiem, dlaczego wciskamy polakom leopardy nie żebym miał coś przeciwko, ale mnie to smuci po prostu, można by też te dwa rodzaje czołgów dać polskiej frakcji.


nie jestem pewien czy mozna porownywac PT91 do T90. Wspomne jeszcze ze polskie PT91 to gowno, od znajomego mechanika polskich czolgow wiem, ze sie psuja co chwila, a taki leo pomimo ze stary to jednak chodzi.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lis 2009, 00:23 
Offline

Dołączył(a): 12 lis 2009, 14:25
Posty: 6
uniemir napisał(a):
co prawda Tor to wkw ale one tylko w terminologi angielskiej nie zawsze są karabinami snajperskimi, co nie musi oznaczać że w naszej tak jest.

A tego nie przeczytałeś??


Więc Tora można by użyć jako karabin snajperski skoro nie da się AMR'owców wcisnąć, no i jak wyżej tylko w angielskiej terminologii Tor to AMR, a w naszej to WKW wielkokalibrowy karabin wyborowy więc ja nie widzę przeszkód, by mógł być, jak nie teraz to może kiedyś ;)

A, co do PT-91 to zgodzę się gówno bo z tego, co ja wiem PT-91 to zmodernizowane chyba t-72 więc to chyba normalne, ale istnieje też wersja eksportowa PT-91 i ona jest robiona seryjnie od podstaw to mnie bardziej dziwi, że Polacy dla siebie czołgu od podstaw nie zrobili, tylko jakimś hindusom sprzedają nówki, jak post wyżej wspominałem PR to gra lekko futurystyczna przez, co stosuje element alternatywnej przyszłości więc tu też bym nie widział problemu. No i w końcu w PR zdaje się, że w pojazdach nie uwzględnia takich rzeczy w pojazdach jak paliwo, czy też psucie się, więc tym bardziej brak przeciwwskazań. My jako Polacy powinniśmy eksponować to, co Polskie.

p.s.1.: Mi kolega, który w wojsku jest mówił, że w jednostce mają jakiegoś 60 letniego GAZ-a i to na chodzie xD Więc tradycji kolekcjonowania złomu powinniśmy zadość uczynić nawet i w grze by polska frakcja byłą jak najbardziej realistyczna zgodnie z koncepcją zawartą w nazwie PR. ;)

p.s.2.: Oczywiście cokolwiek ekipa PRPP zrobi na pewno będzie lepsze niż nic, bo ważne to, że zaistniejemy jako frakcja w grze wojennej współczesnego pola walki ;)

p.s.3.: Co do tego gówna, a F-16 to czym jest, a mimo to, to jakoś go chcą wszyscy bo, co bo hamerykanski, a że mimo to jest złomem to nikt nie zwraca uwagi bo hamerykanski.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lis 2009, 00:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 kwi 2007, 10:45
Posty: 284
uniemir napisał(a):
A tego nie przeczytałeś??


wybacz, lecz twoje mysli sa "malo zorganizowane"

uniemir napisał(a):
Więc Tora można by użyć jako karabin snajperski skoro nie da się AMR'owców wcisnąć, no i jak wyżej tylko w angielskiej terminologii Tor to AMR, a w naszej to WKW wielkokalibrowy karabin wyborowy więc ja nie widzę przeszkód, by mógł być, jak nie teraz to może kiedyś ;)

czytanie ze zrozumieniem sie klania, ale wytlumacze jeszcze raz: .50 byly kiedys jako specjalne pick-up kity, DEVowie powiedzieli wprost ze .50 nie ma szans by dostac sie do PRa, no chyba ze jako easter egg. Zwyczajnie przyciagaja za duzo lamek i nie mozna dobrze odzwierciedlic ich roli w PRce.

uniemir napisał(a):
p.s.3.: Co do tego gówna, a F-16 to czym jest, a mimo to, to jakoś go chcą wszyscy bo, co bo hamerykanski, a że mimo to jest złomem to nikt nie zwraca uwagi bo hamerykanski.


F16 C/D wyposazony w AIM120 jest jedna z lepszych platform przeciwlotniczych, a wiec swoja role mysliwska spelnia doskonale. Naprawde dobry samolot wyposazony w najnowsza amerykanska elektronike, wiec nie rozumiem czemu "gowno"?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lis 2009, 01:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 maja 2008, 14:58
Posty: 211
masterceo napisał(a):
nie jestem pewien czy mozna porownywac PT91 do T90. Wspomne jeszcze ze polskie PT91 to gowno, od znajomego mechanika polskich czolgow wiem, ze sie psuja co chwila, a taki leo pomimo ze stary to jednak chodzi.


Koledze na przyszłość radze nie wieżyc we wszystko co kolega powie przy piwie, pt 91 można porównywać do t90 ponieważ obydwie są modernizajcą t 72 (t90 ma lepszy pancerz ale reszta już zależy od tego jaka to wersja twardego i jaka wersja t90) za to pt 91 nie powinno się porównywać do t-80.


uniemir napisał(a):
A, co do PT-91 to zgodzę się gówno bo z tego, co ja wiem PT-91 to zmodernizowane chyba t-72 więc to chyba normalne, ale istnieje też wersja eksportowa PT-91 i ona jest robiona seryjnie od podstaw to mnie bardziej dziwi, że Polacy dla siebie czołgu od podstaw nie zrobili, tylko jakimś hindusom sprzedają nówki, jak post wyżej wspominałem PR to gra lekko futurystyczna przez, co stosuje element alternatywnej przyszłości więc tu też bym nie widział problemu. No i w końcu w PR zdaje się, że w pojazdach nie uwzględnia takich rzeczy w pojazdach jak paliwo, czy też psucie się, więc tym bardziej brak przeciwwskazań. My jako Polacy powinniśmy eksponować to, co Polskie.

p.s.1.: Mi kolega, który w wojsku jest mówił, że w jednostce mają jakiegoś 60 letniego GAZ-a i to na chodzie xD Więc tradycji kolekcjonowania złomu powinniśmy zadość uczynić nawet i w grze by polska frakcja byłą jak najbardziej realistyczna zgodnie z koncepcją zawartą w nazwie PR. ;)

p.s.2.: Oczywiście cokolwiek ekipa PRPP zrobi na pewno będzie lepsze niż nic, bo ważne to, że zaistniejemy jako frakcja w grze wojennej współczesnego pola walki ;)

p.s.3.: Co do tego gówna, a F-16 to czym jest, a mimo to, to jakoś go chcą wszyscy bo, co bo hamerykanski, a że mimo to jest złomem to nikt nie zwraca uwagi bo hamerykanski.

1. wersja eksportowa to jest wersja o wiele nowsza od naszych twardych w jednostkach, Polskie twarde to nie tylko zmodernizowane 72 ale także seryjna produkcja twardych

Czołgi T-72M1Z - 135 (zmodernizowane twarde)
Czołgi PT-91 - 98 (seryjne)

niech cię nie dziwi ze innym sprzedajemy ale cieszy o tym dalej...

2. to że jeden się znajdzie to chyba dobrze.

3. tutaj nawet nie chce zaczynać dyskusji bo widzę ze nie ma z kim.

Drogi kolego uniemir nie wiem ile masz lat zgaduje ze 15 i co dopiero zacząłeś się interesować militariami, odnosnie PP już pisałem ten mod to nie jest lista życzeń chlopaki i tak się już spisali i samym sukcesem będzie jak mod zostanie dodany z tym co juz jest bez zbędnego sprzętu w postaci tora, bora, komara, twardego itp niech będzie co sobie zażyczą chłopaki od modelowania nam bardziej zależy na czasie dodania polskiej frakcji niż wymyślania im nowych zadań gdybyś się przyjże PR to byś zobaczył że nie było tak od razu jak jest w wersji 0.87, zobaczył byś że każda inna wersja daje coś nowego i tak może będzie z polakami w tym modzie.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lis 2009, 15:41 
Offline

Dołączył(a): 12 lis 2009, 14:25
Posty: 6
migacz napisał(a):
3. tutaj nawet nie chce zaczynać dyskusji bo widzę ze nie ma z kim.

masterceo napisał(a):
F16 C/D wyposazony w AIM120 jest jedna z lepszych platform przeciwlotniczych, a wiec swoja role mysliwska spelnia doskonale. Naprawde dobry samolot wyposazony w najnowsza amerykanska elektronike, wiec nie rozumiem czemu "gowno"?

Raczej się nie da na forum internetowym zobaczyć rozmówcy. Tak serio podaj powód dla, którego tak uważasz.
A co do samego F-16 gdy kolegi z wojska się zapytałem jak tam F-16 się sprawują to skrzywił tylko minę, więc F-16 za dobre chyba nie są i stąd moje stwierdzenie, że f-16 to gówno. A jak kiedyś skakałem po kanałach i zobaczyłem jak na trwam zachwalają, że f-16 to najnowocześniejsze samoloty na świecie to omal nie eksplodowałem ze śmiechu, jak chodziłem do liceum to mój nauczyciel od PO mówił, że mieliśmy do wyboru nowocześniejsze samoloty do zakupu niż F-16 i On też nie był zadowolony z tego posunięcia WP.

I z tego co mi wiadomo Leopardów tak całkiem w dobrym stanie dostaliśmy, odnośnie leopardów mogę powiedzieć, że WP zmarnowało sporo kasy podatników na leopardy, które Niemcy nam opchnęli bo im się nie opłacało ich utylizować, co do Leopardów to tak jak w przypadku F-16 nie ma się czym, aż tak chwalić.

materceo napisał(a):
czytanie ze zrozumieniem sie klania, ale wytlumacze jeszcze raz: .50 byly kiedys jako specjalne pick-up kity, DEVowie powiedzieli wprost ze .50 nie ma szans by dostac sie do PRa, no chyba ze jako easter egg. Zwyczajnie przyciagaja za duzo lamek i nie mozna dobrze odzwierciedlic ich roli w PRce.

A ja pisałem, że Tor u nas to wielkokalibrowy karabin wyborowy, anie karabin do niszczenia sprzętu technicznego, ale mimo wszystko jeśli i tak by nie dało się go przepchnąć jako broń snajperską, anie AMR to zawsze i tak jest Bor. Oba zresztą zostały zakupione w zeszłym roku, żeby nie było, że na siłę chcę Tora i ktoś mi by miał zarzucać, że nie czytam ze zrozumieniem. Z tego, co też wiem AMR przez to, że są podobne z wyglądu i formy do snajperek nie przeszkadza nikomu to do używania ich jako snajperek. I gdyby DEVowie pomyśleli to by mogli zrobić tak, że tymi AMR da się niszczyć Stingery i Igły i innego tego typu sprzęty, a zabijanie z .50 ludzi może karać ujemnymi punktami wszystko da się tylko trza chcieć.


Wracając do F-16 zamiast marnować pieniądze na te F-16, powinni je zainwestować w
PZL-Skorpion albo w Kobrę 2000 i dokończyć, któryś z tych projektów i mielibyśmy nówkę, anie starocie, które powinny być utylizowane. To samo z Leopardami, nasz PT-91 nie wiele przecież odstaje od Leoparda 2A4, a największym plusem Twardego jest jego niska paliwożerność i zamiast go dopracować to kupują coś co Niemcy powinni utylizować. Nie mówiąc już o tym by go naprawić musimy go odesłać Niemcom bo u nas nie ma zbytnio takiej możliwości, dlatego jestem przeciw Leopardom bo, żeby coś z nimi zrobić (zmodernizować) to płać im jeszcze za licencje. Nie długo po Świecie będzie krążyć stereotyp, że Polacy to złomiarze.

Odnośnie tego, co robi ekipa z PRPP cieszę się, że robią to, co robią, ale mnie tylko zmartwiło to, że wolą Leoparda niż Twardego i nie ważne, co za sprzęt zrobią, gdy skończą polską frakcję. Bo mam taką cichą nadzieje, że z kolejnymi wersjami PR powymieniają część rzeczy na polskie te, które polskie nie są, o ile będzie można wymienić, albo chociaż robiąc różne mapy na jednych mogły by być Leopardy, a na innych Twardzi. Małe takie urozmaicenie, ale to w przyszłości jeśli by mogli teraz wiem, muszą skupić się na tym, co robią, ale ja mam taką małą prośbę, gdyby kiedykolwiek powstała mapa Polska vs Rossija to na niej właśnie bardziej widzę PT-91 niż Leopardy 2A4.

migacz napisał(a):
bez zbędnego sprzętu w postaci tora, bora, komara, twardego

wątpię by Tor, Bor czy też Twardy byli zbędnym sprzętem, co do Komara faktycznie nie przestali by go robić gdyby był niezbędny.

migacz napisał(a):
Drogi kolego uniemir nie wiem ile masz lat zgaduje ze 15 i co dopiero zacząłeś się interesować militariami

Zgadywać każdy może, ale nie zawsze musi trafnie odgadnąć. 15 lat to ja miałem 5 lat temu, co do militariów to ekspertem faktycznie nie jestem, ale amatorem(nie mylić z laikiem) militariów. Rozumiem chcą oszczędzić czasie owszem z tym się zgodzę i nie mam nic przeciwko jeśli taka jest ich wizja polskiej frakcji, mnie tylko smuci martwi fakt, że póki, co nie uświadczę PT-91 czy też Bora i nic więcej. Tylko się zapytałem czemu nie robią Bora czy też Tora. Zresztą przeczytajcie sobie jeszcze raz ze "zrozumieniem" mojego pierwszego posta w tym temacie. BTW Chciałem odpowiedzi od modelarzy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lis 2009, 16:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lut 2009, 06:19
Posty: 118
Lokalizacja: Pińczów
PT-91 nadawał by się do trybu insurgency i do walki z czołgami MEC, z T-90 już raczej by sobie nie poradził gdyż ma kiepską amunicję i nawet pancerz ERAWA nie pomoże. Zresztą trudno powiedzieć czy my lub inna frakcja będą walczyć Rosją. Nasz przeciwnik to chyba MEC i insurgency.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lis 2009, 18:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 kwi 2007, 10:45
Posty: 284
migacz napisał(a):
masterceo napisał(a):
nie jestem pewien czy mozna porownywac PT91 do T90. Wspomne jeszcze ze polskie PT91 to gowno, od znajomego mechanika polskich czolgow wiem, ze sie psuja co chwila, a taki leo pomimo ze stary to jednak chodzi.


Koledze na przyszłość radze nie wieżyc we wszystko co kolega powie przy piwie


"kolega" jednak ma duza wiedze na ten temat, dosc powiedziec ze zlozono mu porpozycje wykladania na WAT. jednakze moja wypowiedz o porownywaniu PT91 do T90 jest tylko i wylacznie moja opinia, "kolega" ocenial tylko wadliwosc pojazdow oraz ich celnosc (o tym juz nie wspomnialem, lecz mowil ze nasze czolgi maja powazne problemy z trafianiem do celu w ruchu)
migacz napisał(a):
pt 91 można porównywać do t90 ponieważ obydwie są modernizajcą t 72 (t90 ma lepszy pancerz ale reszta już zależy od tego jaka to wersja twardego i jaka wersja t90) za to pt 91 nie powinno się porównywać do t-80.

modernizacja T72 do standardu PT91 byla wykonana, ze tak powiem, po "polskiemu", podczas gdy rosjanie zabrali sie do swojej modernizacji na powaznie, owszem, w obu przypadkach zainstalowano nowe systemy kierowania ogniem, pancerz reaktywny, zwiekszenie mobilnosci itp. ale jednak filozofia DPZtu to "placimy jak najmniej". Zgadzam sie jednak z tym ze najlepsze wersje Twardego mozna porownac do eksportowych T90.
migacz napisał(a):
3. tutaj nawet nie chce zaczynać dyskusji bo widzę ze nie ma z kim.

musze sie zgodzic, jak sluchasz nauczycieli w takich kwestiach zamiast samemu sie dowiedziec to pozdrawim.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lis 2009, 19:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 lis 2005, 21:41
Posty: 380
Lokalizacja: Radom
Uniemir nie wem skąd u ciebie taka niechęć do zagranicznych konstrukcji w naszym wojsku, na ale taki masz tok myślenie.

F-16 powiadasz szajs, grippeny wcale nie lepsze, były uziemione w Czechach na kilka miesięcy, mieli wiele problemów z tymi maszynami. Osprzęt f16 które zamówiliśmy różni się znacznie od pierwszej wersji z lat 70 gdy powstał ten samolot. F-16 z pośród trzech samolotów startujących w przetargu był jedynym który brał udział w walkach. Z raportu który kiedyś czytałem Mirrage2000 odpadł w przedbiegach i wybór toczył sie między grippenem i f-16. Padł wybór na maszynę sprawdzona mimo ze grippen był nowocześniejszy.

Jak sam wiesz jeżeli pewne rzeczy są nie jasne lub mało logiczno to chodzi o pieniądze. Leopardy kupilismy za grosze gdyż były juz mocno dojechane, jakieś koszty Polska poniosła remontując je ale w porównując cenę romontu do ceny zakupu nowych nawet twardych bnyła to ogromna oszczędność.

Osobiście się nie dziwię czmu to zrobili, brak kasy zawsze nam doskwierał więc musieli wybrać albo kupujemy nowe samoloty albo nowe czołgi. Samoloty są pojazdami droższymi o mniejszej żywotności niż czołgów, ich naprawa jest dużo droższa. Taki leopard posłuży nam może z 10 lat znając życie a z 15lat czyli do czasu aż rząd znajdzie zakup na nowe maszyny.

Wspomniałeś również o prototypach samolotów, szybko wyczytałem że faza zaprojektowania tych samolotów była naprawdę minimalna. Skorpion posiadał jedynie makietę a kobra była w fazie produkcji czyli tak prawdę mówiąc nic nie było gotowe, takich projektów w ZSRR było mnóstwo. Od fazy projektu do pierwszego oblatywania maszyny mija kupe lat.

Co do tora i bora, to nie są one w grze tylko dlatego że jest ich mało... za mało w porównaniu z SVD czy Sako i pomimo tego ze to polska broń to nie pojawi się chyba ze zamówienia na nie drastycznie wzrosną. Oczywiście w późniejszym czasie nie ma problemu z zamienieniem sako na bora czy tora, wszystko zalerzy od wymodelowania tak owego modelu i oczywście zaeksportowania go.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lis 2009, 13:47 
Offline

Dołączył(a): 12 lis 2009, 14:25
Posty: 6
No i GolyPL o taką mniej więcej odpowiedź chodziło odnośnie Torów i Borów.

Jeśli chodzi o trafianie w ruchu to jaki pojazd nie ma z tym problemu, jedne bardziej drugie mniej.

Nauczycieli się nie słucham i nie słuchałem w tych kwestiach, do amerykańskich konstrukcji po prostu nie mam zaufania i nigdy nie miałem. Nauczyciel jak gdyby utwierdził mnie w swoich obawach, a jak jeszcze nie dawno kolegi się zapytałem jak tam F-16 i skrzywił minę.
F-16C block 52 czy F16D block 52 może i są "z wyższej pólki z czekoladą w przedziale klasyki" ja po prostu nie mam zaufania do żadnej amerykańskiej konstrukcji.

Z Leopardami to inna sprawa Niemcy jak wiadomo mają dobre konstrukcje i dokładni w tym, co robią niż Amerykanie i nie wątpię w skuteczność Leopardów, ale jak dostaliśmy nawet za te grosze to remontować je musieliśmy w Niemczech to tanie nie było(teraz już chyba możemy je u siebie), a jak byśmy je chcieli zmodernizować czy coś to pewnie jeszcze za licencję sporo zapłacić byśmy musieli bo L2A4 to za nowe nie były i naprawianie na długo się nie zda nawet jeśli to Niemiecka robota, dlatego mi szkoda pieniędzy na L2A4 mogli by dopracować PT-91 mimo wszystko.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lis 2009, 14:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 kwi 2007, 10:45
Posty: 284
uniemir napisał(a):
ja po prostu nie mam zaufania do żadnej amerykańskiej konstrukcji.


ale juz rosyjska mysl techniczna budzi w tobie takie poczucie "swojskosci" ahm? prosze, wymien chociaz 1 powod dla ktorego F16 jest "gownem"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lis 2009, 21:54 
Offline

Dołączył(a): 11 sie 2006, 20:40
Posty: 243
uniemir napisał(a):
Z Leopardami to inna sprawa Niemcy jak wiadomo mają dobre konstrukcje i dokładni w tym, co robią niż Amerykanie i nie wątpię w skuteczność Leopardów, ale jak dostaliśmy nawet za te grosze to remontować je musieliśmy w Niemczech to tanie nie było(teraz już chyba możemy je u siebie), a jak byśmy je chcieli zmodernizować czy coś to pewnie jeszcze za licencję sporo zapłacić byśmy musieli bo L2A4 to za nowe nie były i naprawianie na długo się nie zda nawet jeśli to Niemiecka robota, dlatego mi szkoda pieniędzy na L2A4 mogli by dopracować PT-91 mimo wszystko.

Mości Panie, Leopardy 2 wyprodukowane wcześniej niż nasze 2A4 posłużą jeszcze w bundeshwerze jakieś 40 lat. Oczywiście po modernizacji.
nasze leopardy są "remontowane" w bumarze narzekań na te remonty jest co niemiara. A niemiecki system obsług stsoowany w 10BKPanc. Tani nie jest ale za to czołgi są utrzymane w wysokiej sprawności. Co do poprawiania PT-91. Musiałbyś poprawić wszystko, żeby to miało poziom Leo2A4 nie mówię o Leo 2A6 albo czymś w ten deseń. Taniej dokupić używanych Leopardów i zmodernizować.

Co do wyboru F-16 jedyna rozsądną alternatywą był F-18C/D czy F-15. Niestety Mirage 2000 czy Grippen to samoloty niszowe, i w przypadku Grippena nie nadające się dla nas. A przy F-16 czy F-18 zawsze można znaleźć partnera do modernizacjii albo zamówić gotowe pakiety a nie płacić samemu za wszystko.
I od razu pisze F-16 może startować i lądować na DOLach, a obsługa grippena przez kilku poborowych i ciężarówkę to bujda na kołach, chyba że zatankować i coś tam niewielkiego podwiesić pod niego.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 lis 2009, 13:15 
Offline

Dołączył(a): 12 lis 2009, 14:25
Posty: 6
sroczka napisał(a):
Taniej dokupić używanych Leopardów i zmodernizować.


No właśnie po modernizacji, której żeby dokonać będziemy musieli chyba sporo zapłacić za licencję i jeśli tak będzie to nie wiem czy lepiej na tym wyjdziemy, a póki, co "cieszmy się" nimi ile się da.
masterceo napisał(a):
ale juz rosyjska mysl techniczna budzi w tobie takie poczucie "swojskosci" ahm? prosze, wymien chociaz 1 powod dla ktorego F16 jest "gownem"


Może, dlatego, że z Rosjanami mamy więcej wspólnego niż Amerykanami czy Niemcami, bo Rosjanie i My to mamy wspólne korzenie Oni czy My od jakiegoś jednego plemienia Słowiańskiego pochodzimy to samo z Czechami, Białorusinami i resztą Słowiańskich państw.
A tak właściwie PT-91 był by Nasz w sumie jest Nasz, Naszej roboty bo to jest Nasza modernizacja T-72, a nie rosyjska modernizacja. Nasza modernizacja w oparciu o Rosyjską(albo raczej Radziecką) konstrukcje, dlatego odpowiadam tak na twoje pierwsze pytanie.
A F-16 z tego, co mi wiadomo na dzień dzisiejszy to owszem F-16 jest gównem, ale to, które jest w polskiej armii, bo wciąż nie ma pełnej sprawności bojowej. F-16 i DOL-e, a na polskich DOL-ach da rade, może gdzieś w innym kraju rade daje F-16, ale u Nas zbyt dużo wszędzie takich, co nie umieją wyrzucać śmieci do śmietników, tylko rzucają po krzakach, a nasze polskie drogi to też najlepsze nie są. Dla mnie wszystko to, co Amerykańskie jest przereklamowane u nich to tylko jak najwięcej ile się da, Amerykanie to mistrze reklamy i uzdolnieni silver-tongued, co dla mnie nie znaczy, że zawsze prawdę o sobie i swoich rzeczach gadają, a co do tych F-16 to "w praniu wyjdzie" czy takie dobre rzeczywiście są.

I jeśli F-16 przez jakieś 2 lata mają nie być jeszcze sprawne bojowo to czemu Ci z PRPP go robią, a raczej skoro go robią to pomimo, że jak Borów jest mało i dlatego go nie robią to dla mnie trochę bezsensu i powinni Bora dać i tak zestawy Snajperów i Strzelców Wyborowych są w PR ograniczone, anie hurtowo dostępne, no cóż Ich wybór Ich decyzja, mogę ją teraz, najwyżej skomentować i nie chcę Wam na siłę czegoś wciskać(znaczy nie odbierajcie tego w ten sposób), będzie się Wam chciało to kiedyś zrobicie Bora, a jak nie to nie zrobicie Bora i tak Lachy będą wymiatać w PR'ce. Mimo to widziałem na youtube waszą zapowiedź Polskiej Frakcji i wbrew pozorom z rozkoszą będą grał PF przez was zrobioną(oczywiście z nutką niesmaku, ale ze względu na mają wybredność) mam nadzieję, że dacie radę wypuścić "Nas" do PR v1.0. Modele się cudnie zapowiadają i nutki też treściwe i klimatyczne (nie mam tu namyśli nutki na wygraną, bo to jest oczywista oczywistość, a co do tych, co im się nie podoba, że na wygraną jest nasz hymn narodowy zadam takie pytanie: Czy jak na olimpiadzie, któryś z Naszych zajmie pierwsze miejsce i Wy, którzy wtedy siedzicie przed telewizorem i słyszycie Mazurek Dąbrowskiego, to wstajecie na baczność i łapiecie się za serce???)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 lis 2009, 17:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 lis 2005, 21:41
Posty: 380
Lokalizacja: Radom
Jednak jesteś mocno stronniczy...Matka Rosja czy kapitalistyczne USA :twisted:

Chyba życie bardziej zweryfikowało wybór sprzętu. Jedyne kraje które kupują sprzęt od ruskich to kraje skierowane bardziej w stronę komunizmu niż demokracji.

Jedynymi krajami używającymi np. su-27 są Białoruś, Chiny (wersja J-11), Kazachstan, Etiopia, Erytrea, Stany Zjednoczone(4 sztuki zakupione o Białorusi), ZSRR/Rosja, Ukraina, Wietnam, Indie.

Natomiast f-16 USA, Chile, Belgia, Holandia, Portugalia, Dania, Norwegia, Włochy, Grecja, Turcja, Wenezuela, Bahrajn, Egipt, Indonezja, Izrael, Japonia, Jordania, Korea Poł. Nowa Zelandia, Pakistan, Polska, Singapur, Tajlandia, Tajwan, Wenezuela i Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Kraje tj. Kazachstan, Ukraina czy Białoruś dostały w spadku po ZSRR te myśliwce.

Odnośnie Bora i Tora łącznie nie stanowią nawet połowy stanu w armii względem Sako. Tor na pewno nie powstanie gdyż jest to broń wielkokalibrowa... co do Bora nadal jest ich za mało bo ok 50 sztuk mimo że jest to Polska konstrukcja puki co nie powstanie chyba że wymodelujesz to pojawi się zamiast Sako(byc może chłopaki z PP modelują bora ale nic nam o tym nie wiadomo, mieli przemodelować sako).


Co do korzeni słowiańskich, być może mamy podobny język i kulturę ale osobiście za tymi draniami nie przepadam, nie zmieni tego faktu nawet to że Rosjanki są *******..."korzenie" wcale nie powinny faworyzować wyboru uzbrojenia chyba ze to nasza konstrukcja i jest porównywalnie dobra do zachodnich.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 145 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL