Teraz jest 17 cze 2024, 07:59

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 9 sie 2006, 10:33 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 gru 2003, 11:13
Posty: 1678
Lokalizacja: Kraków
Wybaczcie ale nie wytrzymałem i wtrącę swoje 3 grosze.
Niewiele już osób na pl scenie pozostało, którzy pamiętaja czasy gdy [PRGK-42]Clan serwer (bf42) był serwerem na którym grała niemalże cała polska scena oraz pół europy. Od początku zasady które panowały wśród graczy polskich Klanów były jasne i klarowne, może nie było między nami miłości z oczywistych względów rywalizowaliśmy ze sobą aczkolwiek TAG klanowy był swoistym symbolem, symbolem którego mógł używać jedynie gracz przyjęty do klanu. Grając na polskich serwerach nasza scena znała się na wylot, faktem jest iż w chwili obecnej niesposób znać każdego.. faktem równiez jest że w tamtych czasach gracze wykazywali się wyższym poziomem intelektualnym, niemniej prośby skierowane do administratora serwera ze strony znanego wszystkim Cl'a/Tl'a danego Klanu powinny zaskutkować natychmiastową reakcją.
Piszecie że Tag nie jest nazwą zastrzeżoną .. motywując tym samym fakt iż każdy może jej używać. Nie zgadzam się z tym stwierdzeniem, każdy Klan pracuje nad swoim wizerunkiem .. Tag klanowy jest w pewnym sensie "watością niematerialną" pomimo iz nie jest nazwą zastrzeżoną, przyjęcie do każdego klanu wiąże się z pewnymi ściśle określonymi warunkami które gracz musi spełnić, pozwalając na wykorzystywanie bezkarnie Tagów klanowych tym samym przekreślacie ideologię Klanu.
Popieracie swoje wypowiedzi regulaminami serwera .. ale czy nie zapominacie w tym całym rozgardiaszu, iż scenę budują w większości Klany ? podnosząc poziom rozgrywki, ucząc młodszych stażem graczy poprawnych schematów zachowań , teamplaya, pokazując to czego nie są w stanie nauczyć się sami. Odkąd pamiętam, freeplayowcy w większości dążą do dostania się do jakiegoś wybranego Klanu .. starają się wypaśc jak najlepiej w ich oczach .. uczą się ww. zachowań, jednakże widząc propagowane przez Was schematy zachowań zapewne stwierdzą że nie muszą wkładać zadnego wysiłku wystarczy dodać sobie tag klanowy i juz się jest klanowiczem pełną gębą. Czy nie uważacie że takie postępowanie prowadzi do degradacji polskiej sceny, nie sądzicie że jest to patrząc perspektywiczne zwykłe karmienie Trolli ?

@ Kaspar, niema znaczenia czy Ty wiesz kim jest wspomniany gracz.
istotne jest że nie wie o tym HQ PRGK-42, ponadto nikt z PRGK-42 nigdy na fake z tagiem nie grał, nie gra i grac nie będzie pod rygorem wykluczenia z klanu w trybie natychmiastowym.

_________________
1. Tu jest wszystko http://google.pl/
2. Czytać Poradnik
3. Klikać tutaj


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 sie 2006, 11:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lip 2005, 17:11
Posty: 1347
Lokalizacja: Gdańsk Oliwa
@Cooler zgodzam się z Tobą w 100% ale fakt faktem, że ten pan prawnie nie zawinił i oczywiście prawda, że na każdym serwerze BF42 człowiek z potwierdzonym fakeiem dostałby BANA. Poprostu są dwie strony medalu.... Po jednej są admini, którym to nie przeszkadza a druga wiadomo....

Wydaje mi się, że nawet jeśli gość dostanie bana [i w sumie prawidłowo] to i tak fake nie zmieni.... dobrze by było się jakoś z gościem dogadać.

Pamiętam sytuacje na multimedi gdzie grał Cezar i każdy wiedział, że to ten Cezar z =MON.BF= i na serwer wpakował się jeszcze jeden gość z tym samym nickiem.... Bana nie dostał, kicka też nie. Mimo wielkiego oburzenia Cezara :wink: Co prawda obaj grali bez taga MONu...

:arrow: :wink: :arrow:

_________________
|RedDevil|


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 sie 2006, 11:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2003, 23:09
Posty: 437
Lokalizacja: Warszawa
cooler_pl napisał(a):
@ Kaspar, niema znaczenia czy Ty wiesz kim jest wspomniany gracz.
istotne jest że nie wie o tym HQ PRGK-42, ponadto nikt z PRGK-42 nigdy na fake z tagiem nie grał, nie gra i grac nie będzie pod rygorem wykluczenia z klanu w trybie natychmiastowym.


Nie cooler ja nie wiem. Jedyne co pamiętam że taki nick na 90% pojawiał się jeszcze na serverach 42.

_________________
Obrazek
The eye sees only what mind is prepared to comprehend.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 sie 2006, 12:00 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 gru 2003, 11:13
Posty: 1678
Lokalizacja: Kraków
Gryniu trudno mówić o jakiejkolwiek prawnej przewinie jegomościa, gdyż takowa nie wystepuje. Nie rozmawiamy zatem o rozwiązaniach prawnych lecz o rozwiązaniach skutecznych, zaś skuteczny jest jedynie ban.
Co do "dogadywania", to ja osobiście nie widze najmniejszego sensu w dogadywaniu się z ww. graczem, przywłaszczył sobie coś do czego niemiał prawa, nie zostało mu udzielone w żadnej formie przyzwolenie na wykorzystanie Taga itd. więc gdzie tu sens i logika ? na jakiej podstawie MY mamy się z kimś jego pokroju dogadywać ? dla mnie to jest nic innego jak złodziejstwo.. kolega poprostu przywłaszczył sobie coś do czego niemiał prawa. Skądinąd zdajemy sobie sprawę, iż tagi i nazwy klanowe nie są zastrzeżone i tylko od naszych reakcji na nadurzycia zależy czy będą cokolwiek warte czy nie. Skoro Gamesnet w osobach administratorów zamierza propagowac politykę EA .. prosze bardzo.
Ja z całą pewnością na żadnym z ich serwerów ku uciesze polityki finansowej EA trolli karmić nie będę.

_________________
1. Tu jest wszystko http://google.pl/
2. Czytać Poradnik
3. Klikać tutaj


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 sie 2006, 12:00 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 cze 2004, 14:20
Posty: 2712
Lokalizacja: Ostrófek
Gryniu napisał(a):
@Cooler zgodzam się z Tobą w 100%


No ja tak samo, najpierw gościa uświadomić, jak nie zdejmie to ban, za podszywanie. Tutaj w bf2 są jakies inne zasady, nie ta scena :?

_________________
Wszyscy nie moga byc normalni bo świat byłby nudny :wink:
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 sie 2006, 12:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 wrz 2004, 19:58
Posty: 792
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Rzygać mi się chce jak czytam niektóre bzdety. Czy honor tutaj już się nie liczy tylko jakieś regulaminy ? Co jest ważniejsze honor czy regulamin? Ile razy można powtarzeać to samo - to my sobie budujemy Polską scenę BF i tak jak będziemy to robić tak będzie wyglądać. Jeśli pewnych zachować nie będzie się tępić to staną się one normą. Już mi wszystko jedno co się stanie z tym jednym osobnikiem ale czytając niektóre posty tryskające bezradnością a nawet pyszniące się tą bezradnością jestem poprostu w silnym szoku. Myśle że ta sprawa jest jedną z kolejnych ważnych spraw dla sceny nad któreą gracze powinni sie bardzo poważnie zastanowić.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 sie 2006, 13:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 paź 2005, 06:56
Posty: 1697
Lokalizacja: Burton On Trent
Tylko że zawsze walka z fejkami odbywa się poprzez klan pod który się ktoś podszywa.
Co z tego że dostanie bana na jednym serwie.
Trzeba było by go zbanować na wszystkich a to jest nie możliwe.
Niedawno był fejk PL4FC-mr.90s i co miałem mu zrobić?
Też prosiłem i gadałem z Lailonnem o tym.
Fejki muszą gnębić gracze nie admini.
Dlatego proponuje dział Fejki gdzie będzie się wpisywało graczy którzy podszywają się pod klan.a gracze widząc takiego gościa będą go traktować jak trędowatego i gnębić jak się da.
Nie mówiąc juz o info na ogólnym podczas gry że to oszust podszywający się pod dany klan.


Prawda jest taka że ja się już od kilku miesięcy męczę z tym problemem i bez emocji już do tego podchodzę.
Swego czasu my za jednym to na niemieckie serwery wchodzili i po szesciu go gnębili aż w końcu odpuścił. Trzy dni terroru chłopak miał:)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 sie 2006, 14:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 gru 2003, 18:07
Posty: 561
Dumch napisał(a):
Gryniu napisał(a):
@Cooler zgodzam się z Tobą w 100%


No ja tak samo, najpierw gościa uświadomić, jak nie zdejmie to ban, za podszywanie. Tutaj w bf2 są jakies inne zasady, nie ta scena :?

Człowieku czy ty czytałeś ten temat ? Przecież Groszek pisał wyraznie, że gościu zignorował próbę rozmowy z nim ! Jak takiemu człowiekowi cokolwiek uświadamiać ?

_________________
In Soviet Russia, lolis fap to YOU! || Best thing about HD anime? HD boobs. Gives a better definition to the curves.
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 sie 2006, 14:44 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 cze 2004, 14:20
Posty: 2712
Lokalizacja: Ostrófek
Cytuj:
Człowieku czy ty czytałeś ten temat


Pierwsza i ostatnia strone :wink: To musiało być gdzies w srodku :P :wink: W takim razie w 42 by dostał bana, ale tu sa jakies smieszne zasady, nie chce zdjac to na krajowym z polakami nie pogra. :roll:

_________________
Wszyscy nie moga byc normalni bo świat byłby nudny :wink:
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 sie 2006, 15:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 gru 2005, 01:04
Posty: 572
Lokalizacja: Olsztyn
no tak, tylko ciagle mówimy tylko o GN64 bo jakos do innych adminów nikt tutaj pretensji nie ma, dostanie bana tu, pójdzie na inny serwer i wcale to nie znaczy że zdejmie tag, a będzie robił wiochę na zagranicznych. Zgadzam sie, że to trzeba zwalczać bo idiotyzm i kretyństwo itd w jednym, ale kolesia trzeba gnębić i gnębić i potem zaserwować mu bana np. na 2 dni itd. Walnięcie mu bana od tak nic nie da.

_________________
PL4FC-FarRaider


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 sie 2006, 17:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 gru 2004, 00:08
Posty: 4910
Cytuj:
heh to mój regulamin nie będe w nim wprowadzał zmian bo mi sie nie chce:P

Ps. to ja mam adminkę i to mi się w dupie poprzewracało, ale wam wara ode mnie:D


Taka postawa wobec adminow serwera(rozumiem, ze glownie wzgledem mnie bo jako pierwszy dolaczylem do dyskusji) jest zalosna. "Obrazmy ich ile wlezie to moze beda po naszej stronie" rotfl...

Co do samej dyskusji. Piszecie o scenie z czasow 1942. Ciesze sie, ze bylo tam tak rozowo(wtedy gralem w BFa tylko for fun) ale zapominacie o jednym. GN to jest serwer komercyjny EA Polska i Gamesnetu. KOMERCYJNY! Nie jest to klanowy gdzie "to my tu stanowimy prawo" czego widze nikt nie chce zaakceptowac.

Cytuj:
Popieracie swoje wypowiedzi regulaminami serwera .. ale czy nie zapominacie w tym całym rozgardiaszu, iż scenę budują w większości Klany ? podnosząc poziom rozgrywki, ucząc młodszych stażem graczy poprawnych schematów zachowań , teamplaya, pokazując to czego nie są w stanie nauczyć się sami.


Nie wiem gdzie i ile graszw BF2 ale tu wlasnie ci mlodzi narzekaja na klanowcow. To klanowcy wykorzystuja znienawidzone triki. To klanowcy wystawiaja za mape czy nie biora gunenrow do heli. To klanowcy ublizaja innym od lam/noobow itd. To w koncu klanowcy czesto Tkuja "bo on i tak nie umie latac wiec po co ma brac help/samolot?"

Oczywiscie nie sa to zachowania tylko klanowcow. Nie mniej jednak w zadnej innej grze nie spotkalem sie z takim podzialem na "klany" i "Lamy FFA"

Zauwaz, ze to klanowcy na moja odpowiedz zareagowali obelgami i tekstami w stylu "to zaraz na twoim tagu bede gral i co?" Daje do myslenia...

Na koniec powtarzam. To serwer komercyjny a nie klanowy wiec "klany zawsze mialy zasade xxx" tu nie musi byc oczywiste.

karanie banem kogos za nick to duza przesada. To czy taka osoba dostanie kicka to juz rzecz dyskusyjna. Natomiast wpierw musi wiedziec o co chodzi.

Cytuj:
tylko ciagle mówimy tylko o GN64 bo jakos do innych adminów nikt tutaj pretensji nie ma, dostanie bana tu, pójdzie na inny serwer


Jak widac tylko 1 osoba widzi i ten aspekt


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 sie 2006, 19:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 wrz 2004, 19:58
Posty: 792
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Powtórze jeszcze raz - Picor napisał do Was bo tam był gościu widziany i mieliśmy nadzieję że zareagujecie. Znamy was i chciałbym powiedzieć że szanujemy ale nie wiem czy nie przesadze sądząc po Waszych a w szczególności Twoich Lailon postach.
Piszesz:
"Nie wiem gdzie i ile graszw BF2 ale tu wlasnie ci mlodzi narzekaja na klanowcow. To klanowcy wykorzystuja znienawidzone triki. To klanowcy wystawiaja za mape czy nie biora gunenrow do heli. To klanowcy ublizaja innym od lam/noobow itd. To w koncu klanowcy czesto Tkuja "bo on i tak nie umie latac wiec po co ma brac help/samolot?" "

Ale powinno być:
Nie wiem gdzie i ile graszw BF2 ale tu wlasnie ci mlodzi narzekaja na nas. To my wykorzystujemy znienawidzone triki. To my wystawiamy za mape czy nie biorzemy gunenrow do heli. To my ublizamy innym od lam/noobow itd. To w koncu my czesto Tkujemy "bo on i tak nie umie latac wiec po co ma brac help/samolot?"
Nie zapominaj Lailon kim jesteś.

Na końcu napiszę że to my chcielibyśmy gwałcić niewiasty i plądrować małe chatki ale EA zamiast tego dała nam samochodziki :cry: podobno następny patch to naprawi :lol:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 sie 2006, 21:16 
Offline

Dołączył(a): 23 lip 2005, 23:44
Posty: 75
Lokalizacja: Bukowno
Widzę zielona kuleczko, że wracasz do formy :D Tak trzymać.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 sie 2006, 22:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 gru 2004, 00:08
Posty: 4910
groszeka mylisz sie. Nie powinno byc "my" Zapewniam cie, ze w momencie gry na Gn lub gdy siedze na admince zapominam o przynaleznosci klanowej - musze aby byc obiektywnym i uczciwym. Wiec wszystko co napisalem jest dobrze ;]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 sie 2006, 23:08 
Offline

Dołączył(a): 11 lis 2004, 15:36
Posty: 61
Lokalizacja: Polska
Lailonn napisał(a):
GN to jest serwer komercyjny EA Polska i Gamesnetu. KOMERCYJNY!

Co to znaczy komercyjny ?? Ktoś (czyli EA) zarabia na tym , że ktoś tam gra ?? Raczej powinien się nazywać "charytatywny", bo albo nikt na tym nie zarabia, albo ewentualnie Gamesnet płaci EA za sloty rankingowe.
Lailonn napisał(a):
Nie jest to klanowy gdzie "to my tu stanowimy prawo" czego widze nikt nie chce zaakceptowac.

Ja pod regulaminem widzę wyraźnie - by Lailonn & dr4go - więc jaki problem go zmienić (w końcu "to wy stanowicie tam prawo").
Lailonn napisał(a):
Mam watpliwosci czy chociaz jeden ze sponsorow wykazalby zainteresowanie tym problemem. Zwlaszcza EA Polska...

Skoro napisałeś że EA i reszta nie przejmie się takim problemem, no to tym bardziej nie zmarwi się banem dla jednego trolla, skoro zwisa im problem klanu (jak by nie patrzeć to jest nas zdecydowanie więcej).
BTW Ja w regulaminie serwerów rankingowych nie widzę zapisu mówiącego o tym, że nie można dać bana za podszywanie się pod kogoś np. klanowicza. Więc poproszę o dokładny cytat (i link do źródła) z owego regulaminu.


Ostatnio edytowano 9 sie 2006, 23:22 przez Darkice, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL