Teraz jest 6 paź 2024, 06:26

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 26 maja 2010, 19:57 
Offline

Dołączył(a): 22 maja 2010, 22:12
Posty: 11
Witam

Zacząłem grac w BC2 od niedawna, zdobyłem już parę rzeczy grając zwiadowcą np. celownik optyczny x4 i x12. No i chciałbym się zapytac na jakiej zasadzie one działają? Uzywam (wybieram) je oczywiscie do snajperek ale nie widzę, aby dawały one jakąkolwiek różnicę przy powiększeniu PPM. Jeśli one nie dają powiększenia to, co one poprawiają? A jeśli jednak dają to jak się go używa?
Może to noobskie pytanie, ale mój staż nie jest za duży, no i w instrukcjach czy opcjach nic na ten temat nie ma.

Z góry dziękuję za odpowiedź.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 maja 2010, 20:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 gru 2003, 18:07
Posty: 561
Snajperki chyba mają w większości 6x wbudowany...
12x daje różnicę w przybliżeniu...jeżeli jej nie widzisz to sorry, ale jesteś ślepy. ;)

_________________
In Soviet Russia, lolis fap to YOU! || Best thing about HD anime? HD boobs. Gives a better definition to the curves.
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 maja 2010, 21:06 
Offline

Dołączył(a): 22 maja 2010, 22:12
Posty: 11
Sprawdzałem na SW98. Bez żadnych lunet i z x12 - nie zauważam różnic ;/.

No i dziś podczas gry przyszedł mi kolejny problem do głowy, ale chyba nie ma sensu zakładac nowego tematu: jak się bierze apteczki? ;) Kiedy jestem ranny i nachodzę na nią to i tak nie mogę jej wziąśc. Amunicja automatycznie się pobiera, ale apteczek mi się jeszcze nie udało wziąśc.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 maja 2010, 21:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 gru 2009, 23:06
Posty: 144
Apteczek się nie bierze, bo nie masz paska życia/ Spróbuj sprawdzić to na M24 lub M95 i zauważysz różnicę.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 maja 2010, 21:16 
Offline
Zbanowany

Dołączył(a): 14 lut 2010, 21:36
Posty: 2416
Lokalizacja: Gazelle lub namiocik camperski z beczka piwka...
musisz postac przy apteczce, a z lunetami widac doskonale roznice przy celowaniu na dalsza odleglosc ;) tez kiedys miale taka zacme przez jedna gre czy dwie ;)

_________________
we few, we happy few, we band of brothers
Obrazek
http://www.youtube.com/watch?v=3nJ9YN3dyrA


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 maja 2010, 21:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lut 2010, 18:29
Posty: 111
Lokalizacja: lokal
jak grasz na słuchawkach (na głośnikach pewnie też..) to po zregenerowaniu HP przy apteczce usłyszysz ciche "pssssst" wtedy będziesz miał życie naładowane na maxa

_________________
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 maja 2010, 19:29 
Offline

Dołączył(a): 22 maja 2010, 22:12
Posty: 11
Co do apteczek to pssssst słychac nawet bez apteczek, jeśli przystanę na 15 sekund w spokoju.

A co do lunet - zabrałem jakiemuś snajperowi M95 (sam jeszcze nie mam) i jednak była różnica. Tylko dla mnie to na razie nic nie znaczy bo chodzę głównie z SW98.

Mimo wszystko dziękuję za informacje :).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 maja 2010, 19:36 
Offline
Zbanowany

Dołączył(a): 14 lut 2010, 21:36
Posty: 2416
Lokalizacja: Gazelle lub namiocik camperski z beczka piwka...
Kiluj tych z lepszymi i podbieraj ich sprzeta :lol:
a cccccccccccccyt bez apteczki nie wyleczy ciebie w 100% jedynie podleczy, po powazniejszym trafieniu, krew zaleje ekran i ... szukaj rambo z apteczka ;)

_________________
we few, we happy few, we band of brothers
Obrazek
http://www.youtube.com/watch?v=3nJ9YN3dyrA


Ostatnio edytowano 28 maja 2010, 00:12 przez [Yossarian], łącznie edytowano 6 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 maja 2010, 00:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lut 2010, 18:29
Posty: 111
Lokalizacja: lokal
No tak .. bo ja z tym psssytaniem to o HC wspomniałem, bez aptekarza psssssyta nie uświadczysz :D

_________________
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 maja 2010, 00:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 kwi 2008, 20:16
Posty: 178
Uświadczysz, ale HP powoli się odnawia bez apteczki, więc na pssssssytanie trzeba dłużej poczekać jak się mocno oberwie.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 maja 2010, 00:16 
Offline
Zbanowany

Dołączył(a): 14 lut 2010, 21:36
Posty: 2416
Lokalizacja: Gazelle lub namiocik camperski z beczka piwka...
Jednoocy, czy ktos moglby wstawic jakis screen z widokiem z lunety na najdalsze swoje trafienie -> interesuje mnie pozycja na 'krzyzyku' obojetnie z jakiej snajperki?


@xagon: jak patrze na twgo ava to mysle, ze ty masz zawsze lekarstwo pod renkOm :lol: :lol: :lol:
@kukasek: jesli trafienie jest powazne, naprawde malo widac to mozne godzine czekac i tak nic naszego stanu nie zmieni oprocz apteczki, defiba nie radze uzywac ;) czy to hc czy nie hc :wink:

_________________
we few, we happy few, we band of brothers
Obrazek
http://www.youtube.com/watch?v=3nJ9YN3dyrA


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 maja 2010, 09:14 
Offline

Dołączył(a): 9 kwi 2010, 11:38
Posty: 181
Lokalizacja: Serwery HC
@[Yossarian]

Odległość za 500 punktów + "h/s" ( czyli za tak zwanego maxa 560 ) nie liczę +30 co można jeszcze dodatkowo zaliczyć za obronę, bo wtedy wychodzi 590 - więcej się nie da w tej grze.
Przynajmniej nie znalazłem żadnej takiej mapy w której by udało mi się oddać strzał za większa ilość punktów.

Namiary podane tyczą się strzału gdzie strzelający znajduje się trochę powyżej swojego celu. Jeżeli strzelamy z znacznie większej wysokości zmniejszamy pozycje celownika względem centrum.
Jeśli strzelamy do celu który jest powyżej nas powinniśmy zwiększyć odległość względem centrum celownik.
Nie będę podawał że wszystko tyczy się celu stojącego bez poprawek na wyprzedzenie jeśli przeciwnik się porusza ( opisać jednoznacznie tego się nie da :)

* M24- między 1 a 2 milimetry pod drugą kroplą celownika
* M95- podobnie
* Gol - nie da się podać z powodów oczywistych ale generalnie jest to o tyle samo niżej od centrum lunety co w M24
* SVU i 88 - między 1 a 2 milimetry pod środkowym " ^ "
Generalnie pozostałe snajperki podobnie poza VSS, bo tym się nie da jednoznacznie określić gdyż ta broń nie nadaje się maksymalne odległości :)


Edit.

Cytuj:
* M24- między 1 a 2 milimetry pod drugą kroplą celownika
- nie licząc centralnego znacznika czyli, bardziej obrazowo:

strzelanie w poziomie lub z ciut wyższej pozycji niż nasz cel
-- + -- ( centrum celownika )

...*

...* ...... <----------

Te ostatnie kropki ( pod druga gwiazdką ) dość dobrze pokazuję miejsce celowania tak by oddany strzał wszedł dokładnie miedzy oczy ).

strzelanie do celu znajdującego sie trochę wyżej niż nasza pozycja:

-- + -- ( centrum celownika )

...*

...*
... <---- miejsce celowania
...*


Screnów z walk praktycznie nie robię :)
ale jeśli ktoś chce się pobawić w takie poglądowe screny to mogę pomóc ( pustych serwów jest wiele i zawsze można się pobawić w taki ala poradnik :)

_________________
Pozdrawiam
Ramka Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 maja 2010, 11:12 
Offline
Zbanowany

Dołączył(a): 14 lut 2010, 21:36
Posty: 2416
Lokalizacja: Gazelle lub namiocik camperski z beczka piwka...
RamQ ;) dzieki za info. Dobry pomysl z poradnikiem, pisze sie na targeta :lol: Szczegoly via pm?

_________________
we few, we happy few, we band of brothers
Obrazek
http://www.youtube.com/watch?v=3nJ9YN3dyrA


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 maja 2010, 15:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 wrz 2008, 16:26
Posty: 82
Nie zapomnijcie też wziąć poprawek na wiatr, sprawdźcie temp. i wilgotność powietrza ;D a przy bardzo dużych odległościach efekt Coriolisa podobno też się liczy ;D
co do tej lunety 12x to też na początku różnicy nie widziałem ale w miare poznawania map zczaiłem że dawniej z moich miejscówek charakterystyczne punkty były troche mniejsze ;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 maja 2010, 12:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 kwi 2010, 00:26
Posty: 24
kukasek napisał(a):
Uświadczysz, ale HP powoli się odnawia bez apteczki, więc na pssssssytanie trzeba dłużej poczekać jak się mocno oberwie.

6 sekund po oberwaniu zaczyna się uzdrawianie - 3hp na sekundę. Jeśli staniesz przy apteczce to leci 10hp na sekundę lub 15hp jeśli medyk ma perka przyspieszającego leczenie.

Na HC nie ma leczenia bez apteczki, a ludki mają po 50hp zamiast 100 (co każdy już chyba wie ;)).


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL