Teraz jest 28 sty 2021, 14:02

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulaminUtwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 21 sty 2007, 20:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 gru 2004, 00:08
Posty: 4910
####################################################
#
# 1. Słowniczek
#
# 2. Pure FAQ
#
# 3. Hardware
# 3.1 Wymagania sprzętowe:
# - na Max detalach
# - na Minimalnych detali
# 3.2 Kompatybilne karty graficzne
#
# 4. Jak odpalić BF2142
# 4.1 Patchowanie
# 3.3 Usuwania filmów początkowych
#
# 5. Błędy w grze
# 5.1 Błędy spowodowane brakiem patcha
# 5.2 Błędy spowodowane awarią bazy danych
# 5.3 PunkBuster
#
# 6. Commander
#
# 7. Beretki, Odznaki, Medale
# 7.1 Stopnie wojskowe
#
# 8. Komendy konsoli
#
####################################################


1. Słowniczek

TK - TeamKill
HitBox - Ciało postaci lub pojazdu jest podzielone na obszary, które przyjmują mniejszy lub większy damage od tej samej siły wroga. Te obszary to HitBoxy
HF - Have Fun (milej zabawy)
GL - Good luck (powodzenia)
NP - No problem (nie ma sprawy)
NVM - Nevermind (nie ważne)
E - Enemy (wróg)
GG - Good game (w sensie: dziękuje za dobrą grę)
BRB – Be right back (zaraz wracam)
FF – Friendly fire (sojuszniczy ostrzał)
OMG – Oh my God (O mój Boze)
LOL - Laughing out loud (głośny śmiech)
ROTFL –Rolling on the floor laughing (tarzać się po podłodze ze śmiechu)
Unlock – Alternatywna broń dostępna po awansie
SL – Squad Leader (dowódca oddziału)
Spawn – Miejsce odradzania się
Spawn Killer – Osoba zabijająca przeciwników na spawnach
Base Raping – Atak głównej bazy wroga pomimo nie posiadania wszystkich w polu. Dotyczy głównie flag nieprzejmowalnych.
SOM – Spawn on me (odradzajcie się na mnie)
Noob – Nowicjusz. Używane jednak w formie obelgi.
FFA - Free For All. Publiczny serwer dostepny dla kazdego.

2. Pure FAQ

Q: Jak sprawdzić poziom FPS’ów?
A: Aby wejść do konsoli, podczas gry naciskamy tyldę "~" Następnie wpisz:
renderer.drawFps [0,1] - Włącza / Wyłącza pokazywanie ilości fps

Q: Grałem całą noc, ale nie naliczyło mi punktów.
A: Upewnij się, że grałeś na serwerze rankingowym. Jeśli tak - EA ma czasami problemy z szybkością naliczania, ale spokojnie - punkty nie znikną. Powinny zostać doliczone w przeciągu doby.

Q: Zdobyłem medal, i wywaliło mnie z gry. Serwer do dzisiaj mi tego nie naliczył.
A: Niestety, często (ale nie zawsze) zdarza się, że jeśli zostaniemy rozłączeni z serwerem przed końcem rundy, nasze statystyki nie zostaną zliczone.

Q: Jak założyć, team z nazwą inną niż "Alpha" "Bravo" itp.
A: Przechodzimy do zakładki wybierania drużyny, i klikamy na samym dole na "Stwórz nową drużynę". Potem wpisujemy jej nazwę.

Q: Jak zamknąć drużynę?
A: Musimy być Squad Leaderem. W menu drużyn, przy nazwie naszego teamu jest mała kłódka. Jeżeli klikniemy na nią, a ona podświetli się na biało - drużyna jest zamknięta.

Q: Wstąpiłem do klanu, i chcę zmienić nicka. Czy muszę zakładać nowe konto?
A: Nie musisz. Możesz stworzyć nową postać na koncie. Jeśli chcesz po prostu dodać tag klanowy możesz wpisać go jako prefiks.

Q: Gdzie znajdę listę Polskich serwerów rankingowych?
A: Taką listę prowadzi strona game-monitor.com - Klinkij aby zobaczyćZnajdziesz je również na naszej stronie w dziale „serwery”

Q: Jak stworzyć serwer rankingowy?
A: Należy wynająć taki serwer w firmach hostujących, lub stworzyć własny serwer i zapłacić EA za dodanie do listy serwerów rankingowych.

Q: Ile pamięci potrzeba by komfortowo pograć w Battlefielda 2142?
A: Aby móc w pełni cieszyć się grą wymagane jest 1GB RAMu. Jednak, jeśli chcesz grać więcej maksymalnymi detalami konieczne jest już 2GB RAMu.

Q: Nie mogę założyć konta do gry!
A: Upewnij się, że nie masz włączonego firewalla. Na jeden adres e-mail można zarejestrować 1 konto. Dodatkowo nikt inny nie może mieć już takiego loginu..

Q: Punk Buster, co to jest?
A: Punk Buster to program utrudniający cheaterom(oszustom) życie. Aby pograć z innymi graczami musisz go włączyć w zakładce Multiplayer. Jeśli PB rozłącza cię z serwerem spróbuj go zaktualizować. W tym celu ze strony http://www.punkbuster.com ściągnij program "pbsetup". Możesz również ręcznie ściągnąć konkretne pliki.

Q: Zostałem wyrzucony z gry, bo wsiadłem do stojącego na mapie pojazdu. Dlaczego?
A: Prawdopodobnie pojazd był właśnie naprawiany przez członka twojej drużyny a ty mu go po prostu ukradłeś. Jeśli widzisz mechanika biegającego z kluczem przy pojeździe nie wsiadaj do niego. Jeśli już wsiadasz to po naprawieniu opuść pojazd. Takie „przypilnowanie” by nikt nie ukradł jest oznaką „dobrego wychowania” i prawdopodobnie usłyszysz podziękowanie.

Q: Gram medykiem, staram się pomagać mojej drużynie. Mimo to zdarza się, że ktoś ma o to do mnie pretensje!
A: Zanim kogoś zreanimujesz upewnij się, że w pobliżu nie ma żadnego przeciwnika. Sytuacja, gdy wróg cię zabija a medyk bez przerwy wskrzesza każdego rozzłości.

Q: Jak komunikować się z innymi graczami podczas gry?
A: Najlepiej za pomocą mikrofonu, jednak nie każdy serwer ma włączoną obsługę systemu VOIP. Dlatego jeśli zależy ci na dynamicznym komunikowaniu się korzystaj z gotowych komend. Po naciśnięciu "q" pojawi się menu radia, po którym poruszamy się za pomocą myszki. Dodatkowe komendy dostępne są pod klawiszem "t" [Dotyczy standardowego ustawienia klawiatury]

Q: Jak działa komunikacja głosowa VOIP?
A: Aby VOIP działał, serwer musi mieć go włączonego. Podczas trzymania klawisza "b" możemy rozmawiać z innymi graczami. Gdy VOIP jest aktywny odgłosy gry zostają przyciszone, aby nie zagłuszały tego, co mówimy. Dzięki VOIP możemy swobodnie komunikować się z naszym oddziałem, jednak tylko dowódca oddziału może rozmawiać z komendantem. Analogicznie działa to w drugą stronę.

Q: Jak nagrać filmie z gry?
A: Możliwości są dwie. Pierwsza to Battle Recorder. Jeśli zagrasz na serwerze z włączonym BR’em to w zakładce „community” będziesz mógł ściągnąć demo gry. Następnie możesz je do woli odtwarzać na komputerze i nagrywać np. za pomocą programu FRAPS to, co cię interesuje. Drugim sposobem jest zgrywanie tego, co się dzieje na ekranie od razu za pomocą FRAPS’a. Niestety program ten bardzo obciąża komputer i po jego włączeniu „komfort” gry raczej nie pozwoli ci nagrać zbyt wiele.

Q: Co i jak trzeba zrobić by odblokować dodatkową broń?
A: Wpierw musisz zdobyć wyższą rangę. Awansujemy zdobywając punkty za grę na rankingowanych serwerach. Pierwsza broń będzie dostępna po zdobyciu 40 punktów. Po zdobyciu tej sumy gra zapyta nas, jaką broń chcemy odblokować. Jeśli z jakiegoś powodu nie wybrałeś broni nie martw się. Okno z pytaniem pojawi się przy każdym uruchomieniu gry.

Q: Podczas próby wejścia na serwer pojawia się komunikat, ze mam niepoprawną wersje gry.
A: Do Battlefielda 2142 jak i do wielu innych gier wydawane są poprawki(patche) w chwili pisania FAQ najnowszą wersją jest 1.50 a odpowiednie pliki znajdziemy w dziale download na http://www.battlefield2142.com oraz na tej stronie w dziale „pliki”

Q: Mój Punk Buster jest poprawny a mimo to zostałem wyrzucony z serwera.
A: Większość serwerów jest tak ustawiona by rozłączała graczy z ujemnymi punktami. Ujemne punkty dostaje się za zabijanie/ranienie graczy ze swojej drużyny. Być może również złamałeś jakąś zasadę serwera. Zasady te zazwyczaj są wyświetlane co jakiś czas w komunikatach gry(lewy górny róg) oraz w oknie logowania się na serwer.

Q:Chociaż strzelam do pojazdu to nic mu nie robię!
A:Pojazdy w 2142 mogą aktywować osłonę, która chroni przed obrażeniami. Działa ona przez kilka sekund i jest widoczna dla wszystkich graczy.

Q:W czasie gry pojawił się komunikat,że otrzymałem ulepszenie polowe. Co to znaczy?
A:Ulepszenie polowe pozwala odblokować sobie element ekwipunku ale tylko na czas trwania rundy. Po jej zakończeniu lub opuszczeniu serwera wciąż będzie dla nas niedostępne(do czasu aż dzięki awansowi odblokujemy je na stałe)

Q:Na czym polega tryb gry z Tytanami?
A:Na mapie zamiast flag umieszczone są silosy. Silos będący w posiadaniu naszej drużyny automatycznie atakuje wrogiego tytana. Po zniszczeniu jego osłon będzie można dokonać abordażu i zniszczyć statek. Aby tego dokonać należy wpierw wysadzić 4 konsole znajdujące się na jego pokładzie a następnie uszkodzić reaktor, do którego drzwi znajdują się w centrum tytana. Wygrywa ta drużyna, której tytan przetrwa. Po zniszczeniu osłon statku silosy wciąż go ostrzeliwują dlatego nawet jeśli nie zdołamy dotrzeć do reaktora możemy wygrać. Dlatego ważne jest by do samego końca pilnować znajdujących się na mapie silosów - oczywiście im więcej ich będziemy kontrolować tym szybciej pokonamy przeciwnika.

Q:Gdy próbuję dostać się na wrogiego tytana ginę chociaż nikt do mnie nie strzelał.
A:Osłona statku niszczy każdy wrogi obiekt, który jej dotknie dlatego upewnij się, że została wyłączona przez ostrzał z silosów. Ponadto pewna część tytana pozostaje zawsze pod ochroną.

Q:Czy mogę jakoś kontrolować swojego tytana?
A:Tak, na dwa sposoby. Komendant jest w stanie przemieszać statek po mapie(możliwość ta znika po zniszczeniu osłon) a każdy gracz może zasiąść za sterami dział pokładowych, kontrolery znajdują się w miejscu pojawiania samolotów.

Q: W trybie multiplayer gra skacze i nie mogę komfortowo grać.
A: Najprawdopodobniej to wina twojego łącza. W tabeli z punktami(tabulator) wyświetlany jest parametr ping. To czas, w jakim twój komputer komunikuje się z serwerem. Im mniejsza wartość ping tym lepiej. Zdarza się również, ze wysyłane przez ciebie pakiety nie docierają do serwera. Jeśli więc jesteś pewien, ze łącze jest w pełni sprawne sprawdź czy aby jakiś program nie działa w tle. Może być to np. automatyczna aktualizacja windowsa czy też programu antywirusowego. Być może jednak ustawiłeś po prostu zbyt wysokie detale i twój komputer nie radzi sobie z wyświetlaniem obrazu.

Q: Gdy chcę połączyć się z jakimś serwerem gra podaje, że mój cd-key jest używany/nie właściwy.
A: Aby grać w trybie multiplayer wymagana jest oczywiście oryginalna wersja gry Battlefield 2142 !! Jeśli jednak nękają cię takie komunikaty skontaktuj się z pomocą techniczną EA Polska. Po nadesłaniu im swojego oryginalnego cd-keya otrzymasz nowy a stary zostanie zablokowany.

Q: Ściągnąłem nową mapę, gdzie ją wrzucić?
A: Mapy rozpakowuje się do katalogu X:\XXX\EA GAMES\Battlefield 2\mods\bf2\Levels

Q: Nigdzie nie mogę zagrać na ściągniętych mapach!
A: Niestety tzw. Custom mapy mogą być rozgrywane tylko na nierankingowych serwerach. Aby wyświetlić listę takich serwerów zmień filtry wyszukiwarki.

Q: Wiele słyszę o różnych modyfikacjach. Jak działają i skąd można je pobrać?
A: Modyfikacje zmieniają pewne aspekty gry. Czasem są to ustawienia baz a czasem "mod" jest zupełnie inną grą. Wszelkie modyfikacje są darmowe i w żaden sposób nie uszkadzają gry. Najpopularniejsze modyfikacje to:

First Strike

O modyfikacjach można porozmawiać w przeznaczonym dla nich dziale na naszym forum.

3. Hardware:
3.1 Wymagania sprzętowe

- Zalecana konfiguracja:
• 3.0 GHz CPU
• 1.5 Gigabajtów RAM'u
• 256 MB akcelerator grafiki 3D z Pixel Shader 2.0 bądź wyższym
• 2.2 GB wolnego miejsca na dysku
• DirectX 9.0c
• 8X Prędkości DVD-ROM
• Karta dźwiękowa kompatybilna z DirectX 9.0c
• Mysz
• Klawiatura
• Internet 512 kbps.

- Minimalne wymagania:
• 1.7 GHz CPU
• 512 Megabajtów RAM'u
• 128 MB akcelerator grafiki 3D z Pixel Shader 2.0 bądź wyższym
• 2.2 GB wolnego miejsca na dysku
• DirectX 9.0c
• 8X Prędkości DVD-ROM
• Karta dźwiękowa kompatybilna z DirectX 9.0c
• Mysz
• Klawiatura
• Internet 128 kbps

3.2 Kompatybilne karty graficzne:

Radeon 9500/9700 series
Radeon 9550 series
Radeon 9600 series
Radeon 9800 series
Radeon X300 series
Radeon X600 series
Radeon X700 series
Radeon X800 series
Radeon X850 series
Radeon X1300 series
Radeon X1600 series
Radeon X1800 series
Radeon X1900 series
GeForce 5800 series
GeForce 5900 series
GeForce 6200 series
GeForce 6800 series
GeForce 7300 series
GeForce 7800 series
GeForce FX 5700 series
GeForce FX 5900 series
GeForce FX 5950 series

4. Jak odpalić BF2142?
Aby grać po sieci wymagany jest najnowszy patch. Aktualnie jest to wersja 1.50.

4.1 Patchowanie
Aktualnie prawie wszystkie serwery działają na wersji 1.50.
Podczas patchowania może wystąpić błąd:

Aktualizacja Nieudana - wtedy
1) Uruchom patcha, wybierz język instalacji i poczekaj aż Ci się pojawi ekran powitalny - nie naciskaj przycisku Dalej!!
2) Otwórz folder Documents and Settings na dysku, potem Twój profil, Ustawienia Lokalne i wreszcie katalog Temp. (ścieżka do katalogu wygląda mniej więcej tak: C:\Ducuments and Settings\Nazwa Twojego Profilu\Ustawienia Lokalne\Temp
3)Znajdź folder wyglądający tak: {różne dziwne cyferki....} Najprawdopodobniej będziesz miał kilka folderów zaczynających się, od (więc wybierz ten gdzie znajduje się plik patch.exe.)
4)Skopiuj do katalogu z grą pliki: PATCH.RTP, PATCH.RTD, patch.exe, patchw32.dll
5)Wejdź do katalogu z grą i uruchom wcześniej skopiowany plik patch.exe.
Podziękowania za tłumaczenie dla saficka

Problemy z patchem mogą wystąpić także w sytuacji, kiedy lekko uszkodzony jest moduł pamięci. Można spróbować wyłączyć dual channel, zmniejszyć taktowanie pamięci do 333 lub próbować reinstalować i patchować tylko z jednym modułem pamięci.

4.3 Usuwanie filmów początkowych
Z katalogu ...\Battlefield 2\mods\bf2142\Movies usuwamy wszystkie pliki poza "Dice.bik".

5. Błędy w grze
5.1 Błędy spowodowane wersją gry:
Jeśli posiadamy starszą lub nowszą niż serwer wersję gry wyświetlony zostanie komunikat nas o tym informujący. Zdarza się, że komunikat informuje nas o zmodyfikowanej wersji gry. Zazwyczaj jest to wynikiem podmienienia plików gry lub błędnym odinstalowaniem modów. W ostateczności pomoże przeinstalowanie gry.

5.2 Błędy spowodowane awarią bazy danych
- Problemy z zalogowaniem (długi czas oczekiwania na zalogowanie, lub wystąpienie błędu)
- Problemy z naliczaniem statystyk - znikają wtedy nasze medale, punkty itp. a wyświetla się tylko kilkumilionowa ilość punktów.
W obu przypadkach pomaga ponowne zalogowanie się, lub odczekanie kilku minut/godzin.

5.3 PunkBuster
BF2 w podstawowej wersji instalacyjnej ma starego PB. Może się zdarzyć, że po podłączeniu do serwera, coś nas kopnie za używanie starego PubkBustera.
Program sam inicjuje automatyczny, update, który jednak nie zawsze działa. Jeśli na serwerze jest wersja STARSZA niż nasz PB, wpisujemy w konsoli /pb_security 0
Jeśli serwer posiada nowszą wersję, a nasz PB nie chcę się zaktualizować, odinstalowujemy wszystkie pliki z nim związane, wchodzimy na http://www.evenbalance.com i ściągamy wersję instalacyjną dla BF2142.

6. Commander
Dobry Commander to podstawa wygranej. Menu Commandera jest dość dobrze opisane w instrukcji (s. 14-15).
Jako commander można:
- Naprawiać swoje własne UAV, Radar, Artylerie, EMP poprzez zrzucanie zaopatrzenia w okolice urządzeń.
- Wskazywać namiary dla artylerii, UAV, EMP zaopatrzenia - opcje te dostępne są również poprzez dodatkowe menu(domyślnie klawisz "t").
- Commander dostaje punkty za: wskazanie przeciwnika, który zostanie zabity / korzystanie z naszego zaopatrzenia przez żołnierzy / wypełnienie naszego rozkazu przez jedną z drużyn / trafienie w przeciwnika z ostrzału artyleryjskiego

7. Beretki, Odznaki, Medale
Wszystkie dane dotyczące sposobu zdobywania baretek, medali i odznaczeń są opisane na naszej stronie http://www.battlefield.pl/odznaczenia9/

7.1 Stopnie wojskowe
BF2142 korzysta z globalnej bazy użytkowników. Każde punkty zdobyte podczas gry sumują się do ogólnego wyniku. Ten wynik decyduje o naszym stopniu. Rangi i punkty przedstawiają się następująco:

Recruit
- 0 pkt

Private
- 40 pkt

Private 1st Class
- 80 pkt

Gunner Silver
- 120 pkt

Gunner Gold
- 200 pkt

Corporal Silver
- 330 pkt

Corporal Gold
- 520 pkt

Lance Corporal Silver
- 750 pkt

Lance Corporal Gold
- 1050 pkt

Master Corporal Silver
- 1400 pkt

Master Corporal Gold
- 1800 pkt

Sergeant Silver
- 2250 pkt

Sergean Gold
- 2850 pkt

Master Sergeant Silver
- 3550 pkt

Master Sergeant Gold
- 4400 pkt

Sergeant Major Silver
- 5300 pkt

Sergeant Major Gold
- 6250 pkt

Sergeant Major of The Army
- 7250 pkt

Chief Petty Officer Silver
- 8250 pkt

Chief Petty Officer Gold
- 9300 pkt

Warrant Officer Silver
- 10400 pkt

Warrant Officer Gold
- 11550 pkt

1st Lieutenant Silver
- 12700 pkt

1st Lieutenant Gold
- 14000 pkt

2nd Lieutenant Silver
- 15300 pkt

2nd Lieutenant Gold
- 16700 pkt

Captain Silver
- 18300 pkt

Captain Gold
- 20100 pkt

Major Silver
- 22100 pkt

Major Gold
- 24200 pkt

Lieutenant Colonel Silver
- 26400 pkt

Lieutenant Colonel Gold
- 28800 pkt

Colonel Silver
- 31500 pkt

Colonel Gold
- 34200 pkt

Commissar Silver
- 37100 pkt

Commissar Gold
- 40200 pkt

Field Commissar Silver
- 43300 pkt

Field Commissar Gold
- 46900 pkt

Field Marshal Silver
- 50500 pkt

Field Marshal Gold
- 54100 pkt

Brigadier General
- 57700 pkt

Major General
- brak danych

Lieutenant General
- brak danych

Supreme Commander
- brak danych
- tylko 1 osoba może mieć tą rangę w danym czasie

8. Komendy konsoli
Aby wejść do konsoli, podczas gry naciskamy tyldę ["~" pod Esc]. Oto dostępne komendy z poziomu gracza:
renderer.drawHud [0,1] - HUD On/Off
renderer.drawConsole [0,1] - Wyłącza/Włącza dostęp do konsoli podczas gry
renderer.drawFps [0,1] - Włącza / Wyłącza pokazywanie ilości fps
game.sayAll [tekst] - Przesyła tekst do wszystkich graczy
game.sayTeam [numer] [tekst] - Przesyła określony tekst do określonej drużyny
game.lockFps [framerate] - Ustala górną barierę fps
game.allowToggleFullscreen [0,1] - Ustawia grę "w oknie" lub "full screen"
admin.restartMap – restartuje aktualną mapę

##########################
FAQ v.1.20
Made by: Lailonn


Cytuj:
Aby nie męczyć płyty od BF2, BF2142 , CoD4, etc. zrobimy obraz płyty i wrzucimy na dysk po czym będziemy odpalać grę z dysku a płyta zostanie w pudelku , nie będziemy musieli jej używać nawet do instalacji :)

Wiec zacznijmy :

Ściągamy 2 programy , 1 Alcohol 120% do zrobienia obrazu i wrzucenia go na dysk , 2 Deamon Tools do odpalenia obrazu i grania bez płyty ;)

Gdy ściągniemy oba programy, instalujemy je i wkładamy płytę do dvd-romu i odpalamy alcohola .

Klikamy 1 po czym 2 ( odpowiedniki na obrazku )
Obrazek
potem na 3 i czekamy aż sie zrobi
Obrazek
numer 4 informuje nas o postępach
Obrazek
gdy odczyt zostanie skończony przywita nas muzyczka ala viktoria ;) i napęd wysunie płytkę .
Na dysku powstały Dwa pliki jeden z rozszerzeniem MDF ( wiekszy ) i jeden z rozszerzeniem MDS ( mniejszy - 1 KB ) Obrazek

Odpalamy Deamon Tools i klikamy prawym przyciskiem myszy na jego ikonkę (ppm)
Robimy koleino tak jak jest na obrazkach :)
Obrazek
Obrazek
Klikamy otwórz
Obrazek
Teraz pojawia nam sie obrazek z gry i możemy już grac bez płytki :)
Obrazek
to w przypadku BF2 , CoD4 i innych gier . Gdy mamy BF2142 musimy zrobić jeszcze 1 mała rzecz , wyłączyć napęd fizyczny na czas gry : wyłączamy napęd fizyczny ppm i możemy już grac . Napęd fizyczny to ten na samym dole danej kategorii :
Obrazek

Teraz możemy grac ile wlezie :) , żadne cracki , no-dvd , no-cd tylko stary dobry obraz :)
Po skończonej grze włączamy napęd ppm i wybieramy włącz , aby działał nam jak trzeba - czytał płyty etc. :)

Mam nadzieje, ze komuś pomogłem ;)


MADE BY BLIZZARD


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL