Teraz jest 29 wrz 2024, 12:25

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1084 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62 ... 73  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lip 2007, 14:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 wrz 2005, 10:33
Posty: 510
Vesp3r napisał(a):
taktyka w BF i w grach od ID to dwie różne rzeczy, w BF jest to poprostu bardziej rozbudowane i opiera się glównei na ustawieniu, pomysle i zgraniu. w ET i w Q na zgraniu i skillu


O to właśnie mi chodzi, choć w przypadku gier ID nie nazwałbym tego taktyką, bo to nadużycie tego terminu.

Swój review pisałem zresztą z perspektywy casual gamera, co zaznaczyłem we wstępie. 'Taktyka' obierana w BFach przez amatorów ma sie nijak do taktyki obieranej przez zgrane zespoły. Ale ciągle, nawet na FFA, w battlefieldzie zespół kilku osób mógł sobie jakąś taktykę obmyśleć, zrealizować i wygrać z lepszym skillowo zespołem.

W przypadku ETQW nie widzę takiej możliwości dla casual gamera w ogóle, stąd 0%. Gra jest skupiona na jednym objectivie, trup ściele się bardzo gęsto, tradycyjne techniki takie jak wsparcie pojazdami czy też ataki flankami nic nie wnoszą. Obszar walki piechoty jest relatywnie mały w stosunku do jej mobilności, dodatkowo zastosowanie pojazdów niewiele wnosi wobec ich małej mocy. Dlatego dla mnie osobiście gra w etqw nie jest przyjemnością i podejrzewam że dla innych grających od czasu do czasu w wolnej chwili również nie będzie.

Dodam jeszcze, że moim zdaniem to na razie jedna z ostatnich tego rodzaju łupanek - dlatego, że tam gdzie nacisk położony jest na refleks i celność wygrywa komputer, tj. aimboty. Cheaterzy nie budują swoich narzędzi każdorazowo od zera, i te stają się z gry na grę coraz lepsze, trudniej wykrywalne i mniej oczywiste dla spectatora. Z filmików na jutubie wynika, że QW było złamane po jednym dniu od releasu publicznej bety. Moim zdaniem wobec braku technicznych możliwości zabezpieczenia przed oszustami zwyciężyć musza gry, które wymagają kreatywnego myślenia, prawdziwej taktyki a nie jakichś wygibasów i podskoków - bo tam się cheaty tak bardzo nie przydadzą. Ja głowę daję, że w ciągu paru tygodni od premiery ETQW fora będą tak pełne narzekań na cheaterów, jak w przypadku bf2 po roku od premiery. I to kolejny powód dla którego grać w qw nie planuję. Już wczoraj jak grałem w betę tłukł mnie koleś ze snajperki raz za razem, w pełnym biegu, podczas przelotów icarusem itp. Jak się przełączyłem na spectatora i mu się przyjrzałem zobaczyłem, że śledzi celownikiem cele w budynku i przez ściany. Po tygodniu od wydania bety to już sięga mainstreamu graczy, bo wątpię żebym miał takiego wyjątkowego fuksa.

pozdrawiam
Ognacy

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 lip 2007, 01:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 gru 2004, 00:08
Posty: 4910
To nie cheaterzy, to Inni szatani tam byli czynni :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 lip 2007, 02:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lip 2004, 15:16
Posty: 617
Ognacy mógłbyś częściej odwiedzać te forum fajnie się Ciebie czytało :wink:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 lip 2007, 09:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lut 2007, 15:25
Posty: 682
Lokalizacja: Drawsko
Ognacy na redaktora ! ;)
Lubie czytac posty ognacego :P

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 lip 2007, 14:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 cze 2005, 01:44
Posty: 346
Lokalizacja: z brzucha mamy ;)
ognacy napisał(a):
Najbliższe skojarzenie to team deatchmatch w q3.

Ty ty ! nie obrażaj Q3, bo QW sie do niego nie umywa.

W zasadzie QW na etapie beta można porównać do pierwszej flagi na karkandzie w systemie flag by flag, gdzie lata 20 granatów co 15 sekund i ogólnie kto nie ogarnie ten w minute przegrywa. Przynajmniej na tej pierwszej mapie z bety. Tyle że bf2 jest moim zdaniem dużo lepsze.

_________________
Xfire - fth85
|KGW| !


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 lip 2007, 15:41 
Offline

Dołączył(a): 16 paź 2006, 15:55
Posty: 55
Lokalizacja: Karton jak zawsze
fth napisał(a):
ognacy napisał(a):
Najbliższe skojarzenie to team deatchmatch w q3.

Ty ty ! nie obrażaj Q3, bo QW sie do niego nie umywa.


Ty nie obrazaj QW jak 99% tutaj blednie mylacych i znieznajacych sie na grach ludzi.

A posty Ognacego nt braku taktyki w QW, Q3 czy ET:QW mnie smieszy.
To tak jak ja bym sie wypowiadal nt. taktych do warcab, BF2, chinczyka czy innej gry, w ktora gralem przez 5 minut.
W zadnej z w/w przezemnie gier skill nie wygra tobie z dobrze zgranym teamem.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 lip 2007, 15:51 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lip 2004, 13:15
Posty: 2433
Lokalizacja: Bydgoszcz
K4rnos napisał(a):
A posty Ognacego nt braku taktyki w QW, Q3 czy ET:QW mnie smieszy.

Mnie śmieszą takie wypowiedzi jak Twoja - nie czytasz ze zrozumieniem to po co komentujesz.

Specjalnie dla Ciebie wytłumaczę łopatoligicznie co miał na myśli Ognacy i czym jest taktyka.


Taktyką nie jest plan ataku "ty pójdziesz tędy, oni dwaj tędy a 4 i 5 tędy - będziecie bronić tu i tu".

Tym się to różni od taktyki w BFie, że poza kierunkiem i ew. rodzajem broni nic innego nie wymyślisz.

Tymczasem taktyka przed meczem w BF1942 czy BF2 zajmuje dwie strony A4 (kilka wariantów ataku na każdą flagę z wykorzystaniem różnego rodzaju broni, wsparciem tego a tego sprzętu itd.".
Jeśli jeszcze nie kumasz prześlę Ci na maila przykładową i przejrzysz na oczy czym są te wasze prymitywne "taktyki" z CSa, Q3, ET, CoD czy MoH (w którego kiedyś sporo grałem).

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 lip 2007, 16:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 cze 2005, 18:36
Posty: 1340
Lokalizacja: Poznań
K4rnos napisał(a):
fth napisał(a):
ognacy napisał(a):
Najbliższe skojarzenie to team deatchmatch w q3.

Ty ty ! nie obrażaj Q3, bo QW sie do niego nie umywa.


Ty nie obrazaj QW jak 99% tutaj blednie mylacych i znieznajacych sie na grach ludzi.

A posty Ognacego nt braku taktyki w QW, Q3 czy ET:QW mnie smieszy.
To tak jak ja bym sie wypowiadal nt. taktych do warcab, BF2, chinczyka czy innej gry, w ktora gralem przez 5 minut.
W zadnej z w/w przezemnie gier skill nie wygra tobie z dobrze zgranym teamem.


K4ros, ja dużo gralem w QW i sam uważam ze jest to mometami bezmyślan nawalanka, bo do tego sie bedzie sprowadzac obrona/atak przy oiectivach, daltego ta gra szybko mnie sie znudzila.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 lip 2007, 16:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 cze 2006, 13:21
Posty: 368
artih moglbys mi wyslac taka przykladaowa ,,taktyke,, na pm ?

_________________
Kiedy następnym razem będziesz się modlić do Boga, módl się, by zbawił nas od wszelkiej religii!

Creative-baned,Roocat-baned


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 lip 2007, 17:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lip 2005, 14:41
Posty: 970
Artih napisał(a):
Tymczasem taktyka przed meczem w BF1942 czy BF2 zajmuje dwie strony A4 (kilka wariantów ataku na każdą flagę z wykorzystaniem różnego rodzaju broni, wsparciem tego a tego sprzętu itd.".

:shock: :shock: :shock:




:lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 lip 2007, 17:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 wrz 2005, 10:33
Posty: 510
przsoi napisał(a):
:lol:


To ty żyjesz? Wątroba jeszcze cała? :-) Napisz pls parę słów o taktyce w QW bo jestem naprawdę ciekaw, czy mi coś umyka, czy to naprawdę jest hardcorowa nawalanka z bezlitosnym naciskiem na skilla.

pozdrawiam
Ognacy

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 lip 2007, 18:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 cze 2005, 18:36
Posty: 1340
Lokalizacja: Poznań
ognacy napisał(a):
przsoi napisał(a):
:lol:


To ty żyjesz? Wątroba jeszcze cała? :-) Napisz pls parę słów o taktyce w QW bo jestem naprawdę ciekaw, czy mi coś umyka, czy to naprawdę jest hardcorowa nawalanka z bezlitosnym naciskiem na skilla.

pozdrawiam
Ognacy


Gra pod paroma wzgledami jest bardziej zaawansowana niz sie patrzy, ale to narazie na poczatku (czyli gdzie zrzucic jaka zabawke i gdzie ostrzeliwywac field'em plansze), oraz ktredy najlepiej atakowac.

Gra jest bardziej zawila jak sie przypatrzec ale nawalanka to nawalanka;p

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 lip 2007, 18:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lip 2005, 14:41
Posty: 970
Nie bede tutaj się zabijał za to, czy QW jest bezmyślną rąbanką czy nie... bo obie strony mają rację :D
Nie mogłem się jednak powstrzymać od śmiechu czytając o 2 stronach A4 taktyk do bf, bo te mecze które "słuchałem" od kuchni (i to najczęściej wygrane mecze), opierały się najczęściej na taktyce "Naprzód, a później się coś wymyśli" ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 lip 2007, 18:36 
Offline
Oldboy Battlefield.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 maja 2004, 20:41
Posty: 2219
Lokalizacja: Warszawa Praga
przsoi takie rzeczy to tylko w Erze, yy... w Łyldzie :wink:
"zwykłe" klany mają rozpisane co i jak, nie koniecznie na 2xA4, ale na A5 ;)

_________________
43RIDE Magazyn Rowerowy


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 lip 2007, 19:15 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lip 2004, 13:15
Posty: 2433
Lokalizacja: Bydgoszcz
przsoi napisał(a):
... opierały się najczęściej na taktyce "Naprzód, a później się coś wymyśli" ;)


Tak tak ... takie bajki to dzieciom proszę opowiadać.
Wszyscy "wymiatacze" mają takie wersje pod publiczkę i nasłuchałem sie ich sporo.
Zaś prawda na forum klanowym lub TSie jest zgoła odmienna ... no ale tak - Wilda faktycznie taktyk nie potrzebuje ...

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1084 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62 ... 73  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL