Teraz jest 9 paź 2024, 08:21

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 17 mar 2010, 18:48 
Offline

Dołączył(a): 4 mar 2010, 13:58
Posty: 124
Modyfikując odpowiednie wpisy w rejestrze windows można zmienić sobie język gry (o ile mamy zainstalowane odpowiednie paczki).

Nie lubię polskiego tłumaczenia niektórych rzeczy, ale przełączyłem sobie grę na polski, żeby zobaczyć jak to wszystko wygląda. I w sumie potwierdziło się to co przypuszczałem, czyli tłumaczenie niektórych nazw nie przypada mi do gustu i bardziej podoba mi się wersja angielska.
Jednak z drugiej strony, odzywki podczas gry są fajniejsze, bo jakoś tak lepiej się słucha sk...l niż m..f..r etc.

Czy ktoś wie czy (i jak) da radę pomieszać język w grze tak, aby napisy były angielskie, a wszystkie nagrane gadki audio zrobić polskie?
Z tego co się mniej więcej orientuję za język odpowiadają pliki w Battlefield Bad Company 2\Dist\win32 o nazwach w stylu streaming_vo_pl-00.fbrb - ktoś wie czy można do takich plików zajrzeć jakimś narzędziem?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 mar 2010, 18:55 
Offline
Redaktor Battlefield.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 cze 2005, 10:20
Posty: 1989
Lokalizacja: Piaseczno
viewtopic.php?f=108&t=31945

Myślę, że gdyby sprawdzić który wpis od Langa odpowiada za podpisy a który za głosy to dałoby radę coś takiego zrobić.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 mar 2010, 19:18 
Offline

Dołączył(a): 4 mar 2010, 13:58
Posty: 124
Znaczy, sugerujesz, że któryś z wpisów rejestruje będzie odpowiedzialny tylko za napisy, a któryś za dźwięki?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 mar 2010, 23:21 
Offline
Redaktor Battlefield.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 cze 2005, 10:20
Posty: 1989
Lokalizacja: Piaseczno
exoriou napisał(a):
Znaczy, sugerujesz, że któryś z wpisów rejestruje będzie odpowiedzialny tylko za napisy, a któryś za dźwięki?


Dokładnie tak, ale trzeba to sprawdzić samemu metodą prób i błędów. Mogę się tego podjąć, ale nie dzisiaj i nie jutro :D.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 mar 2010, 02:33 
Offline

Dołączył(a): 4 mar 2010, 13:58
Posty: 124
No ja już spróbowałem troszkę pozmieniać te wartości.

Najpierw zmieniłem sobie wszystko na polski, potem
\Electronic Arts\BATTLEFIELD BAD COMPANY 2\1.0
z powrotem na angielski czyli z 14 na 13 i Polish na English (UK)
zero efektu

potem zmieniłem \Electronic Arts\BATTLEFIELD BAD COMPANY 2
klucz Locale z pl na en_UK
wszystko zmieniło się z polskiego na angielski

potem znów zmieniłem klucze z \1.0 na polski, zostawiając przy tym to wyżej na angielski
zero efektu - tj. angielski wszędzie


Pozostaje tylko zagwozdka co do opcji:
Enemy Team VO
Voiceover language

enemy ustawiam na localized ale i tak nie wiem czemu zmienia mi się na original, a voice na localized jest na stałe
z tym samozmienianiem to nie wiem o co chodzi, po ponowym odpaleniu gry przestawia się, może od tego grzebania w rejestrach coś popsułem

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 mar 2010, 22:41 
Offline

Dołączył(a): 4 mar 2010, 13:58
Posty: 124
bump

zamieniałem nazwę pliku z streaming_vo_pl-00.fbrb na streaming_vo_en-00.fbrb ;) ale niestety nie było żadnych głosów
czy ktoś zna sposób na stworzenie własnego .fbrb (podmieniłbym zawartość z jednego do drugiego) i czy pb nie będzie za to banowac?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 mar 2010, 01:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2010, 02:54
Posty: 48
... może mało ambitne ale mi przeszkadzały tylko polskie głosy - więc zmieniłem je w menu na angielskie. Co do reszty to nie łatwiej przeinstalować gre?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 mar 2010, 10:12 
Offline

Dołączył(a): 4 mar 2010, 13:58
Posty: 124
DarK64 napisał(a):
... może mało ambitne ale mi przeszkadzały tylko polskie głosy - więc zmieniłem je w menu na angielskie. Co do reszty to nie łatwiej przeinstalować gre?

Widzisz, ja chcę zrobić na odwrót, czyli polskie głosy angielskie napisy i to już takie łatwe nie jest :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 mar 2010, 21:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2010, 02:54
Posty: 48
hmmm może i można było by zrobić tak jak chcesz - wydaje mi sie że jak zainstalowałem wersję eng i wszedłem w opcje to mogłem wybierać pomiędzy głosami : orginal i localized!

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 mar 2010, 00:36 
Offline

Dołączył(a): 4 mar 2010, 13:58
Posty: 124
DarK64 napisał(a):
hmmm może i można było by zrobić tak jak chcesz - wydaje mi sie że jak zainstalowałem wersję eng i wszedłem w opcje to mogłem wybierać pomiędzy głosami : orginal i localized!

Niestety u mnie to tak nie działa, po zainstalowaniu wersji angielskiej i wybraniu opcji 'localized' język mówiony to angielski.

edit: tak w ogole wydaje mi się, że jedynym sposobem w tym momencie jest zrobienie paczki .fbrb i zmiane wewnątrz katalogu PL na EN, jednak nie wiem czy i jak da radę zrobic fbrb i czy pb nie będzie za to karać

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 mar 2010, 13:30 
Offline

Dołączył(a): 7 paź 2005, 10:54
Posty: 15
a jak zrobic w polskiej wersji aby nasi gadali po polsku ale przeciwnik w ojczystym? Jest taki parametr w opcjach ale albo nie dziala albo ja nie umiem go zastosowac.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 mar 2010, 14:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 mar 2010, 16:21
Posty: 10
A tak nie jest domyslnie?

Chociaz w sumie to jest tak ze niezaleznie od strony po ktorej jestes ruskie gadaja po rusku a amerykance po polsku na domyslnym.
Rozumiem ze Tobie chodzi o to ze jak grasz amerykancem to ma byc jak jest(ty polski, oni ruskie) ale jak grasz ruskim to Ty polski oni angielski, tak?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 mar 2010, 14:39 
Offline

Dołączył(a): 15 mar 2010, 17:55
Posty: 63
Przypominają mi sie zabawy z językiem w Diablo2 :P tyle że tam to nie był żaden problem.

A BF jest naprawdę dobrze spolszczony, nie to co COD :P ale nie obyło się bez niedoróbek: "Zauważono jednostki latające wroga" kiedy wskazuję na trepa.. co ciekawe mam wrażenie że nie było tak przed ostatnim patchem


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 mar 2010, 17:42 
Offline

Dołączył(a): 4 mar 2010, 13:58
Posty: 124
W opcjach język można ustawić tylko i wyłącznie w ten sposób:
Oryginalny (czyli angielski) lub Zlokalizowany (czyli w wersji polskiej polski) dla amerykanów.
Oryginalny (czyli rosyjski) lub Zlokalizowany (czyli w wersji polskiej polski) dla rosjan.

Ja nadal ubolewam nad faktem, że nie mogę sobie zrobić polskich odgłosów i angielskich napisów. :(

Z tymi latającymi to też trochę przesada...

Swoją drogą, czy w PL czasem te opcje serwerów WŁ. WYŁ. nie są odwrotnie?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 mar 2010, 21:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 kwi 2003, 16:59
Posty: 2604
Takie coś znalazłem na forum EA

Cytuj:
I decided to look at the GameSettings.ini file in the directory C:\Users\[Username]\Documents\BFBC2 to see whether I was actually changing anything in there. Nope. However, I found the answer! There's a line in there that says:

OriginalVOForEnemyTeam=1

Change that to:

OriginalVOForEnemyTeam=0

and the Russians speak English, with a Russian accent. Wow, it's great, you can actually figure out what they're saying


nie wiem czy działa,może też inne wartości coś zmieniają jak 2 czy 3,może komuś się przyda

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL