Teraz jest 6 paź 2024, 20:30

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 540 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 36  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 20 maja 2010, 10:54 
Offline

Dołączył(a): 5 mar 2010, 22:59
Posty: 38
Najbardziej żenujący w tym wątku jest fakt że najwięcej do powiedzenia mają osoby których statsy mówią "wookie!wookie!"

_________________
M2 Carl Gustav. 84mm Recoilless Rifle ideal for urban warfare.
http://bfbcs.com/stats_pc/leonek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 maja 2010, 11:03 
Offline

Dołączył(a): 7 kwi 2010, 14:35
Posty: 50
W sumie chyba dobrze że w dyskusji zabierają głoś osoby które graja tą klasą. Wtedy mamy obiektywizm a nie tylko najazd na źle grających reconów :-) Z postów wynika że sami podają sposoby co zrobić z wnerwiającym Ciebie futrzakiem który siedzi na drugim końcu mapy i nie wspomaga kolegów z drużyny.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 maja 2010, 11:21 
Offline

Dołączył(a): 5 mar 2010, 22:59
Posty: 38
IMO:
(wszystkie uwagi dot. trybu HC Rush)
snajper: klasa bezużyteczna (dla drużyny oczywiście, dla wysokiego k/d - klasa idealna) bo:

obecnie gra wygląda tak, że średnio 30%-60% teamu to snajperzy (na g4g była nawet jedna taka runda gdzie w ataku bylo 15/16 snajperów - gratulacje)
schemat gry doświadczonego wookie:
-gra tylko i wyłącznie dla k/d
-na każdej mapie ma pare(naście) stałych miejscówek (często są to de facto maphacki)
-w ogóle nie zdobywa obj, mortar zrzuca tylko dla fragów, nie w miejsca strategiczne, typu podłożony obj
-zamyka swój team
-wykorzystuje(marnuje) śmigło po to i tylko po to żeby dostać się do Swojej Trudno Dostępnej Miejscówki
-nigdy nie czeka na innych graczy jeśli dorwie się do jakiegokolwiek pojazdu
-wsiada do czołgu tylko po to żeby za chwilę z niego uciec, zaraz po pierwszym trafieniu lub niedaleko Swojej Trudno Dostępnej Miejscówki o Której Jeszcze Nie Wszyscy Słyszeli
-itd

EA powinno wydać patch wprowadzający ograniczenia na klasy. 2 wookie w drużynie wystarczyłoby w zupełności...

_________________
M2 Carl Gustav. 84mm Recoilless Rifle ideal for urban warfare.
http://bfbcs.com/stats_pc/leonek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 maja 2010, 11:35 
Offline
Zbanowany

Dołączył(a): 14 lut 2010, 21:36
Posty: 2416
Lokalizacja: Gazelle lub namiocik camperski z beczka piwka...
Piszesz /origin/ tak, jakbys nie czytal tego tematu nic a nic...
Cytuj:
...snajper: klasa bezużyteczna...
to mozna napisac o wszystkich klasach. Zrozum, ze 99% graczy uwaza, ze snajperka=frag/latwy oczywiscie/, i ponad 90% biegajacych ze snajperkami to amatorzy owych latwych fragow, czego odbiciem jest ich ratio ponizej 1... Biegaja, gowno robia, oprocz zlej opini dla reszy reconow.

edit:
po przeczytaniu postu ponizej: zdarza mi sie grac gdy caly squad jest 'wookie' i jesli ogarniaja obrone, to nie ma szans atak na mcomy, a w ataku z kolei, 'wookie' tez moga pokazac pazur, okladajac cele mortarami i spotujac i eliminujac snajpow, tanki, dzialka... Tak wiec, naznaczanie kazdego recona strzalka lub akcje padnij powstan czy tk <- to prymitywne zachowanie.
oczywiscie najczesciej, respawn na moich plecach i walenie do wszystkiego bez najmniejszego sensu, niszczac moj spot, teamplaja itp itd, i tk nie wiadomo czemu...
http://www.abload.de/img/schowek01od7l.jpg przez tych 2 'snajperow' zmienilem squad...

_________________
we few, we happy few, we band of brothers
Obrazek
http://www.youtube.com/watch?v=3nJ9YN3dyrA


Ostatnio edytowano 20 maja 2010, 13:21 przez [Yossarian], łącznie edytowano 6 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 maja 2010, 11:56 
Offline

Dołączył(a): 7 kwi 2010, 14:35
Posty: 50
origin napisał(a):
IMO:
(wszystkie uwagi dot. trybu HC Rush)
snajper: klasa bezużyteczna (dla drużyny oczywiście, dla wysokiego k/d - klasa idealna) bo:

obecnie gra wygląda tak, że średnio 30%-60% teamu to snajperzy (na g4g była nawet jedna taka runda gdzie w ataku bylo 15/16 snajperów - gratulacje)
schemat gry doświadczonego wookie:
-gra tylko i wyłącznie dla k/d
-na każdej mapie ma pare(naście) stałych miejscówek (często są to de facto maphacki)
-w ogóle nie zdobywa obj, mortar zrzuca tylko dla fragów, nie w miejsca strategiczne, typu podłożony obj
-zamyka swój team
-wykorzystuje(marnuje) śmigło po to i tylko po to żeby dostać się do Swojej Trudno Dostępnej Miejscówki
-nigdy nie czeka na innych graczy jeśli dorwie się do jakiegokolwiek pojazdu
-wsiada do czołgu tylko po to żeby za chwilę z niego uciec, zaraz po pierwszym trafieniu lub niedaleko Swojej Trudno Dostępnej Miejscówki o Której Jeszcze Nie Wszyscy Słyszeli
-itd

EA powinno wydać patch wprowadzający ograniczenia na klasy. 2 wookie w drużynie wystarczyłoby w zupełności...


Nie zgodzę się z Tobą że to jest schemat doświadczonego wookie.
- doświadczony wookie nie gra tylko dla k/d a raczej wspomaga swoja drużynę ( to co napisałeś to jest schemat "wookie idioty")
- wszystkie inne punkty które napisałeś dotyczą też "wookie idioty" a nie doświadczonego gracza recona :-)

Co do ograniczeń to tez kilka razy miałem taka sytuację że było więcej wookie niż atakujących ale są na to dwa wyjścia:
1. zmieniasz serwer
2. czekasz na następna mapę jak sytuacja się nie zmienia (patrz punkt 1).

Ale czy naprawdę należy wprowadzać ograniczenia skoro jest tyle swrwerów?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 maja 2010, 13:53 
Offline

Dołączył(a): 9 kwi 2010, 11:38
Posty: 181
Lokalizacja: Serwery HC
Cytuj:
EA powinno wydać patch wprowadzający ograniczenia na klasy. 2 wookie w drużynie wystarczyłoby w zupełności...



A ja bym tu jeszcze dodał że na takie mapy przy 2 wookich powinien być :

Jeden lekarz bo inni nie maja czasu podrzucić apteczki lub kładą tylko sobie jak ostrzeliwują z M60
Jeden asfalt z ammo, bo inni kładą tylko sobie i ostrzeliwują z daleka swoją czterdziestką pozycje wroga.
Dwóch inż. (jeden z gustavem i jeden z minami) , więcej gustavów nie potrzeba.

Generalnie takie rozumowanie jak część osób tu opisuje powinno się tyczyć gier (klanowych) a nie otwartych serwerów, takie pobożne życzenia lub pieprzenie w bambus.
We wszystkich klasach są gracze i bambusy; gracze i teoretycy; gracze i płaczki.

BFBC2 EA wydało taką a nie inną, z takimi a takimi możliwościami i każda osoba która zakupiła legalnie grę ma prawo grać tak by gra jej sprawiała przyjemność. Jeśli chcemy przejść na "wyższy" poziom trudności to zakupujemy serwer, ustawiamy hasło i ustalamy zasady.

EA nie dało możliwości wyszukiwania serwerów:
tylko dla wookich; asfaltów; medyków; inż. w proporcjach 5%; 10% 50% 100% itd.
Więc albo zgadzamy się z warunkami panującymi na serwerze lub zmieniamy serwer.

Gram wookim od dłuższego czasu i uważam że robię to OK ( w miarę możliwości jakie wooki dostał od EA)
-zawsze staram się nakładać mortala na m-comy w celu osłony/zniszczenia lub walnąć w jego okolice czujnik ruchu
-zawsze jeśli mam taką możliwość niszczę mortalem obce czołgi/pojazdy - uważam to za swój priorytet/obowiazek
-zawsze spotuję przeciwników
- zawsze jeśli tylko dostrzegę obcy UAV to albo go niszczę / spotuję jeśli jest w ciągłym ruchu na dużej odległości
-uwielbiam walkę odległościową z obcymi snajperami
-uwielbiam odległościowe rozwalanie m-comów z czołgów (nawet z ponad kilometra potrafię to robić) a wynik po takiej akcji na Arice tylko w pierwszej fazie wychodzi mi – ponad 600 gdzie przy okazji rozwaliłem jeden czołg z załogą. ( strzelanie odległościowe snajpera wchodzi w krew) :)
-jak widzę obce helikoptery to staram się go jak najszybciej „uziemić” czy snajperką, czy mortalem.


EA nie dało tej grze możliwości w grę na mapach tylko dla:
wookich, gdzie mapa jest ogromna a gra polega na wybiciu przeciwników bez ograniczeń czasowych czy konieczności przejmowania flag/m-comów

Asfaltów, ze sporą ilością kryjówek z których będą mogli rozgrzewać do czerwoności swoje czterdziestki

medyków, ze sporą ilością drzew które będą mogli ścinać z M60 wraz z obcymi medykami a punkty będą naliczane tylko za ścięcie drzewa wraz z obcym medem.

inżynierów gdzie na mapach będą pomykały stada pojazdów do których walić będą z gustavów, podkładać sterty min a „wiertarki” będą wymieniać na „młoty naprawcze” w celu szybszej naprawy.

A szkoda bo wtedy by było o wiele ciekawiej, mniej by było płaczków na forum że im wooki przeszkadzają grać tak jak im się podoba / im nie sprawia przyjemności granie w składzie z wooki. Wysłuchiwanie piep.... jak to będą się mścić na Wookich że są Wookimi.

Wookich ( czytaj – mnie ) natomiast wnerwia jak asfalt/medyk czy inż. uzbraja m-coma i zaczyna campić zaraz pod nim czekając na fragi, zamiast odejść i dać szanse wookiemu nałożyć mortala. ( 2 czy 3 mortale) na m-coma jest o 500 razy lepsze od asfalta siedzącego jak karaluch pod szafa przy m-comie.I tak zaraz ten „karaluch zginie przyciśnięty przez przewagę wroga lub od własnego mortala, do tego jest spora szansa że wooki załapie niepotrzebne -10 oczek a grupa -1 do ataku.

Gra BFBC2 ma „braki”/ niedociągnięcia ale granie w nią mają prawo wszyscy zarówno tych 30 wooki naraz na jednej mapie w trybie gorączki jak i 16 szarżujących lekarzy czy campiąchy asfaltów/inż. Nie popadajcie w paranoje że „JA” nie mogę grac bo on/oni mi przeszkadzają. W wyszukiwarce pojawiają się tysiące serwerów z czego xxx pustych, nie pasuje? to zmień serwer.


Pozdrawiam
Twój znienawidzony WOOKI

_________________
Pozdrawiam
Ramka Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 maja 2010, 14:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 mar 2010, 11:09
Posty: 219
Ramka napisał(a):
Wookich ( czytaj – mnie ) natomiast wnerwia jak asfalt/medyk czy inż. uzbraja m-coma i zaczyna campić zaraz pod nim czekając na fragi, zamiast odejść i dać szanse wookiemu nałożyć mortala.

Siedzimy my Assfalci, Medycy, Inżynierowie, jak karaluchy pod m-comem, bo inteligentnych Wookeich co to używają mortala nie tylko do łatwych fragów i multikillów jest jak na lekarstwo. Najczęściej pozostawiony m-com sam sobie jest natychmiast rozbrajany przez drużynę broniącą bez żadnych konsekwencji.

_________________
Pzdr, Tomek.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 maja 2010, 14:06 
Offline
Zbanowany

Dołączył(a): 14 lut 2010, 21:36
Posty: 2416
Lokalizacja: Gazelle lub namiocik camperski z beczka piwka...
Podpisuje sie pod Ramką, calym moim snajperkskim graniem!

_________________
we few, we happy few, we band of brothers
Obrazek
http://www.youtube.com/watch?v=3nJ9YN3dyrA


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 maja 2010, 14:29 
Offline

Dołączył(a): 3 wrz 2003, 14:06
Posty: 371
a teraz zrozumcie asfalta, kiedy ma w:
- swojej druzynie 3xwookie
- calym team'ie np. 10/16 wookie
i co komu po tym zajebistym mortarze, jak nie ma kto podlozyc m-coma, a jak zginiesz to masz cala droge do przebiegniecia (bo kampia z tylu), przewaznie pod ostrzalem kolejnych 10 wookie z przeciwnej druzyny. dobry wookie to skarb, dwoch, no trzech to duza pomoc, ale urwal 10-ciu?! moje osobiste wrazenie z tego topiku nie jest takie, ze ktos zle ocenia cala klase recon, tylko ze jest ich za duzo, a skoro nie rozumieja, ze w 10-ciu wookie nie wygraja, a mimo to dalej kampia z tymi swoimi patykami, to sa to po prostu tempe kije [blad celowy], i trzeba ich eliminowac jak wroga, bo dzialaja na niekorzysc druzyny. sa chwile, kiedy trzeba wziac jakis lgm w lapy, przelac krew i pomoc chlopakom z przodu. ale do zrozumienia tego potrzeba cos wiecej niz prozni miedzy uszami.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 maja 2010, 14:38 
Offline

Dołączył(a): 5 mar 2010, 22:59
Posty: 38
Chyba zbyt osobiście odebraliście mój post

Nie mam nic przeciwko samej klasie Recon ale wkurza mnie PRZESYCENIE serwerów snajperami.

W sytuacji kiedy większość drużyny to recon, atak i obrona stają się albo trudne albo niemożliwe do zrealizowania...po prostu NUDNE i irytujące

Jak dla mnie jedynym wyjściem jest albo lepsze zbalansowanie klasy recon (teraz: 1 strzał w stopę - śmierć, mortar w wykonaniu 7 snajperów - multikille, notoryczny mortar na spawn - łatwe multikille, starcie na bliskie odległości - pistolety są zajebiście mocne, łatwe fragi, motion mina - nikt nie podejdzie do niego niezauważony; łatwość w trafianiu - w becie był chyba większy bullet drop?) albo wprowadzenie limitów na klasy (w AA:O się to sprawdziło)

Zmiana serwera odpada - primo serwerów HC jest jak na lekarstwo (z dobrym pingiem), secundo po nowym patchu praktycznie każdy niepolski serwer laguje (warpy), tetrio - ile razy mam zmieniać serwer żeby trafić na taki który mi odpowiada??

W innych fps-ach raczej nie zauważyłem tego problemu.

A tak w ogóle, to nie jest jakiś problem typu: sprzedaję grę bo jest za dużo snajperów, tylko zwykły /rant/ z mojej strony :P

a to na pocieszenie, że gustaw-m60-pp2000-an64-noob się na was wyżywa, mój nick w grze do sprawdzenia: leonek
:wink:

_________________
M2 Carl Gustav. 84mm Recoilless Rifle ideal for urban warfare.
http://bfbcs.com/stats_pc/leonek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 maja 2010, 14:47 
Offline

Dołączył(a): 9 kwi 2010, 11:38
Posty: 181
Lokalizacja: Serwery HC
@Dusty

By twoje marzenia były uwzględnione to powinieneś grać w klanie na zamkniętym serwerze.
Na serwerach publicznych gdzie ponad 90% ludzi jest z przypadku jest to a/wykonalne lub po prostu pobożne życzenie, nie unikniesz nowicjuszy, dzieciaków, „debili” czy „nie oganiaczy”.

Ta gra taktycznie jest tak prosta jak „czesanie barana w kok” jeśli uzbierasz pełny skład to można wtedy ustalić wszystko co do sekundy, skład, rolę każdego gracza czy nawet jego miejsce, w którym powinien być w danym momencie.
Grałem „trochę” - ( ponad rok on-line – czytaj: ponad 365 dni w grze, a nie kupioną rok temu ) w gry „ zespołowe” i wiem co może zrobić „zespól” We wszystkich grach są nowi a wszyscy kiedyś byli „nowi” jedni uczą się szybciej innym to zajmuje „lata” a BFBC2 jest BARDZO młodziutka grą , momo ze to po części „ saga” Battlefield.

Teraz odpoczywam i dlatego gram w BFBC2 gdzie postać snajpera jest akurat dla mnie. Na początku grałem wszystkim co się dało ale WOOKI na chwilę obecna jest dla mnie idealny, mogę odpocząć od TS, od ustalania taktyk, od wysłuchiwania że ten teraz nie może bo ma „sraczkę” itd.
Gram camperem i compie ale też wykorzystuje to co mi dało EA maksymalnie jak mogę.
Nie mam pretensji do całego świata jak widzę że w Gorączce przy ataku jest 16 snajperów i że na 99% przegram tą rundę – trudno, na innym serwerze będzie inaczej. Jak będzie naprawdę kiepsko przerobie się na medyka, asfalta czy inż. o ile zginę ( a z tym jest coraz rzadziej ) i polatam chwilę z inna bronią.
Jeśli EA wprowadzi ograniczenia klasowe na publicznych serwerach i przez dłuższy czas nie będę miał możliwości grania wookim to pewnie pożegnam się z BC2 tak samo jak kiedyś z BF2

_________________
Pozdrawiam
Ramka Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 maja 2010, 14:51 
Offline

Dołączył(a): 3 wrz 2003, 14:06
Posty: 371
lemonek, to Ty? wez sie do roboty ;>

a zeby nie bylo tak bardzo OT
http://img571.imageshack.us/img571/2980/bfbc2game20100520130630.jpg


Ostatnio edytowano 20 maja 2010, 15:07 przez Carnophage[PL], łącznie edytowano 1 raz
zamiana zbyt duzego obrazka na url


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 maja 2010, 20:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 mar 2010, 11:09
Posty: 219
Ramka napisał(a):
Nie mam pretensji do całego świata jak widzę że w Gorączce przy ataku jest 16 snajperów

Jeśli zostałem odebrany, że mam pretensje do kogoś, że gra Reconem to zaszło nieporozumienie. Ja tylko "trochę" pomagam w argumentowaniu, że Recon, z uwagi na ograniczenia jakie nadało mu EA (to moje zdanie), jest klasą mało "zespołową".

Jeśli gram na serwerze, gdzie w zespole mam za dużo Reconów i zaczyna mi to przeszkadzać, to... zmieniam serwer a nie bawię się SniperCopa ;)

_________________
Pzdr, Tomek.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 maja 2010, 20:44 
Offline

Dołączył(a): 4 mar 2010, 13:58
Posty: 124
@capri http://i.imgur.com/56oZK.jpg dokładnie to co wkleiłeś :P

mogli by zrobić jakis gain xp za zmiane kalsy ze snajpera jak jest ich za duzo
cos jak zmiana team'u w ktorym jest wiecej graczy w QWET

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 maja 2010, 21:48 
Offline

Dołączył(a): 12 gru 2006, 00:39
Posty: 476
Lokalizacja: Łomża
capri napisał(a):
a teraz zrozumcie asfalta, kiedy ma w:
- swojej druzynie 3xwookie
- calym team'ie np. 10/16 wookie
i co komu po tym zajebistym mortarze, jak nie ma kto podlozyc m-coma, a jak zginiesz to masz cala droge do przebiegniecia (bo kampia z tylu), przewaznie pod ostrzalem kolejnych 10 wookie z przeciwnej druzyny. dobry wookie to skarb, dwoch, no trzech to duza pomoc, ale urwal 10-ciu?! moje osobiste wrazenie z tego topiku nie jest takie, ze ktos zle ocenia cala klase recon, tylko ze jest ich za duzo, a skoro nie rozumieja, ze w 10-ciu wookie nie wygraja, a mimo to dalej kampia z tymi swoimi patykami, to sa to po prostu tempe kije [blad celowy], i trzeba ich eliminowac jak wroga, bo dzialaja na niekorzysc druzyny. sa chwile, kiedy trzeba wziac jakis lgm w lapy, przelac krew i pomoc chlopakom z przodu. ale do zrozumienia tego potrzeba cos wiecej niz prozni miedzy uszami.



masz racje...ale DICE ma to w dupie,uwazam ze cos takiego naprawil by ala pro mode...no ale taki sie nie ukaze bo ani edytorow do map..ani narzedzi do robienia modow nie dali i nie dadza..dlatego ta gra sie szybko mi znudzila,walka z paroma gosciami i obrywanie od sniperow,camperow z gustawem,m60 i GL poprostu mi sie nie podoba

_________________
xxxxxxxxxxxxxx


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 540 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 36  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL