Teraz jest 28 mar 2024, 21:01

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 27 gru 2013, 19:56 
Offline

Dołączył(a): 4 lut 2012, 02:56
Posty: 133
No robiłem,tego samego dnia 4 testy na jednym kompie,potem przez tydzień w robocie na pozostałych kompach.

http://www.3dmark.com/results


Wyniki od 11tys do 28-36 tyś. w zależności od procka i grafiki-wiadoma sprawa.Wszystkie kompy ba W8 i wszystkie czyste były.Mniejsza o to.Mnie zastanawia dlaczego są TAKIE RÓŻNICE?O ile 2000p. pal go sześć ale blisko 10000 to coś w ciula ten 3DMark tnie.Dla ciekawości poprosilem kolegę by zrobił na swojej rakiecie dwu rdzeniowej.Raz miał blisko 70tyś. by za kilka minut mieć zaledwie 48.Coś tu nie gra.ważne że gry działają i pracować normalnie można,wszak granie to tylko dodatek.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 gru 2013, 20:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lip 2009, 15:04
Posty: 3893
1. Ta strona pokazuje wyniki otwierającego, u mnie też jest rozbieżność wyników...
2. ...która jest spowodowana tym, że w 3D marku jest kilka różnych testów...

Chcesz zwięzłych wyników to klep jeden test.

U mnie różnice między wynikami tego samego testu nie przekraczają 1%.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 gru 2013, 23:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lut 2010, 21:36
Posty: 734
hey ziom, krolo lolo
weź lepiej złap się lepiej jednej procedury testowej, bo każdy benchmark ma prawo wyceniać zdolność przeliczania według skali
jak w benchmarku A na kompie uzyskasz 1000pkt
a na drugim kompie odpalisz benchmark całkiem inny i uzyskasz 4000pkt więc nie masz porównania.

zrób pokolei na każdym kompie tak jak ja, masz linki w pierwszym poście, bezpośrednio do programów, pościągaj, potestuj kilka kompów tymi samymi programami i wtedy mozemy porozmawiać
tak jak Mof mówi, granica błędu po drugim teście waha się w granicach 1%

albo po prostu chcesz się pokłócić, najlepiej to powklejaj screeny po testach a MY na pewno to przeanalizujemy (odpowiednio)

_________________
|i5-4670k|GTX770OC WF3 4GB|MSI G43 z87|16GB|OCZ 700W|SPC Fortis HE1225|Samsung F3 1TB 7200rpm|WD Green 3TB 5400rpm||DELL u2410f|


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 gru 2013, 13:27 
Offline

Dołączył(a): 4 lut 2012, 02:56
Posty: 133
Link nie działa?Ta w nim wszystko czarno na białym jest tylko trzeba się zalogować.
Nie mam zamiaru się kłócić o jakiś głupi test.On i jego wynik tak mi potrzebny i tak bardzo przywiązuje do niego uwagę jak do zeszło rocznego śniegu.Komputer ma mi działać,zarabiać na chleb a nie dobrze w rankingu wypadać-to nie zawody.
Pytałem,ponieważ zastanowiło mnie dlaczego są takie różnice-zwykła ciekawość.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 gru 2013, 13:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lip 2009, 15:04
Posty: 3893
krolo76 napisał(a):
Link nie działa?Ta w nim wszystko czarno na białym jest tylko trzeba się zalogować.

Link działa, tylko każdy widzi swoje własne wyniki...


krolo76 napisał(a):
Pytałem,ponieważ zastanowiło mnie dlaczego są takie różnice-zwykła ciekawość.

A to zostało już wyjaśnione, pozwolę sobie również wypomnieć że ton nie wskazywał na zwykłą ciekawość, a na to iż twierdzisz że benchmarki to oszustwo i hovno znaczą.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 gru 2013, 13:55 
Offline

Dołączył(a): 4 lut 2012, 02:56
Posty: 133
Mofixil napisał(a):
krolo76 napisał(a):
Link nie działa?Ta w nim wszystko czarno na białym jest tylko trzeba się zalogować.

Link działa, tylko każdy widzi swoje własne wyniki...


krolo76 napisał(a):
Pytałem,ponieważ zastanowiło mnie dlaczego są takie różnice-zwykła ciekawość.

A to zostało już wyjaśnione, pozwolę sobie również wypomnieć że ton nie wskazywał na zwykłą ciekawość, a na to iż twierdzisz że benchmarki to oszustwo i hovno znaczą.



Bo nadal tak uważam(11 tyś a za chwilę 28 tyś to nie jeden procent).Bardzo często słyszałem i czytałem -"kupuj to bo lepiej w 3DMark wypada"-czy tam innych teście.Gdybym tylko trzymał się rankingów to bym na chleb nie miał.Najlepszy ranking to zobaczyć na własne oczy jak komputery znajomych na innych,różnych bebechach działają i samemu wnioski wyciągnąć,bo te cyferki tak jak kiedyś pogoń za ilością pikseli w aparacie-tak mi to trochę przypomina.Tak czy inaczej kończę dyskusje bo widzę że zaczyna to wyglądać jak gadka z moim kolegą który to co jakiś czas coś zmienia bo "coś tam" lepiej wypadło.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 gru 2013, 14:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lip 2009, 15:04
Posty: 3893
krolo76 napisał(a):
Bo nadal tak uważam(11 tyś a za chwilę 28 tyś to nie jeden procent).

Jak się nie potrafi odczytywać wyników to przeróżne jaja wychodzą.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL