Teraz jest 27 wrz 2024, 20:19

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 8 sie 2006, 11:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 mar 2006, 18:08
Posty: 477
Lokalizacja: Warszawa
Picor_PL napisał(a):
Może spytajmy sceny BF-a 2 (może ankieta ) czy takich ludzi należy banować na polskich serwerach czy nie.


NIE, nie nalezy...

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 sie 2006, 12:32 
Offline

Dołączył(a): 20 lip 2005, 10:00
Posty: 511
Lokalizacja: Koronowo
R2D2 napisał(a):
....Skoro jednak zasłaniacie się regulaminem (gdzie on jest???)...

Wystarczy poszukać na głównej stronie EA BF2.

R2D2 napisał(a):

Klany to takie organizacje,które tez maja swoje regulaminy i zasady.


Admini GN64 nie są od egzekwowania klanowych regulaminów. Poza tym „PRGK-42” to chyba nie nazwa zastrzeżona prawnie?

R2D2 napisał(a):
To może inaczej > prośba do osób i aminów, aby zwrócili gościowi uwagę, że granie pod nickiem klanu, w którym się nie jest fujjj i żeby sobie to zmienił jak nie jest opcja kick for name???


Myślę, że z tym nie było by problemu… ale na pewno nie ban.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 sie 2006, 13:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 gru 2004, 00:08
Posty: 4910
Cytuj:
Klany to takie organizacje,które tez maja swoje regulaminy i zasady.Jeśli każdy grałby, pod nickiem klanowym np. waszym sprawa byłaby szybko załatwiona.Skoro jednak zasłaniacie się regulaminem (gdzie on jest???) To może inaczej > prośba do osób i aminów, aby zwrócili gościowi uwagę, że granie pod nickiem klanu, w którym się nie jest fujjj i żeby sobie to zmienił jak nie jest opcja kick for name???


Nie interesuja mnie niestety regulaminy i zasady klanowe bo to serwer FFA a nie klanowy. Skad ta pewnosc, ze jesli bylby to ktos z tagiem CQF czy Voodoo zostalby zbanowany? ja juz pisalem, ze mimo wszystko bym NIE zbanowal gracza za tag.

Zaslaniamy sie 2 regulaminami. Serwerow rankingowych gdzie takie czystki nie sa dozwolone oraz naszym wlasnym, ktory to jest na stronie http://www.gamesnet.pl/forum oraz byl pare razy wklejany tu w dziale w topicu o GN. Skoro nie znasz zadnych z tych 2 regulaminow to nie dolaczaj do dyskusji...

Jesli myslisz, ze jakis admin bedzie mial liste wszystkich klanow z naszego kraju i graczy jacy tam sa a potem bedzie analizowal czy ktos nosi tag slusznie czy nie to powodzenia :D Co wiecej gracze czesto zmieniaja barwy klanowe i to, ze ktos dzis "nie ma prawa" byc z PRGK nie znaczy, ze jutro nie bedzie. Wazniejsze jest tepienie TKillerow i dresiarzy z serwera a nie kogos kto nic nie robi tylko tyle, ze gra.

Cytuj:
Jak zwykle zdaje Ci się tylko. Po pierwsze nie myl PRGK z PRGK-42, po drugie to było połaczenie sił w dywizji CQ32, a nie fuzja klanów.


Ano widzisz. PRGK jest kilka. jest was od groma tam. O innych klanach duzych nie wspomne. A ty oczekuejsz, ze ja bede wiedzial co kto i jak? :D

Cytuj:
Jak napisałem wcześniej nie mam w zwyczaju zabierać głosu w sprawach mnie nie dotyczących, w przeciwieństwie do Ciebie ja nie mam potrzeby pisania w każdym topicu na forum (IMO przeważnie bez sensu)


To, ze wypowiadasz sie rzadziej nie zmienia faktu, ze egoistycznie i glupio.
Oskarzenia w moim kierunku sa rowniez chybione i zalosne.

Cytuj:
Admin jest od pilnowania porządku, więc rób o co Cie gracze proszą i nie rób scen, albo oddaj adminkę komuś kto wie co to znaczy tag klanowy.


Nie ucz mnie od czego jest admin bo adminuje juz roznymi serwerami dobrych kilka lat. Zauwazyles jakies skargi na moja dzialanosc? No wlasnie...Gracze prosza o rozne rzeczy w wiekszosci egoistyczne "zmien mape na xxx bo lubie ja" "wywal xxx bo jest glupi" itp. Nie predko nastanie dzien gdy to gracze beda narzucali zasady adminom. Tam gdzie uwazamy, ze nalezy skonsultowac z graczami pytamy na forum o opinie. jesli ktos ma propozycje poprawienia ustawien serwera rowniez pisze o tym na forum i jest to rozpatrywane. Tu dostales odpowiedz "Nie ma takiej mozliwosci"

Co do taga klanowego to od okolo 7 lat grywam w klanach na poziomie wyzszym niz "for fun" wiec gwarantuje ci, ze wiem co znaczy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 sie 2006, 13:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lip 2005, 16:13
Posty: 958
Lokalizacja: Aberdeen, Szkocja
Wszystko ładnie pięknie ale oprócz prawa spisanego (regulaminy) obowiązują też niepisane zasady. A jedną z nich jest nie podszywanie się pod kogoś. Używanie jego nicka czy właśnie taga klanowego.
Jako polska scena powinniśmy się trzymać razem. Więc jeśli ludzie z klanu, którego tag ktoś "ukradł", zwrócili gościowi uwagę i to nie poskutkowało to co mają wtedy zrobić? Oczywistym jest że zwracają się do admina serwera na którym taki ktoś bywa. Jeśli ban na serwer jest sprzeczny z regulaminem serwerów rankingowych to ok. Ale nie w porządku wydaje mi się olanie sprawy. Admin może przecież dać mu ostrzeżenie - a nuż poskutkuje. Albo kicknąć gościa parę razy. Ale nie zostawiać sprawy tak jak jest bo nic złego się nie dzieje. Ależ się dzieje. Dla wielu graczy tag ma przecież duże znaczenie.
Odrębnym tematem jest to że może to być swego rodzaju walka z wiatrakami. Bo koleś może się po prostu wynieść na serwery zagraniczne.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 sie 2006, 13:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 mar 2006, 18:08
Posty: 477
Lokalizacja: Warszawa
Lailonn napisał(a):
Zauwazyles jakies skargi na moja dzialanosc?


Wszyscy na Ciebie narzekaja :twisted:
:wink:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 sie 2006, 14:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 gru 2005, 01:04
Posty: 572
Lokalizacja: Olsztyn
ech, fakt fake to problem, u nas dość częsty z racji tego że jesteśmy liczną grupą i chyba wielu sie wydaje ze jak cobie dopiszą PL4fc to są fajni (zreszta często odrazu widać kto ma fake bo zwykle jełopy nie wiedzą jak minus dostawic przy tagu)
problem jest i juz sie pojawiał min. z GROMem i rzeczywiście trudno tu cos zdziałać
my stosujemy głównie jedna metodę, znajdujemy kolesia na jakims serwerze , kulturalnie prosimy, jak nie pomaga wciskamy mu wała że ma juz bana na cd-keya na wszystkie serwy i że znamy jego IP i bedzie miał sprawę w sądzie :D itd. narazie nie mieliśmy sytuacji zeby sobie ktoś nie odpuścił. Zwykle zresztą wystarczy do nich napisać i zdejmują (chyba boją sie trochę jak przychodzą Ci - "prawdziwi" klanowcy)
Ban to faktycznie coś "dużego" zwłaszcza że może sie okazać ze ktoś od was robi sobie głupie jaja :D
Najlepszą metodą na to jest zrobienie takiego czegoś jak Wilda, czyli tag który nie da sie wpisać w prefiksie

Ale kicki byłyby dobra metoda, albo ban na 2 dni :D

_________________
PL4FC-FarRaider


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 sie 2006, 14:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 gru 2004, 00:08
Posty: 4910
pasqdnick no pieknie ale jakos nie widze takich apeli skierowanych do adminow innych serwerow. Kickniecie z GNu nic nie da bo serwerow jest jeszcze kilka w tym Aster gdzie nawet kicknac nie bedzie mial kto. Moze po kablach dojdzcie do goscia i go zbijcie :lol:

http://www.fspqr.netend.pl/index.php?file=Members
http://www.prgk-42.com/infusions/team_m ... embers.php (nie wiem gdzie lista innych PRGK graczy)
http://www.pl4fc.hk.pl/
http://www.wilda.pl/index.php?strona=me ... =1&div=bf2
http://www.wilda.pl/index.php?strona=me ... &div=bf2_2

A to tylko 4 klany. Inne choc mniejsze to i taka maja ogromna ilosc graczy bo klanow jest od groma. I admini maja znac kazdego i pilnowac "tagow" ? Dobre sobie...

Zreszta co wam da walka z kims na 1 serwie gdy jest ich kilkanascie w tym kraju a o swiecie juz nie mowie ;}


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 sie 2006, 14:31 
Offline

Dołączył(a): 20 lip 2005, 10:00
Posty: 511
Lokalizacja: Koronowo
pasqdnick napisał(a):
Wszystko ładnie pięknie ale oprócz prawa spisanego (regulaminy) obowiązują też niepisane zasady. A jedną z nich jest nie podszywanie się pod kogoś. Używanie jego nicka czy właśnie taga klanowego.
Jako polska scena powinniśmy się trzymać razem. Więc jeśli ludzie z klanu, którego tag ktoś "ukradł", zwrócili gościowi uwagę i to nie poskutkowało to co mają wtedy zrobić? Oczywistym jest że zwracają się do admina serwera na którym taki ktoś bywa. Jeśli ban na serwer jest sprzeczny z regulaminem serwerów rankingowych to ok. Ale nie w porządku wydaje mi się olanie sprawy. Admin może przecież dać mu ostrzeżenie - a nuż poskutkuje. Albo kicknąć gościa parę razy. Ale nie zostawiać sprawy tak jak jest bo nic złego się nie dzieje. Ależ się dzieje. Dla wielu graczy tag ma przecież duże znaczenie.
Odrębnym tematem jest to że może to być swego rodzaju walka z wiatrakami. Bo koleś może się po prostu wynieść na serwery zagraniczne.


Jasne, tylko w temacie przewodnim jest prośba o zbanowanie gościa.

Picor_PL napisał(a):

Proszę o zbanowanie gościa.


Dostanie koleś ostrzeżenie i zobaczymy na ile to poskutkuje.

Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 sie 2006, 15:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lip 2005, 16:13
Posty: 958
Lokalizacja: Aberdeen, Szkocja
Lailonn napisał(a):
pasqdnick no pięknie ale jakoś nie widze takich apeli skierowanych do adminow innych serwerow

Ja się o nic nie zwracam do nikogo. Obserwowałem dyskusje z boku i tak mnie tylko naszło żeby wtrącić swoje trzy grosze :twisted: To co napisałem miało charakter ogólny a nie dotyczący tej konkretnej sprawy. Raczej sposobu załatwiana takich spraw na przyszłość.
Lailonn napisał(a):
Kickniecie z GNu nic nie da bo serwerow jest jeszcze kilka w tym Aster gdzie nawet kicknac nie bedzie mial kto

Lailonn napisał(a):
Zreszta co wam da walka z kims na 1 serwie gdy jest ich kilkanascie w tym kraju a o swiecie juz nie mowie ;}

pasqdnick napisał(a):
Odrębnym tematem jest to że może to być swego rodzaju walka z wiatrakami. Bo koleś może się po prostu wynieść na serwery zagraniczne.

Ale mimo wszystko na swoim podwórku, jeśli można, to trzeba sprzątać.
Lailonn napisał(a):
A to tylko 4 klany. Inne choc mniejsze to i taka maja ogromna ilosc graczy bo klanow jest od groma. I admini maja znac kazdego i pilnowac "tagow" ? Dobre sobie...

Nie wiem coś się tak tego czepił. Nikt przecież tego od adminów nie wymaga. Jest oczywiste że admin może podjąć jakąś akcję dopiero poinformowany przez najbardziej zainteresowanych.

*CQF*Dr4go
Cytuj:
Jasne, tylko w temacie przewodnim jest prośba o zbanowanie gościa.

Ale przecież już wyjaśniliście że to niemożliwe. I ja się pod tym podpisałem. Chodziło mi o:
Cytuj:
Dostanie koleś ostrzeżenie i zobaczymy na ile to poskutkuje.

I świetnie. :D

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 sie 2006, 16:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lis 2004, 10:23
Posty: 443
Lokalizacja: Gryfino
Regulamin serwera (GamesNET.pl | EA POLSKA | gry.wp.pl - gs19.gamesnet.pl:16567):

No team killing.

Nie TeamKillowac(Nie zabijać swoich). Zasada prosta i zrozumiała. Ma jednak drugie oblicze. Pod te zasadę podpada również specjalne wbieganie pod swoje pojazdy.
Oczywiście przypadkowe tk nie są karane(chyba, ze ktoś ma pecha i dużo ich robi to serwer sam go wyrzuci) Karą jest wyrzucenie z serwera a jeśli zachowanie takie się powtarza, ban.

No stats padding.

Co prawda patch w tym miejscu sporo zmienił jednak zasada pozostała. Nie wolno nabijać sztucznie punktów. Na przykład rzucać ciągle amunicje komuś kto strzela na ślepo etc
Kara wyrzucenie z serwera i ewentualne zgłoszenie do EA(a Ci czyszczą w takich sytuacjach konto)

No swearing.

Nie przeklinać. Najczęściej łamana zasada. Kara wyrzucenie z serwera a przy powtórzeniu się sytuacji, ban. Możliwy ban od razu jeśli ktoś się "wybitnie wykazał" Informuje, że karane będą również słowa typu "choj" etc jakie to ludzie pisali myśląc, ze to skrypt pilnuje serwera...

No flaming.

Nie awanturować się. Chodzi oczywiście o ostrzejsze przypadki, które się jednak zdarzają. W takich sytuacjach kara jest kick dla obu(lub więcej) uczestników awantury.

No flooding.

Nie zalewac czatu/voip’a niepotrzebnymi informacjami. Śpiewanie, przeklinanie na voipie będzie karane kickiem oraz w szczególnych przypadkach banem.

No cheating.

Nie używać niedozwolonych modyfikacji gry. Osobie przyłapanej na cheatowaniu grozi perm ban.

Keep the teams balanced and play fair!

Utrzymywać drużyny na wyrównanym poziomie i grac uczciwie. Co do utrzymania drużyn w równowadze to niestety wiele zrobić nie można. Jednak prośba do lepszych graczy aby zmieniali drużyny gdy zauważają, ze gra jest "jednostronna". Gra jest o niebo ciekawsza gdy wróg stwarza jakikolwiek opór ;> W ostateczności możliwe - choć sporadyczne - przerzucanie graczy odgórnie.

Command as a Commander

Jeśli decydujesz się na funkcję dowódcy drużyny wykonuj swoje obowiązki! Jeśli chcesz latać - lataj. Pamietaj jednak aby nie zaniedbywać swoich obowiązków. Jeśli nie umiesz pogodzić gry z dowodzeniem zrezygnuj z tej funkcji. Karą jest kick z serwera.

Don't lock "one person squad"

Jeśli zakładasz squad i zamierzasz grać w nim samotnie licz się z wyrzuceniem z serwera. Jako, że działasz wbrew założeniom działania oddziału, dodatkowo blokując mozliwość tworzenia oddziałów innym graczom - ilość squadów jest ograniczona - twoje zachowanie jest niezgodne z netykietą gry.

System kar jest prosty. Kick(czasem 2/3) a następnie ban na tydzień. Jeśli to nie pomoże dwa tygodnie a potem permanentny.

by Lailonn & dr4go

Admins:

dr4go
gg: 1001816
dr4go@gamesnet.pl


Lailonn
gg: 3283059

Każde interwencje adminów są dokumentowane w postaci screena z konsoli bf2cc lub gry z wyjątkiem automatycznych procesów serwera np. chat flooding czy przekroczenie limitu negative score.

POZDRAWIAM AUTORUFFF:D:D:D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 sie 2006, 16:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lis 2004, 10:23
Posty: 443
Lokalizacja: Gryfino
R2D2 napisał(a):
System kar jest prosty. Kick(czasem 2/3) a następnie ban na tydzień. Jeśli to nie pomoże dwa tygodnie a potem permanentny.



:lol: czyli bedzie ban.... :D

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 sie 2006, 16:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2003, 23:09
Posty: 437
Lokalizacja: Warszawa
Hehe, rozśmieszył mnie ten topic to się udzielę ;P
PRGK-42 istnieje dużo dłużej niż którykolwiek z wypowiadających się gra w bf ;P Klan miał lepsze i gorsze okresy, w jego szeregach występowało wielu graczy jeszcze przed fuzją z Arcy, a co dopiero w ostatnich latach. Więc moje pytanie skąd wiecie że to nie jeden ze starszych zapomnianych graczy... może ja wiem ;)

_________________
Obrazek
The eye sees only what mind is prepared to comprehend.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 sie 2006, 17:07 
Offline

Dołączył(a): 20 lip 2005, 10:00
Posty: 511
Lokalizacja: Koronowo
R2D2 napisał(a):
R2D2 napisał(a):
System kar jest prosty. Kick(czasem 2/3) a następnie ban na tydzień. Jeśli to nie pomoże dwa tygodnie a potem permanentny.



:lol: czyli bedzie ban.... :D


Widzisz czy tam gdzieś jest napisane, że fake jest karany czymkolwiek???????


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 sie 2006, 19:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 paź 2005, 06:56
Posty: 1697
Lokalizacja: Burton On Trent
Spokojnie panowie.
Sam jestem bardzo zirytowany fejkami i najchętniej sam bym ich zbanował i w pełni rozumiem PRGK.
Ale jako admin też w pełni rozumiem Lailonna.
Musimy się trzymać przepisów a tam nie ma ani slowa co do zachowania wobec podzywajacych sie
Nawet jeśli by dostal bana to będzie gral dalej z waszym Tagiem ale na zagranicznych serwerach,wiec to nie rozwiaze problemu.

Moja propozycja na Fejków to molestowanie ich .wchodzenie na serwer gdzie gra wbijanie się do jego teamu i zacząć rozmowę.
Tak zwerbowałem 3 fejków.
Tak też zmusiłem jednego łamiącego regulamin do jego ściągnięcia.
Choć wiem że u was sprawa wygląda inaczej z werbowaniem
Innej opcji nie widzę jak wyszukiwanie podszywaczy i dręczenie ich pismem mową czym się da

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 sie 2006, 19:32 
Offline

Dołączył(a): 11 lis 2004, 15:36
Posty: 61
Lokalizacja: Polska
Lailonn napisał(a):
Ano widzisz. PRGK jest kilka. jest was od groma tam. O innych klanach duzych nie wspomne. A ty oczekuejsz, ze ja bede wiedzial co kto i jak? Very Happy

Nie musisz, dostałeś dane delikwenta
Lailonn napisał(a):
To, ze wypowiadasz sie rzadziej nie zmienia faktu, ze egoistycznie i glupio.

Egoistyczie ??? Głupio ??? Może to wyjaśnisz i uzasadnisz ??

Lailonn napisał(a):
Oskarzenia w moim kierunku sa rowniez chybione i zalosne.

Pasuje to jak ulał do większości twoich wypowiedzi, może napisałeś to patrząc w lustro ??

Lailonn napisał(a):
Nie predko nastanie dzien gdy to gracze beda narzucali zasady adminom

Na szczęście nikt nie jest niezastąpiony.
Kaspar napisał(a):
PRGK-42 istnieje dużo dłużej niż którykolwiek z wypowiadających się gra w bf ;P Klan miał lepsze i gorsze okresy, w jego szeregach występowało wielu graczy jeszcze przed fuzją z Arcy, a co dopiero w ostatnich latach. Więc moje pytanie skąd wiecie że to nie jeden ze starszych zapomnianych graczy... może ja wiem

Członkowie PRGK mają zakaz grania na fake nickach z tagiem klanowym, jeśli to robią to jest najprostsza droga do rozstania się z PRGK.
Gość o takim nicku nigdy nie grał w PRGK-42, nawet jeśli to jakiś gracz innej sekcji to nie ma prawa grać z tagiem PRGK-42 jeśli nie jest w jego składzie. To tak dla wyjaśnienia :D


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL