Teraz jest 28 mar 2024, 18:23

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 15 lis 2010, 14:16 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 kwi 2007, 21:27
Posty: 2385
Lokalizacja: Pyrlandia
Kupiłeś grę Battlefield Bad Company 2 na Allegro i dostałeś tylko skan pudełka z numerem seryjnym bądź tylko kod emailem z instrukcją by ściągnąć grę przez EA DM i czy jest to legalne ??

Odpowiedź
Nie, nie jest to legalne

1. EA wypuszcza grę tylko oficjalnymi kanałami dystrybucji (pudełko, EAstore, STEAM).
2. Prawa autorskie/własności intelektualnej podlegają regionalizacji (np "not for sale outside USA")
3. Klucze na Allegro pochodzą z regionów azjatyckich lub spoza Unii i jako takie na terenie UE są nielegalne.

Ściągnąłem grę przez EA DM i chciałbym powtórnie zainstalować ale wywala mi taki komunikat.
Obrazek

EA zweryfikowało Twój klucz i go zbanowało zgodnie prawem jako nie należący do naszego regionu.

Grałem kilka miesięcy i nagle wywala mi taki komunikat. Wpisałem kod ale pisze że kod niepoprawny.
Obrazek

EA zweryfikowało Twój klucz i go zbanowało zgodnie prawem jako nie należący do naszego regionu.


Powyższe instrukcje są tylko i wyłącznie dla kupujących tanie klucze z Allegro, właścicieli wersji pudełkowej kupionych w UE lub w wersji cyfrowej przez oficjalne kanały dystrybucji takie problemy nie grożą.
W przypadku wystąpieniu takich komunikatów u właścicieli wersji pudełkowej kupionych w UE lub w wersji cyfrowej przez oficjalne kanały dystrybucji, należy skontaktować się z Supportem EA http://eapo-new.custhelp.com/

Właściciele wersji z Allegro dostaną standardową odpowiedź
Cytuj:
Witam serdecznie,
Dziękujemy za kontakt z Centrum Pomocy Technicznej Electronic Arts.
Wykaz autoryzowanych sprzedawców gier Electronic Arts w wersji do poobrabia
Electronic Arts Polska nie poleca zakupu kluczy umożliwiających pobranie gry przez program EA Download Manager poza autoryzowanymi kanałami sprzedaży. Electronic Arts nie prowadzi sprzedaży samych kluczy do gier, dlatego ich zakupu kupujący dokonuje na własną odpowiedzialność.
Tylko osoby które zakupiły grę w wersji do pobrania u autoryzowanych sprzedawców Electronic Arts mogą skorzystać z Pomocy Technicznej.

Autoryzowani sprzedawcy Electronic Arts Polska to:
- EA STORE
- GameSpace
- STEAM

_________________
Nie pomagam przez PW. Od tego jest forum.
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 lis 2010, 11:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2010, 16:36
Posty: 1158
Tak się zastanawiam,
Cytuj:
Tylko osoby które zakupiły grę w wersji do pobrania u autoryzowanych sprzedawców Electronic Arts mogą skorzystać z Pomocy Technicznej.

Autoryzowani sprzedawcy Electronic Arts Polska to:
- EA STORE
- GameSpace
- STEAM


Czyli co tutaj czytamy? Że kupując u nieautoryzowanego sprzedawcy nie mamy dostępu do pomocy technicznej, ja tutaj nic o piractwie nie wyczytałem. Zresztą, sprzęt komp/agd/rtv też nie musisz kupować u autoryzowanego sprzedawcy co najwyżej musisz liczyć się z faktem, że towar reklamujesz u niego, a nie np. u gwaranta. Podobnie sprawa wygląda z allegro, kupujesz na allegro gwarantem jest sprzedawca i z tym musi się liczyć kupujący.

Dlaczego EA oficjalnie nie napiszę, że klucze z allegro to piraty? Dlaczego JEŚLI tak jest sprawą nie zajmie się policja lub sam zainteresowany czyli EA przecież tam klucze sprzedaję się w setkach! Czy jeśli byś wiedział (a EA wie o tym procederze) że na żywca jakiś koleś sprzedaję tobie skradzione przedmioty nie poinformowałbyś policji? Przecież to NIC nie kosztuję, a przynajmniej jeden z takich kolesi co tam sprzedaję nie robi tego od dziś ! Na aukcjach jest przynajmniej od marca.

Znam wielu producentów jak np. Nike/Adidas/Microsoft którzy kontrolują i zgłaszają sprawę na policje w przypadku jawnego naruszenia ich interesu a dlaczego EA POLSKA nic nie robi? Chyba odpowiedź sama ciśnie się na usta.

Sokar44 oskarżasz ludzi ale bez żadnego dowodu, daj chociaż OFICJALNE pismo od EA oprócz tego z pomocą techniczną, że oni o sprawie wiedzą i że to jest piractwo. Nie pisz czegoś na co nie masz dowodu. Jeśli nie pismo to chociaż wzmiankę o tym że polcja wszczęła dochodzenie w tej sprawie bo nie wieże aby Wszyscy wiedzieli, że dany allegrowicz to paser kupujący to złodzieje, a nikt absolutnie nikt się sprawą nie zajmował.

Topic fajny ale poprzyj go dowodami, a jeśli ich nie masz to tylko ostrzeż o tym że kupując na allegro można liczyć się zablokowaniem konta bez podania przyczyny i wtedy należy uderzać do gwaranta (sprzedawcy) a nie do EA.

Czyli

1. Tak ale nikt nie zabrania kupowania gdzie indziej bo to też było by sprzeczne z prawem :)
2. Pewnie ale czy tej gry? Po wpisaniu kodu nigdzie nie wyczytałem AKCEPTUJĄC warunki licencji że moje kody pochodzą z Azji i tylko tam mogę grać.
3. Jak to chłopie udowodnisz? Słowo przeciw słowu? Daj oficjalną odpowiedź EA Polska, że tak jest, czyli że kody z allegro pochodzą z Azji.

Nie wiem skąd u Ciebie taka zawiść do tych co kupują na Allegro może dlatego że sam sprzedajesz gry w wersji pudełkowej? Nie ludzie kupują na alle natną się raz czy dwa i więcej nie kupią, jeśli EA nie widzi problemu (WIEDZĄC) to ja też nie widzę .

Nie chcę robić kłótni tutaj szanuję zdanie każdego ale niech potwierdzi to jakimś dowodem bo każdy może rzucać oskarżeniami prawda? Chyba, że masz jakieś pismo, które tutaj nie wrzuciłeś.

_________________
Mój ulub. serwer:
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 lis 2010, 13:08 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 kwi 2007, 21:27
Posty: 2385
Lokalizacja: Pyrlandia
Przypomnę Ci topic viewtopic.php?f=106&t=34525&hilit=dziwna+polityka&start=30

I jedną wypowiedź
Cytuj:
2. Regulowane zapisem o wyłączności dystrybucji własności intelektualnej w odrębnych krajach. Prawo stworzone na potrzeby ograniczenia sprzedaży własności intelektualnej pomiędzy krajami, pozwala na różnicowanie cen (w tym na różnicowanie w obrębie UE - dzięki czemu mamy gry tańsze niż np w Niemczech). Sprzedaż własności intelektualnej po za krajem/krajami przeznaczenia jest nie legalna i jest podstawą do odszkodowania na kwotę poniesionych strat finansowych


Reasumując, zgodnie z wykładnią zarówno polskiego prawa jak i prawa UE, handel kluczami z innych stref jest nielegalny.
Podobna sytuacja była z kluczami do Windowsów które masowo trafiały do Polski ze strefy azjatyckiej. Tyle że MS powołał specjalną komórkę, która monitoruje portale aukcyjne i wyłapuje takie "okazje" i w efekcie jakoś uporządkowali trochę rynek. I skończyło się kilkoma procesami, dość dużymi karami finansowymi a nie kiedy karami więzienia.
http://uwaga.onet.pl/27026,news,,nieleg ... ortaz.html
http://www.jacekmurawski.pl/pl/aktualno ... uwaga.html
http://www.dobreprogramy.pl/Rozmowa-z-K ... 13988.html

Powyższy post jest formą przestrogi. Ostrzegamy że, jeśli kupiłeś na Allegro klucz i masz z nim problemy, to idź do sprzedawcy a nie zaśmiecaj tutaj forum, tym bardziej że my jako forumowicze nie jesteśmy w stanie takiej osobie pomóc.
Rozumiem że wielu nie stać na pudełkową wersję gry i cena 45 czy niespełna 50 zł jest atrakcyjna ale chcę by ludzie mieli świadomość zagrożeń. Chcę by ludzie wiedzieli że kupują klucz BC2 na Allegro który może być szybko zdeaktywowany.
Rozumiem że każdy szuka oszczędności ale w tym przypadku sprawdza się powiedzenie "szybko kupujesz, dwa razy kupujesz"

A dlaczego EA Polska nic z tym nie robi ?? Nie wiem i choć wiem że powinni zareagować to naprawdę nie mam pojęcia dlaczego tego nie robią ... Takie pytania proszę kierować do EA.

I ustosunkowując się do Twoich zarzutów. Nie oskarżam ludzi bez powodu, prawo (choć głupie i nie przystające do dzisiejszych czasów) jest prawem. I tego nie zmienimy.
A pro po`s mojej "zawiści" Dawno się wyzbyłem tego uczucia, przez ze mnie przemawia wielkopolski chłodny pragmatyzm. Ktoś tanio kupił klucz BC2, pudełka nie dostał choć sprzedawca się zaklina ze ma je fizycznie bo na odwrocie pewnie pisze "Not for sale outside (dowolny azjatycki/afrykański kraj)" I taki kupujący żąda byśmy mu podali magiczną kombinację by mógł pograć, spamuje na forum jakie to EA jest złe bo nie pozwala się okradać ...

Prosiłem by ktoś udowodnił że się mylę, i do dziś nie dostałem żadnego pisma podważającego moje stanowisko. I dla mnie tyle w temacie.
Ciągle czekam ...

PS
http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/Lex ... 019:EN:PDF

Polecam też zgłębienie problemu Praw Autorskich i co najważniejsze Prawa do rozpowszechniania , które określa jakie autor lub właściciel produktu ma możliwości kontrolowania dystrybucji swoich prac (sprzedaż, wynajem, wypożyczanie) oraz sposobu dystrybucji.

Reasumując. EA ma prawo banować takie nielegalnie wprowadzone na nasz rynek, klucze z innych regionów.

_________________
Nie pomagam przez PW. Od tego jest forum.
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL