Teraz jest 25 wrz 2024, 21:29

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1082 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 73  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 1 lis 2010, 09:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lut 2010, 21:36
Posty: 734
Kukiełka napisał(a):
Fakt jest taki że postęp techniczny jest nieunikniony więc nie ma co narzekać

Ja się nie mogę doczekać tych 100GHz procesorów (tak 100GHz, nie pomyliłem się - dla tych co o tym pierwszy raz słyszą)
Ciekawe ile będzie kosztować pierwszy grafenowy procek. :)
Już sobie wyobrażam te wymagania kolejnych gier :omg: :
CPU: NEW Intel I7 128GHz
RAM: 64GB DDR6
GPU: GTX480 8GB
HDD: 400GB

_________________
|i5-4670k|GTX770OC WF3 4GB|MSI G43 z87|16GB|OCZ 700W|SPC Fortis HE1225|Samsung F3 1TB 7200rpm|WD Green 3TB 5400rpm||DELL u2410f|


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 lis 2010, 11:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2009, 17:13
Posty: 243
Lokalizacja: Ślonsk
zebyś mógł pograć sobie na takim procu to jeszcze trzeba czekać na system operacyjny które będzie taki proc obsługiwał. Ja czekam tylko na dyski twarde flash'owe. To bedą jajka.

Znacie jakąś grę typu europa universalis której akcja się dzieje od czasów napoleońskich do II wojny? Może być niewielka różnica, byleby szło grać do II wojny i jeszcze jak istnieje państwo Kościelne.

_________________
Cierpliwość to główna cnota snajpera.
cudowna piosenka
STOP ISLAMIZACJI ŚWIATA!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 lis 2010, 14:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 lis 2009, 22:31
Posty: 390
Lokalizacja: Tarnów
WoWo_Soldier
No tak , wystarczy że znajdą jakiś kolejny świetny surowiec do tworzenia procesorów , lepszy od krzemu , który będzie pokonywał bariere tych xx nanometrów i nie przegrzewał sie to tak... przy procesorze 100GHZ można by już rzecz biorąc emitować gre na monitorach 60' z max ustawieniami i nie mieć żadnych ścinek .

Problem wg. mnie polega na tym że jeśli dojdą do takiej techniki to popatrzcie co stanie sie z grami !! Żeby stworzyć gre o takiej jakości trzeba czasu i pracy więc wydaje mi sie że gry będą rzadziej wyłazić ze względu na ich pracochłonność....
Porównując że dziś możesz mieć 4x3ghz przykładowo , a za te xxx lat 40x30ghz , to na łopatologie przekładasz to tak;
10 razy lepszy proc
10 razy lepsza gra , No ale wg mnie gry w pewnyn momencie osiągną bariere "jakości" na ekranach i będzie trzeba je rozbudowywać , udoskonalać albo nawet zamienić na holoprojektory które zostały już nieco ruszone przez skośnookich

W moich marzeniach byłoby tworzenie pokoju pokrytego specjalnym materiałem , rzecz biorąc jednym wielkim ekranem , na tyle realistycznym że po odpaleniu gry każda ściana przybiera postać ekranu ; oczywiście skonfigurowanego tak że pulpit widać na 1 , foxa na 2 ect. a przy graniu włączają się wszystkie ściany i można grać 360* + do tego jakiś kombinezon do poruszania się i wuala :D Fizycznie wymagająca gra + rozrywka , problem jest tylko jak to zrobić żeby wszystko było cacy

_________________
Obrazek
Między jednym .uchem a drugim !uchem jest Głowa ! Ja tu siedzę i kieruje ruchem !


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 lis 2010, 15:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lut 2010, 21:36
Posty: 734
Kukiełka jak czytałem twojego posta - konkretnie o tych ścianach to mi się z Matrixem skojarzyło.
To ja mam znowu inną wizję przyszłości:
- że będziemy biegać w tych takich kulach - i im szybciej pobiegniesz tym szybciej chłopek na ekranie będzie się poruszał - i żeby być pro trzeba będzie być wysportowanym :P
- będziemy mieć takie okularki - które będą miały na tyle szybki procek żeby renderować na żywo wirtualną rzeczywistość

Ten sprzęt jest już testowany i czekam kiedy wprowadzą to na rynek
_____________________________________________________________

A co do twoich ścian, to dzisiejsze k.graficzne spokojnie mogą obsłużyć 4 monitory - wystarczy że cię stać na zakup 4 projektorów HD i możesz się cieszyć.

Chciał bym widzieć jak byś odpalił\a BC2 na 4 projektorach z rozdzielczością 1920x1080 - efekt użycie procesora wyniosło by 160% jeżeli nie więcej.
____________________________________________________________

A tak przy okazji: BC2 wspiera funkcję "wielu monitorów"

P.S. A ten surowiec już znaleźli jest to GRAFEN - jakaś odmiana węgla

_________________
|i5-4670k|GTX770OC WF3 4GB|MSI G43 z87|16GB|OCZ 700W|SPC Fortis HE1225|Samsung F3 1TB 7200rpm|WD Green 3TB 5400rpm||DELL u2410f|


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 lis 2010, 15:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 lis 2009, 22:31
Posty: 390
Lokalizacja: Tarnów
A no widzisz , nie czytałem za wiele więc nie miałem pojęcia o tym ^^

A co do kuli to nawet chyba mądrzejszy pomysł od mojego , masz i wysportowane społeczeństwo i fajną gre ;d

_________________
Obrazek
Między jednym .uchem a drugim !uchem jest Głowa ! Ja tu siedzę i kieruje ruchem !


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 lis 2010, 00:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2010, 02:31
Posty: 444
Procesory 100GHz to bez sens, dużo bardziej wydajniejsze i ekonomiczniejsze do uzyskania już od dawna jest zastosowanie wielu procesorów o mniejszym taktowaniu pracujących równolegle, czyli komputery połączone w klastry, itp. Z resztą teraz bardzo się rozwijają zastosowania GPU, w dużej mierze dzięki nVidia CUDA i procesorom graficznym takim jak nVidia Tesla.
Ostatnio Chińczycy postawili nowy super-komputer i zastosowali w nim ponad 1700 takich procesorów i gdyby zamiast nich używać zwykłych CPU to nie dość, że wydajność byłaby sporo mniejsza to jeszcze pobór mocy byłyby kilkukrotnie wyższy. Z resztą procesory graficzne ATi/AMD mają nawet większą moc obliczeniową, dużo osób używa takich kart do obliczeń typu BOINC.


jokermen napisał(a):
Ja czekam tylko na dyski twarde flash'owe.


SSD już są na rynku od dawna. Najlepiej sprawdzają się jak postawi się na tym system i najważniejszy soft, to śmiga lepiej niż HDD 10-15k rpm, bo na SSD liczy się bardzo niski czas dostępu.
Jak nazbieram trochę kasy to kupuję do siebie jakiegoś Intela lub OCZ, a w firmie gdzie zajmuje się montażem wideo już w każdym kompie są takie dyski, a oprócz nich macierze RAID z kilku zwykłych HDD-ków i naprawdę bardzo to przyśpiesza każdą operację jaką się wykonuje na komputerze.


WoWo_Soldier napisał(a):
Chciał bym widzieć jak byś odpalił\a BC2 na 4 projektorach z rozdzielczością 1920x1080 - efekt użycie procesora wyniosło by 160% jeżeli nie więcej.


Na komputerze z dwoma procesorami 4-rdzeniowymi (np. niektóre Intel Xeony lub AMD Opterony) i kilkoma kartami graficznymi nie byłby to problem (wiem, ze to stacje raczej serwerowe, lub montażowo-edycyjne, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby na tym grać), jednak pozostaje kwestia optymalizacji samej gry, a jak wiadomo BC2 nie jest najlepiej zoptymalizowany, więc raczej słabo by to chodziło, jednak jakbym miał dostęp do sprzętu to bym chętnie przetestował tą i wiele innych gier, bo jest trochę gier specjalnie zoptymalizowanych pod takie rozwiązania (głównie różnego rodzaju symulatory).

Jeżeli chodzi o rozwój gier - mnie boli to, że obecnie stawia się zbyt dużo na grafikę i efekty audio-wizualne, a zapomina się o gameplay'u i fabule. Wiele gier z lat 90-tych (a nawet starszych) jest o wiele ciekawsza niż obecne gnioty, które wychodzą. Nawet gry sieciowe są już maksymalnie uproszczone i to jest właśnie nie dobre.

_________________
"Tylko martwi ujrzeli koniec wojny"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 lis 2010, 14:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 wrz 2008, 19:57
Posty: 620
KeFaS napisał(a):
Jeżeli chodzi o rozwój gier - mnie boli to, że obecnie stawia się zbyt dużo na grafikę i efekty audio-wizualne, a zapomina się o gameplay'u i fabule. Wiele gier z lat 90-tych (a nawet starszych) jest o wiele ciekawsza niż obecne gnioty, które wychodzą. Nawet gry sieciowe są już maksymalnie uproszczone i to jest właśnie nie dobre.

To napędza rozwój techniki prawda?Wychodzi nowa gra , wymagania ogromne więc trzeba kupić lepszego kompa i sa pieniądze na rozwój.

_________________
http://www.xfire.com/profile/szq1/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 lis 2010, 18:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 lis 2009, 22:31
Posty: 390
Lokalizacja: Tarnów
@up
A no tak , ja kupiłem 3 lata temu w wakacje komputer , do dzis żadna gra nie stawiała oporu przy odpalaniu na full wszystkiego oprócz GTA IV (Nie włączam AA aliasingu bo to tylko wcina dziesiątki FPS)
Dziś jednak widzę że gdybym miał do zainwestowania te same pieniądze co 3 lata temu to mógłbym pokusić się o troche lepszą grafe i 2 rdzenie na procu więcej ,a gdybym dołożył ze 2 stówki to ram z ddr2 na ddr3

_________________
Obrazek
Między jednym .uchem a drugim !uchem jest Głowa ! Ja tu siedzę i kieruje ruchem !


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 lis 2010, 20:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2009, 21:36
Posty: 2617
Lokalizacja: Eteryczna kraina snów pełna przygód
Ja mam aktualnie do wydania 1500 zł na pc i jak patrze na kompy za te cene to mi kopara opada
http://allegro.pl/najnowszy-quad-4-x-3g ... 81375.html

_________________
http://socialclub.rockstargames.com/crew/the_agency_pl
Polska ekipa GTA V: Online [PS4][PS3][XBOX360][PC]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 lis 2010, 22:39 
Offline

Dołączył(a): 30 lis 2008, 11:13
Posty: 267
Lokalizacja: Świdnik
Tylko czyim kosztem... konsumenta i gracza :?

_________________
W Battlefield 2- [PL]residentMatriX
W Project Reality- NaviX.PL

Let's rock&roll...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 lis 2010, 23:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2010, 02:31
Posty: 444
pl Szq1 napisał(a):
To napędza rozwój techniki prawda?Wychodzi nowa gra , wymagania ogromne więc trzeba kupić lepszego kompa i sa pieniądze na rozwój.


No wiem, właśnie o to chodzi, tak jest zresztą ze wszystkim, z filmami, muzyką, itp, ale przez tą pogoń za kasą traci się na jakości produktów. Producenci wydają więcej kasy na reklamę niż na rozwój jsamego produktu, robi się z tego zwykły marketing, a klienci tylko na tym tracą, bo dostają produkt gorszej jakości, w dodatku muszą na niego wydać więcej, koszta związane z "wymaganiami", do filmów każdy chce mieć super duży TV Full HD, a teraz jeszcze 3D, a wszystko po to żeby oglądać lub grać w jakiś gnioty, porażka po prostu. :P

Kukiełka, to jest typowe, bo komputera nie kupujesz na jutro, tylko na dziś.

_________________
"Tylko martwi ujrzeli koniec wojny"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 lis 2010, 23:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 lis 2009, 22:31
Posty: 390
Lokalizacja: Tarnów
Dla tego uważam istnienia ludzkie za troche niedoje...tenteges...Głupie , bo żeby żyć trza być albo Allahadżafarrad Muhmad Ali który ma złoża ropy , albo wygrać w totka...
Zmieniając ciut temat ludzie byliby doskonali gdyby umieli dawać a nie otrzymywać ;] i gdyby każdy był pomocny

_________________
Obrazek
Między jednym .uchem a drugim !uchem jest Głowa ! Ja tu siedzę i kieruje ruchem !


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 lis 2010, 01:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2010, 02:31
Posty: 444
Dlatego jestem zwolennikiem Open Source.

_________________
"Tylko martwi ujrzeli koniec wojny"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 lis 2010, 10:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 cze 2007, 12:05
Posty: 1075
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kukiełka napisał(a):
bo żeby żyć trza być albo Allahadżafarrad Muhmad Ali który ma złoża ropy , albo wygrać w totka...
Bez przesady :wink:
Kukiełka napisał(a):
Zmieniając ciut temat ludzie byliby doskonali gdyby umieli dawać a nie otrzymywać ;] i gdyby każdy był pomocny
To już raczej rzecz niemożliwa, a po drugie nie ma ludzi doskonałych :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 lis 2010, 17:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2009, 17:13
Posty: 243
Lokalizacja: Ślonsk
Eleanor normalnie mnie tym kompem zagiołeś, szkoda że na koncie mam tylko 250 zł. Jeszcze taki tani, szkoda tylko że żaden win nie obsługuje jeszcze 4 rdzeni (tak mów pan z infy[możliwe że jest niedouczony|stara data :roll: ]). Jakbym takie coś se kupił to bym chyba sie przyszył do kompa. Ile takie coś zjada pradu? Taki komp jak to pokazał eleanor?

_________________
Cierpliwość to główna cnota snajpera.
cudowna piosenka
STOP ISLAMIZACJI ŚWIATA!


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1082 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 73  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL