Teraz jest 25 cze 2024, 09:06

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 12 mar 2010, 13:11 
Offline
Redaktor Battlefield.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 gru 2002, 15:00
Posty: 891
Lokalizacja: Żory
_Dariuszek_ napisał(a):
gabcio napisał(a):
Niebawem będę testował jak chodzi na GTX 295 z wielkim LCD bardzo jestem ciekaw wyników.



Ja spróbowałem grać na LCD'42 wrażenie niesamowite, wszystko na high rozdziałka najwieksza anzio x4 i AAx4.
Karta ati 4850x2

To jeszcze na Becie było :)
Obrazek

_________________
a po alejach snów biegnie nas znów spora zgraja...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 mar 2010, 13:27 
Offline
Zbanowany

Dołączył(a): 8 lut 2010, 15:27
Posty: 27
capri dla mnie jesteś zwykłym trollem starającym się brzmieć jak rozgarnięta jednostka.
Idź prawić swoje wywody tam gdzie robisz to na co dzień!
Dla przypomnienia, internet to nie twoja piaskownica, w której jak widzę uchodzisz za najbardziej rozgarniętego, co na siłę starasz mi się udowodnić :D

supelek napisał(a):
_Dariuszek_ napisał(a):
gabcio napisał(a):
Niebawem będę testował jak chodzi na GTX 295 z wielkim LCD bardzo jestem ciekaw wyników.



Ja spróbowałem grać na LCD'42 wrażenie niesamowite, wszystko na high rozdziałka najwieksza anzio x4 i AAx4.
Karta ati 4850x2

To jeszcze na Becie było :)
Obrazek


Piękna sprawa, powiedz mi jak się gra, czy obraz nie jest za wielki, nie masz problemów z celowaniem?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 mar 2010, 13:39 
Offline

Dołączył(a): 12 gru 2006, 00:39
Posty: 476
Lokalizacja: Łomża
_Dariuszek_ napisał(a):
gabcio napisał(a):
zjedz z wszystkim na low,ustaw min. rozdzialke,nic wiecej ci nie pomoze,chcesz wiecej fps-kup lepszy procesor i grafe


Procesor w tej grze wcale nie jest najważniejszy, liczy się dobra karta graficzna, zwróć uwagę na wykorzystanie procka podczas gry, mój bynajmniej nie pracuje na pełnych obrotach.

Mam GTX260, Q9550 i 4GB ramu i taki zestaw zapewnia dobrą grę przy 1280x1024.

Niebawem będę testował jak chodzi na GTX 295 z wielkim LCD bardzo jestem ciekaw wyników.


mylisz sie kolego moi znajomi z lepszymi kartami narzekali na malo fps gdy ja z 4-jajowcem z gorsza grafa mialem wiecej fps...w tej grze juz widac wykorzystywanie 4 rdzeni

EDIT:

co do tych fps 25-30 to wasz spor zakoncze i powiem krotko..przy 25-30 klatka na sekunde obraz dla czlowieka zaczyna sie zlewac w animacje,aczkolwiek nie jest ona az na tyle plynna zeby mozna bylo powiedziec o super plynnosci,prosze zagrac w coda przy 20,40,90,120,240,333 fpsach i zobaczyc jakie sa roznice...a sa...moim zdaniem granie na 50-60 fps daje juz komfort i przyjemnosc

_________________
xxxxxxxxxxxxxx


Ostatnio edytowano 12 mar 2010, 13:43 przez Dywan, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 mar 2010, 13:42 
Offline

Dołączył(a): 20 lut 2010, 21:29
Posty: 1
_Dariuszek_ napisał(a):
gabcio napisał(a):
zjedz z wszystkim na low,ustaw min. rozdzialke,nic wiecej ci nie pomoze,chcesz wiecej fps-kup lepszy procesor i grafe


Procesor w tej grze wcale nie jest najważniejszy, liczy się dobra karta graficzna, zwróć uwagę na wykorzystanie procka podczas gry, mój bynajmniej nie pracuje na pełnych obrotach.

Mam GTX260, Q9550 i 4GB ramu i taki zestaw zapewnia dobrą grę przy 1280x1024.

Niebawem będę testował jak chodzi na GTX 295 z wielkim LCD bardzo jestem ciekaw wyników.

Mój np. pracuje na pełnych obrotach a karta na 30%.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 mar 2010, 13:47 
Offline

Dołączył(a): 3 wrz 2003, 14:06
Posty: 371
_Dariuszek_ napisał(a):
capri dla mnie jesteś zwykłym trollem starającym się brzmieć jak rozgarnięta jednostka.
Idź prawić swoje wywody tam gdzie robisz to na co dzień!
Dla przypomnienia, internet to nie twoja piaskownica, w której jak widzę uchodzisz za najbardziej rozgarniętego, co na siłę starasz mi się udowodnić :D

zabraklo argumentow? gdzies kogos wprowadzilem w blad? problem w tym nie-kolego, ze po prostu nie masz racji i tyle. tak samo jak racji nie masz z wielojajowcami.

jak dla mnie EOT.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 mar 2010, 13:59 
Offline
Zbanowany

Dołączył(a): 8 lut 2010, 15:27
Posty: 27
Cytuj:
Like many first person shooters the CPU doesn't play a huge role in this game's performance, therefore a decent dual-core processor should be enough to power even the latest graphics cards at full speed.


http://www.techspot.com/article/255-bat ... rformance/

Doprawdy nie chce mi się już więcej dyskutować na ten temat, szkoda mi czasu, gdyż to ja mam rację, a karmienie trolla to nie moja domena :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 mar 2010, 14:04 
Offline

Dołączył(a): 24 lip 2005, 15:00
Posty: 168
Lokalizacja: Chorzów
Z mojego skromnego doswiadczenia wynika (w fppy gram od nastu lat) ze 30 fps wystarczy do dosc komfortowej gry POD WARUNKIEM ze te 30 fps jest stale, bez wzlotow i upadkow. Nie da to tak duzego komfortu jak 60 fps (roznica jest oczywiscie zauwazalna i odczuwalna) ale komfort na stalych 30 fpsach jest mimo wszystko o niebo lepszy niz na skaczacych 30-60 fps. Niektorzy nie doceniaja kwestii nazwijmy to "stalej fpsowej". Osobiscie gdybym mial mozliwosc lock'a na 30 fps to bym gral na stalych 30 fpsach bo po chwili przyzwyczajenia jest komfort, za to teoretyczne lepiej_bo_wiecej 40-90 fps (tak jak mam teraz) jest dla mnie momentami dosc nieprzyjemne. Szkoda ze developerzy nie oferuja takiej opcji w dzisiejszych grach, zwlaszcza strzelankach sieciowych jak bc2 by sie przydala.
Zagadka tych plynnosci w filmach wlasnie na tym polega - bo te 24 czy 25 fps w kinie jest stale a kiedy gramy w bc2 i nam nagle animacja z 60 do 30 fps spadnie to mamy wrazenie wielkiej zarwy.

_Dariuszek_ => Bzdura. 4 jajowce w bc2 wykazuja znaczna przewage nad 2 jajowcami. Gpu za to spi. Testowalem u siebie i u kumpla na sprzetach miedzy ktorymi jedyna roznica jest wlasnie cpu.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 mar 2010, 14:11 
Offline

Dołączył(a): 10 lut 2010, 17:16
Posty: 1
do wypowiedzi dupelosa dodac motion blur w kinach i mamy obalenie wszelkich teori spiskowych, fps = czestoliwosc odswiezania monitora - najpłynniej.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 mar 2010, 14:15 
Offline
Zbanowany

Dołączył(a): 8 lut 2010, 15:27
Posty: 27
dupielos napisał(a):
_Dariuszek_ => Bzdura. 4 jajowce w bc2 wykazuja znaczna przewage nad 2 jajowcami. Gpu za to spi. Testowalem u siebie i u kumpla na sprzetach miedzy ktorymi jedyna roznica jest wlasnie cpu.


Przeczytaj sobie jeszcze raz powyższy test, chyba, że twoim zdaniem chłopaki z techspot.com mają mniejszą wiedzę niż ty :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 mar 2010, 14:21 
Offline

Dołączył(a): 12 gru 2006, 00:39
Posty: 476
Lokalizacja: Łomża
stale masz 25-30fps i plynna animacje jak w miejscu patrzysz w jeden cel i widzisz jak ci czolg jedzie,koles biegnie,a zacznij rozgladac sie na boki albo grac agresywnie....nie wyrobisz sie ze szybka zmiana srodowiska i masz zapewnione klatkowanie,obrazu w 30klatach

rzalibul napisał(a):
do wypowiedzi dupelosa dodac motion blur w kinach i mamy obalenie wszelkich teori spiskowych, fps = czestoliwosc odswiezania monitora - najpłynniej.



dzieci do szkoly a nie bzdury piszesz:
fps-frame per second ( klatka na sekunde)

czestotliwosc odswiezania monitora jest w Hz mierzona nie w fps


co do procow:

co pisza a co w praktyce widac to 2 rozne sprawy,prawda jest taka ze proce w bc2 maja znaczenie i nie podskoczysz z lepsza grafa a slabym procem do goscia co ma 4 rdzenia

_________________
xxxxxxxxxxxxxx


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 mar 2010, 14:35 
Offline
Zbanowany

Dołączył(a): 8 lut 2010, 15:27
Posty: 27
gabcio napisał(a):
co pisza a co w praktyce widac to 2 rozne sprawy,prawda jest taka ze proce w bc2 maja znaczenie i nie podskoczysz z lepsza grafa a slabym procem do goscia co ma 4 rdzenia


Wszystko wyjdzie po testach, które będę robił z bratem, na moim Q9550 i jego GTX295, o ile się nie mylę braciak ma E8400 i dlatego chce przetestować jak będzie sprawować się jego grafika z moim prockiem, nie omieszkam podzielić się wynikami.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 mar 2010, 14:38 
Offline

Dołączył(a): 12 gru 2006, 00:39
Posty: 476
Lokalizacja: Łomża
dobra ide grac to bedzie najlepsze,wysciga z technologia pozostawiam innym;))) pozdro

_________________
xxxxxxxxxxxxxx


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 mar 2010, 14:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2007, 18:14
Posty: 826
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Nie chcę zabrzmieć jak mentor, ale mam to wypróbowane na sobie i nie jest to wiedza z wikipedii.
25fps owszem, zdaje się, że wystarczy, bo oko ludzkie w kinie nie widzi różnicy między klatkami, ale... no właśnie ale.
Nie widać różnicy w płynności nawet przy wartkiej akcji, ale jeśli jest punkt odniesienia (np. pościg samochodowy), dużo gorzej wypada, jeśli kamera wolno jest obracana w bok i zmienia się cały obraz - wtedy widać właśnie to "ale" w postaci nieprzyjemnego rozmazania obrazu.

Podobnie jest z grami. Załóżmy, że 30fps to wartość graniczna, jednak przy szybkiej akcji w grze FPS, zwrotach na boki, to jak się ktoś przyjrzy, to zobaczy wyświetlane poszczególne klatki, co na dłuższą metę i przy obyciu z grą, może niektórych drażnić (w tym i mnie :wink:).
Najlepiej można to sprawdzić przez bardzo szybkie ruchy myszą na lewo i prawo.

Do pełnego relaksu i komfortowej gry dobrze jest mieć sprzęt wyciągający min. 60-70fps (przynajmniej według moich preferencji). Jeśli monitor ma odświeżanie 60Hz, to i tak więcej nie zobaczymy jak 60fps, także nie popadajmy w manię wielkości, bo większość LCD ma tę wartość ustawioną fabrycznie.

Tyle w temacie.

_________________
Obrazek
Bored with video games? Try HFT instead
.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 mar 2010, 14:55 
Offline

Dołączył(a): 5 mar 2010, 14:44
Posty: 8
Capri powtarzam, do szkoły odebrać słuszne wykształcenie zanim ponownie zechcesz bawić się w nie lada eksperta i wypisywać bzdury pokroju "Człowiek widzi około 25-30fps" . Capri nie wierz we wszystko co wypisują w Internecie, dziękuje za uwagę i serdecznie nie pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 mar 2010, 14:55 
Offline

Dołączył(a): 24 lip 2005, 15:00
Posty: 168
Lokalizacja: Chorzów
_Dariuszek_ => Mnie nie interesuja testy na portalach kiedy sam widze co sie dzieje w bezposrednim porownaniu 2 i 4 rdzeni. W fullu (i po przedostatniej latce do bety) nie jest to juz taka wielka roznica ale w dalszym ciagu jest i proc ma duze znaczenie. Co mam Ci powiedziec, ze roznica ktora ja widzialem jest wymyslem mojej wyobrazni BO przeczy temu co powiedzieli na techspot.com? Mozna isc dalej w hierarchii autorytetow i powiedziec ze panowie z techspotu glupoty gadaja bo nawet oficjalnie zalecany konfig do bc2 zawiera m.in proc 4 rdzeniowy. To co, teraz powiemy ze DICE/EA zmowilo sie z intelem by podbic im sprzedaz i7 czy moze ze techspot sie dogadal z producentami gpu by ich testy wykazaly najlepsze rezultaty na najnowszych gtx'ach i hd serii 5xxx niezaleznie od cpu. Mozna snuc teorie spiskowe ale ja mowie co widzialem na wlasne oczy w grze.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL