Teraz jest 28 mar 2024, 18:09

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 3 maja 2014, 22:22 
Offline

Dołączył(a): 30 kwi 2013, 11:07
Posty: 6
Witam,
posiadam laptopa Xnote W350 stq o następującej konfiguracji:
- Ekran: Ekran 15,6" Full HD 1920 x 1080 LED, Matowy
- Procesor: IntelŸ Core™ i7-4700MQ 2.40 - 3.40GHz Turbo, 6MB L3 cache, HD 4600, 22nm, 47W
- Pamięć RAM: 8 GB (2 x 4) KINGSTON HyperX 1600 MHz DDR3 CL9
- Dysk twardy: HDD 1TB HGST Hitachi, 7200 RPM, 32MB cache
- Drugi Dysk Twardy: 0 Brak
- mSATA SSD Drive: 0 Brak
- Karta Graficzna: NVIDIAŸ GeForce GTX 765M (N14E-GE) 2GB GDDR5 Video RAM
- Sieć Bezprzewodowa WiFi: IntelŸ CentrinoŸ Wireless-N 2230, SINGLE BAND + Bluetooth 4.0
- Napęd: Nagrywarka DVD RW Dual SATA
- Modem 3G UMTS: Brak
- System operacyjny: Windows 7 Home Premium 64 Bit OEM PL

Gra spokojnie działa mi na 1080p na medium i mam około 50-70 fpsów :-).

Problem w tym że wywala mi bluescreeny. Gra odpala, ale zupełnie losowo wywala błędy. Albo gra się zatrzymuje i muszę ją wyłączać przez menadżer zadań - i wtedy mam na dole na pasku dymek że nastąpił błąd sterowników graficznych...
Albo wywala nagle blusecreen podczas gry... Jest to o tyle dziwne że czasami potrafi być długo długo okej, a potem nagle znowu się pogarsza. Bez żadnej prawidłowości - przynajmniej ja takowej nie zauważyłem.

Co robiłem:
- aktualizowałem sterowniki grafy.
- wszystkie możliwe sterowniki dla mojego procesora ze strony intela które wywaliły mi aktualizację pobrałem i zaisntalowałem.
- reinstalowałem windowsa
- sprawdzałem ram memtes. Nawet jedna kość została wymieniona w serwisie, ale ona była wadliwa i to wyszło w pierwszym tygodniu użytkowania kompa
- temp są okej, kupiłem podstawkę chłodzącą. Tem grafy spadła z 86 na 73 stopnie podczas steresu
komputer ma 6 miesięcy.
Nie bawiłem się w żadne OC itd... W innych grach typu GTA IV wszystko jest okej. Normalnie jak użytkuje kompa też zero problemów. Zaczyna się po odpaleniu BF4...

Proszę o pomoc.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 maja 2014, 00:27 
Offline

Dołączył(a): 30 kwi 2013, 11:07
Posty: 6
tutaj ten bluescreen
http://i.imgur.com/RCpP3uC.jpg

Edit....
Co do temperatur to właściwie sam nie wiem do końca. Temp grafy to 75 stopni maks... Jeszcze nie czyscilem chłodzenia, lapek ma już pół roku ale problemy były od początku takie same. Myślałem że naprawią to w patchach ale nadal jest to samo.
Kupiłem podstawę chłodzącą, temp spadła z 87 w stresie na 75. Problem nadal występuje więc nie jeat to chyba wina przegrzewania się grafy. Co więcej używam kompa do kompilacji Romów na androida, gdzie nierzadko obciążenie sięga 100% stale przez kilka godzin. I restartu żadnych nie ma, stad tez wnioskuję że procesor również się nie przegrzewa...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 maja 2014, 11:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 cze 2007, 13:12
Posty: 826
Lokalizacja: Poznań
Miałem ten sam problem(między innymi dokładnie ten sam bluescreen), zmieniłem system na win 8 i znikł :>
Więc jedyne co wiem, to to że od sprzętu to nie zależy.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 maja 2014, 19:47 
Offline

Dołączył(a): 30 kwi 2013, 11:07
Posty: 6
Super, ale to nie jest rozwiązanie. Wydałem 399zł na licencję win7 64 w sklepie, to teraz nie będę zmieniał na win 8 :lol:
Liczyłem na jakieś tańsze rozwiązanie :D


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL