Teraz jest 28 mar 2024, 22:32

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 23 lut 2013, 01:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 gru 2012, 19:43
Posty: 162
Lokalizacja: Łódź
Akurat 1. Nieważne, że zasłania, przecież to kit Marksmana, więc może być według mnie.
2. To w sumie dobrze, warto oddać nieco realizmu.
3. No nie wiem, widziałem filmik DEVów, gdzie był M240 w pozycji zwykłej i deployed, lecz jeśli się mylę, to przepraszam, zwykła niewiedza.
Mam nadzieję, że też rozpatrzy się dobrze choćby dodanie Strzały-2 do alternatywnego AA oraz dodanie kitu Anti-personnel.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 kwi 2013, 15:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 gru 2012, 19:43
Posty: 162
Lokalizacja: Łódź
Polecam ponownie pomyśleć nad dodaniem AMZ Żubr P jako AAV. Aktualnie są dwa wozy w użyciu, a ma ich trafić do 10 lat około 80(,,77 samobieżnych zestawów przeciwlotniczych Poprad''), więc na pewno jest on na pewno w realnym użyciu (a nie jak Dzik-3). Strela-10 została wycofana w bodajże 2002r., zresztą, były tego ledwo 4 sztuki w WP, a ZSU-23-4MP Biała to chyba za dużo roboty.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 kwi 2013, 21:14 
Offline

Dołączył(a): 28 maja 2012, 17:21
Posty: 693
Wątpliwe żebyśmy zaczęli pracować nad kolejnym pojazdem transportowym. Dzik, Humve, Honker i Honker Scorpion to wystarczająco dużo opcji. Musimy skupić się też na innym sprzęcie. Ogólnie pomysł z Żubrem fajny, ale w tym momencie niemożliwy do zrealizowania. Sam chętniej bym zobaczył Żubra, może kiedyś... :)

edit. Cholera, nie doczytałem. Jako AAV... hmm pomyślimy.

_________________
PR:Polish Forces https://www.facebook.com/PRPolishForces


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 kwi 2013, 21:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 gru 2012, 19:43
Posty: 162
Lokalizacja: Łódź
Zawsze lepsza rzecz niż ta kupa klocu jaką jest ZSU-23-4MP Biała, a Żubr-P można uznać jako odpowiednik Strela-1. Chociaż ja to wolałbym Stalagmita, ale że to tylko prototyp był..


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 kwi 2013, 15:16 
Offline

Dołączył(a): 25 kwi 2009, 20:30
Posty: 717
Lokalizacja: Rzeszów
Jako że daliśmy jako AT Spike'a, a ten według waszych informacji nie może być używany bez trójnogu, pragnę donieść, że jednak powinno się dać, bo pytałem dzisiaj na pokazie żołnierza który obsługuje Spike'a i mówił, że w pomieszczeniach z trójnogiem jest problem, więc jak były by odpowiednie warunki czyli 2 otwory(drzwi i okno) 5 metrów wolne do tyłu i 3 na boki i nie miał gdzie postawić tego trójnogu, to raczej odpalił by z ramienia.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 kwi 2013, 19:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 gru 2012, 19:43
Posty: 162
Lokalizacja: Łódź
Dobrze wiedzieć ogółem o tym fakcie, ale Spike i tak już jest w kit'cie Anti-Tank od dłuższego czasu.
Możeby tak pomyśleć o granatach nasadkowych(zwłaszcza o dymnym dla ziomka z Palladem)?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 kwi 2013, 23:23 
Offline

Dołączył(a): 28 maja 2012, 17:21
Posty: 693
Kox napisał(a):
Dobrze wiedzieć ogółem o tym fakcie, ale Spike i tak już jest w kit'cie Anti-Tank od dłuższego czasu.
Możeby tak pomyśleć o granatach nasadkowych(zwłaszcza o dymnym dla ziomka z Palladem)?

Był taki pomysł z granatami nasadkowymi, nie przyjął się. Teraz jeśli coś takiego byśmy dodali trzeba by było niszczyć siatkę UVW dla Pallada. Spike jest na kicie HAT.

_________________
PR:Polish Forces https://www.facebook.com/PRPolishForces


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 kwi 2013, 20:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 gru 2012, 19:43
Posty: 162
Lokalizacja: Łódź
No nic, to najwyżej ziomek z Palladem będzie miał dużo ,,szaszek''.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 lip 2013, 08:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 gru 2012, 19:43
Posty: 162
Lokalizacja: Łódź
Ostatnio grywałem w PR Beta 1.0 i wzięło mnie, aby wam potruć o tym LKM'ie.
Bo jeśli teoretycznie nasza armia weszłaby do PR, to byłaby jedyną armią konwencjonalną, która na kicie ,,automatic rifleman'' posiadałaby UKMy. (km Rod i PKM)
Dlatego warto byłoby się zastanowić nad dodaniem jakiegoś kbkm/rkm'a dla Polaków, no bo to taki trochę wstyd, zresztą, niektóre armie nie mają swoich broni i używają tzw. placeholderów (jak chinole ze snajperką czy już w PR Beta 1.0 kit Machine Gunnera, gdzie mają PKP Pecheng).
Moje propozycje na słuszny kbkm dla Polaków w PR:
1) kbkm wz. 96C Beryl - czyli Beryl przystosowany do niektórych zadań dla rasowego kbkm'a. Wygląda on tak: Beryl jako kbkm. Zawsze można dodać PCS-5M i zrobić kbkm'a z optyką a drugi zostawić jak na zdjęciu (CK-3/6 - celownik)
2) IMI Negev - w 2011 roku sporo się mówiło, że rozpoczęto współpracę między Radomiem a Żydami w sprawie właśnie Negeva, jakoby miał być częściowo produkowany w Polsce i nawet sprzedawany naszemu wojsku, ale póki co minęły 2 lata i o sprawie jest cicho. Ale zawsze to jest jakaś rezerwa dla LKMu - i nie trzeba się napracować, bo Negev już jest w grze!
3) RPK / RPK-74 - Może trochę przesadam, bo ta broń jest nieco archaiczna, lecz też to jakaś rezerwa. Około 3000 RPK / RPKS przewinęło się przez ręce żołnierzy polskich, na pewno część z nich jest zmagazynowana, może niektóre jeszcze w służbie, natomiast RPK-74 / RPKS-74 były zakupione w liczbie chyba 200 sztuk i wycofali je z kilka lat temu.. Niestety, nie mam zdjęć jakoby RPK nadal służyło w WP, ale to też jakaś rezerwa.
4) kbkm wz. 2003S - akcja PR rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, więc można zakładać, że owa broń nagle by się znalazła na wyposażeniu WP, choć to jest w sumie najmniej korzystne rozwiązanie dla projektu.
Wniosek: najlepiej jest albo zrobić kilka elementów dla Beryla i skorzystać z opcji nr. 1, bądź po prostu wykorzystać gotowce, którymi są Negev oraz RPK.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 lip 2013, 09:00 
Offline

Dołączył(a): 25 kwi 2009, 20:30
Posty: 717
Lokalizacja: Rzeszów
Nasza armia nie byłaby jedyną która nie ma innej broni dla RKMa i UKMa, gdyż MECole używają MG3 dla obu kitów. My mamy choc tyle dobrze że będziemy mieć zarówno PKMa jak i UKMa, więc nie jest źle.

Co do beryla, to jest on teraz w stanie prawie gotowym do eksportu(czeka jeszcze na teksturę Pallada) i nie chce z nim za bardzo kombinować.

Co do tego że akcja PRa dzieje się w przyszłości to nie mogę sie zgodzić. Oczywiście niektore mapy dzieją się w przyszłości, ale inne jak Outpost, Torgan Valley, Karbala, Al Basrah, Fallujah West dzieją się w przeszłości. Dlatego nie powinniśmy dawać sprzętu który jeszcze nie wszedł do służby, ani nie wiadome czy jeszcze wejdzie. Ogólnie nawet reszta DEVów nie pozwoliła by nam na takie coś, gdyż to na co pozwolili z Pumą to jest max ile pozwolą wybiec do przodu, ale to tylko dlatego że nie mieli żadnego innego pojazdu tej klasy.

Z podanych przez ciebie rozwiązań moglibyśmy spróbować z RPK, ale mamy już zatwierdzone użycie PKśki i UKMa, a nie chce zbytnio kombinować żeby nie opóźniać wydania polskiej frakcji.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 lip 2013, 09:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 gru 2012, 19:43
Posty: 162
Lokalizacja: Łódź
Sądziłem, że MEC dostanie RPK-74 bądź jakieś G3 w wersji kbkm czy HK23E (na 5,56x45)
W sumie fakt, że NA PEWNO Karbala jak i Outpost dzieją się w przeszłości..
Ale mapy trybu AAS już nie. Rozumiem, nie chcecie narobić zbytniego bałaganu. W sumie, dziwię się, że Niemcy nie zrobili Marderów tylko dali te swoje Pumy, co ich 5 na razie mają.
Zasadniczo, my też wybiegliśmy trochę - Dzik-3?
Czyli jest niewielka szansa na to, aby przynajmniej RPK się znalazło, chociaż to i tak raczej nie jest do spełnienia?
Zawsze można zrobić tak, jak jest w ARF - RPK i DP-28. A w naszym przypadku RPK i UKM-2000P. Oczywiście, to tylko propozycja.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 lip 2013, 10:03 
Offline

Dołączył(a): 25 kwi 2009, 20:30
Posty: 717
Lokalizacja: Rzeszów
Szczerze mówiąc nie podoba mi się za bardzo RPK, możliwe żę moglibyśmy go użyć na mapach historycznych, jeśli w tych walkach rzeczywiście używano RPK, ale wolałbym jednak pozostać przy PKM i UKM.

Co do Dzika, to mieliśmy robić 2, ale nikt nie sprawdzał reefów i wyszła 3, która z tego co wiem została zamówiona przez wojsko polskie a dostawy miały się zakończyć do 2010 roku, więc jest pewnie jednak używany(chociaż jedyne informacje na ten temat jakie mamy wo Wikipedia)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 lip 2013, 10:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 gru 2012, 19:43
Posty: 162
Lokalizacja: Łódź
A jak patrzyłem, przy tej informacji był napisz ,,[potrzebne źródło]". ;) Sam szukałem informacji na temat obecności Dzika-3 w WP i szczerze mówiąc, nic mi się nie udało znaleźć. Ale skoro jest zrobiony, to szkoda z niego nie skorzystać. BTW. Dzika-2 używa tylko Żandarmeria Wojskowa. Hmm, RPK używane na mapach historycznych? Co najwyżej Jugosławia. Chociaż pewnie trudno będzie mi znaleźć zdjęcie polaka z RPK w Kosowie/Serbii/BiH. W sumie i tak nie ma mapy, gdzie mielibyśmy walczyć z Milicją (najlepiej pasują pod Jugosłowian). A z kolei RPK-74 były używane podczas UNDOF - więc zawsze można tą mapkę PL vs MEC potraktować tak, że dałoby się naszym RPK-74. No po prostu jakoś dziwnie to wygląda, że nie ma odpowiedniego rkm. Ale cóż, to Ty jesteś tutaj liderem i to Ty zadecydujesz, czy ta broń się znajdzie na wyposażeniu Polaków, czy zostaniesz przy starej koncepcji. Zmieniając temat, gdybym miał przynajmniej jakieś umiejęności w robieniu modeli czy innych duperelach, to jakoś bym was odciążył, ale niestety, beztalencie ze mnie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 lip 2013, 10:32 
Offline

Dołączył(a): 25 kwi 2009, 20:30
Posty: 717
Lokalizacja: Rzeszów
Zawsze możesz zacząć tworzyć mapy. Nie wymaga to specjalnych umiejętności programistycznych ani graficznych, a aktualnie największym problemem dla którego nasi mogą zostać opóźnieni jest właśnie brak map, bo póki co mamy tylko jedną, a potrzebujemy 2. Poza tym, im na większej ilości map będą nasi tym lepiej.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 lip 2013, 10:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 gru 2012, 19:43
Posty: 162
Lokalizacja: Łódź
Cóż, będę musiał się w takim razie zagłębić w tutoriale oraz dowiedzieć się, jaki typ map miałbym robić.
Zresztą - mamy dwa pewniaki.
Czemu nie uwzględniono Karbali? Przecież tam byli Polacy i coś było mówione, że na Karbali po wejściu PP będą właśnie Polacy. Do tego Outpost. Bo jak wiem, to staracie się wypuścić A-stan i Irak. Dopiero potem bralibyście się za Europę Wschodnią czy Bliski Wschód z wojskami konwencjonalnymi.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL