Teraz jest 1 paź 2024, 06:12

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 787 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 53  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 28 maja 2006, 21:00 
Offline

Dołączył(a): 24 cze 2005, 18:26
Posty: 154
Lailonn napisał(a):
Ja spytalem jakiegos to next gena w 2005 roku wydalo EA



nie mam pojecia. ale jacys eksperci pisza, ze wydaje sie teraz mniej gier, bo sie czeka na premiery do nextgenow oraz ze nowe gry wymagaja wiecej nakladow - stad nizsze zyski. myslalem, ze czytasz to, na co patrzysz.


pzdr
neuro


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 maja 2006, 21:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sty 2006, 10:28
Posty: 1190
Lokalizacja: Warszawa
inicjatywa z kanalu #fuck_ea/dice

http://www.bf2-bday.org/index2.html

moze zobacza ile graczy logowalo sie w te dni i cos sobie uswiadomia,
podajcie dalej, ja robie wolne od bf2 3-4.06.06


EA BOYCOTT DAYS 3.06.06-4.06.06 !!

_________________
Don't fear the reaper :]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 maja 2006, 21:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 gru 2004, 00:08
Posty: 4910
Cytuj:
nie mam pojecia. ale jacys eksperci pisza, ze wydaje sie teraz mniej gier, bo sie czeka na premiery do nextgenow oraz ze nowe gry wymagaja wiecej nakladow - stad nizsze zyski. myslalem, ze czytasz to, na co patrzysz.


Nie jestem ekonomista. Na studiach mialem tylko zajecia z podstaw ekonomii dlatego nie jestem 100% laikiem :P Skoro na moj argument podales jakis, ktorego nie zrozumialem i spytalem o neigo nie powinienes pisac, ze nie masz pojecia. To podwaza sens twojej argumentacji ;]

odniosles sie tylko do 1 fragmentu mojej wypowiedzi. Ponownie ignoruejsz jej niewygodne elementy a ja ci to ponownie wypominam. Dlaczego nie ty mi? Bo ja odpowiadam na wszystko co do mnie sie pisze. Polecam to samo. Pomaga bo choc czasem trudna dyskusja to czlowiek nabywa doswiadczenie ;}

ps. skoro neuro jestes z ETCS to tlumaczy dlaczego kajzerka sie wtracila :} Ale to niestety burzy moj swiatopoglad. Byles bowiem jedynym moim "e-wrogiem", ktory nie mial pochodzic z ETCS. Dotychczas uwazalem, ze jedna z zasad ETCS jest "Atakowac i nienawidziec Lailonna" co juz 4 klanowiczow praktykowalo zazwyczaj w sposob tak smieszny, ze nie znalezli zadnego poaprcia Razz Liczylem na cos nowego a tu dupa jednak ETCS. Musze chyba przeniknac do waszej organizacji i poznac jak waznym elementem dzialania tej grupy jest nienawisc do mojej skromnej osoby


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 maja 2006, 21:11 
Offline

Dołączył(a): 24 cze 2005, 18:26
Posty: 154
Lailonn napisał(a):
Masz racje. Dlatego w przypadku gdy chdozi o tak bardzo komercyjny produkt wszelkie badania bylyby widoczne. Swego czasu byla ankieta tylko, ze jej pytania dotyczyly wieku, ilosci kupowanych rocznie gier oraz rodzajow geir jakie kupujemy. oczywiscie wzialem udzial.

Cytat:
czytanie wszelkiego rodzajow forum jest zupelnie niereprezentatywne - przedstawiaja one opinie tylko najbardziej hardcorowych graczy, ktorzy sa niezwykle lojalni wobec produktu, a takze maja wobec niego emocjonalny stosunek - a wiec i zafalszowany


LOL! Dopiero co mowisz, ze to wlasnie szara masa klientow decyduje a teraz nagle, ze fora czyli miejsca gdzie ow masa sie spotyka i dyskutuje sa niereprezentatywne!?! Co wiecej powodem ma byc lojalnosc osob na tych forach???!!? Czy nie widzisz, ze bredzisz?

Cytat:
kolesi jak Ty jest garstka. takich jak ja tez garska, ale nieco wieksza.


ja na swoja garstke podalem statystyki. Ty nie. Dlaczego wiec moisz, ze takich jak ty jest wiecej? :}


ad 1. to nie bylo badanie produktu, tylko badanie klienta (ogolniej rynku). rozumiesz roznice czy mam pisac? (nie chce mi sie strasznie, ale w koncu to misja pedagogiczna). o badaniach produktow nie wiesz, dopoki nie wezmiesz w nich udzialu - btw jestes bardzo niereprezentatywnym klientem, dlatego zapewne nigdy nie wezmiesz udzialu w takich badan. jak ktos stworzy gre pt. "Platforma do grania klanowek" to na pewno Cie zaprosza.

ad 2. na forum nie ma "masy". jest okolo 10.000 zarejestrowanych osob, z czego aktywnych lurkerow pewnie z 1/4, a piszacych jest moze ze 100 - tworcy serwisu maja pewnie wiecej danych. to nie jest masa, to jest garstka. btw fora internetowe to niezwykle hermetyczne miejsce spotkan - komunikuja sie na nich ludzie, ktorzy maja emocjonalny stosunek do produktu i chca sie radoscia z innymi podzielic.

ad 3. nie wiem czy jest wiecej. wiem, ze EA podejmuje dzialania, ktore na pewno nie sa zgodne z waszym, podobno wiekszosciowym, interesem. EA strzela sobie w stope? moze, kto wie...

aha, to, ze patch ma bugi nie znaczy, ze likwidowanie SJ nie bylo pozadane przez wiekszosc klientow. mam nadzieje, ze potrafisz rozdzielic te dwie rozne rzeczy. nigdzie nie kloce na temat jakosci technicznej patcha, kloce sie na temat jakosci gameplaya i potrzeb graczy.

btw cos na clanbase patch 1.3 idzie leb w leb z patchem 1.22. mozesz to jakos wytlumaczyc? pamietaj, ze na clanbase sa SAMI gracze klanowi. opinii noobow nie zbadasz, bo oni nie wchodza na fora i jakies inne strony. oni graja, bo BF2 rulezzzz.

pzdr
neuro


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 maja 2006, 21:12 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lut 2004, 18:16
Posty: 3389
Lokalizacja: Kraków
Uważajcie, bo faktycznie zobaczą ilu graczy się logowało....

A najlepsze jest to że Neuro ma w dużej mierze racje :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 maja 2006, 21:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sty 2006, 10:28
Posty: 1190
Lokalizacja: Warszawa
Obrazek

screen z nastepnego patcha - juz w produkcji !!! :D

_________________
Don't fear the reaper :]


Ostatnio edytowano 28 maja 2006, 21:22 przez SNAKE'83, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 maja 2006, 21:20 
Offline

Dołączył(a): 24 cze 2005, 18:26
Posty: 154
Lailonn napisał(a):
Musze chyba przeniknac do waszej organizacji i poznac jak waznym elementem dzialania tej grupy jest nienawisc do mojej skromnej osoby


ja juz pisalem, ze Cie lubie, nie czytasz wszystkiego?


pzdr
neuro


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 maja 2006, 21:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 gru 2004, 00:08
Posty: 4910
Cytuj:
ktorzy maja emocjonalny stosunek do produktu i chca sie radoscia z innymi podzielic.


No to jak nie graczy cieszacych sie gra pytac o produkt to kogo? Przechodnia na ulicy? Tak sie bada marke a nie produkt poszczegolny.

Hynol alez oczywiscie, ze w duzej mierze ma. Mowiac, ze EA MOZE. MA PRAWO. NIC NIE PORADZICIE. To wszystko wynika zkapitalizmu i tylko kretyn by o tym nie wiedzial. Tylko, ze kapitalizm to jedno a dzialania handlowe drugie. Patrz takie Valve, Blizzard i pewnie wielu innych. Tylko jedno EA dziala w ten sposob. W sposob jakiego gracze jak widac nie toleruja. Bo to, ze teraz komus sie zmiana podoba zrozumiem. Ale rownie dobrze za patch moze mu sie nie podobac i wtedy stanie w identycznej sytuacji "korporacja mnie zrobila w konia" i co wtedy? Patrzac z punktu kapitalistycznego, najwyzej starci sie klienta(ktory tak juz kupil produkt) ale z punktu marketingowego nalezy nie doprowadzac do takich sytuacji.

edit: Popatrzylem na to kto w Cb 8v8 glosuje za 1.3 i wyszlo, ze glosuja albo slabsze teamy(tak uwaza zreszta wiekszosc klanowcow) oraz spora grupa glosuje tak nie chcac sie meczyc z przerabianiem serwerow choc np nie popieraja patcha (tak np Legion uwaza). Ciezko tu mowic wiec o poparciu dla patcha lecz o zlu koniecznym.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 maja 2006, 21:31 
Offline

Dołączył(a): 24 cze 2005, 18:26
Posty: 154
Cytuj:
Hynol alez oczywiscie, ze w duzej mierze ma. Mowiac, ze EA MOZE. MA PRAWO. NIC NIE PORADZICIE. To wszystko wynika zkapitalizmu i tylko kretyn by o tym nie wiedzial. Tylko, ze kapitalizm to jedno a dzialania handlowe drugie. Patrz takie Valve, Blizzard i pewnie wielu innych. Tylko jedno EA dziala w ten sposob. W sposob jakiego gracze jak widac nie toleruja. Bo to, ze teraz komus sie zmiana podoba zrozumiem. Ale rownie dobrze za patch moze mu sie nie podobac i wtedy stanie w identycznej sytuacji "korporacja mnie zrobila w konia" i co wtedy? Patrzac z punktu kapitalistycznego, najwyzej starci sie klienta(ktory tak juz kupil produkt) ale z punktu marketingowego nalezy nie doprowadzac do takich sytuacji.



a nieprawda, bo Blizzard jest duzo bardziej bezwzgledny. w przypadku BF2 masz mozliwosc grania na starym patchu, w przypadku gier Blizzarda (centralne serwery, autoupdejty) jestes w dupie.

EA do tej pory prowadzilo bardzo lagodna polityke. dopiero teraz przywalilo tworcom modow (ABR). dla mnie jest bardzo ciekawe zagadnienie, jak w przyszlosci korporacje wydajace drogie, duze gry beda czerpac zyski z kreatywnosci moddersow. obecny model jest do bani, bo traca obydwie strony. widac, ze EA sie miota, bo czego nie zrobi, to beda jakies straty (fiskalne lub prestizowe).

gdyby EA byla naprawde sprytna, to zaproponowala by moddersom wsparcie techniczne oraz finansowe w zamian za czesc zyskow z komercyjnej dystrybucji, jak z boosterpackami. tworcy modow zyskali by prace, doswiadczenie, troche kasy i wieksza slawe, EA kase, milosc klientow oraz sceny.

afaik cos podobnego zrobiono przy Neverwinter Nights ,moze ktos cos wie wiecej?


pzdr
neuro


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 maja 2006, 21:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 gru 2004, 00:08
Posty: 4910
Ale zmiany jakie wprowadza Blizzard to ROZWIJANIE I NAPRAWIANIE bledow. Nie znajdziesz tam zadnych rewolucji. Tu natomiast z naprawiania nici a rozwijanie jest chyba przez EA zle zrozumianym zagadnieniem ;]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 maja 2006, 21:40 
Offline

Dołączył(a): 24 cze 2005, 18:26
Posty: 154
Lailonn napisał(a):
ROZWIJANIE I NAPRAWIANIE bledow



takich jak to, ze istnialo jedyne sluszne rozwiazanie, zeby byc dobrym graczem pvp w diablo? przeciez zmienili zupelnie gre od jej pierwszej wersji! ja juz nie pamietam czy to byl Mag czy inny pieron, bo tylko o tym czytalem, ale ktos bardziej zainteresowany na pewno. sprawa bardzo podobna do SJ.


pzdr
neuro


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 maja 2006, 21:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2006, 15:01
Posty: 17
neuro napisał(a):
EA do tej pory prowadzilo bardzo lagodna polityke. dopiero teraz przywalilo tworcom modow (ABR). dla mnie jest bardzo ciekawe zagadnienie, jak w przyszlosci korporacje wydajace drogie, duze gry beda czerpac zyski z kreatywnosci moddersow. obecny model jest do bani, bo traca obydwie strony. widac, ze EA sie miota, bo czego nie zrobi, to beda jakies straty (fiskalne lub prestizowe).

gdyby EA byla naprawde sprytna, to zaproponowala by moddersom wsparcie techniczne oraz finansowe w zamian za czesc zyskow z komercyjnej dystrybucji, jak z boosterpackami. tworcy modow zyskali by prace, doswiadczenie, troche kasy i wieksza slawe, EA kase, milosc klientow oraz sceny.

afaik cos podobnego zrobiono przy Neverwinter Nights ,moze ktos cos wie wiecej?


pzdr
neuro

Neuro co sie stało :D ? Przez 34 strony przekonujesz nas jaka to EA cudowna, że wie więcej od nas i jest wspaniałą maszynką do robienia pieniędzy, aż tu nagle taka zmiana. Okazuje się jednak że specjaliści z EA nie wpadli na taki prosty, cudowny pomysł na zyskanie kasy, miłości klientów i sceny, jaki ty Neuro przedstawiłeś nam powyżej. Rodzi sie pytanie, dlaczego tak się dzieje, czy może ty Neuro jesteś ponadczasowym geniuszem czy może "specjaliści" z EA popełniają czasami proste błędy. Zastanów się i odpowiedz sobie na to pytanie.
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 maja 2006, 22:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 gru 2004, 00:08
Posty: 4910
Nie jestem wielkim graczem Diablo(nie napisales nawet, ktora czesc) i nei znam tego przypadku. Posiadam Diablo 1 oraz 2 z dodatkiem i na przestrzeni czasu nie zauwazylem zadnych rewolucji. Owszem zmiany np w skillach byly jednak szly w kierunku zbalansowania poszczegolnych klas.

W bf2 mamy niezbalansowane mapy, pojazdy, bronie. Wiec?

ps. znowu piszesz cos po czym dodajesz, ze nie pamietasz. jaki sens jest wiec o tym pisac? :} Ja nie pamietalem o wynikach finansowych EA wiec poszukalem w necie i dopiero wtedy o nich napisalem ;]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 maja 2006, 22:05 
Offline

Dołączył(a): 24 cze 2005, 18:26
Posty: 154
dr.Zoidberg[PL] napisał(a):
Neuro co sie stało Very Happy ? Przez 34 strony przekonujesz nas jaka to EA cudowna, że wie więcej od nas i jest wspaniałą maszynką do robienia pieniędzy, aż tu nagle taka zmiana. Okazuje się jednak że specjaliści z EA nie wpadli na taki prosty, cudowny pomysł na zyskanie kasy, miłości klientów i sceny, jaki ty Neuro przedstawiłeś nam powyżej. Rodzi sie pytanie, dlaczego tak się dzieje, czy może ty Neuro jesteś ponadczasowym geniuszem czy może "specjaliści" z EA popełniają czasami proste błędy. Zastanów się i odpowiedz sobie na to pytanie.



koszt wprowadzenia takich rozwiazan moze byc wyzszy niz polityka taka jak obecnie. nie jestem ekspertem.


pzdr
neuro


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 maja 2006, 22:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 maja 2006, 21:52
Posty: 24
Lokalizacja: Poznań
witam wszystkich...
czytajac bardziej lub mniej interesujace argumenty postanowilem zarejestrowac sie i wziac w obrone neuro...
to, co tu czytam to jak nieustajaca wojna amd-intel, windows-linux
mozna powiedziec, ze jestem bf-owym noobem, bo gram jakies 75h i tyle samo na demku. zaloze sie, ze wiekszosc graczy bf2 nie ma pojecia co to SJ&SH i denerwuje ich, ze jacys goscie z identycznymi tagami na poczatku nickow ich ogrywaja. jeden taki przedostanie sie na tyly, a po chwili sa tam dwa pelne squady. dla wiekszosci niedzielnych graczy taktyki stosowane przez klanowiczow sa denerwujace, bo nie maja z nimi szans, a w takiej sytuacji malo kto czuje sie komfortowo. nie kazdy ma czas, zeby trenowac technike, zgranie... ja np. odpalam sobie gre, zeby postrzelac sobie wieczorem, po ciezkiej pracy i mimo tego, ze chetnie bym sobie pogral w klanie, to nie mam na to czasu, a bez praktyki nie ma szans na dobra gre
imho neuro ma racje, bo dla wiekszosci graczy zmiany wprowadzane przez EA nie maja wiekszego znaczenia, a wielu bedzie sie cieszyc, ze moze z budynku strzelac z jeep-a. poza tym nie da sie zadowolic wszystkich
jesli uzywacie argumentow, ze jest n petycji o to, zeby EA czegos w patchu nie wprowadzala, a odwrotnych jest mniej, albo wcale, to wcale nie oznacza to, ze ci, ktorzy tworza i podpisuja petycje sa w wiekszosci. wiele osob po prostu ma to gleboko w powazaniu, bo nie maja pojecia jak zmiany wplyna na ich gre i pewnie specjalnie im to nie bedzie przeszkadzac
za decyzjami EA stoja zapewne tegie glowy, ktore doskonale wiedza, jaki wplyw bedzie miala konkretna decyzja. oczywiscie nie ma ludzi nieomylnych i zdarzaja sie wpadki, ale to jeszcze o niczym nie swiadczy, jesli ludzie kupuja gry, ciesza sie nimi...
pamietajcie, ze jestescie w mniejszosci (nie jestescie pempkiem swiata) i ze to, co wg was jest sluszne dla wiekszosci takie nie musi byc
mlodzi ludzie w internecie mysla, ze sa strasznymi indywidualnosciami, ze sa kims wielkim, ale niestety sa tylko nickiem na forum... realny swiat jest zdecydowanie bardziej skomplikowany niz im sie wydaje... nie myslcie, ze wydaje osady o was, bo co prawda na temat niektorych osob mam wyrobione zdanie (bo zagladam na to forum od kilku miesiecy), to nie znam was osobiscie i nie moge miec pewnosci, ze sie nie myle
na koniec napisze o tym, co chyba najbardziej mnie irytuje. chodzi o bledy ortograficzne. niektorzy niech sie lepiej wezma za nauke polskiego, bo pozniej beda miec problemy z praca. ja nie wyobrazam sobie w mojej firmie nikogo, kto nie potrafi poprawnie napisac zdania. pewnie zaraz ktos sie przyczepi, ze nie stosuje ogonkow i wielkich liter na poczatku zdania, ale co mi tam... tak ladniej wyglada ;_)

_________________
pr0 noob ;_)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 787 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 53  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL