Teraz jest 24 kwi 2024, 09:12

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 16 wrz 2007, 10:51 
Offline

Dołączył(a): 11 lis 2005, 00:44
Posty: 79
Witam,

Od niedawna (może kilka tygodni) mam dziwne zjawisko podczas pierwszych minut gry. Z dysku zaczynają się doczytywać jakieś długie dane, które powodują klatkowanie gry. Trwa to dobre kilka minut.

Wcześniej nigdy tego nie miałem. Czasem przez pierwsze sekundy doczytywały się dane i to wszystko. Mam 2 GB RAM i 256 MB na karcie GF 7600GT. Wyłączyłem program antywirusowy - nic nie pomogło. Nie ma znaczenia, czy uruchamiam grę zaraz po resecie, czy po kilku godzinach pracy komputera.

Czy też tak macie?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 wrz 2007, 13:11 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2007, 12:59
Posty: 913
Lokalizacja: Świnoujście
Mam to samo, kompa mam trochę gorszego niż twój (1 GB RAM, GF6600 256 MB). Przyciąłem trochę grafikę, zostawiając ustawione na max tylko te elementy które są naprawdę ważne dla rozgrywki (a wszystkie "upiększacze" ustawione na minimum). W ten sposób zniwelowałem czas "czkawki" na początku rozgrywki do max 30 sekund. Mielenie twardzielem zdarza mi się także czasami podczas rozgrywki, najczęściej w momencie gdy szybko przemieszczam się pojazdem po terenie w którym jeszcze w tej rozgrywce nie byłem (im bardziej urozmaicony teren tym dłużej czyta). Moim osobistym rekordzistą w kategorii "największa czkawka" jest mapa Sunset City.

Być może nadchodzący patch zmieniający PR do wersji 0.61 coś zmieni 8)

_________________
Obrazek
REKRUTACJA OTWARTA


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 wrz 2007, 16:43 
Offline

Dołączył(a): 11 lis 2005, 00:44
Posty: 79
Tak właśnie myślałem, że to błąd wersji 0.6. Mój ulubiony obecnie teren - Operation Phoenix - w wersji 0.5 nie stroił takich fochów. Ewidentnie zepsute jest coś w wersji 0.6 gry.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 wrz 2007, 19:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 wrz 2006, 13:08
Posty: 503
Lokalizacja: Lublin
a robiles defragmentacje? 8) ja pr odpalam bez zadnego restartu,zamkne kilka procesów i jazda,mapy mi sie wczytują szybko, nic mi nie przycina na początku. komp to 2gb ram, x1600 pro radeon (256mb), procek 2,8 pentium4. jak mialem 1 gb to mialem tak jak ragni pisze

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 wrz 2007, 20:56 
Offline

Dołączył(a): 11 lis 2005, 00:44
Posty: 79
To na pewnie nie jest wina fragmentacji. Dogrywanie nie hałasuje dyskiem, odbywa się bardzo spokojnie - dioda dysku radoście sobie miga i bez pośpiechu męczy mnie przez kilka minut zmuszając do leżenia w krzakach i czekania, aż skończy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 paź 2007, 19:04 
Offline

Dołączył(a): 10 kwi 2006, 00:12
Posty: 45
Lokalizacja: Katowice
Martin5_PL sprawdzales czy pamiec nie poleciala, jak masz na kilku kosciach moze jedna z nich padla ?? i dlatego teraz gorzej chodzi !! mod DCON zre 800 MB a PR gdzies tez tyle !!

_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 24 paź 2007, 14:27 przez bsm, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 paź 2007, 22:30 
Offline

Dołączył(a): 11 lis 2005, 00:44
Posty: 79
Doczytywanie z dysku skończyło się wraz z pojawieniem się najnowszej wersji PR'a. Widocznie coś tam zepsuli w starszej.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL