Teraz jest 29 wrz 2024, 07:21

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 443 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 30  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 11 sty 2012, 20:02 
Offline

Dołączył(a): 6 sie 2010, 11:23
Posty: 20
JohnsonCase napisał(a):
gen.Jendro2PL napisał(a):
Witam.
Zmontowałem komputer. Mam jednak problem.z podłączeniem go do monitora. Niestety po podłączeniu przez złącze d-sub(niestety tylko takie posiadam w monitorze) karta nie wykrywa sygnału .
Dodam jeszcze, ze przejściówka dołączona do karty różni się od mojej (d-sub DVI) istnieje jakas. inna przejściówka ? co.byście zrobili na moim miejscu?

Więc wina może być po stronie gniazda na karcie (chociaż w to wątpię gdyż jest nowa) lub po stronie kabla od monitora... Ja w swoim LG mam kabel D-Sub do kary jest podłączony przejściówką D-Sub-DVI... Sprawdź w BIOS czy wykrywa Ci wszystko dobrze i czy dobrze siedzi karta w slocie PCI-E x16... kolejna sprawa... jaka płyta główna? Może masz na płycie zintegrowaną grafikę wtedy BIOS będzie działał pod tą "kartą" więc musisz ręcznie przestawić sygnał w BIOS'ie...

pawcio30pl napisał(a):
więc tak:
procek : phenom x6 kręcony do 4 ghz na rdzeń
pamięć: 8gb ddr3
płyta : ponoć dobra MSI:)
grafa: 6950 2gb nie kręcona
win 7 64 bit
rozdziałka Full HD
system nie zasyfiony, najnowsze drivery , win update etc etc

nie którzy piszą , że grają na ultra...nie wiem czy granie z 30-40 fpsami to komfort w bf3, nie wiem jak u was ale ja mam min 35 fpsow do 60 na ultra ale nie jest to mega płynna gra
w bf3 CZUJE się różnicę w płynności grafiki między 30 a 60 fps.
trzeba też oddzielić ilość fpsów na dwie kategorie, fpsy w multi jak i w singlu..w singlu mogę grać na ustawieniach wysokich i poniżej 60 klatek nie spada. w multi już inna sprawa. na serwie 64 graczy w dodatku b2k potrafią już fpsy nie miło spaść. dlatego można zrobić takie kategorie jak:
fpsy- single player, fpsy- multiplayer ma 8 graczy, 16,32,64 itd...i będzie różnica

ja w multi teraz gram na mix ustawieniach - wysokie, niskie, bez AA (pożeracz fpsów jak i jakość cieni , siatki i HBAO), klatki nie spadają poniżej 60 nawet na b2k na serwie z 64 graczami...
do zobaczenia na placu boju:))

Po pierwsze, ale (bez urazy do zwolenników CPU od AMD) Phenom x6 po mimo tego, że posiada 6 rdzeni to i5 oraz i7 znacznie pobija go, to po pierwsze ma wpływ na wydajność w KAŻDEJ grze - moc obliczeniowa i wydajność, po drugie masz bardzo mocną i wydają kartę graficzną Radeon HD6950 co w rzeczywistości sam procesor jednak do końca nie pozwala jej w pełni pracować no i oczywiście, ale jedną z główny ANTYzalet to brak PhysX co w dużej mierze ma wpływ na pracę CPU + GPU w obliczeniach samej fizyki a tym samym podnoszenie wydajności FPS'ów no i oczywiście nie podałeś jednaj bardzo ważnej rzeczy, a właściwie dwóch firma pamięci ram i taktowanie jej oraz co najważniejsze zasilacz... marka, model i moc... Ja na swoim a dane masz powyżej przedstawione osiągam w Battlefield 3 i uwaga w 3D 50+FPS, a bez tego mam 70-90FPS i wszystko na ulta z tymi wszystkimi bajerami... Wiem, że mogłem wybierać GTX 570, ale wziąłem 560 i wkręciłem ją na wyższe wydajności... Włącz Game Booster 3 i wyłącz wszystkie programy, które działają w tle a najlepiej uruchom -=> msconfig -=> Uruchom selektywnie odznaczając [załaduj elementy startowe] później Usługi -=> zaznacz [ukryj wszystkie usługi firmy MS] i klik na Wyłącz wszystkie


Jasne że Intel bije amd ale mój procek bije NIEKTÓRE I5 oraz I7, co więcej w testach gdzie użyty jest I7 2600k oraz moja karta graficzna ( gdzie jest to już TERAZ średnia półka a nie bardzo mocna karta no chyba że do rozdziałki 1200x na ileś tam), mam tyle samo fpsów lub nawet więcej więc jaki wniosek? pisałem , że mam porządek na kompie co jest bardzo ważne jeżeli chodzi o wydajność,,, czytają niektóre fora ludzie z prockami I7 mają problemy z wydajnością...ja ich nie mam bo każda gra idzie mi na fulla...z tym że jestem wymagającym graczem i muszę mieć min 60 fpsów. w bf3 na ultra detalach z intelem na pokładzie i moją kartą nie będę miał tyle luknij testy....pozdrooo


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 sty 2012, 20:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 sty 2012, 17:05
Posty: 21
@UP: Ok masz dobrą płytę główną, dobry zasilacz więc zapewne tu chodzi o przejściówkę, więc masz dwie no może trzy możliwości:
1. Kupić DOBRĄ przejściówkę
2. Kupić kabel z odpowiednią przejściówką
3. Kupić kabel HDMI - wysyła sygnał auto oraz wideo... i jest szybszy

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 sty 2012, 21:22 
Offline

Dołączył(a): 17 kwi 2010, 12:49
Posty: 22
Tak tylko taki problem, że ciężko jest o kabel D-sub(VGA) HDMI. No nic będę szukał . Nawet nie wiecie jakie to frustrujące widzieć nowego kompa stojącego sobie bezczynnie :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 sty 2012, 01:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 sty 2012, 17:05
Posty: 21
@UP: Ja nie wiem, że mogą być takowe problemy. Jeżeli masz monitor z wejściem HDMI to wal od razu HDMI monitor - HDMI agp i masz z głowy...

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 sty 2012, 12:09 
Offline

Dołączył(a): 17 kwi 2010, 12:49
Posty: 22
Sęk w tym, że mam tylko D-sub:/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 sty 2012, 13:01 
Offline

Dołączył(a): 4 gru 2011, 15:14
Posty: 8
Na d-sub nigdy nie osiągniesz nie wiadomo jakiej jakości obraz bo to złącze analogowe. Karta graficzna musi prze-konwertować sygnał cyfrowy na analogowy przez co właśnie traci się na jakości. Sama przejściówka d-sub/dvi nic nie wnosi do jakości obrazu,dalej jest to sygnał analogowy więc nie spodziewaj się fajerwerków. Skoro uzbierałeś na nowy sprzęt może zostało ci trochę grosza i zainwestuj w monitor z wyjściem DVI :wink:

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 sty 2012, 20:49 
Offline

Dołączył(a): 17 kwi 2010, 12:49
Posty: 22
Hmmm zamówiłem kabel HDMI VGA na allegro. Dobre rozwiązanie? jak będzie z jakością sygnału przy takim połączeniu?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 sty 2012, 20:52 
Offline

Dołączył(a): 6 gru 2011, 00:40
Posty: 195
gen.Jendro2PL napisał(a):
Hmmm zamówiłem kabel HDMI VGA na allegro. Dobre rozwiązanie? jak będzie z jakością sygnału przy takim połączeniu?

Jakość analogowego VGA. Trochę gorsza niż cyfrowe DVI czy HDMI, ale kiedyś tylko tak się podłączało i nikt nie narzekał.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 sty 2012, 21:42 
Offline

Dołączył(a): 17 kwi 2010, 12:49
Posty: 22
powiem szczerze, że nie sądzę żeby były wielkie różnice na monitorze 21 cali. a to nie jest przypadkiem tak ze ten kabel zamienia jakby sygnał analogowy na cyfrowy ? Przecież końcówka jest HDMI...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 sty 2012, 21:50 
Offline

Dołączył(a): 6 gru 2011, 00:40
Posty: 195
gen.Jendro2PL napisał(a):
powiem szczerze, że nie sądzę żeby były wielkie różnice na monitorze 21 cali. a to nie jest przypadkiem tak ze ten kabel zamienia jakby sygnał analogowy na cyfrowy ? Przecież końcówka jest HDMI...

Przy przejściówkach o jakości decyduje gorszy interfejs. W tym wypadku VGA.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 sty 2012, 23:05 
Offline

Dołączył(a): 17 kwi 2010, 12:49
Posty: 22
Tyle, że ja mówię o kablu a nie o przejściówce . Ale mówisz to pewnie tak jest :) I tak jestem zdania, że na 21 w fullHD obraz i tak będzie ładny;]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 sty 2012, 23:09 
Offline

Dołączył(a): 6 gru 2011, 00:40
Posty: 195
To jest przejściówka z kablem tak dokładniej rzecz ujmując (przejście z HDMI na VGA). Full HD nie osiągniesz przez analogowy interfejs, tak więc suma sumarum HD mieć nie będziesz nawet w wysokiej rozdziałce. Ale różnica w przypadku PC jak dla mnie jest co najwyżej... subtelna. I tak będzie wyglądać dobrze (zwłaszcza jeśli mówimy o BF3).

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 sty 2012, 23:45 
Offline

Dołączył(a): 17 kwi 2010, 12:49
Posty: 22
Też tak myślę . Poza tym mój monitor naprawdę jest dobry(fajny kontrast, dobre odzwierciedlenie kolorów) i bardzo przyjemnie mi się grało we wszystkie najnowsze produkcje :) Moje wyczulone oko niczego złego nie zauważyło

A tak btw to chyba trafiłem na wadliwy model grafiki i nowy komp poleciał do serwisu :(


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 sty 2012, 13:13 
Offline

Dołączył(a): 27 gru 2011, 10:23
Posty: 6
procesor: Intel Core i5 2500K 3,30 GHz BOX
płyta główna: Asrock P67 Pro3 (B3)
chłodzenie: Scythe Big Shuriken 2
RAM: Kingston HyperX DDR3 2X 4GB 1600MHz XMP X2 CL9 Grey Edition (Sandy Bridge)
grafika: GeForce with CUDA GTX 560Ti Asus 1GB 2xDVI&HDMI (PCI-E) DirectCU II TOP OC
zasilacz: XFX Core 450W 120mm 80+ Bronze PSU
sysytem: Microsoft Windows 7 Home Premium PL OEM 64Bit SP1


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 sty 2012, 13:19 
Offline

Dołączył(a): 6 sie 2010, 11:23
Posty: 20
Thug___ nie za słaby ten twój zasilacz do zestawu?


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 443 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 30  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL