Teraz jest 28 wrz 2024, 16:22

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 9 paź 2007, 17:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 cze 2007, 14:15
Posty: 205
Pokor napisał(a):
Ja zapuszczam DL prawie co noc i jakoś żyję...nawet się wysypiam bo kompa mam cichego :D


ja nic nie mowie ... komp 24h 7 dni w tygodniu zero przerw :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 paź 2007, 17:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2003, 14:10
Posty: 1005
Lokalizacja: Piła
Tr4iToR napisał(a):
Pokor napisał(a):
Ja zapuszczam DL prawie co noc i jakoś żyję...nawet się wysypiam bo kompa mam cichego :D


ja nic nie mowie ... komp 24h 7 dni w tygodniu zero przerw :D


To pewnie w nocy nie musisz zapalać światła w pokoju :D (joke)

_________________
Wilda D-Link | www.wilda.pl | #wilda


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 paź 2007, 17:45 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lut 2004, 18:16
Posty: 3389
Lokalizacja: Kraków
Pawciu napisał(a):
komputer sam w sobie nie wytwarza promieniowania.


Owszem wytwarza. Jak każde urządzenie elektryczne.

Co do oczu i "bombardowania pyłem" - polecam zaopatrzyć się w okulary zerówki. Bardzo pomaga.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 paź 2007, 18:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 cze 2006, 18:08
Posty: 3819
Lokalizacja: Ozorków
mnie tam szum kompa uspokaja, dobre lekarstwo na bezsenność :wink: (niestety starej to nie dotyczy :P )

_________________
http://www.arma2coop.pl/
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 paź 2007, 18:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sty 2007, 10:59
Posty: 716
Lokalizacja: Malopolska
$towarzysz$ napisał(a):
mnie tam szum kompa uspokaja, dobre lekarstwo na bezsenność :wink: (niestety starej to nie dotyczy :P )


Haheh a to dobre. Wiem ,ze niektorych uspokajaj "dzwieki domu" jak np. odglosy zmywania, rozmowy czy telewizji/radia w tle. To z kompem to jakis nastepny etap :) Je nie znosze szumu kompa, czasmi mnie bierze zeby do zasilacza zmontowac chlodzenie wodne.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 paź 2007, 18:43 
Offline

Dołączył(a): 23 sie 2005, 03:29
Posty: 310
komp działa 24/7 w nocy z szumem nie mam problemów ( przyzwyczaiłem sie już do niego ;) ) wszystkie lampki, diody wyłączam ( głośniki, monitor, drukarka, myszka[świecący scroll] ) a diodę na kompie zakrywam poduszką albo czymś podobnym :). Nie mam żadnych problemów ze zdrowiem ;) więc promieniowanie z kompa raczej nie zagraża zdrowiu :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 paź 2007, 19:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 sty 2007, 20:46
Posty: 1415
Lokalizacja: Poznań
Ja kompa mam w innym pokoju niż moja sypialnia więc takich problemów z diodkami nie mam jak wy. Co do promieniowania, ja mam okularki z anty-refleksem i niby jest zdrowiej. Swoją drogą, trochę durne pytanie czy sam komputer może emitować jakieś promieniowanie... no przepraszam ale czy jakiś komponent w blaszaku może? Zasilacz ? To samo mamy w lodówce,mikrofali,ekspresie do kawy i nikt nie trzęsie się na myśl że musi tego urządzenia używać ;) Żadne karty graficzne,płyty główne po prostu nie mają jak... Nawet taka kula plazmowa, emituje promieniowanie magnetyczne, które może uszkodzić wyświetlacze lub elektryczny rozrusznik serca ,ale dla zdrowego człowieka jest kompletnie nieszkodliwa.

_________________
damn you


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 paź 2007, 22:59 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 kwi 2004, 11:12
Posty: 3384
nie durne, tylko chciałem się upewnić, bo starzy slyszeli gdzieś, że "centralna jednostka" promieniuje i jest to niezdrowe

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 paź 2007, 11:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 maja 2003, 20:02
Posty: 674
Cravic napisał(a):
(...) To samo mamy w lodówce,mikrofali,ekspresie do kawy i nikt nie trzęsie się na myśl że musi tego urządzenia używać ;)(...)


No chyba, że śpi i pracuje w kuchni :twisted: W takim wypadku radziłbym się poważniej zastanowić. Osobiście nie dałbym sie namówić do spania przy włączonej kuchence mikrofalowej lub odkurzaczu - własnie ze względu na promieniowanie elektromagnetyczne.

_________________
punx not red


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 paź 2007, 21:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 sty 2007, 20:46
Posty: 1415
Lokalizacja: Poznań
Ok z mikrofalą to racja że niezdrowo patrzeć na nią jak grzeje itd. ale że odkurzacz ? To nie wiedziałem

_________________
damn you


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 paź 2007, 21:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 maja 2003, 20:02
Posty: 674
A co szkodzi patrzenie? W przypadku mikrofalówki szkodliwe są nie mikrofale ale jak już to promieniowanie elektromagnetyczne, które produkuje chyba każde urządzenie "wielkiej" mocy.

_________________
punx not red


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 paź 2007, 21:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sty 2007, 10:59
Posty: 716
Lokalizacja: Malopolska
Jesli troszczycie sie o swoje zdrowie i mowimy o promieniowaniu to co naprawde jest mocno szkodliwe to komorki - masa badan to potwierdza.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 paź 2007, 10:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 wrz 2006, 13:08
Posty: 503
Lokalizacja: Lublin
z tym promieniowaniem elektro to racja, im wieksze napiecie w urządzeniu tym wieksze promieniowanie,a komp na bank promieniuje. raz o promieniowaniu sie przekonalem na rowerze - przejeżdżałem sobie chodniczkiem pod drutami z wysokim napieciem w najnizszym punkcie to kopnelo mnie troche gdy udami dotknąłem udami drucikow pod sieadełkiem :stupid:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 paź 2007, 14:12 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 cze 2004, 14:20
Posty: 2712
Lokalizacja: Ostrófek
Jan_Twardowski napisał(a):
Wiem ,ze niektorych uspokajaj "dzwieki domu" jak np. odglosy zmywania, rozmowy czy telewizji/radia w tle

Tak sie dzieci tez usypia ;] Woda z kranu, odkurzacz czy inne. Ja od razu zasypiam od szumiacych rzeczy ;]
Btw: Dlaczego kabel w od zasilacza piszczy? Sama wtyczka gdy jest w gniazdku po wylaczeniu kompa slychac jak piszczy. Po wylaczeniu zasilacza jest ok albo po wyjeciu kabla.

_________________
Wszyscy nie moga byc normalni bo świat byłby nudny :wink:
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 paź 2007, 14:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2003, 23:09
Posty: 437
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj:
komputer sam w sobie nie wytwarza promieniowania.monitor to i owszem
- patrz wyżej co napisał Hynol

Cytuj:
Co do promieniowania, ja mam okularki z anty-refleksem i niby jest zdrowiej
- posiadające pasmo absorbcji dla UV a nie większych długości fali

Cytuj:
Nawet taka kula plazmowa, emituje promieniowanie magnetyczne
- promieniowanie elektromagnetyczne, pole magnetyczne ale nie promieniowanie magnetyczne, co ma niby oznaczać taki termin?

Cytuj:
Jesli troszczycie sie o swoje zdrowie i mowimy o promieniowaniu to co naprawde jest mocno szkodliwe to komorki - masa badań to potwierdza.
- jakie długości fali, jakie natężenia, jakie badania, na co szkodliwe trochę konkretów a nie demagogii

Cytuj:
A co szkodzi patrzenie? W przypadku mikrofalówki szkodliwe są nie mikrofale ale jak już to promieniowanie elektromagnetyczne, które produkuje chyba każde urządzenie "wielkiej" mocy.
- mikrofale są częścią widma promieniowania elektromagnetycznego, brawo :/

Cytuj:
z tym promieniowaniem elektro to racja, im wieksze napiecie w urządzeniu tym wieksze promieniowanie
- wartość generowanego promieniowania elektromagnetycznego jest zależna od natężenia prądu w przewodniku i wytworzonego wirowego pola magnetycznego, nie od napięcia...


ogólnie mówiąc warto mieć czasami pojęcie o tym co się pisze...

------

Tu przytocze ciekawostkę. Pomieszczenie pełne komputerów, kilka laserów, generatorów, różnego rodzaju kamer, źródeł swiatła i innego rodzaju sprzętu laboratoryjnego. Po pomiarze rozkładu nateżenia promieniowania w pomieszczeniu okazało się że najgroźniejszy jest żeliwny zlew ;)

Tak więc Piospi śpij spokojnie :)

_________________
Obrazek
The eye sees only what mind is prepared to comprehend.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL