Teraz jest 28 mar 2024, 15:31

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 8 maja 2010, 01:25 
Offline

Dołączył(a): 24 lis 2008, 23:53
Posty: 15
Lokalizacja: Elbląg
Witam

Pierwszy raz korzystam z modu, dziś zainstalowałem i jestem pozytywnie zaskoczony. Tylko, że grając pojedynczo z botami gra się przycina, bo botów jest za dużo.
1. Jak zmniejszyć ich liczbę? Czy istnieje możliwość wyboru ilu ich ma być? Czy jestem skazany na taką męczarnie. Standardowo w BF2 gra chodzi dobrze.
2. Dlaczego aby grać w single player w standardowym BF2 jak i w modzie AIX 2.0 muszę być podłączony do internetu i logować się na serwer, by wejść w ogóle do gry? Da się rozwiązać ten problem tak, by grać bez internetu?
3. Zainstalowałem AIX 2.0, potem mapy, potem rozpakowałem jeszcze klienta i wkleiłem foldery, a pomimo to nie mogę grać w multiplayer tzn. serwery są na czerwono (być może nie mam tych akurat map) jeden palił się na biało, ale w trakcie połączenia wyrzuciło mnie całkiem do pulpitu. Problem z wyrzucaniem do pulpitu zdarza się także przy połączeniu w singleplayer (być może niektóre mapy nie wchodzą takie odnoszę wrażenie, a inne się wgrywają).

Jeszcze nie znam się na tych modach. Zacząłem szukać natrafiłem na tego patrzę, że ciekawy więc go wziąłem. Może coś polecicie i wypowiecie się na temat tego modu względem innych. Dużo jest tych modów w ogóle? Wymieńcie wszystkie jakie znacie to będę testował z czasem inne.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 maja 2010, 19:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 wrz 2008, 19:57
Posty: 620
1.wielu graczy>stwórz lokalnie> i w zakładce trygb gry zmieniasz z coquest na co-op
2.w menu kontk klikasz zarządzanie kontami>stwórz konto>przyjmij>zmieniasz zakładke wielu graczy na jeden gracz
3. cieżko cos wywnioskować z tego co napisałeś więc narazie radze tylko przeinstalować moda
4.
project reality
Forgotten hope 2
AIX
PoE
NaW czy jakos tak
sandbox
omnicide final (to z rodzaju zombie modów)

wiecej modów nie pamietam
odsyłam tutaj znajdziesz tam informacje o innych modach oraz jak tworzyć swoje własne, jeśli bedziesz chciał zabrać sie za modowanie i bedziesz miał problemy zapraszam na PW

_________________
http://www.xfire.com/profile/szq1/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 maja 2010, 22:34 
Offline

Dołączył(a): 24 lis 2008, 23:53
Posty: 15
Lokalizacja: Elbląg
Dzięki za przydatne informacje, ale mam jeszcze problem

1. Tu zmieniłem i dotarłem do opcji ustawiania botów, ale zmniejszyła się liczba tylko przeciwników botów, a moich jest dalej chyba 33. Zmieniłem w opcjach współczynnik botów nawet całkiem na zero, a przeciwnika na 1 i efekt jest taki, że moich jest znowu 33 a przeciwnika 0. Kombinuję różnie z tym współczynnikiem i botami, ustawiam na 50 i dalej źle, bo jest przeciwnika o połowę mniej. Co jest grane? Jak zrobić, żebym był sam, a przeciwników 5 przykładowo? Albo 10 vs 10?

2. "w menu kontk klikasz zarządzanie kontami>stwórz konto>" i tutaj dalej już nie mam opcji "przyjmij>zmieniasz zakładke wielu graczy na jeden gracz" tylko pokazuje się moje stworzone od dawna konto (ponieważ gram także przez internet) i można je tu usunąć, stworzyć nowe itp. , ale opcji przyjmij nie ma. Co mam zrobić, by móc korzystać ze swojego konta przez internet , a także bez internetu i bez logowania kiedy jest taka potrzeba (bo np. zabiorę laptop gdzieś ze sobą i mam ochotę zagrać)?

3. Ok na razie pobawię się lokalnie z botami, a potem spróbuję z czasem coś z tym zrobić i odezwę się jakby coś było nie tak jeszcze.

4. Dzięki za informacje poczytam i popatrzę. Zapewne wrócę do wątku z czasem i sprawdzę kolejne, które podałeś. Pewnie też są świetne.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 maja 2010, 12:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 wrz 2008, 19:57
Posty: 620
1. ilość botów ustawiasz w licz. botów, a współ. bot okresla ile botów jest po danej stronie, do tego niezapomnij ustawić maks graczy na 1
2. http://www.xfire.com/video/2a7684/

_________________
http://www.xfire.com/profile/szq1/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 maja 2010, 15:27 
Offline

Dołączył(a): 24 lis 2008, 23:53
Posty: 15
Lokalizacja: Elbląg
1. Nadal nie działa nawet tak jak mówisz ustawiłem max. liczbę graczy na jeden, a współczynnik 10, ilość botów 20 i nadal jest tak samo. Kombinowałem różnie i w żaden sposób nie idzie. Nadal jest z mojej strony duża ilość botów, a przeciwnika 2, albo 1 czasami wskoczy więcej i liczba pokryje się z ustawieniem wtedy przeciwnik jest dobrze ustawiony, ale co z tego jak moich jest nadal dwa albo trzy razy więcej i nie mogę nic z tym zrobić. Te ustawienia jakby mijają się z rzeczywistą wartością jaką otrzymuję w grze, dlatego nie rozumiem tego. Bez prawidłowej ilości gra jest trochę bez sensowna. Wyskakuję z 30 ludźmi na jednego przeciwnika :D można się pośmiać co najwyżej ;)
2. Tak też myślałem, że trzeba nowe konto. Dzięki to rozwiązało problem.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 maja 2010, 16:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 wrz 2008, 19:57
Posty: 620
1. kiedy współczynnik botów jest na 50 to po jednej i po drugiej jest tyle samo botów. Przesuwając w lewo np do 25 otrzymasz 75% botów po stronie pierwszej, a po drugiej 25%. tak to działa

_________________
http://www.xfire.com/profile/szq1/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 maja 2010, 19:55 
Offline

Dołączył(a): 24 lis 2008, 23:53
Posty: 15
Lokalizacja: Elbląg
Dobrze by było, gdyby to działało tak jak piszesz, ale jest całkowicie inaczej. Kiedy mam współczynnik na 50 ilość botów w jednej drużynie jest 33, a w drugiej 4 przykładowo. Cieszyłbym się jakby dało się zmniejszyć ich ilość do minimum, ale się nie da, bo zawsze jest ich w jednej drużynie przynajmniej jakieś 15 20, a w drugiej wtedy 1 itp. nawet jak ustawię ich mało. Zawsze takie skrajności. Współczynnik na 25, albo 75 również daje w efekcie coś innego i zawsze niezależnie od ustawień w mojej drużynie jest więcej botów niż u przeciwnika. To jest niepojęte i nielogiczne. Masz jeszcze jakiś pomysł?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 maja 2010, 20:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 wrz 2008, 19:57
Posty: 620
ah teraz se przypomniałem, ten suwak w AIXsie jest zwyczajnie spieprzony, z tego co pamietam to 50 odpowiada cos między 75 a 80

_________________
http://www.xfire.com/profile/szq1/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 maja 2010, 23:57 
Offline

Dołączył(a): 24 lis 2008, 23:53
Posty: 15
Lokalizacja: Elbląg
Właśnie wpadłem na pomysł, żeby włączyć moda standardowego z BF2 i tam sprawdzić ten suwak i też doszedłem do tego samego wniosku, który napisałeś. Okazuje się, że tam wszystko działa jak należy, a tu lipa. To co nie da rady tego ustawić? Będę musiał tak się męczyć? A w innych modach byłoby ok? Może jakiś inny ściągnę? Szczególnie, że z tego co wyczytałem istnieje wiele lepszych od tego. Tyle, że pewnie nie mają już takich samych gadżetów. Poza tym wywala mnie często do pulpitu przy ładowaniu mapy zawsze na 14% w zależności od humoru. Czasem wchodzi każda, a czasem żadna mapa.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 maja 2010, 13:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 wrz 2008, 19:57
Posty: 620
nie w innych modach mi sie to niezdażyło, w PR'ze jest mini mod dodajacy single też całkiem fajna zabawa

_________________
http://www.xfire.com/profile/szq1/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 maja 2010, 15:44 
Offline

Dołączył(a): 24 lis 2008, 23:53
Posty: 15
Lokalizacja: Elbląg
No dobrze trudno pogram tak jak jest i poszukam w międzyczasie innego moda. Na wieloosobowej przez neta nawet jak mam mapę, która jest na serwerze, na którym była tylko jedna osoba nie dało rady wejść i wywaliło mnie do pulpitu. Dziwny ten mod pod względem niezawodności i ustawień botów, bo poza tym jest świetny. No dobrze to sprawdzę może ten project reality skoro jest ok. Znalazłem versję v0.91 to chyba najnowsza sądząc po nazwie z datą 2010 04 09. Full Client, ale do tego jeszcze mapy zapewne będzie trzeba zgrać. Dużo tego zgrywania jest, ale chyba warto. Dzięki za pomoc :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 maja 2010, 21:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 gru 2008, 16:14
Posty: 251
Lokalizacja: Bydgoszcz
Tylko nie "podniecaj" sie az za bardzo,bo mozesz byc bardzo zdziwiony tym modem (PR).Tam nie jest tak jak w normalnym BF2 czy AiX,tam nie wsiada sie samemu do czolgu czy innych pojazdow oprucz samolotow.Zreszta przeanalizuj sobie Manuala do PR to sam zobaczysz ze dla poczatkujacego gracza jest to czarna magia heheh


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 maja 2010, 12:29 
Offline

Dołączył(a): 24 lis 2008, 23:53
Posty: 15
Lokalizacja: Elbląg
Właśnie pograłem trochę i rzeczywiście to nie to samo co zwykły BF2. Cieszę się, że gra bez problemu chodzi w trybie wieloosobowym na serwerach jak i na botach. Nie miałem żadnych problemów. Na jakimś amerykańskim serwerze poradzili mi, żebym najpierw z botami pograł i jak się nauczę to dopiero zaczął grać na serwerach i tak też robię. W manualu wreszcie dotarłem do tego jak się bierze pilota itp. funkcje (to już wiem). Nie wiem natomiast jak się bierze flagę, której nawet nie widać. Stoję w tym miejscu i nic się nie zmienia. Tylko raz mi się udało na serwerze przejąć, ale nie wiem jakim cudem, bo stałem tam bardzo długo. Jak to jest z tymi flagami? Bo bez tego stoję w miejscu praktycznie. Boty podjeżdżają do celu tej niby flagi, której nie ma i stoją, a ja z nimi i nic się nie dzieje. Przejrzałem właśnie całego manuala i nic nie ma odnośnie flag.
Jestem zachwycony szczerze mówiąc tym modem. Jest bardzo realistyczny. Grafika i realizm tej gry jest tak wspaniały, że zwyczajny BF2 staje się przy tym sztuczną grą. A dlaczego mówisz, że pojedynczo jeździć nie można? Tzn. zauważyłem wymóg dołączenia się do drużyny, ale nic poza tym, bo w helikopterze jest ok i w samochodzie bez problemu samemu się jeździ też. W czołgu się prowadzi, a żeby strzelać trzeba się przesiąść, albo kogoś wziąć pewnie o to chodzi. Dlaczego nie mogę strzelać wyrzutnią rakiet na samochodzie? Muszę mieć odpowiedniego człowieka? (członka załogi)?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 maja 2010, 13:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 gru 2008, 16:14
Posty: 251
Lokalizacja: Bydgoszcz
Co do jezdzenia pojedynczo czolgiem czy APC to na serwerach jest taki wymog zeby cala zaloga siedziala w tych pojazdach a nie jeden czolgista,jak pierwszy raz gralem w PR to wsiadlem sam do czolgu i dostalem zjeby heheh.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 maja 2010, 18:11 
Offline

Dołączył(a): 24 lis 2008, 23:53
Posty: 15
Lokalizacja: Elbląg
To nawet cały zapełniony musi być, a nie tylko we dwóch no to nieźle. Doszedłem już co do flag. W tych poradach było napisane, że co najmniej 3 osoby muszą być i to chyba z drużyny swojej tylko chociaż nie wiem dokładnie. Z tymi botami to nie idzie grać, bo robią co chcą. Jak chcę transport to odmawiają, jak chcę zabrać kogoś, żeby było więcej osób i zebrać tą flagę to nie chcą wsiadać. Czasami wolą biegać bezmyślnie po planszy i nie obchodzą ich rozkazy, a część się gdzieś zablokuje samochodem i taka jedna wielka lipa z takiego grania z nimi.

Mam jeszcze problem odnośnie grania bez internetu. Mam stworzone konto oddzielne bez hasła łączy lokalnie niby z botami, ale i tak musi być net. Jak jest wszystko cacy, a jak nie ma to w momencie kiedy powinna się wgrywać plansza wywala mnie do pulpitu. Tak się dzieje z każdym modem. Standardowym w BF2 z botami, Her, AIX 2.0 i Project Reality. Proszę o pomoc szczególnie w tej kwestii.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL