Teraz jest 16 cze 2024, 14:50

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 360 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 24  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 22 gru 2010, 20:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2010, 02:31
Posty: 444
NoAim, grałem w te gry (OF jedynka to klasyka już w zasadzie), ale nie ma tam czegoś takiego co opisałem, czyli żadnej namiastki realizmu. Arma to bardziej gra taktyczna, też nie widziałem tam zbytnio realizmu. Ale specjalnie zacząłem o tym, bo właśnie w grach nie ma realizmu, bo to są tylko gry. I tylko o to mi chodzi, więc argumenty przeciwko grom typu BC2 czy Quake, że nie ma w nich realizmu są bez sensu, bo w żadnej grze tego typu nie ma realizmu. :P

_________________
"Tylko martwi ujrzeli koniec wojny"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 gru 2010, 21:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 mar 2006, 10:32
Posty: 789
Lokalizacja: 3miasto
KeFaS napisał(a):
NoAim, grałem w te gry (OF jedynka to klasyka już w zasadzie), ale nie ma tam czegoś takiego co opisałem
Jak to nie ma? Chyba jednak nie grałeś.
KeFaS napisał(a):
po zranieniu kogoś w nogę przeciwnik upada i nie może już chodzić, a tym bardziej biegać
OF i Arma - po dostaniu kulki w nogę można się tylko czołgać.
KeFaS napisał(a):
Albo jak dostanie w rękę to już nie postrzela sobie?
OF i Arma - Po postrzale w rękę celownik tak buja i skacze że oddanie celnego strzału na większym dystansie graniczy z cudem.

Wiadomo że gier realistycznych w pełnym tego słowa znaczeniu nie ma i raczej w najbliższym czasie nie będzie lub nawet nie powstaną nigdy. Ale na pewno są gry które mają więcej elementów realistycznych i takie które mają ich mniej np. gra z bullet dropem i gra bez, gra w której mamy prawdziwy układ gwiazd na niebie i gra bez takiego nieba (OF :wink: ), gra w której giniemy od jednego strzału i gra w której przyjmujemy RPG na klatę i biegniemy dalej. Nie twierdzę że gry które wymieniłem są realistyczne bo takich nie ma, chodzi mi tylko o to że mają one więcej nazwijmy to "elementów realizmu" jak inne produkcje. Wrzucanie np. takiego Quake'a 3 i BF2/PR do jednego worka mija się z celem.


Ostatnio edytowano 22 gru 2010, 21:54 przez NoAim, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 gru 2010, 22:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2009, 15:02
Posty: 2054
Lokalizacja: Stumilowy las
NoAim napisał(a):
KeFaS napisał(a):
NoAim, grałem w te gry (OF jedynka to klasyka już w zasadzie), ale nie ma tam czegoś takiego co opisałem
Jak to nie ma? Chyba jednak nie grałeś.
KeFaS napisał(a):
po zranieniu kogoś w nogę przeciwnik upada i nie może już chodzić, a tym bardziej biegać
OF i Arma - po dostaniu kulki w nogę można się tylko czołgać.
KeFaS napisał(a):
Albo jak dostanie w rękę to już nie postrzela sobie?
OF i Arma - Po postrzale w rękę celownik tak buja i skacze że oddanie celnego strzału na większym dystansie graniczy z cudem.

Wiadomo że gier realistycznych w pełnym tego słowa znaczeniu nie ma i raczej w najbliższym czasie nie będzie lub nawet nie powstaną nigdy. Ale na pewno są gry które mają więcej elementów realistycznych i takie które mają ich mniej np. gra z bullet dropem i gra bez, gra w której mamy prawdziwy układ gwiazd na niebie i gra bez takiego nieba (OF :wink: ), gra w której giniemy od jednego strzału i gra w której przyjmujemy RPG na klatę i biegniemy dalej. Nie twierdzę że gry które wymieniłem są realistyczne bo takich nie ma, chodzi mi tylko o to że mają one więcej nazwijmy to "elementów realizmu" jak inne produkcje. Wrzucanie np. takiego Quake'a 3 i BF2/PR do jednego worka mija się z celem.



Nie żebym się czepiał... Ale lubię włazić w takie puste dziury :P
Gra taka jak paintball :D Można grać, aż się z bólu nie zesr(***) Oczywiście obrażenia mniejsze niż otrzymywane z broni palnej, ale jak dostanie się w dłoń, to trudno się strzela, nie mówiąc o celowaniu :D
Jest to gra, ale nie komputerowa :D
Ew. z symulatorów polecam Airsoft, jeden strzał i giniesz :D

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 gru 2010, 23:38 
Offline

Dołączył(a): 22 gru 2010, 00:46
Posty: 6
Ale się temat rozwinął :) i chyba poszedł nie w tym kierunku. Obiecałem że nie będę tu nic udowadniał ale dysputa stała się dziwna czyja prawda jest "mojsza" więc powiem wam jak ja to widzę oczami żołnierza zawodowego d-cy plutonu w stopniu st.chor. z jednostki liniowej który spędził "kilka" dni na poligonach i ma zaliczone 2 misje Afgan i Irak.
Więc może tak KeFaS ma rację że nie ma gier realnie oddających walkę zbrojną bo być to nie może, choć.... jako były posiadacz ZX Spectrum+ i widząc co jest teraz to kto wie, kto wie. Co do gier są one z zasady zabawą a niektórzy ludzie zbyt poważnie je traktują (ja sam osobiście na ten przykład :) ,choć nie zdarzyło mi się z ich powodu nie dać jeść mojemu dziecku jak gdzieś w Chinach ) Powiem szczerze że gram generalnie tylko w 2 gry, są nimi właśnie BF2 oraz Fallout 3 i New Vegas (piszę 2 bo F3 i NV to to samo). Oczywiście jak się trafi nowa jakaś gra to popykam w nią przez chwilkę nawet czasem skończę jak CofD i MofH ale nie powodują one we mnie jakiegoś uwielbienia. Co do innych gierek jak Flash Point to owszem grałem jak również w Specnaz (całkowicie "wygwizdana" gra choć nie słusznie jak wedle mnie) gdzie się właśnie ginie od jednego strzała jak w życiu, lecz gry te jak zauważył NoAim są bardzo trudne i raczej dla super maniaków niż dla kogoś kto chce miło spędzić czas.Ale do rzeczy, symulacja pola walki jest w BF2 jak najbardziej moim zdaniem a żeby to wam uświadomić powiem wam tak: Armia w Polsce nie walczy tylko cały czas się szkoli prócz jednego miesiąca w roku gdy obsługuje sprzęt, szkolenia są różne i różniste, ale najważniejsze są strzelania , jakiekolwiek by one nie były.W jednostkach wojskowych można tylko strzelać z broni indywidualnej czyli pistoletu i karabinu a z "grubej rury" można ponapierdzielać tylko na POLIGONACH (ale o tym później) .Na strzelnicy są różne rodzaje strzelań nazywane kolejno 1,2,3,4 w rzeczywistości strzela się tylko 1 i 2 , 3 i 4 strzelałem bardzo daaaawno temu zaraz jeszcze po "MROCZNYCH CZASACH KOMUNY :twisted: " I teraz, 1 to walenie do tarczy nieruchomej (ostatnio zmieniono formę wszystkich strzelań hehe oszczędności) a 2 to cele "ruchome" ruch ich polega na tym że pojawiają się na ileś sekund, natomiast w 4 jedna figura porusza się w bok lub po skosie ale to też robi tylko automat liniowo i w pewnym stopniu można było tego się wyuczyć i kiedy "zawracał" to stawał i wtedy się waliło.
Teraz POLIGON, w założeniu ma on "symulować" jak najwierniej warunki wojenne jak i samą wojnę, śpi się w namiooootach, je się konseeeerwy, kupe się robi w krzaaaakach, pije się..... woooode i w ogóle takie warunki jak na obozie harcerskim i takie tam :) do tego używa się wreszcie swojego jakże pielęgnowanego sprzętu wojennego :D :D i można sobie z niego postrzelać ale znów na zasadach jak w koszarach , czyli tarcza, ewentualnie jakiś cel na linie lub w rakietówce ( gdzie też służyłem) wali się do latających worków (to strzelają z ZU-24 i innych SZYŁEK) albo do ICP-ów czyli kawałka rury wystrzelonej ze statku lub samolotu która leci lotem balistycznym.Tu masz real w 100% ale czy faktycznie w 100%.Odpowiem tak gu...zik prawda gdyby tak było nie pykał bym w BF2, symulacja polega przede wszystkim na tym że mamy do czynienia w grze z realnym przeciwnikiem , choć siedzi on tylko przed kompem to jednak myśli i robi wszystko tak jak człowiek i żadne sztuczne urządzenie go nie zastąpi, to jest ta realność w grze.Co z tego że jedziesz czołgiem w realu na poligonie i "atakujesz" jakieś tam pozycje, nawet strzelasz z samej podsypki prochowej a czasem i z pociskiem , wróg się cofa i później nawet on atakuje i cię wypiera ale to jest z góry założony scenariusz nic na prawdę , taka lipa, bo wiadomo że nie będziesz napierdzielał do żołnierzy z innej jednostki (ponoć tylko ruskie szkolili specnaz na prawdziwych celach z wyrokami śmierci) i tu ta realność się zatraca a w BF2 ona jak dla mnie istnieje do tego jest fajną zabawą :) w dalszych wersjach BF już jakby od tej realności odeszli i dlatego mój krytycyzm, to co pisałem o pojawianiu się punktów nad głową przeciwnika, możesz stanąć daleko nawalać tak troszkę na pałę i będziesz widział czy dobrze strzelasz bo się punkty pojawiają jak i pokazywanie kto cie zabił.Wiem wiem w BF2 też jak strzelasz to się zmienia celownik ale to już jest coś innego niż te żałosne punkty.KeFaS napisał: "Co do Twoich uwag odnoście BC2 i innych gier "dla dzieci" to jak sama nazwa wskazuje to są tylko gry i mają dawać rozrywkę" tak owszem zgadzam się z tobą jak najbardziej, lecz wiedz że jeszcze w epoce Amigi jak byłem w szkole Chorążych była jakaś gra która powstała do szkolenia US Army w dziedzinie taktyki czy czegoś w tym stylu , nie powiem ci co to było ale było, później weszło to normalnie na rynek ( co u nas było za tamtych czasów nie do pomyślenia wszak wszystko było ŚCIŚLE TAJNE!!!! Psyt psyt cisza :) ) my też mieliśmy trenażery na których ćwiczyliśmy i dla nas to były właśnie takie GRY!!! na których naprawdę miło spędzaliśmy czas (lepsze to było niż tuptanie po placu musztry) ale to były tylko GRY nic więcej, dostawało się ocenę a nie urywało głowę jak się popełniło błąd, lecz nie można było powiedzieć że są to gry dla dzieci.Nie wiem co było genezą powstania gry BF2 i czy nie miało to coś wspólnego z planowaną "misją" US w Iraku czy Afganie, może było tak jak wcześniej opisywałem chodziło o jakąś formę szkolenia a później poszło to "do ludzi" może pitolę bzdury jak rzadko który i może to FlashPoint był taką grą a może żadna nie była, faktem jednak niezaprzeczalnym jest że gra ta ma wciąż wielu fanów mimo minionych już lat, i może wyszło im (czyli EA) że lepiej się sprzedaje gry dla "dzieci" bo one chcą zawsze czegoś nowego (jak mój syn) choćby to było totalne gówno a stare pierniki jak ja "czepiają" się tylko jednego tytułu i katują w niego latami nie dając zarobić już firmie.Ja tam nie wiem , ja tam nie wiem.Dla mnie giera jest spoko i mój żal do Battlefield Play4Free jest tylko taki że czekałem na coś takiego właśnie jak BF2 a wyszło coś innego, i nawet mimo że to BETA tak jak zauważyłeś KeFaS i nie jest to "dane" jako już gotowy produkt tylko my testerzy mamy to piękne prawo grania sobie jako pierwsi aby wyłapać błędy programistów aby nie musieli tego robić Beta Testerzy za niezłe pieniądze( choć jak sam przyznałeś dalej się to robi).Na koniec powiem tylko jeszcze coś o wojnie, choć nie wiem czy to dobry pomysł bo nie mogę nic o tym pisać bo taką złożyłem przysięgę (nawet podpisałem) ale chyba tyle mogę napisać, gdy byłem na tych misjach o których wspominałem nie miało to nic wspólnego z tym co pokazują nam w grach czy filmach, pole walki zmieniło się od II WŚ diametralnie , rzadkością jest zobaczyć przeciwnika i nic już nie napiszę, sorry,ale zapomnijcie o nacierającym plutonie na URAAAAAAA!!.W każdym razie dalej twierdzę że gry takie ja CofD MofH Battlefield Play4Free są grami dla dzieci a BF2 to gra dla dorosłych, takich z obrośniętymi jajami :) Buhahahahaha.I mimo że daleko jej do realności pod wieloma wzgędami wydaję mi się że i tak jest bardzo realna.
Pozdro dla was wszystkich i coś czuję że nas admin zbanuje bo za bardzo od tematu odeszliśmy :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 gru 2010, 23:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 sty 2010, 19:22
Posty: 164
Lokalizacja: wroga została znaleziona.
@up
Ło rany, ale żeś się rozpisał. Przeczytałem połowę i zacząłem przysypiać...

_________________
Bo jedni wolą spać, a drudzy chlać po parkach, a my wolimy grać po nocach w Strike at Karkand.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 gru 2010, 01:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2010, 02:31
Posty: 444
Killefon, stary, podsumuję to tak - napiłbym się z Tobą wódki. :D Może i jestem młody, nie byłem w wojsku, ale czasy NES-a (aka Pegasus podróba :lol: ) czy ZX spectrum wspominam z łezką w oku. I uważam, że nie liczy się wiek, a właśnie podejście do tematu, a najważniejsze to dobra zabawa, bo nie można całego życia spędzić nad biurkiem. :P

_________________
"Tylko martwi ujrzeli koniec wojny"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 gru 2010, 15:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 cze 2006, 18:08
Posty: 3819
Lokalizacja: Ozorków
KillefonPL ty se w ArmA 2 zagraj :P

_________________
http://www.arma2coop.pl/
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 sty 2011, 12:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 kwi 2003, 16:59
Posty: 2604
Chce ktoś keya?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 sty 2011, 16:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2009, 15:02
Posty: 2054
Lokalizacja: Stumilowy las
Oddam dwa keje w złe ręce :twisted:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 sty 2011, 17:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 cze 2006, 18:08
Posty: 3819
Lokalizacja: Ozorków
Aż taka porażka mówicie ? :P

_________________
http://www.arma2coop.pl/
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 sty 2011, 19:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 cze 2007, 12:05
Posty: 1075
Lokalizacja: Bydgoszcz
Dla mnie BF Heroes o wiele wiele lepszy :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 sty 2011, 19:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2009, 21:36
Posty: 2617
Lokalizacja: Eteryczna kraina snów pełna przygód
Bo to dopiero beta, ludzie. Jeszcze milion upgrade'ów przed nami zanim to będzie grywalne.
Czekajcie : P

_________________
http://socialclub.rockstargames.com/crew/the_agency_pl
Polska ekipa GTA V: Online [PS4][PS3][XBOX360][PC]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 sty 2011, 23:28 
Offline

Dołączył(a): 28 sty 2011, 23:23
Posty: 3
Więc tak proszę pisac do mnie na pw jezeli kto moze dac klucz badz konto , poniewaz słyszalem ze wielu osobom się nie podba a wiele innych osob chcialo by sprobowac a naprawde chcialbym pograc gdyz moj kolega posiada a chcialbym z nim pograc


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 sty 2011, 23:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2009, 21:36
Posty: 2617
Lokalizacja: Eteryczna kraina snów pełna przygód
Świeżutki kod proszę bardzo:
58VC-A2FM-5JGD-C5KL

_________________
http://socialclub.rockstargames.com/crew/the_agency_pl
Polska ekipa GTA V: Online [PS4][PS3][XBOX360][PC]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 sty 2011, 00:01 
Offline

Dołączył(a): 28 sty 2011, 23:23
Posty: 3
Dziekuje bardzo:)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 360 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 24  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL