Teraz jest 24 wrz 2024, 23:36

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 27 gru 2006, 23:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 wrz 2005, 10:33
Posty: 510
Żeby urozmaicić dyskusję na rdzennie battlefieldowe tematy (unlocki, patche itp. ;-) podrzucam ciekawostkę. Skończyłem dzisiaj czytać biografię Goebbelsa i zwróciłem uwagę, że nazwy co najmniej dwóch unlocków z bf2142, ze strony EUR wiążą się z Hitlerowcami. Tak oto mamy następujące postaci:

gen. luftwaffe Hans P. BAUR - dowódca eskadry przybocznej hitlera, później aduitant d/s Luftwaffe
http://www.findagrave.com/cgi-bin/fg.cg ... id=7629875
http://en.wikipedia.org/wiki/Hans_Baur

vice-admiral Hans-Erich VOSS - adiutant Hitlera d/s marynarki wojennej
http://en.wikipedia.org/wiki/Hans-Erich_Voss

To, że nie wydaje mi się to przypadkiem wynika z faktu, że obaj panowie pracowali razem i obaj trwali przy adolfie do końca, tj. do jego samobójstwa. Tacy oldskullowi, hardkorowi naziści. Oprócz tego Eberhard Zeller oraz, niezależnie, Angela Lambert byli autorami książek o nazizmie. Tyle w temacie przypadkowo wygrzebanych ciekawostek, ja wracam do oczekiwania na ET:QW (ArmA - kiepsciutko, RedOrchestra - zbyt skillowo :-)

pozdr,
Ognacy

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 gru 2006, 23:26 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lut 2004, 04:45
Posty: 1597
Lokalizacja: IRL
ciekawe :) a swoja droga to szkoda Ognacy ze juz nie grasz w 2142 :| pozdro!

_________________
Obrazek
Obrazek
http://www.teamofaces.com


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 gru 2006, 23:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 cze 2005, 18:36
Posty: 1340
Lokalizacja: Poznań
Ognacy, trza napisać do EA skad wzieli nazwy ;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 gru 2006, 01:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 kwi 2003, 16:59
Posty: 2604
no to chyba trzeba odszkodowania się domagać od EA za straty moralne :) oraz propagowanie nazizmu,mało tego jeden czołg w tej grze nazywa się tak jak hitlerowski panzerkampfwagen aus VI tiger,to już szczyt... :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 gru 2006, 01:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lis 2006, 02:17
Posty: 256
Lokalizacja: Gdańsk
no po tym co tu napisał to chyba jasne skąd :]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 gru 2006, 02:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 cze 2006, 18:08
Posty: 3819
Lokalizacja: Ozorków
"JA WOOL HER KURWISZON" - cytat z sąsiadów :P . Domagam się odszkodowania, ponieważ nienawidze niemcó i wszystkiego co jest z nimi związane (prócz samochodów i piwa oczywiście :wink: )

_________________
http://www.arma2coop.pl/
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 gru 2006, 10:35 
Offline

Dołączył(a): 23 cze 2005, 12:44
Posty: 104
chwila prawdy i Wikipedia

Takao - klasa krążowników japońskich w czasie drugiej wojny
Shuko - broń używana przez japońskich ninja
Krylov - sowiecki pływak oraz co najmniej 12 innych postaci z historii rosji ale głownie artyści
Bianchi - Kenneth Bianchi amerykański seryjny morderca
Clark - oprócz tego że ma x odwołań do amerykańskiej wojny o niepodległość dodatkowo 4 - gwiazdkowy generał

Czyli jak widać dice team ma różne inspiracje nie tylko faszystowskie ale nie zmienia to postaci rzeczy że dice to dupki
S


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 gru 2006, 11:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 gru 2005, 18:39
Posty: 198
Lokalizacja: Zielona Góra
Chwała im że nie nazwali jakiejś broni ''JARUZELSKI'' albo Psikuta bez ''s''

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 gru 2006, 11:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 sie 2006, 11:01
Posty: 782
$towarzysz$ napisał(a):
"JA WOOL HER KURWISZON" - cytat z sąsiadów :P . Domagam się odszkodowania, ponieważ nienawidze niemcó i wszystkiego co jest z nimi związane (prócz samochodów i piwa oczywiście :wink: )


Bredzisz chlopie :P


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 gru 2006, 11:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 wrz 2006, 11:23
Posty: 539
Lokalizacja: Białystok
Nie sądze zeby to byl przypadek, jestem epwien ze od tych hitlerowców wzieli te nazwy ;) Ja tam nie mam nic za złe, fajnie brzmia :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 gru 2006, 13:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 gru 2003, 13:43
Posty: 399
Lokalizacja: Tarnów
Wow jestem pełen podziwu dla historycznych szperaczy

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 gru 2006, 05:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 cze 2006, 18:08
Posty: 3819
Lokalizacja: Ozorków
MaZZeo napisał(a):
Nie sądze zeby to byl przypadek, jestem epwien ze od tych hitlerowców wzieli te nazwy ;) Ja tam nie mam nic za złe, fajnie brzmia :D


tylko że nie każdemu graczowi to pasi (fasi) :P np. żydowi, cyganowi, mnie.

_________________
http://www.arma2coop.pl/
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 gru 2006, 06:07 
Offline

Dołączył(a): 20 kwi 2006, 02:38
Posty: 126
Lokalizacja: wawa
GZ Ognacy masz chlopie zaciecie :)
Wiekszosc sprzetu wojskowego bierze nazwy z historii wojen i raczej tak juz pozostanie,podejrzewam czysty przypadek zbieznosci nazw niemieckich oficerow z nazwa karabinow w BF.

P.S. $towarzysz$ sorry ale powtorze slowa Lindy "co Ty k.... wiesz o zabijaniu" gdyby Ognacy nie wyszperal tych ciekawostek pewnie nigdy bys nawet nie wiedzial ze takie powiazania istnieja.A sprawy nienawisci do Niemcow czy tez innej nacji pozostawmy tym co brali udzial w tej wojnie i przezyli.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 gru 2006, 10:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 wrz 2005, 10:33
Posty: 510
stg.Olo napisał(a):
GZ Ognacy masz chlopie zaciecie :)
Wiekszosc sprzetu wojskowego bierze nazwy z historii wojen i raczej tak juz pozostanie,podejrzewam czysty przypadek zbieznosci nazw niemieckich oficerow z nazwa karabinow w BF.

P.S. $towarzysz$ sorry ale powtorze slowa Lindy "co Ty k.... wiesz o zabijaniu" gdyby Ognacy nie wyszperal tych ciekawostek pewnie nigdy bys nawet nie wiedzial ze takie powiazania istnieja.A sprawy nienawisci do Niemcow czy tez innej nacji pozostawmy tym co brali udzial w tej wojnie i przezyli.
Pozdrawiam


Co do tego, czy takie rzeczy powinny sie zdarzac w komercyjnych produktach czy nie - uwazam, ze jednak nie. Gdyby te unlocki nazywały się, dajmy na to, Goering i Goebbels to by raziło, nie? :-) Pewnie było tak, że osoba wymyślająca nazwy akurat czytała sobie jakąś książkę historyczną i wzięła pierwsze z brzegu nazwiska. W czysty przypadek nie wierzę, bo panowie Baur i Voss stanowili swego rodzaju duet i pracowali ściśle razem, poza tym należeli do nielicznego grona osob na codzien pracujacych z adolfem. Jako ciekawostkę można dodac, ze panu Baurowi zawdzieczamy, poniekad, II Wojne Swiatowa w calosci, bo jako pilot hitlera w czasach jego marszu ku wladzy uratowal go od praktycznie pewnej śmierci. Tyle ciekawostek z mojej strony (historia pierwszej polowy XX-go wieku to takie moje hobby :-) )

pozdr, Ognacy

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 gru 2006, 10:50 
Offline

Dołączył(a): 23 cze 2005, 12:44
Posty: 104
A tam nie koniecznie, to amerykanie mają bzika na nadawaniu nazw swoim i obcym pojazdom nazw kogo popadnie, rosjanie mieli tak tylko w czasie wojny, pózniej powrócili do tego za breżniewa. Ale jakby na to nie patrzeć szwedzi mają trochę we łbie poprzewracane a czasami nie najlepiej
S


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL