Teraz jest 28 mar 2024, 13:19

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 4 sty 2013, 00:42 
Offline

Dołączył(a): 23 lis 2011, 13:04
Posty: 28
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Witam serdecznie

Grałem w BF3 w zasadzie od samej premiery no może miesiąc później zacząłem. Grałem aktywnie nawet zostałem zaproszony do klanu - zabawa w serwery, TS itd itp... Grałem do czasu pojawienia się B2K. We wrześniu kontakt z grą się urwał :( wróciłem może kilka dni temu i przeżyłem szok :shock:
Klanu ni ma, TS nie działa, ciężko złapać kontakt z ludźmi z którymi grałem a widuję ich na battelogu (pozmieniali klany itd itp) i nie ma kogo spytać o co kaman? Tak wiele w grze się zmieniło :shock:
Dziś zainstalowałem Prmium i czuję się jak dziecko we mgle....nowe mapy są tak duże, że się na nich gubię a nowe tryby rozgrywki dziwne: tylko pistolety? :stupid:

W związku z tym mam pytanie, prośbę o krótkie i treściwe (dosłownie w dwóch zdaniach) podsumowanie nowych dodatków i opis zmian, które nastąpiły przez ostatnie 4 miesiące...zauważyłem np że strzelec w śmigle nie ma już flar :/

Szukam również kontaktu z ludźmi z GOH - Guns of Hell albo coś takiego to było :roll: już tego składu pewnie nie ma.

Jak ktoś ma czas i ochotę przygarnąć sierotkę i na TS pokazać w szybkim tempie nowe mapy to również proszę o kontakt.

Pogram również z ciekawymi ludźmi w zespole używając TS - pro graczem nie jestem ale 32 razy zaliczyłem lidera :) na każdej pozycji śmigałem i radziłem sobie nieźle z pojazdami, oprócz myśliwców, które opanowałem jedynie w stopniu podstawowym. Smigałem nieźle na mapach kaspijska granica, wyspa chark, operacja ognista burza i kanały - lubię duże mapy ale i na ciasnym metrze się grywało chociaż do moich ulubionych nie należało.

Starym prykiem nie jestem, ale do nastolatków również już nie należę :) tak więc proszę o w miarę poważne potraktowanie tematu.
Z góry dziękuję za pomoc i owocne uwagi/wskazówki.

Pozdrawiam serdecznie.


PS zdaję sobie sprawę, że pewnie idę na łatwiznę ale jak już mam chwilę na BF to wolę grać niż wczytywać się w zmiany.

edit na battelogu mam nick: filipeto

_________________
Jeśli góra idzie do Ciebie, a nie jesteś Mahometem... spierdalaj, bo to lawina.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 sty 2013, 00:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 paź 2011, 18:05
Posty: 134
Ha ha.
Ale... to nie nasz problem leniu.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 sty 2013, 13:06 
Offline

Dołączył(a): 23 lis 2011, 13:04
Posty: 28
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Racja ale liczyłem na jakąś dobrą duszę :D


może będzie łatwiej jak sam zadam klika pytań:
-jak załapać się na kanonierkę? Gdzie ona startuja albo jak tam wejść - ciekawy jestem jak to lata i wygląda a do tej pory zaliczyłem tylko zrzuty?
-na czym polega rozgrywka "bitwa pancerna" "mistrz broni" i "padlinożerca" ?

_________________
Jeśli góra idzie do Ciebie, a nie jesteś Mahometem... spierdalaj, bo to lawina.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 sty 2013, 13:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lip 2009, 15:04
Posty: 3893
Zyraf napisał(a):
-jak załapać się na kanonierkę? Gdzie ona startuja albo jak tam wejść - ciekawy jestem jak to lata i wygląda a do tej pory zaliczyłem tylko zrzuty?
-na czym polega rozgrywka "bitwa pancerna" "mistrz broni" i "padlinożerca" ?

1. Gdy jest pusta, wybierz ją jako respawn, są 2 miejsca więc musisz się śpieszyć...
Zwykle gdy ktoś do niej wejdzie, nie opuszcza jej aż do śmierci.
2. Bitwa Pancerna to swego rodzaju Podbój z jedną flagą gdzie każdy, KAŻDY, dostaje w łapki sporo ciężkiego naziemnego sprzętu, i to tyle.
Mistrz Broni to okrojony GunGame z CSa czy innego CoDa, zabij X wrogów daną pukawką i dostajesz następną.
Padlinożeraca, CQ gdzie startujesz tylko z pistoletem, broń znajdujesz na mapie (uroczo lewitującą, z napisem, zupełnie jak GTA III...), o amunicje trudno, znajduje się jedna stacjonarna paczka gdzieś na mapie.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 sty 2013, 14:04 
Offline

Dołączył(a): 23 lis 2011, 13:04
Posty: 28
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Super :)

Nawet się załapałem :D

Kolejne pytanie:
-Jak rozkminić celownik "krowy" albo za wyskoko albo za nisko ustawiam to dziadostwo i trafić tym kogoś to jest wyczyn :)

_________________
Jeśli góra idzie do Ciebie, a nie jesteś Mahometem... spierdalaj, bo to lawina.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 sty 2013, 14:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lip 2009, 15:04
Posty: 3893
Zyraf napisał(a):
Super :)

Nawet się załapałem :D

Kolejne pytanie:
-Jak rozkminić celownik "krowy" albo za wyskoko albo za nisko ustawiam to dziadostwo i trafić tym kogoś to jest wyczyn :)

Wal z biodra aż odblokujesz RX-01 zwany potocznie Reflex RDS.
O, albo maźnij markerem kropkę na środku ekranu.
Albo bipod all day every day.
Właśnie teraz dotarł do mnie twój problem, nie jest to wina użytkownika a BALANSU karabinów maszynowych, otóż celując bez dwójnogu mają one kosmiczny rozrzut, dlatego nie możesz w nic trafić.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 sty 2013, 14:25 
Offline

Dołączył(a): 23 lis 2011, 13:04
Posty: 28
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Nie chodziło mi o karabiny a o wyrzutnię rakiet http://blogbiszopa.pl/2011/11/szafa-czyli-krowa/ jest jakiś sposób na wytłumaczenie jak tym celować czy po prostu czas i trza się obstrzelać?

_________________
Jeśli góra idzie do Ciebie, a nie jesteś Mahometem... spierdalaj, bo to lawina.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 sty 2013, 14:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lip 2009, 15:04
Posty: 3893
Zyraf napisał(a):
Nie chodziło mi o karabiny a o wyrzutnię rakiet http://blogbiszopa.pl/2011/11/szafa-czyli-krowa/ jest jakiś sposób na wytłumaczenie jak tym celować czy po prostu czas i trza się obstrzelać?

Powiedz mi dokładnie o które cholerstwo Ci chodzi.
Nazwa, model, zdjęcie, cokolwiek.
Chodzi o cuda pokroju BM-23 czy M142?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 sty 2013, 15:12 
Offline

Dołączył(a): 23 lis 2011, 13:04
Posty: 28
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Jedno i drugie.


Tak z innej beczki - nigdy nie zauważyłem różnicy pomiędzy pojazdami USA czy Ruskich - w sensie czołg to czołg jak w USA odblokujesz wszystkie możliwości to automatycznie u ruskich też jest :)

_________________
Jeśli góra idzie do Ciebie, a nie jesteś Mahometem... spierdalaj, bo to lawina.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 sty 2013, 15:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 kwi 2007, 07:45
Posty: 738
Lokalizacja: Kraków
Prościej by było gdybyś napisał "Katiuszą" a nie "Krową".
Celowanie jest bardzo proste. Parkujesz w ustronnym miejscu, przesiadasz sie na stanowisko strzelca, naciskasz "M" żeby wyświetlić mapę, naciskasz "N" żeby ja odpowiednio wyskalować i strzelasz, obserwujesz mapę ponieważ w miejscu trafienia pojawiają się kręgi podobne do tych co tworzą się na wodzie. Teraz wystarczy się wstrzelać w odpowiedni cel (np. jakąś flagę) i do znudzenia naciskać LPM licząc że któraś tam z kolei salwa przyniesie nam fraga. W przerwach miedzy ziewaniem podczas tego nudnego zajęcia można się modlić żeby Cię jakiś czołg czy tankdestrojer nie odnalazł zkitranego w krzakach bo to oznacza w 9 na 10 przypadkach że właśnie możesz czekać na respawn.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 sty 2013, 15:54 
Offline

Dołączył(a): 23 lis 2011, 13:04
Posty: 28
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Dziękuję za odpowiedź :)

A "krowa" to nazwa prawie historyczna, prawie każdy dziadek pamiętający powstanie warszawskie będzie wiedział o co kaman :)

_________________
Jeśli góra idzie do Ciebie, a nie jesteś Mahometem... spierdalaj, bo to lawina.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 sty 2013, 16:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 kwi 2007, 07:45
Posty: 738
Lokalizacja: Kraków
Zyraf napisał(a):
Dziękuję za odpowiedź :)

A "krowa" to nazwa prawie historyczna, prawie każdy dziadek pamiętający powstanie warszawskie będzie wiedział o co kaman :)

Na to wygląda że jestem za młody. Pamiętam tylko Katiuszę ;)
Tak na marginesie rosyjski BM-23 to nic innego jak właśnie kolejny typ BM-8, BM-13 itd.-nieprawdaż?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 sty 2013, 20:52 
Offline

Dołączył(a): 23 lis 2011, 13:04
Posty: 28
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Nie wiem, nie jestem pasjonatom uzbrojenia.

"Krowa" utknęła mi w pamięci po przeczytaniu książki "Zośka i Parasol" :D

_________________
Jeśli góra idzie do Ciebie, a nie jesteś Mahometem... spierdalaj, bo to lawina.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 sty 2013, 23:29 
Offline

Dołączył(a): 1 lut 2007, 14:12
Posty: 297
Lokalizacja: Zaskoczeń
Zyraf napisał(a):
Nie wiem, nie jestem pasjonatom uzbrojenia.

"Krowa" utknęła mi w pamięci po przeczytaniu książki "Zośka i Parasol" :D


To prawie tak jak gdzieś zawidziane z Warhammera 40k:
"Z predzia wywal bolec, weź dwie laski a czaplę wsadź na rowerek". W tłumaczeniu na normalny: "Z Predatora (Czołg) wyrzuć Bolter wrzuć Lascannona a Kapelanowi (Chaplain) weź motor". Obawiam się że pierwsze zdanie jest mniej zrozumiałe niż drugie, więc lepiej stosować standardową terminolgię czyli stara dobra Katiusza zamiast "Krowa". Słyszałem już różne określenia w BFie na "Krowę" ale żadna nie dotyczyła BM23/M142.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 sty 2013, 07:43 
Offline

Dołączył(a): 10 maja 2010, 20:24
Posty: 15
Witam sprostuje trochę pojęcia krowa to inaczej Nebelwerfer był używany przez wojska niemieckie a katiusza przez wojska radzieckie i nie były Katiusze pod warszawą w czasie powstania i oblężenia. Nebelwerfer jest to miotacz pocisków przeważnie przenośny http://pl.wikipedia.org/wiki/Nebelwerfer.
Czterech pancernych nie oglądałeś :D


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL